Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ACİLLLL...böbrek taşı düşürürken ne yardımcı olur?

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Genel Konular
Forum Adı: Sağlık
Forum Tanımlaması: (Sağlık)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=27433
Tarih: 29 Mar 2024 Saat 18:52

Konu: ACİLLLL...böbrek taşı düşürürken ne yardımcı olur?
Mesajı Yazan: oĞuZuMM
Konu: ACİLLLL...böbrek taşı düşürürken ne yardımcı olur?
Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 19:27
kızlar bugün kütahyaya görümcemin böbrek taşını kırdırmaya gittik.lazerle yapıldı.gündüz bişeyi yoktu.akşam sancısı başladı.böbrek taşı düşene kadar ağrı ve sancı çekiliyor mutlaka biliyoruz ama böbrek taşını düşürürken neler yardımcı olur bileniniz var mı?bol su içmek vs.. gibi...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: _bilge_
Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 19:37
canım annemden dolayı çok iyi bilirim
yoğurt suyu, maydonoz ve  limon kaynanmışı, bol su, kaplıca suyu, ip atlama özelliklede bira
anneme zorla içirirdik ama çok faydası oldu 4 günde düşürmüştüUnhappy
aklıma geldikçe yazarım allah yardımcısı olsun çoook zooorUnhappy

-------------
bi gün herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek !!!... Ödemeyi yaptıysanız bu mesajı dikkate almayınız

Mesajı Yazan: Ziyaretçi
Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 19:37
çok geçmiş olsun hareket çok çok öenmli ne kadar hareket ederse taş daha iyi düşer..tabi o ağrıda hareket zor ama merdiven inip çıkması çok iyi olacak ...zor ama yapmaya çaışsın..

sonra yoğurdun kenarında kalan su...şaka gibi ama oda çok iyi geliyor diye biliyorum...

tabiki senin dediğin gibi bolca su ama hareket olmazsa düşmesi zor olabilirrr

Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 19:39
he kaplıca olarak ta afyon tarafınd agazlıgözl vardı bizim mekanımız eskişehirde uludere ve kirazlı suyuda çok faydalıdır biz hususi getittirirdik
eğer bi kaç gün içinde geçmezse gazlıgöle götütürn hem hamam hemde suyunu içsin
ben orda çok görürdüm taş düşürmek için gelenleri doktorlar tavsiye ediyormuş hatta

-------------
bi gün herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek !!!... Ödemeyi yaptıysanız bu mesajı dikkate almayınız

Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 19:40
arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum lütfenn acillllConfused

ayrıca görümcem haftaya ve bir dahaki haftaya olmak üzere 2 seansa daha gidecek..geçenlerde taş yerinden oynamış ve 4 gün boyunca sancı çekti.3 hafta boyunca fındık büyüklüğündeki taşını atmak için sürekli ağrı çekecek ve acillik olacak...

Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 19:44
Orjinalini yazan: _bilge_ _bilge_ Yazdı:

he kaplıca olarak ta afyon tarafınd agazlıgözl vardı bizim mekanımız eskişehirde uludere ve kirazlı suyuda çok faydalıdır biz hususi getittirirdik
ben orda çok görürdüm taş düşürmek için gelenleri doktorlar tavsiye ediyormuş hatta
 evet canım kütahyadaki doktor hamamları ve kaplıcaları önerdi.ama bize çok uzak.görümcem haftaya 2.seansa gittiğinde gitmeyi düşünüyordu kaplıcaya.okadar kötü bir durum ki 3 yıl önce eşini kaybetti şimdi aynı binada kalıyoruz.ve herkesin işi için koşturur,kendisine gelince bişey isteyemez bu yapıdadır.eşimin de abisinin de okadar işleri yoğun ki bu aralar..... bilmiyorum bakalım nasıl hareket edilecekConfused

Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 19:47
Orjinalini yazan: oĞuZuMM oĞuZuMM Yazdı:

Orjinalini yazan: _bilge_ _bilge_ Yazdı:

evet canım kütahyadaki doktor hamamları ve kaplıcaları önerdi.ama bize çok uzak.görümcem haftaya 2.seansa gittiğinde gitmeyi düşünüyordu kaplıcaya.okadar kötü bir durum ki 3 yıl önce eşini kaybetti şimdi aynı binada kalıyoruz.ve herkesin işi için koşturur,kendisine gelince bişey isteyemez bu yapıdadır.eşimin de abisinin de okadar işleri yoğun ki bu aralar..... bilmiyorum bakalım nasıl hareket edilecekConfused

alkollü asitli ve gazoz gibi olan içeceklerin çok düşürdüğünü söylerler ama bundan emin değilim

kaplıca sularında eskişehir biraz daha yakın eğer düşünürseniz sakarıılıcaları var
isterse pansiyonalrda falan konaklayabilir yada günübirlik gidilebilir aklıma geldikçe yazarım ama harekette çok önemli

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 19:51

anladım bilgecimm..

çok sağolun yaa...acildeki doktor her ağrı çekmeye başladığında getirin demiş ve bu sık sık da olacak.ağrı kesici iğneler ve serumlarr..bir de bu lazerle kırdırmayı sağlıklı değil diyorlar ne kadar doğru ki?

Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 19:58
şimdi annemle konuştum.yoğurdun suyuna rendelenmiş salatanın suyunu sıkıp aç karnına içilmesi gerekiyormuş.o da öyle söyledi.

Mesajı Yazan: Kevser
Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 20:16
http://www.kayseriliyim.com/kayseri/gilaboru.php - http://www.kayseriliyim.com/kayseri/gilaboru.php

canım burda gilaburu meyvesi var. Onun böbrek taşı düşürmeye birebir olduğunu duymuştum. Hem de hiç ağrı-sızı hissetmeden Smile Ablam taş değil de kum dökmüştü, 2 hafta bunu içmiş, hiç bişey hissetmeden düşürmüş, doktor bile şaşırmıştı. inşallah bulursunuz da faydasını görürsünüz. Aktarlarda falan olur galiba...
geçmiş olsun, Allah şifa versin...

Mesajı Yazan: emre
Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 20:41
canım eşiminde aynı dertten sııntısı var... ama inan bana düşmesi için hiç bişey yapmıyor...
böbreğinde 3 tane taş göründü... daha yeni geçen gün bi tanesini düşürdü...kendiside inanamadı...

bizim duyduğumuzda... kesinlikle limon tüketilmemesi....  biz salatada limon yerine üzüm sirkesi kullanıyoruz artık.... birde her sabah aç karına 1 bardak suya 2 damla üzüm sirkesi damlatın ddiler...bi süre uyguladık... sonrada her ağrıdığında ağrı kesicilerle idare ettik...
şimdi 2 tane aş kaldı geriye... hakkımızda hayırlısı...
çok geçmiş olsun canım...allah yardımcısı olsunEmbarrassed

-------------

Mesajı Yazan: Ayşegül
Mesaj Tarihi: 10 Ara 2010 Saat 23:59
canım valla bende eniştemden biliyorum oda karpuzla düşürmüştü ama bulabilirmisiniz bu mevsimde bilmiyorum çok etkisi var düşürmesine dayanılacak bir sancı değil valla biliyorum bende çevremden acil şifalar dilerim

-------------

Beni bir Allah'ım birde Dostlar'ım bilsin,gerisi yandan yandan ilerlesin :))))

Mesajı Yazan: demrem
Mesaj Tarihi: 11 Ara 2010 Saat 09:23
eczaneden gliserin alın. ılık suya 4-5 damla glıserın ve bıkac damla lımon damlatın sureklı ıcın. hemen dusuruyor. gecmıs olsun esracım

Mesaj Tarihi: 11 Ara 2010 Saat 16:11
kızlar hepinize teker teker teşekkürler...
kaynanam aktardan gilaboru'nun suyunu almış.aktar da tavsiye etmiş.günde 3 kere yemesini,bunu bitirince de avokado suyundan yapılan bir karışımı vereceğini söylemiş.çevreden de okadar şey söyleyen var ki.... kızcağız mide bulantısından doğru düzgün bişey yiyemiyor...hoş normalde de yemek yeme alışkanlığı yoktur.kilo alacam diye takıntısından yemek yemez,kahvaltı etmez...Confused

Mesaj Tarihi: 11 Ara 2010 Saat 16:13
dün gece acile götürdüler,sonrasında da bizde kaldı.doktor bi iğne yapmış.ama akşam 9dan sabah 10 buçuğa kadar tuvalete bile gitmedi.ara ara su içirmek için uyandırdık.ama çok kötü yaa allah dayanma gücü versin ne diyeyimmm doğum yapmak bile onun yanında halt işlemiş benceConfused

Mesaj Tarihi: 11 Ara 2010 Saat 16:25
acil şifalar dilerim canım... böbrek ağrısının verdiği acı sancı eşimden çok iyi bilirim... ama allahtan bi tedavisi, iyileşme yolu var en azından....allah daha beterinden korusun hepimziEmbarrassed

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Ara 2010 Saat 16:36
evet canım kesinlikle bak herkes bi iyileştirme yöntemi sunuyor sağolsunlar..
ama hepsini de deneyemiyorsun ki işte... bir de 2 seans daha gidecek.böyle ağrı yapacağını bilseydim gider miydim diyor..ikinciye gitmek bile istemiyor,kaldıramam bu kadar ağrıyı tekrar diyeConfused

Mesaj Tarihi: 11 Ara 2010 Saat 16:46
eşimde bu tedaviden kaçıyor...sağlık gibisi yok vala...hayatta herşeyden daha değerli... tabi yaşayan daha iyi anlar bunu...
eşimin ablası (görümce- elti karıştırıyorum) boğazında ağrı vardı..dr a gitti, orta kulak rahatsızlı demiş.. başka dr a gitti film çekildi.. beynin damarlarındaki kanda köpüklenme görünmüş... yani nerden nereye....

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat