Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

kız bebekte akıntı

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Çocuk Hastalıkları
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=25451
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 21:36

Konu: kız bebekte akıntı
Mesajı Yazan: sen81
Konu: kız bebekte akıntı
Mesaj Tarihi: 29 Ağu 2010 Saat 12:03
merhaba kadir hocam
5,5 aylık kızımda yaklaşık üç haftadır sarı bir akıntı var(vajinal bölgede)
idrar tahlili ve kültürünün sonucu temiz çıkınca doktorumuz o bölgeye kaka kaçmış olabileceğini ve bir enfeksiyon gelişmiş olabileceğini söyledi. tedavi olarak yarım litre suya 1 kapak biokadin koy,bezini değiştirdikten sonra bununla sil ve günde iki kaşık flagly içir dedi.flagly içireli 1 haftayı geçti (içirmiyorum artık)ama 3 gündür olmayan akıntı yine ortaya çıktı.temizliğine o kadar dikkat ediyorum,kaka yapar yapmaz altını açıyorum ve sebamedle yıkıyorum.şimdi başka doktora götürsem o da başka bir ilaç verecek.sizin fikrinizi almadan hareket etmek istemedim.teşekkürler

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 30 Ağu 2010 Saat 10:51
Altını her temizledikten sonra, "Thiocillin" pomat'tan sürün.. (bezelye kadar)

Mesaj Tarihi: 30 Ağu 2010 Saat 12:32

hocam uyguladığım biokadin ve flagly tedavisi yanlış mıydı acaba,neden tedaviye cevap vermedi?akıntı kültürü mü yaptırsam? ciddi bir durum olmasından endişeleniyorum.sebebi ne olabilir bu akıntının?o kadar da temizliğine dikkat ediyorum,yoksa ben mi yanlış bir şey yapıyorum?

Mesaj Tarihi: 30 Ağu 2010 Saat 12:54
Flagyl, erişkin kadınlardaki cinsel bir hastalık olan, "Trichomonas Vaginalis" hastalığında kullanılır. Bebeklerde niye verirler, bilemem... Verene sorun. Annesinden bebeğe bulaştığını iddia edenleri gördüm..  

Mesaj Tarihi: 02 Eyl 2010 Saat 11:10
hocam,içerden gelen bu akıntıyı pomad keser mi? akıntı kültürü  yaptırmamın faydası olur mu?durumun ne kadar ciddi olduğunu bilmediğim için endişeleniyorum.çok teşekkürler

Mesaj Tarihi: 02 Eyl 2010 Saat 15:45
Sabunlu sıcak su ile yıkayıp, 5-6 dakika bu sabunlu su içinde oturtun, sonucu konuşalım..

Mesaj Tarihi: 13 Eyl 2010 Saat 17:54
tekrar merhaba hocam
kızımın bezini her açışımda sebamed ve sıcak suyla yıkıyorum fakat küçük olması sebebiyle suya uzun süre oturtamadım
akıntı haftada iki üç kere oluyor,eskiye göre azaldı yani. üç dört günde bir görüyorum.gördüğüm zaman ne yapmalıyım?hemen bir labaratuvara mı götürsem kültür için ?ciddi bir rahatsızlık olsa bu akıntı sürekli gelmez mi?
saçma bir soru mu bilmiyorum ama ayakların üşümesiyle akıntı olur mu?

Mesaj Tarihi: 14 Eyl 2010 Saat 12:48
Sizin korktuğunuz hastalıkların hepsi, cinsel temas ile oluşur.Unutun... Bu akıntı, hormonal veya tahriş sonucu oluşuyor. Altının kakalı kalmamasına dikkat edin. Banyoya devam..

Mesaj Tarihi: 14 Eyl 2010 Saat 13:49
altını kesinlikle kakalı bırakmıyorum hocam,durumda bir değişiklik olursa sizi tekrar rahatsız ederim
çok çok  sağolun,iyi çalışmalar...

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2010 Saat 20:14
hocam,doktorumuz kontrolde günde bir kez de olsa biokadinli suyla silmeye devam etmemi söyledi.uygun mu sizce de?

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2010 Saat 13:14
Olabilir, sabunlu sıcak su bile yeterli gelir.

Mesaj Tarihi: 11 Eki 2010 Saat 09:36
günaydın hocam,bu konuyla ilgili sizi fazla rahatsız etmiş olabilirim;fakat sizden fikir almak beni çok rahatlatıyor.
kızımın akıntısı geçmeyip hatta artınca (her gün oluyor artık)doktorumuz tüm batın usg istedi.içimiz rahat etsin diye yaptırdık ve o da temiz çıktı.özellikle yumurtalıklara bakıldı ve sorun yok.şimdi geriye ne kalıyor hocam?tekrar bir idrar kültürü ya da akıntı kültürü mü?bana bir yol gösterirseniz çok sevineceğim,şimdiden çok çok teşekkürler kadir hocam.

Mesaj Tarihi: 11 Eki 2010 Saat 16:54
Akıntının miktarı çok mühim. Zira bazı kızlarda ( hatta kadınlarda)  hafif bir akıntı normalde de olabiliyor. US istenmesi çok enteresan... Hayal gücü yüksek bir doktor!!!  Biyokadin veya başka herhangibir kimyasal madde kullanmayın, o bölgenin tabii bakterilerini yokederseniz, başınız belada demektir. İdrar kültürünün size bir yararı olmaz.

Mesaj Tarihi: 11 Eki 2010 Saat 17:07
peki hocam ben ne yapayım?gerçekten elim kolum bağlı,sorunu çözemiyorum.
biokadinle silmeyi de bıraktım zaten.

Mesaj Tarihi: 11 Eki 2010 Saat 17:42
Dediğim gibi, bunların bir önemi veya tedavisi yoktur. Bazen anne karnında iken anneden geçen "Östrojen" hormonu tesiri ile olabiliyor. Bu horman tesiri ile bebeklerde memelerde de büyüme olabiliyor, sakın onları ovalamayın, sıkmayın, masaj yapmayın.

Mesaj Tarihi: 17 Eki 2010 Saat 14:13
bu meseleyle ilgili başınızı çok ağrıttığımın farkındayım kadir hocam ama aklıma takılan son bir soruyu sormak istiyorum.benim doğumdan önce genital bölgemde çıkan lezyonlar vardı fakat hiçbir doktor bunlara teşhis koyamadı.herpes için yapılan testler negatif çıktı.ve ben normal yolla doğum yaptım.çevremdekiler kızımın akıntısını buna bağlıyorlar ama öyle olsa onun da genital bölgesinde lezyonlar çıkmaz mıydı?onun sadece akıntısı var,başka bir sorunu yok.tekrar kusura bakmayın,zamanınızı alıyorum.
bir de hocam bu akıntıya kültür yapılmaz mı?
çok çok teşekkürler...

Mesaj Tarihi: 19 Eki 2010 Saat 10:24
Belirttiğim gibi akıntı miktarını bilmiyoruz.. Sizdeki hastalığa zaten teşhis konamamış. Biraz oluruna bırak, hiçbir şey yapmayın, 4-5 gün sonra akıntının miktarını ( bezdeki lekeyi) bana yazın.

Mesaj Tarihi: 19 Eki 2010 Saat 14:58
şimdiye kadar gördüğüm en fazla akıntı yeşil mercimek tanesi kadar hocam ve sarı.bazen de beyaz oluyor,artıyor,azalıyor.ama en fazla gördüğüm akıntı (kukusunun üstünde birikince görüyorum) dediğim gibi yeşil mercimek tanesi kadar.

Mesaj Tarihi: 20 Eki 2010 Saat 10:43
Bu normaldir. Bazı kızlarda akıntı ve koku olabiliyor... Asla geçmez, zaten ne yaparsanız yapın geçmeyecek.. Bu bir problem değil.. Şimdiye kadar boşuna uğraştınız. Sadece banyoda temizlik yapın, ve abartmayın..

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat