Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

sezeryan sonrası tuhaf bir ağrı

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Genel Konular
Forum Adı: Doğum sonrası yaşananlar
Forum Tanımlaması: (Doğum sonrası yaşananlar)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=27947
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 21:40

Konu: sezeryan sonrası tuhaf bir ağrı
Mesajı Yazan: bilge38
Konu: sezeryan sonrası tuhaf bir ağrı
Mesaj Tarihi: 07 Oca 2011 Saat 18:16
merhaba herkese

22 gn önce epidural sezeryan ile 2. çocuğumu doğurdum. ilk 1 hafta normal doğum sonrası ağrılarını yaşadım. bundan sonra sol kasığımda , hatta vajinanın sol tarafına doğru inen kramp , iğne batması , elektrik çarpması şekillerinde tanımlayabileceğim olduğu anlarda beni çığlık çığlığa bağırtan ağlatan bir ağrı oluştu.

özellikle iç çamaşırının bacak lastiğinin geldiği yerde var. bu ağrı ayakta ya da otururken çok yok ama kalkarken özellikle yataktan kalkarken var.

kendi ameliyat doktorum sezeryanla ilgili olmadığını söyledi. bunun üstünde çok iyi bir hastanenin kadın doğum uzmanına , onun yönlendirmesiyle genel cerraha , nörolojiye ayrı ayrı muayene oldum. ameliyatla ilgili olmadığını onlarda söyledi , ultrason yapıldı içte kanama , pıhtı ,akıntı yok , dikişte problem yok , kasık fıtığı değil. sinir sıkışması belki ama emg denen iğneler batırılarak sinirleri ölçen uygulama çok acı duyduğum ve o bölgeye dokunulmasına bile tahammülüm olmadığı için yapılmadı.

benim netten araştırdığım kadarıyla bu bölgede sinir sıkışması , kaslarda bağ yırtığı , liflerde yırtık yada iç dikişlerde çekme olabileceği. sıcak kompres uygulayınca nispeten hafifliyor. 3 hafta oldu doğum yapalı çok kötüyüm psikolojimde bozuldu , neredeyse hareket etmeden oturuyorum. en çok yataktan kalkarken ve wc de iç çamaşırımı sıyırıp çekerken var.

böyle bir şey yaşayan varsa paylaşabilir mi? sizce sadece dikişlerin içteki köşe düğümlerinin ağrısı olabilir mi? hekimlerden sordum sonuç sıfır bir de çekenden sormak istedim.
şimdiden ilginize tşk ederim

Cevaplar:
Mesajı Yazan: yunahu
Mesaj Tarihi: 07 Oca 2011 Saat 18:36
merhaba arkadaşım yenisin hoşgeldin aramıza öncelikle
bende ilk doğumumda aynı sorunu yaşadım sezeryan olmuştum, benimde sağ bacağımda ağrı, kramp, batma ve son zamanlarında da kitlenip kalma oluyordu artık yürürken bile kitleniyordum acımdan hareket edemiyordum,
bunu yaklaşık bi sene kadar çektim sonunda eşimin zoruyla doktora gittim doktor film istedi çektirdim birdaha ne bir ağrı ne batma nede kitlenme bir anda bitti sanki sihirli bişey olduSmile
keşke herkesin derdi böyle pat diye bitse ama ne olur ne olmaz başka dertlerde çıkabilir, bir tv programında bir doktor kendi durumumla ilgili doğum sırasında kalça çatlaması olabiliyor ve zor anlaşılıyor kendi kendine geçebilir demişti belirtileride birebir tutuyordu, faydası olurmu bilmem ama paylaşmak istedim
allah acil şifa versin canım

-------------
http://lilypie.com">

Mesaj Tarihi: 07 Oca 2011 Saat 19:09
teşekkür ederim çok sağol paylaşımın için,  dilerim benimde geçer bir an önce. inan bu ağrıyı 1gün çekmek bile dayanılmaz , çok beklemem gerekmez umarım geçmesi için. benim bacağım değil aslında kasığımda daha çok.

Mesaj Tarihi: 07 Oca 2011 Saat 23:01
yokmu benzer birşeyler yaşayan:( kalıcı olmasından korkuyorum bu ağrının

Mesajı Yazan: mine
Mesaj Tarihi: 07 Oca 2011 Saat 23:41
çok geçmiş olsun anlattığın kadar şiddetli olmasa da benimde yataktan kalkarken filan çok fena ağrılarım oluyordu ama ağrıyor diye kalkmayınca hiç geçmiyor doktorumda zaten bol bol yürü demişti evin içinde sağo sola sürekli yürüdüm hareket etmedikçe daha çok ağrıyabilir doktoruna danışarak yürüyüşler yapsan belki hafifler ağrıyor diye kımıldamazsan iyice kötü olabilir

-------------
<a href="http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&title=program-icin-mail-atalim-arkadaslar-lutfen">http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&tit

Mesajı Yazan: Gülsen
Mesaj Tarihi: 08 Oca 2011 Saat 00:04
Bilge im ben iki sezeryanda da yasamadım böyle birsey Allah şifa versin canım umarım yakında eski günlerine donersin ama Mine de söylemiş biraz hareketlerini arttırsan sanki iyi gelirmiş gibi geldi bana da ama sen mmutlaka doktoruna bunu sor iyi geceler canım

-------------
http://www.glitterfy.com/">

Mesaj Tarihi: 08 Oca 2011 Saat 00:21
tşk ederim ilginize , cevaplarınıza. bana dr.um kendini yataktan ne kadar erken kurtarırsan o kadar iyi demişti. ilk doğumumda bundada hastanede kaldğım 1 gün dışında iç yatmadım hep ayaktaydım hep gezdim yanımda annem dahi kalmadı yani o kadar iyiydim. ama 1 sabah uyandım ki bu haldeyim. yaklaşık 1 hafta sonra başladı bu ağrı.yataktan klkarken dikiş köşelerinde yanma hissediormusunuz ben tam dik olarak yürüdüğümdede bu ağrı var. tekrar ameliyat olacağım bir durumun gelişmesinden çok korkuyorum. çevremdekiler erken hareket edip her işimi yaptığımdan iç dikişlerin falan yırtılmış olabileceğini söylüyor kafam öyle karışık ki geçeceğine inanmak istiyorum sebebinin bulunamayışıda ayrı can sıkıntısı:(

Mesajı Yazan: peperutka
Mesaj Tarihi: 08 Oca 2011 Saat 00:23
Çok geçmiş olsun canım

-------------
http://lilypie.com" rel="nofollow">

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<

Mesaj Tarihi: 08 Oca 2011 Saat 00:39
tşk ederim canm 

Mesajı Yazan: megryan
Mesaj Tarihi: 08 Oca 2011 Saat 12:47
Geçmiş olsun.Benimde dikiş düğüm kısımlarında o tür batmalar oluyordu ama fazla sürmedi geçti çok şükür.Sıcak uygulayınca iyi geliyor demişsin ama Allah korusun yeni doğum yapmışsın dikişlerine dikkat et.Hamileyken kasıklarında ağrı oluyormuydu peki? Belki yumurtalıklarla ilgili bir şeydir diyeceğim ama o da kramp yapmaz sanırım.Biraz dikişlerin iyileşince tekrar git olmazsa doktora.Bu batmaları tam tersi hamileyken yaşamıştım ben.O nedenle sordum... 

-------------
UMUDA DOĞRU !

Mesaj Tarihi: 08 Oca 2011 Saat 15:04
sağol canım cevabın için , sıcak uygulamak dikişlere zararlı mı? sanki öyle demişsin. hamileyken normal olağan ağrıları yaşadım herkes gibi beni çok rahatsız edecek bir ağrım yoktu yumurtalıklarımda problem yok onada bakıldı

Mesajı Yazan: Ayşegül
Mesaj Tarihi: 09 Oca 2011 Saat 01:51

geçmiş olsun bende sezeryan oldum ama böyle bişey yaşamadım şükür inşallah sende bir an önce sağlığına kavuşursun Allah yadımcın olsun

-------------

Beni bir Allah'ım birde Dostlar'ım bilsin,gerisi yandan yandan ilerlesin :))))

Mesajı Yazan: megryan
Mesaj Tarihi: 10 Oca 2011 Saat 16:00
Orjinalini yazan: bilge38 bilge38 Yazdı:

sağol canım cevabın için , sıcak uygulamak dikişlere zararlı mı? sanki öyle demişsin. hamileyken normal olağan ağrıları yaşadım herkes gibi beni çok rahatsız edecek bir ağrım yoktu yumurtalıklarımda problem yok onada bakıldı

Henüz yeni olmuşsun ameliyatı.Bildiğim ve doktorumun beni uyardığı kadarıyla sauna hamam gibi sıcak olan yerler ve sıcak banyoda bile sıcak suyla durmak 3 yada 6 ay yasak diye hatırlıyorum.

-------------
UMUDA DOĞRU !

Mesajı Yazan: beria
Mesaj Tarihi: 10 Oca 2011 Saat 22:04
siz zaten şikayetinizle ilgili doktora başvurmuşsunuz değil mi, yanlış anlamadım...
ben de sezeryanla doğum yapanlardanım...spinal anestezi ile...

ben de çok acı çektim, 10 gün falan hiç dik yürüyemedim neredeyse, kendimi zorladığım anlarda çok acı çektim...yataktan kalkamadım çığlık çığlığa, sanki bir şey takılıyordu ve kalıyordum Allahım o ne çekilmez acıydı...
aynı yöntemle doğuran bir ameliyathane hemşiresi ziyarete geldiğinde, bu acının ameliyat anında kanamayı durdurmak için kullanılan bir yöntemden kaynaklandığını söyledi...
hasılı o beni bağırtan demeyeyim böğürten ağrı zamanla 12 gün gibi yanlış hatırlamıyorsam geçti...
ve ben rahat adım atar oldum...
size diyeceğim, yanınızda yardımcınız yok, dinlenememişsiniz, ilk günler kullandığınız ilaçlarla belki hissetmediniz bu ağrıyı bu kadar, şimdi ilaçlar bitti çocuk ilgi istiyor sizin ihtiyaçlarınız derken ağrı sezonunu yeni açtınız...
çok geçmiş olsun zor, ama bu süreçte bir ayağınızın hala doktorda olmasına sevindim gelişebilecek herhangi bir komplikasyonda müdahele ederler...

doktor desteğinizi kesmeden, çok da evham yapmadan kendinize bir süreç tanısanız, inşeAllah sıkıntılarınız geçer...
 ben hala dikiş yerinde uyuşukluğu hissediyor ve zman zaman da benzer ağrıyı çekebiliyorum,
eğer imkan varsa yanınıza bir destek çağırsanız şu süreci biraz dinlenerek atlatabilseniz...
geçmiş olsun,
ben de damdan düşen biri olarak yazmak istedim...:)
Allah bağışlasın çocuklarımızı...

-------------
hadd bildirmek değil haddimi bilmektir, amacım...

Mesajı Yazan: siminay
Mesaj Tarihi: 11 Oca 2011 Saat 04:10
selam bende ikinci dogumumu sezeryan ile yaptim üc ay oldu almanyada yasiyorum burda doktorlar kesinlikle ilk alti hafta kendini yormadan evin icinde yürüyüs yapmak ve bebekle ilgienmek disinda bir hareket tavsiye etmiyorlar yani kendini zorlamamalisin ben dinledim doktorumu agrilarim hala var ilk zamanlarda cok kötüydüm bende bundan sonra kambur kalacagimi hic iyilesmeyecegimi düsünüyordum ama sabret kendini zorlama herseyi oldugu kadar yap. üc aydan sonra batma ve yanma hissi devam ediyor ama ancak bu zamandan sonra sinirler ve doku yeniden birbirini buluyormus ve bir seneye kadarda hersey eskiye yakin oluyor ama uyusukluk hissi kismen kaliyormus.

Mesajı Yazan: siminay
Mesaj Tarihi: 11 Oca 2011 Saat 04:15
bu arada yazmayi unuttum eger hala ameliyat yerin yara ise günde üc kez pudra sekeri sür benim dogumumda yanimda olan hemsiremin tavsiyesi ben uyguladim yaram cok cabuk iyilesti. Simdiden Gecmis olsun

Mesaj Tarihi: 11 Oca 2011 Saat 18:02
herkese teşekkür ederim cevapları için sıcak kompres yapmıyorum artık, beria arkadaşım çok güzel açıklamışsın benzer bir ağrı bendeki de, hafifledi ama geçmedi hala iç çamaşırı ve pantolon giymek büyük sorun, adımımı fazla açarak atsam içime işleyen korkunç bir ağrı var hala ama ben ağrıya söz geçiremedim o bana söz geçiriyor. , ağrıya karşı bir hareket yapmadıkça iyiyim. kendi yatağım yüksek hala oraya çıkmakta dahi zorlanıyorum. geçecek inşallah sabredip bekliyorum

Mesajı Yazan: can
Mesaj Tarihi: 22 Ağu 2013 Saat 00:32
Ben de 7 ay önce doğum yaptım ve senin şikayetlerinin tıpatıp aynısı 7 aydır bende de var geçmeyeceğinden çok korkuyorum. Görüyorum ki senin doğumunun üzerinden yaklaşık 3 yıl geçmiş. Ağrıların geçti mi lütfen bana cevap yaz. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat