Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

novasef iğne

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: İlaçlar
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=32816
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 20:16

Konu: novasef iğne
Mesajı Yazan: ışığım
Konu: novasef iğne
Mesaj Tarihi: 14 Oca 2012 Saat 17:59
hocam mrb 6,5 aylık bebeğim öksürük burun akıntısı  tıkanıklık ve 39,3 ateş ama zaman zaman düşüyor tekrar çıkıyordu dr gittik ve macrol asist  ventolin ateş düşücü de verdi  bebeğim 3 gün içersinde dahada kötüleşti ateşi düşmemeye başladı 39,8ler çıktı ilaçla bile düşmez hale geldi yorulmuş gibi nefes almaya başladı meme emmedi gözleri kapanıyordu tekrar gittik ve bu sefer macrol ü kesin dedi novasef iğne zinnat asiste devam dedi novalgin damla günde 4 defa 9 damla dönüşümlü fitil  şurup ateş için gerekirse saat başı verin dedi bide bir cihaz verdiler içine ventolin minik tüplerden ve serum 4 saatte bir birde sabah akşam flixodite yanlış yazmadıysam turuncusundanbuhar veriyoruz  küçük bebeğe çok değilmi bunlar antibiyotik içerken neden ateş yükseldi anlamadım hocam yardımcı olursanınız sevinirim

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 15 Oca 2012 Saat 02:58
Kotulesmesinin sebebi; kullandiginiz ilaclar ( eski maillere bakarsaniz, sizin gibi pek cok kurban gorursunuz)...Siz iyilesmedi diye doktora gittikce tedavi agirlasacak, en sonunda hastaneye yatiracak. Halbuki cocugunuz basit bir Grip geciriyor, ilk 4-5 gunu atesli olacak, arkadan burundan "su gibi" akinti ve oksuruk  baslayacak. 15 gun sonra da bu akinti sari renkte/ bally kivaminda olacak, bu surede 4-5 gun surup gececek. Asist ve Ventolin,i hemen kesin. Benim Grip icin anlattiklarimi yapin.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat