Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ateş

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Ateş
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=35036
Tarih: 29 Mar 2024 Saat 00:09

Konu: ateş
Mesajı Yazan: okyanus_16
Konu: ateş
Mesaj Tarihi: 01 Tem 2012 Saat 01:23
merhaba doktor bey,kızım şuan 8 aylık 9 kilo 75 cm.10 gün önce uyurken yanına gittiğimde vücudunun renginin siyaha yakın bir renk aldığını farkettim sonra uyurken hafif titremeye başladı hemen panikle kucağıma aldım uyandırdım elleri ve ayaklarının içi bembeyaz buz gibiydi.hemen ateşini ölçtüm 10 dk içinde ateşi 36,5tan 37,5 oldu ılık bir banyo yaptırıp acile götürdük gittiğimizde ateşi 39du hemen çocuğu ordada suyla ıslattılar ve ateşini 37ye düşürdüler sonra çocuk doktoru bize peditus ve aguamentin verdi ben peditusu vermedim aguamentinide 5 gün verip kestim iyileşti diye.10 gün sonra yani dün kızım tekrar ateşlendi ama bu kez aniden değil hafif ateşliydi ama yavaş yavaş artıyordu dün doktora falan gitmedik ben 4 saat arayla calpol verdim ve ılık banyo yaptırdım.ateşi 36 ile 38 arası gidip geldi fakat bugün doktora gittik bu arada calpol verdikten hemen sonra kızımın heryei kabarmaya başladı alerji oldu sanırım.doktorun bize verdiği ilaçları anlayabildiğim kadarıyla yazacağım çünkü hiçbirini almadım

tanı : tonsilit

tedavi : tecill 400 - dekort - novoly iğnelerini verdi

ilaçlar : tecill 400 - suprax - aferin pod - dolwen

eve gelince calpol alerji yaptı diye dolwen verdim ama onunda 2 yaş altı bebeklerde zararlı olduğunu duydum. kızımın keyfi ise arada iyi oluyor arada huysuz.diş çıkarma dönemi ve kızımın kulağında iltihap vardı ama geçmişti acaba ateş neden olmuştur ve ne yapmalıyız ve bebekler uykuda da havale geçirir mi geçirdiyse biz bunu görmediysek nereden anlarız.biliyorum uzun oldu şimdiden teşekkürler

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 01 Tem 2012 Saat 03:31
Ne atesin, nede havalenin bebeklere bir zarari vardir. Benim "Ates ve Tedavisi" makalemi yazarlar bolumunden okuyun. Bu yasta "Bademcik" olmaz. Muhtemeler; Gripal enfeksiyon , buyuk ihtimalle de 6.Hastalik dokuntusu dokecek. Hicbir ilaci kullanmayin, Eger ates duser de, dokuntu baslarsa, kesin; 6.Hastaliktir. Tedavisi yoktur, kendiliginden gecer.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat