Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

cle..ne(kan sulandırıcı iğne) kullananlar bakarmı

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Genel Konular
Forum Adı: Doğum
Forum Tanımlaması: (Doğum hakkında herşey)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=32753
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 14:38

Konu: cle..ne(kan sulandırıcı iğne) kullananlar bakarmı
Mesajı Yazan: lagrima
Konu: cle..ne(kan sulandırıcı iğne) kullananlar bakarmı
Mesaj Tarihi: 10 Oca 2012 Saat 21:10
Merhaba arkadaşlar 27 haftalık hamileyim ve hamileleiğimin 9. haftasından beri cle..ne 0.4cc kullanmaktayım. doğum yaklaştıkça endişelerim çogalıyor doktorum normal doğum yapabilirsin 37 . haftada bakarız dedi. ama benim bildiğim araştırdıgım okudugum kadarı ile normal doğum sakıncalı kan sulandırıcı iğne kullananlarda. bir çok ölen bile olmuş kanı durduramadıkları için! kılcal damarlar çatlıyormuş normal doğumda. doktoruma söylediğimde yok öyle birşey dedi. ama benim okudugum araştırdıgım kadarı ile hiç normal doğum yapan yok! hiçbir doktor riski göze almazken benimki nasıl alıyor acaba!? doktorum normal diye diretirse doktor mu değiştirsem ki zaten değiştirmeyi düşünüyorum! 
kan sulandırıcı iğneyi kullanıp normal doğum yapan var mı? sezeryanda da epidural de yapmıyorlarmış zaten genel anestezi gerekiyormuş. bilgisi olanlar var mı? 
teşekkürler...

-------------
Rabbim sana emanet!!

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 10 Oca 2012 Saat 23:05
koca forumda iğne kullanıp doğum yapan yok mu ki?

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesajı Yazan: zeytincin
Mesaj Tarihi: 11 Oca 2012 Saat 10:07
Merhaba,
Öncelikle Allah sağlıkla kavuştursun.Ben kullanıyorum. İlk hamileliğimde de kullandım, genel anestezi ile sezeryan oldum. Ama normal doğum için bekledi doktorum. Eğer kolay bir doğum olacak gibi durursa normal yaparız demişti ama gerekli açılma olmayınca sezeryan oldum 15 saat sancıdan sonra. Epidurali ben kendim tercih etmedim. Şuan ikinciye hamileyim 37 haftalık. Şimdi de kullanıyorum aynı iğneleri. Ben iki hamileliğimde de bu iğneler sebebiyle sıkıntı yaşamadım. Bu hamileliğimde de sonuna kadar bekleyeceğiz bir sağlık sıkıntısı çıkmazsa.
Bu iğneler ve pıhtılaşma konusunda benzer paylaşımlar vardı forumda, ordan da inceleyebilirsin. İçini ferah tut, hayırlısı nasılsa öyle oluyorSmile

Mesajı Yazan: mehtappp
Mesaj Tarihi: 11 Oca 2012 Saat 16:57

aynı durumları daha yeni bende yaşadım canım 2 buçuk ay önce genel anestezi ile doğum yaptım ama tek sebebi korkmamdı drm normal doğum yapabileceğimi söylemişti zaten doğumdan 1 kaç gün önce iğneyi bıraktırmıştı sorun olmuyo demekki eğer drna güvenmiyosan hiç bekleme derim durumumuz hassas ve kendini güvende hissetmen en önemlisi inş. sağlıcakla alırsın bebeğni kollarına Smile

-------------
http://www.glitterfy.com/">

Mesaj Tarihi: 11 Oca 2012 Saat 21:52
Orjinalini yazan: mehtappp mehtappp Yazdı:

aynı durumları daha yeni bende yaşadım canım 2 buçuk ay önce genel anestezi ile doğum yaptım ama tek sebebi korkmamdı drm normal doğum yapabileceğimi söylemişti zaten doğumdan 1 kaç gün önce iğneyi bıraktırmıştı sorun olmuyo demekki eğer drna güvenmiyosan hiç bekleme derim durumumuz hassas ve kendini güvende hissetmen en önemlisi inş. sağlıcakla alırsın bebeğni kollarına Smile

doktoruma güvenmiyorum ama bi yandan da içimden ona gitmek geliyor Shocked bi  tuhafım yani.. çok kararsızım.Cry iki şansım var ya etlikte doğum yapacagım küçük bir ihtimalle, ya da zekai tahir burakta. para bulursam eğer o zamana batıkentte bilgi hastanesi var orda yaparım. devlette sezeryan ya da normal doğum seçme şansımız var mı? biliyormusunuz? ya da epidural spinal ya da genel anestezi seçme şansım?

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2012 Saat 14:08
için nasıl rahat olacaksa orda doğum yap bence vaktin var daha araştır  benim bulunduğum şehirde bu tarz donanımlı hastane yok ve hamile kalmadan 1 sene önce drm beni bazı sorunlar sebebiyle zekai tahir burak hastanesine yönlendirmişti doğum bölümü nasıl bilmiyorum ama en azından ii bi hastane benceherşey yolunda olduğu sürece ama diğerleri hakkında hiç bi biilgim yok

-------------

Mesaj Tarihi: 28 Şub 2012 Saat 18:17
merhaba hanımlar. dün başka bir doktora gittim. 35 hafta olduk iğneyi bırakmamı eğer bırakmazsam doğumda kanamamın çok olacagını ve hayatımın tehlikeye gireceğini söyledi. ve normal doğuracaksın dedi. sezeryana gerek yok dedi. iğne kullananlara sezeryan yapmıyoruz gerek yok falan dedi. diğer gittiğim doktorda iğneyi bırakma bebeğinin hayatı tehlikeye girer dedi. ben şimdi kime inancam? normal doğum yapmak istemiyorum hemde riskliyim diyorum kabul etmiyorlar.. 

siz ne yaptınız? iğneyi ne zaman bıraktınız? normal mi sezeryan mı oldunuz??

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 28 Şub 2012 Saat 20:03
canım ben tam 39 haftalık olduğum gün sezeryanla doğum yaptım ama drm son haftaya kadar doğumla ilgili konuşmamıştı benimle son hafta ben sezeryan isteyince 3 gün önce kestik ilaçları normalde nasıl olur hiç bir fikrim yok drmlada hiç konuşmadım düşünmediğim içinama bana dr normal yada sezeryan hiçbir riskten söz etmedi bende iğneyi bırakman için erken gibi geldi yine drlar daha ii biliyolar sonuçda ama sen bence önce nasıl doğum yapacağına karar ver ondan sonra biraz araştır derim ama korkma rabbim yardımcın Wink

-------------

Mesaj Tarihi: 28 Şub 2012 Saat 21:00
bana kalsa sezeryan isterim ama doktorlar normal diyor. sezeryan olmam için özele gidip tonla para saymam lazım o da bende yok. bu durumda normal olacak.doğum anında aksilikler olursa sezeryan olacak. bi doktor kes doğumda cok kan kaybedersin hayatın tehlikeye girer diyor. diğer doktor bırakma bebeğinin hayatı tehlikeye girer diyor. 35 haftayım daha. normaldoğumda risk var zaten sezeryanda risk yok ama yapıyor işte devlet.

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 29 Şub 2012 Saat 13:10
canım bilemiyorum valla karışık bi durum normal doğum yapılabiliyo onu biliyorum kendini ona hazırla  bu durumda ve bence bi drna inan derim artık hangisi içine sinerse ben son ayımda bebek hareketleri yavaş olduğu için erken doğum riskiyle geçirdim ama drm hiç iğne keselim heran doğabilir demedi sonuna kadar devam ettim kafanı karıştırma birini seç onu kendin için doğru kıl neticede rabbim ne isterse o oluyo ve her iki durumdada doğum yapabilirsin zaten drm hem çok dikkatliydi hemde beni bu rahatsızlığımdan ötürü hiç riskli hissettirmedi bide ben son ayda en az haftada 1 kez nst girdim ona göre hareket ettik gerçi bebek hareketleri azdı benim ama hayırlısı olsunhakkında eğer daha çok kafam karışır demezsen bi dr hada görün bakalım o ne söylüyo

-------------

Mesaj Tarihi: 29 Şub 2012 Saat 15:28
gittiğim her doktor  birbirinden farklı şeyler söyledi ama artık tek doktora gitmeye karar verdim. o ne derse o.. Allah a emanet bebeğimde bende. tevekkül etmek lazım alacagımız nefes bittiyse ha normal ha sezeryan fark etmez.. benimde normal olacak inşallah, 37 de bakacak kanala girmişmi diye. şuan normale cok alışıgım :) sezeryan olursa üzülürüm gibime geliyor .. önceden de normal olmasın diye elimden geleni yaapıyordum ama hayırlısiki şekilde kabulüm. ben,de her hafta çagırdı artık doktor.38 39 da bırakrıız dedi iğneyi. devlette ztb deki doktoruma gitmeye karar verdim. Allah a emanetizz 

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 29 Şub 2012 Saat 16:10
önemli olan karar vermek bence zaten bi yerde tevekkül etmek gerekiyo nasıl olsa sonuç değişmeyecek gidiş yoluda bize ait rabbim yardımcınız olsun Nuke

-------------

Mesaj Tarihi: 01 Mar 2012 Saat 10:28
ewet kararımı verdim çok şükür biraz geç oldu ama olsun Smile amin Rabbim cümlemizin yardımcısı olsun. Nuke sağolasınApprove

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesaj Tarihi: 01 Mar 2012 Saat 13:32
canım sonuç yaz olurmu merak ederim ben bu durumu gayet ii biliyorum ve aklım sende Wink

-------------

Mesaj Tarihi: 01 Mar 2012 Saat 14:14
tamam 4 haftam falankaldı sonuçları yazarım burdan :) bakalım ne olacak..

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesajı Yazan: yasemin
Mesaj Tarihi: 01 Mar 2012 Saat 14:17
gecmis olsun öncelikle........ yazilarinizda gördugunuz gibi devamli duzenleme yapiyoruz,baska bir siteye yazdiginizi buraya geliyor kopyaliyorsunuz ve oda rakip firmanin :)adinin cikmasina sebep oluyor canim.o yuzden biraz daha dikkatli olursan kopyalarken seviniriz,imza.forum moderatörleri:)

-------------

Mesaj Tarihi: 01 Mar 2012 Saat 14:53
haklısınız bende diyom neyini düzenliyorlar :) aynı şeyleri yazıdıgımdan alıyordum neyse tekrar tekrar yazarım artık :)

-------------
Rabbim sana emanet!!

Mesajı Yazan: yasemin
Mesaj Tarihi: 01 Mar 2012 Saat 14:55
dedim bir aciklama vakti geldi diye:)))))butun modlarimiz bir bildigi olmasa yapmazlar rakip olmasa basimizin taci ama sonucda yasak:)))sen kendin yaz buraya kopyala yapistir yapma yoksa devamli ayni seyler basina gelecek:)))))))

-------------

Mesaj Tarihi: 01 Mar 2012 Saat 15:01
Orjinalini yazan: yasemin yasemin Yazdı:

dedim bir aciklama vakti geldi diye:)))))butun modlarimiz bir bildigi olmasa yapmazlar rakip olmasa basimizin taci ama sonucda yasak:)))sen kendin yaz buraya kopyala yapistir yapma yoksa devamli ayni seyler basina gelecek:)))))))
tmm anladım kendim yazarım.

-------------
Rabbim sana emanet!!

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat