Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ventolin nebul Pulmicort nebul

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: İlaçlar
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=27441
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 16:51

Konu: Ventolin nebul Pulmicort nebul
Mesajı Yazan: Gülsen
Konu: Ventolin nebul Pulmicort nebul
Mesaj Tarihi: 11 Ara 2010 Saat 12:11
Kadir hocam bu konuyu bende merak ediyorum bizde şu an bu ilacları kullanıyoruz olayı baştan anlatayım

Büyük oğlum 4 .5 yaşında hafif öksürük burun akıntısı başladı. 
Ateşi yoktu cold mix balllı limon verdim. Öksürük artınca doktora gittik elini yumruk yapıp sıktı bronşlar böyle olmuş dedi.
Bize ventolin nebul günde 4 defa deniz suyuyla karıştırıp yapmamızı söyledi, Ateş yok antibiyotiğe gerek yok dedi. Birde sabah akşam pulmicord nebul uygulayın dedi.
Kücük oğlumda abiden 2 gün sonra öksürmeye başladı ateşi yoktu onada cold mix ,ballı limon uyguladım.
Doktoru aradım koruma amaclı az ventolin nebul uygulayın dedi sabah akşam.
2 gün sonra gece ateşi cıktı, bende dün götürdüm doktora macrol 125 antibiyotik ve sekrol pediatrik verdi nebulleri uygulamaya devam edin dedi.
Abiyede öksürüğü gecene kadar ventolin nebule devam edin dedi.
Ben sizin kara listedeki ilacları hic kullanmadım direk ciğerlere inmiş dediler. Şimdi bu nebulleri ( Ventolin ve pulmicord ) uygulamaya devam edeyim mi ?
 Birde hocam bu nebul uygulaması artık moda gibi kim gitse ciğerlere inmişse bu nebullerden uygulanıyor. Anne olarak ben ciğerlere inmiş dediler mi ürküyorum ne yapacağımı bilemiyorum. Ciğerlere inmiş dendiğinde ne uygulayalım hocam şimdiden teşekkürler

-------------
http://www.glitterfy.com/">

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 11 Ara 2010 Saat 17:17
Hem antibiyotik, hem Astım ilacı beraber verildiğinde, ben teşhisten şüphe duyarım.. Astım ve benzeri hastalıklar, bir toplumda %10 dan fazla olamaz.. Nasıl oluyorda, nerede ise %100 çocuk hep Astım ilacı kullanıyor, bu garip.. Niye hiçbir hastaya hiçbir zaman "Grip" teşhisi konmuyor.. Sizin çocuk bu %10 a dahilmi yoksa, ilaç/doktor kurbanımı bilemem..
1-Antibiyotik gereken durumlar: Ateş, ağız kokusu, ve kan sayımında yüksekWBC.
2- Nezle: Ateş olur veya olmaz, burunda su gibi akıntı vardır, hırıltı burundan gelir, nefes almada bir problem yoktur.
3- Astım ve benzerlerinde: Sıkıntılı nefes verme vardır, solunum sayısı artmıştır.
4- Zatürre: Yüksek ateş ve solunum sayısı, dakikada 60 dan fazladır.

Mesajı Yazan: Gülsen
Mesaj Tarihi: 11 Ara 2010 Saat 18:04
Hocam bende bunu sordum doktora biz astım mıyız neden astım ilacı kullanıyoruz dedim bronşları acmak icin diye cevap verdi zaten bizim astım teşhisimiz yok anladığım kadarıyla büyük oğlumda ateş olmadı ağız kokusuda ona antibiyotik kullanmadık kücük oğlumda 1 gece ateş oldu 39.5 kadar cıktı ağız kokusuda hafif var ona antibiyotik yazıldı ateşi var verelim dedi doktor . Yani ben doktora özellikle sordum bizim hastalığımızın adı ne dedim ciğerlerde enfeksiyon dedi .
Solunum sayılarında sıkıntı varmı bilmiyorum bu gece sayacağım cok sağolun hocam 

-------------
http://www.glitterfy.com/">

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat