Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Devlet Anaokulları ( Anasınıfı )

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Eğitim / Öğretim / Gelişim
Forum Adı: Okul Öncesi Dönem
Forum Tanımlaması: (Okul Öncesi Dönem)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=35829
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 17:50

Konu: Devlet Anaokulları ( Anasınıfı )
Mesajı Yazan: Gülsen
Konu: Devlet Anaokulları ( Anasınıfı )
Mesaj Tarihi: 30 Eyl 2012 Saat 23:52
Çocukları devlet anaokulunda okuyan tüm anneler burada paylaşım ve birikimlerini aktarabilirler Smile

-------------
http://www.glitterfy.com/">

Cevaplar:
Mesajı Yazan: fatoş
Mesaj Tarihi: 01 Eki 2012 Saat 00:05
Canım çok teşekkür ederim Clown
Benim kızım kurada sabahçı oldu, saatleri ise 08:00-12:00. 09:30 gibi kahvaltı ettirdiyorlar, bize gün gün liste veriyorlar, o listede yazan şeyleri beslenmesine koyuyoruz ama ben listeleri malesef hiç sağlıklı bulmuyorum, geçen hafta simit, kek, poğaça, sandoviç, börek, içecek olarak da süt ve meyve suyu vardı, onu beğenmezken bu haftaki daha da beter geldi, bisküvi, kek, meyveli yoğurt, puding, sarelleli ekmek, böyle saçma bir listemi olur ya, kendi kafalarınca liste yapıp veriyorlar sanırım !Sabah sabah çocuklar bunları niye yesin, bir sene boyunca sabah kahvaltısı böyle geçer mi ? ( ben okula gitmeden önce 07:00 gibi yumurta falan veriyorum) ama daha küçük yaşta bu şekilde beslenmeye alıştırmaları hiç hoşuma gitmedi, şimdilik okul konusunda tek sıkıntım bu Unhappy

-------------

Mesajı Yazan: miss hugolina
Mesaj Tarihi: 01 Eki 2012 Saat 10:25
Gülsen'ciğim  teşekkürler öncelikle...

Fatoş'cuğum  bende de aynı dert varUnhappykızım şimdilik(eğer bu okulda kalırsak ikinci dönem öğlenci olacaklar) sabahçı aynı 08:00 -12:00  arası.Sabah 09:00 da kahvaltı...Kahvaltıyı hergün bir veli hazırlıyor...Bazen gevrek,peynir,zeytin,meyve suyu yada kakaolu süt ne alakaysa sabah sabahStern Smilepatatesli börek,meyve suyu,meyve...Mesela ben çarşamba günü mercimek çorbası,bisküvili pasta,meyve götüreceğim...Ve temizlik problemi var okulumuzda,temizlikçisi yok çünkü mesela sırası gelen anne o gün çocukların kahvaltısını yaptırıp sınıfın ve tuvaletlerin temizliğini yapıyorTonguebenim midem çok hassas zaten  ve tabii paspasını temizliğini nasıl yapacağım diye düşünüyorum bu bel fıtığım ve eklem ağrılarım bu kadar artmışkenCryCryiçime hiç sinmedi yaCryCry  İnanamayacaksınız ama yeni sistemden dolayı sınıflar yetmediğinden....Anasınıfının o minik binasını  anasınıfını tek sınıf yapıp  diğer 2 sınıfı  imam hatip ortaokuluna tahsis etmişler,bir sınıfıda imam hatip idaresineTongueTongueminik çocuklar ve büyük çocuklar aynı yerdeTongueçok tehlikeli ve çok sesli bir okul...Gülermisin ağlarmısın???yakın bir zamanda  devletin yarı özel anaokulu açılacak  oraya geçireceğim.Süper birşey yapımı bitti.Çeşmeler sensörlü,minik lavaboları,yemekhanesi  son sistem...Allah hepimize kolaylık versin.

Mesajı Yazan: burak7
Mesaj Tarihi: 01 Eki 2012 Saat 11:21
of, of.. benim oğlumda buyıl devlet ana okuluna başladı. 2 yıldır özel kreşteydik. özellerdende istediğimi tam olarak alamayınca devlet kreşine verdim. zaten önümüzdeki yıl ilkokula başlayacak ve biz devlet okuluna göndermeyi düşünüyoruz, o yüzden özellikle devlet kreşini seçtik.
oğlum öğlenci, saat 1 de derse giriyorlar ve öğlew yemeği yok, sadece ikindi kahvaltısı var. verilen listeye göre beslenme koyuyoruz. genellikle simit, poaça, tost, kek ve içecekten oluşuyor beslenme. ama oğlum 9 da kahvaltı edior 12 de servisi geliyor, yani öğle yemeği yemeden okula gidiyor,  zaten simit, tost falan sevmez, koca gün aç kalıyor. akşam eve gelince direk buzdolabına gidiyor çocuk. bu durumdan çok şikayetçiyim.

Mesaj Tarihi: 01 Eki 2012 Saat 11:26
birde benim oğlum 3,5 yaşında okumayı söktü. şuan yaklaşık 5 yaşında. (kasım 2007) kreş ve anaokulları çok yetersiz klıyor oğluma. 3 yaşında bir gelişim testi yaptırmıştık, o zamanlar geliişimi 5,5 yaş çocuğuydu. şimdi çok daha ileride. ne yapacağız hiç bilmiyorum. okuma yazma biliyor, basit problemleri çözebiliyor, 3 haneli rakamları tanıyor. sürekli bilim dergileri okuyor evde.
duygusal olarak 5 yaşında ama zeka olarak çok önde. ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız eşimle. ana okulundan geçen yaptıklarına dair bir rapor geldi inanamadım. kırmızı ve sarı rengini pekiştirmişer, 1 rakamını öğrenmişler!!! oğlum çok sıkılıyormuş ve sınıfın en yaramazıymış. bu çocuğu nereye göndereyim siz söyleyin. seneye ilk okul var harcanacak diye çok korkuyorum. çünkü kendisini göre bir ortam bulamayınca azıtıyor.. özel okul düşünsek oda çözüm değil ki!

Mesaj Tarihi: 01 Eki 2012 Saat 16:05
Canım her ilde ilçede Rehberlik Araştırma merkezleri ( RAM ) vardır. Eğer oğlunun gelişimi böyle ilerideyse oraya bir götür üstün zekalılar için okullar oluyor devletin, birde parlak zekalı yetenekli çocuklar için Bilim Sanat Merkezleri okulu var her il farklı sınıflarda oluyor bunu da bir araştır canım

-------------

Mesaj Tarihi: 01 Eki 2012 Saat 16:29
Orjinalini yazan: Gülsen Gülsen Yazdı:

Canım her ilde ilçede Rehberlik Araştırma merkezleri ( RAM ) vardır. Eğer oğlunun gelişimi böyle ilerideyse oraya bir götür üstün zekalılar için okullar oluyor devletin, birde parlak zekalı yetenekli çocuklar için Bilim Sanat Merkezleri okulu var her il farklı sınıflarda oluyor bunu da bir araştır canım

evet habrim var RAM dan. ama bu çocukalr için asıl tespit 6 yaşında yapılıyormuş. henüz burak küçük üstün zekalı olup olmadığının tespiti için. kocaelide yaşıyoruz ve malesef bu yaş gurubu için burada bilim sanat merkezi yok:((  üstelik çok araştırdık malesef izmitte üstün zekalı çocuklar için hiçbir eğitim kurumu yok. bizim teşvik ve desteğimiz nereye kadar, çocuk bütün gün okulda. ortamlar ona yetersiz kaldığından aklı hep koşuşturmada, enerjisini böyle atmaya çalışıyor. çok zor bir durum gerçekten.. en kötüsü gittiğimiz özel kreşlerde de devlet ana sınıfında da öğretmenlerimiz üstün zekalılar hakkında yetersiz bilgiyesahip, hatta neredeyse hiçbir fikirleri yok. çocuğu anlamaktan uzaklar. geçen öğretmeni burak için, çok parlak bir çocuk ama sınıfın düzenin bozuyor diye şikayet etti:((
yurt dışında böyle çocukları havada kaparlarkeni biz yaramaz, uyumsuz deyip etiketliyoruz onları. artık hakkımızda hayırlısı, umarım harcanmaz oğlum

Mesajı Yazan: Kevser
Mesaj Tarihi: 02 Eki 2012 Saat 09:44
Orjinalini yazan: burak7 burak7 Yazdı:

birde benim oğlum 3,5 yaşında okumayı söktü. şuan yaklaşık 5 yaşında. (kasım 2007) kreş ve anaokulları çok yetersiz klıyor oğluma. 3 yaşında bir gelişim testi yaptırmıştık, o zamanlar geliişimi 5,5 yaş çocuğuydu. şimdi çok daha ileride. ne yapacağız hiç bilmiyorum. okuma yazma biliyor, basit problemleri çözebiliyor, 3 haneli rakamları tanıyor. sürekli bilim dergileri okuyor evde.
duygusal olarak 5 yaşında ama zeka olarak çok önde. ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız eşimle. ana okulundan geçen yaptıklarına dair bir rapor geldi inanamadım. kırmızı ve sarı rengini pekiştirmişer, 1 rakamını öğrenmişler!!! oğlum çok sıkılıyormuş ve sınıfın en yaramazıymış. bu çocuğu nereye göndereyim siz söyleyin. seneye ilk okul var harcanacak diye çok korkuyorum. çünkü kendisini göre bir ortam bulamayınca azıtıyor.. özel okul düşünsek oda çözüm değil ki!
MİNİK EINSTEINLER TEK ÇATI ALTINDA BULUŞACAK
Beyin göçünü durdurmayı hedefleyen Hacettepe Üniversitesi, 81 ili dolaşıp üstün zekalı çocukları belirleyecek. Bir kampüste toplanacak dahiler yeteneklerine göre eğitim alacak.

HACETTEPE Ünivers
itesi, ‘Türkiye’deki üstün zekalı çocukların değerlendirilmesi’ projesini hayata geçiriyor. Üniversite bünyesindeki bilim adamlarından oluşan ekip, 81 ili tarayıp dahi 5-19 yaş arası çocukları belirleyecek ve bunları aynı kampüste bir araya getirecek. Projeyle Türkiye’den oluşan beyin göçünü önleyip, her alanda üstün yetenekli bireyler yetişmeyi hedeflediklerini kaydeden Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, şunları söyledi: “Üstün zekalı çocuklar Türkiye’nin özvarlığıdır. Yabancılar hemen yakalayıp alıyorlar. Türkiye’den tarihi eser çalınmış gibi bir durum. Yüzlerce dahi çocuğumuz kayboluyor, şimdi bu değerlerimize sahip çıkma zamanı. Hacettepe Üniversitesi sahip olduğu eğitim imkânları ve kadrosuyla üstün zekâlı ve üstün yetenekli çocukların kendilerine uygun eğitimleri sağlayabilecek ve bu çocukların ülkemize kazandırılmasında gerekli her türlü katkıları yapabilecek en önemli kurumların başında geliyor.”Beyin göçü yüzünden her sene binlerce üstün zekâlı ve üstün yetenekli başarılı öğrencinin Türkiye’den yurt dışına gittiğini kaydeden Prof. Dr. Tuncer, şöyle devam etti:

“Öğrencilerin çoğu gittikleri ülkeye yerleşerek potansiyellerini bulundukları ülke için kullanıyor. Bu en değerli hazinelerimizden yararlanamadığımız anlamına geliyor. Bazı ülkelerde 11 yaşındaki üstün zekâlı öğrenciler üniversitelerden dersler alabilmekteyken, ülkemizin eğitim sistemi de bu tür bir uygulamaya imkân veriyor. Bu nedenle ilk ve orta öğretim düzeyindeki üstün yetenekli öğrencilere eğitim verebilmenin yanı sıra üniversite öğretim üyeleri ile bu öğrencilerin iletişim içerisinde olmaları öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri açısından yararlı olacağı rahatlıkla söylenebilir.”

Üstün yetenekli çocukların yeterli düzeyde eğitimlerinin ve izlenmelerinin sağlanması ülkemizin gelecekteki bilgi potansiyeli bakımından büyük önem taşıdığını belirten Prof. Dr. Murat Tuncer “Ayrıca bu çocukların seviyelerine uygun şekilde eğitimlerinin sağlanmasının bilim ve sanat alanında değerleri de ortaya çıkaracak” dedi. ABD, Kanada ve İngiltere gibi ülkeler başta olmak üzere çeşitli devletlerin üstün zekalı öğrencilerin eğitimine önem verdiğine dikkat çeken Prof. Dr. Tuncer, “Esasen Osmanlı dönemindeki Enderun sistemi bu öğrencilerin eğitimi için birçok devlete ilham kaynağı oldu ve Enderun’daki eğitim sistemi tüm yönleriyle analiz edildi” diye konuştu.

Kaynak: Star Gazetesi, 18.09.2012
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=416952125020493&set=a.218817641500610.48495.152108504838191&type=1&relevant_count=1">
Fotoğraf: MİNİK EINSTEINLER TEK ÇATI ALTINDA BULUŞACAK  Beyin göçünü durdurmayı hedefleyen Hacettepe Üniversitesi, 81 ili dolaşıp üstün zekalı çocukları belirleyecek. Bir kampüste toplanacak dahiler yeteneklerine göre eğitim alacak.    HACETTEPE Üniversitesi, Türkiyedeki üstün zekalı çocukların değerlendirilmesi projesini hayata geçiriyor. Üniversite bünyesindeki bilim adamlarından oluşan ekip, 81 ili tarayıp dahi 5-19 yaş arası çocukları belirleyecek ve bunları aynı kampüste bir araya getirecek. Projeyle Türkiyeden oluşan beyin göçünü önleyip, her alanda üstün yetenekli bireyler yetişmeyi hedeflediklerini kaydeden Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, şunları söyledi: “Üstün zekalı çocuklar Türkiyenin özvarlığıdır. Yabancılar hemen yakalayıp alıyorlar. Türkiyeden tarihi eser çalınmış gibi bir durum. Yüzlerce dahi çocuğumuz kayboluyor, şimdi bu değerlerimize sahip çıkma zamanı. Hacettepe Üniversitesi sahip olduğu eğitim imkânları ve kadrosuyla üstün zekâlı ve üstün yetenekli çocukların kendilerine uygun eğitimleri sağlayabilecek ve bu çocukların ülkemize kazandırılmasında gerekli her türlü katkıları yapabilecek en önemli kurumların başında geliyor.”Beyin göçü yüzünden her sene binlerce üstün zekâlı ve üstün yetenekli başarılı öğrencinin Türkiyeden yurt dışına gittiğini kaydeden Prof. Dr. Tuncer, şöyle devam etti:    “Öğrencilerin çoğu gittikleri ülkeye yerleşerek potansiyellerini bulundukları ülke için kullanıyor. Bu en değerli hazinelerimizden yararlanamadığımız anlamına geliyor. Bazı ülkelerde 11 yaşındaki üstün zekâlı öğrenciler üniversitelerden dersler alabilmekteyken, ülkemizin eğitim sistemi de bu tür bir uygulamaya imkân veriyor. Bu nedenle ilk ve orta öğretim düzeyindeki üstün yetenekli öğrencilere eğitim verebilmenin yanı sıra üniversite öğretim üyeleri ile bu öğrencilerin  iletişim içerisinde olmaları öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri açısından yararlı olacağı rahatlıkla söylenebilir.”    Üstün yetenekli çocukların yeterli düzeyde eğitimlerinin ve izlenmelerinin sağlanması ülkemizin gelecekteki bilgi potansiyeli bakımından büyük önem taşıdığını belirten Prof. Dr. Murat Tuncer “Ayrıca bu çocukların seviyelerine uygun şekilde eğitimlerinin sağlanmasının bilim ve sanat alanında değerleri de ortaya çıkaracak” dedi. ABD, Kanada ve İngiltere gibi ülkeler başta olmak üzere çeşitli devletlerin üstün zekalı öğrencilerin eğitimine önem verdiğine dikkat çeken Prof. Dr. Tuncer, “Esasen Osmanlı dönemindeki Enderun sistemi bu öğrencilerin eğitimi için birçok devlete ilham kaynağı oldu ve Enderundaki eğitim sistemi tüm yönleriyle analiz edildi” diye konuştu.    Kaynak: Star Gazetesi, 18.09.2012

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2012 Saat 09:46
Keşke Ankarada olsaymışsınız burak7 Confused Başka bir ile çocuğu göndermek imkansız gibi bişey. 

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2012 Saat 09:59
Gülsenim çıtır simitim , 53 kilocum bir avuç modum benim LOLLOLLOL iyi ki burayı açmışsın, ben de içimi dökecek yer arıyordum LOL
Şöyle ki ; ben Şevvali (61 aylık) hemen yanımızdaki devlet okulunun ana sınıfına yazdırdım ve ilk gün götürdüm. Ama ana sınıfı demeye bin şahit ister Angry sanki yüz yıldır kullanılmıyor Angry Geçen seneden oynanmış oyun hamurları, sulu boya fırçaları, kağıt kalemler bile ortalıkta duruyor Angry toz desen dolapların üstüne gri örtü örtmüşsün gibi Angry bakıcı olacak mı diyoruz, "siz maaşını ve sigortasını öderseniz neden olmasın" cevabını alıyoruz. ben ona da razı oldum ama koca sınıfta tek kaldım, kadınlar beni dövecekti LOL ertesi gün götürmedim oraya. özel bir ana sınıfına çok cüzi bir ücretle verdim.dört dörtlük bakılacak ve gözüm arkada kalmayacak. sabah 10:00 da kahvaltı, 12:30 da öğle yemeği (yemek pilav yoğurt gibi...) 14:30 da ikindi çayı var. saat 16:00 da eve gönderiyorlar, çok da yakın.
Eyyyyy devletttt !!!!
Madem ana sınıfı açtın, bu çocuklara hani "bakıcı ana" ?????? Bakıcı parasını devlet karşılamadıktan sonra ne anladım ben ana sınıfından  Angry

Ayrıca, devlette de özelde de Şevvalin yaşında o kadar az kişi kalmış ki... Millet aceleye 1. sınıfa yazdırmış tüm bebeleri demek ki Angry Fatoşun dediği gibi, hemen gönderiyorlar ki çocukları prof. çıksın Angry 

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2012 Saat 10:42
teşekkür ederim kevsercim, bunu takip edeceğim.

Mesaj Tarihi: 02 Eki 2012 Saat 10:50
devlet ana okulları bulundukları muhite göre acayip farklılıklar gösteriyor. bizim oturduğumuz yerdeki ana okulu bakımsız ve kötü bir okul, ancak evimize araçla 15 dakika mesafedeki gelir seviyesi daha yüksek bir bölgesindeki ana okulu ise oldukça bakımlı ve güzel. bende oğlumu oraya kayıt ettirdim. birde devlet kreşinde yardımcı anne özellerdeki gibi deil. mesela asla terleyen çocuğun üstünü değiştirmiyorlar, sırtına birşey koymuyorlar. öğretmenimiz açık açık söyledi, bizim bununla uğraşacak zamanımız yok, beklemeyin bu hizmeti diye. sınıfa yardımcı olan bir bayan var ama oda okulun diğer işlerini de yaptığından çok verim alamıyoruz. zaten öğretmen o konuda da uyardı, yardımcı anneyi rahatsız etmeyecekmişiz! çok otoriter bir öğretmenimiz var.

Mesaj Tarihi: 05 Eki 2012 Saat 20:41
Fatoş'cuğum bu bahsettiğim,benim minik kızımın anaokulu...Tabii tek sınıfı onlara kaldıTongueGerisini imam hatip ortaokulu yapmışlarTongueÇarşamba günü beslenme sırası bendeydi,arabadan yemekleri indirirken kızım basamakta beni bekliyordu,ortaokul öğrencileri öyle hızlı koşturuyorlardı ki,kızımı eziyorlardıUnhappyçok zor bizim işimizShockedFotoğraf yükleniyor

Mesajı Yazan: KUZEY&MİRA
Mesaj Tarihi: 06 Eki 2012 Saat 13:17
Kızlar bizim daha var ama merak ettiğimdemden soruyorum...Anasınıfına iki yıl üstüste kayıt ettirebiliyomuyuz...
Yoksa sadece bir yıl gönderip ardından ilk okulama yollamak lazım..

-------------
http://www.glitterfy.com/"> DEVRİM KUZEY & ZEYNEP MİRA

Mesajı Yazan: hilal
Mesaj Tarihi: 06 Eki 2012 Saat 13:21
Zübeydem Seha 3 yıl gitti anaokuluna ne diyosun

-------------
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...

Mesajı Yazan: febaa2
Mesaj Tarihi: 06 Eki 2012 Saat 20:58
2 yıl üst üste kayıt olıyor
bizim yakınımızdaki devlet okuluda imam hatip oldu ama anasınıfınıngirişini  faklı bir kapıdan verdiler zübeyde belki öyle bir öneri getiebilirsin birde ufak tuvaletler ayrıca ana sınıfının yanına yapmışlardı
aklın yolu bir düşününce oluyorda bizim yöneticiler düşünmüyor

Mesaj Tarihi: 10 Eki 2012 Saat 11:01
Orjinalini yazan: febaa2 febaa2 Yazdı:

2 yıl üst üste kayıt olıyor
bizim yakınımızdaki devlet okuluda imam hatip oldu ama anasınıfınıngirişini  faklı bir kapıdan verdiler zübeyde belki öyle bir öneri getiebilirsin birde ufak tuvaletler ayrıca ana sınıfının yanına yapmışlardı
aklın yolu bir düşününce oluyorda bizim yöneticiler düşünmüyor
İkinci bir giriş için uğraşmazlar canımConfusedvee en büyük korkum olan park kazaları dün kızımın okulunda faciya dönüşüyorduTongue5 yaşındaki bir erkek çocuğu kaydıraktan baş aşağı kayıyor ve hooooooooop kafayı çarpıyorTongueve ağlamaya başlıyor öğretmende kan görmediği için sanırım çocuğun annesi arama gereği duymuyor.Aradan 1 saat geçmiş çocuk susmayınca anne aranıyor.Çocuk başlıyor kusmayaCryanne doktora götürüyor.Küçük bir ilçedeyizTongueMerkeze götürüyor aile.Kafatasında çatlak varmış.Müşade altında tutuldu bugün çıkacaklardı,ama sersem gibiymiş çocuk hep uyumak istiyormuş.Cry

Mesaj Tarihi: 10 Eki 2012 Saat 11:14
allah korusun ne kadar korkunç bir kaza!! benim oğlumda fazla hareketli bir çocuk ve malesef ne yaparsak yapalım hareketlerini kontrol etmeyi öğrenemedi. sonucunu düşünmeden deli gibi koşabiliyor, önünen bakmadan atlıyor zıplıyor. sonucu tabi bol bol düşmee, çarpma, yaralanma.. geçen yıl 3 kez okulda kaza geçirdi. birisinde kulak kepçesi yırtılıyordu az daha.. şimdi ana okulu, sınıf kalabalık, üst katlarda büyük çocuklar var. çok korkuyorum bu tip kazalardan. allah korusun hepimizin çocuklarını ne diyeyim

Mesaj Tarihi: 10 Eki 2012 Saat 17:59
Ay suna Allah mı korumuş denir Yuh arkadaş emanet çocuk bunlar öğretmenliği geçtim en azından özenli bir bakım yapsalar Tongue

-------------

Mesaj Tarihi: 14 Eki 2012 Saat 22:00
Evet Gülsenciğim malesefAngryaile çok öfkeli.Tutanak tutturacaklar,çocuk hala okula gelmiyor.

Mesaj Tarihi: 31 Eki 2012 Saat 17:16

Kızım  Bayram öncesi 2 gün okula gidemedi.Vee ardından  bayram...Dün okula bıraktım 1 saat sonra öğretmeni aradı,ayşe sude'yi susturamamışlarCryannemi özledim diye ağlamış ben gidinceye kadar.Bugün götürdüm yine kalmadı,benimle geri döndü,çıldırdım...Ama kahvaltısını evde yaptırıp geri götürdüm,bende kaldım onunla.Yarın bakalım ne olacakTongueona hediye aldım,yarın okulda kalırsa vereceğim...Varmı önerisi olan.

Mesajı Yazan: Ayşegül
Mesaj Tarihi: 01 Kas 2012 Saat 00:31
Biz ne denediysek olmadı Suna'cım, malesef gitmiyor iki haftadır.ConfusedBırak gitmeyi adını bile andırmıyor, inşallah senin kızın alışır. Bizde çare tükendi gitmeyeceğim diyor. Sabah kalkıyor okula gidecek sanıp mızmızlanıyor.Hala, her gün "bugün pazar mı?" diye soruyor.
 Daha kaydını sildirmedik bir kaç gün daha deneyip sonra sildireceğiz kaydını, sıkıntıya kaldık ailecek, psikolojisi bozuldu oğlumun bıraktık seneye gider inşallahConfused

-------------

Beni bir Allah'ım birde Dostlar'ım bilsin,gerisi yandan yandan ilerlesin :))))

Mesajı Yazan: serapefe
Mesaj Tarihi: 01 Kas 2012 Saat 09:45
geçen sene benim oğluşta gitmek istemedi ve bizde yollamadık bi sene hakkın varmış öğretmenin biraz küçük bu sene gelmeyebilir ama seneye mecbur  gelmesi gerekiyor dediğini anlattık ve gitmedi bu sene tam gün gidiyor ve isteyerek iyiki zorlamamışız ama seneye gitmek zorunda olduğunu hep empoze ettik ve şükür sorunsuz atlattık eğer istemiyorsa yani çok zorlanıyorsa sizde bi sene bekleyin derim

Mesaj Tarihi: 01 Kas 2012 Saat 10:25
Orjinalini yazan: Ayşegül Ayşegül Yazdı:

Biz ne denediysek olmadı Suna'cım, malesef gitmiyor iki haftadır.ConfusedBırak gitmeyi adını bile andırmıyor, inşallah senin kızın alışır. Bizde çare tükendi gitmeyeceğim diyor. Sabah kalkıyor okula gidecek sanıp mızmızlanıyor.Hala, her gün "bugün pazar mı?" diye soruyor.
 Daha kaydını sildirmedik bir kaç gün daha deneyip sonra sildireceğiz kaydını, sıkıntıya kaldık ailecek, psikolojisi bozuldu oğlumun bıraktık seneye gider inşallahConfused
Ayşegül hiç zorlama bence...Seneye de anaokuluna göndereceksin.Vee avatarına baktımda seninki küçükmüş yaConfusedboşver seneye gider.Bizim öyle bir şansımız yok,seneye birinci sınıf olacak çünkü...Allah kolaylık versinStar

Mesaj Tarihi: 01 Kas 2012 Saat 22:44
Orjinalini yazan: miss hugolina miss hugolina Yazdı:

Ayşegül hiç zorlama bence...Seneye de anaokuluna göndereceksin.Vee avatarına baktımda seninki küçükmüş yaConfusedboşver seneye gider.Bizim öyle bir şansımız yok,seneye birinci sınıf olacak çünkü...Allah kolaylık versinStar
yok zorlamıyoruz zaten bıraktık göndermiyoruz arada soruyoruz belki gider diye ama yok Confusedavatarımdaki resim iki sene önceki hali orda küçüktü şimdi büyüdü paşam çok şükürSmile amin size de Allah kolaylık versin...biz seneye bir ayla yırtıyoruz yoksa ilkokul Confused

-------------

Mesaj Tarihi: 03 Kas 2012 Saat 11:22
çok şanslısın Ayşegül'cüğüm.Boşver gitmeyiversin.Belki hava soğuyunca evde canı sıkılırda kendi gitmek isterse,gönderirsiniz.

Mesajı Yazan: *sincap*
Mesaj Tarihi: 15 Şub 2013 Saat 15:51
Arkadaşlar aklınıza ihtiyacım var lütfen yardım edin..
kızımı gönderdiğim okuldan hiç memnun değilim
hiç kimsenin hiç birşey umrunda değil
anaokulu öğretmenleri çok sorumsuz
veliler de öğretmenler gibi
okul açıldığı günden beri çocukları ot gibi getirip götürüyoruz..
çocuğum okuldan hiç birşey öğrenmedi..
okulun bize hiç artısı olmadı.kızım resmen köreldi
geçensene kreşten öğrendiklerinin üstüne birkaç taş daha koyarız zannetmiştik
 aksine resmen unuttu gitti çocuk
şimdi arkadaşlar size soruyorum
kime ne anlatayım
ben kimin kapısını nasıl çalayım ?
TongueTongueTongue

-------------
http://lilypie.com">

Mesaj Tarihi: 15 Şub 2013 Saat 16:08
Orjinalini yazan: *sincap* *sincap* Yazdı:

Arkadaşlar aklınıza ihtiyacım var lütfen yardım edin..
kızımı gönderdiğim okuldan hiç memnun değilim
hiç kimsenin hiç birşey umrunda değil
anaokulu öğretmenleri çok sorumsuz
veliler de öğretmenler gibi
okul açıldığı günden beri çocukları ot gibi getirip götürüyoruz..
çocuğum okuldan hiç birşey öğrenmedi..
okulun bize hiç artısı olmadı.kızım resmen köreldi
geçensene kreşten öğrendiklerinin üstüne birkaç taş daha koyarız zannetmiştik
 aksine resmen unuttu gitti çocuk
şimdi arkadaşlar size soruyorum
kime ne anlatayım
ben kimin kapısını nasıl çalayım ?
TongueTongueTongue

malesef devlet anaokulları çok yetersiz. öğretmenler çok ilgisiz, resmen mesai dolduruyorlar, özveri sıfır. hiç çocukla empati kurmuyorlar. bir sorunmu hemen veliye şikayet. halbuki sen eğitimcisin. çocuğun eksiğini gör, sorunu veliyle beraber çözmeye çalış. ama yok malesef. benzer sıkıntılar bizde de var.ben şikayetimi müdüre ilettim. müdür ilgilendi, dinledi sağolsun ama çözüm olmadı. çünkü iş öğretmende bitiyor. öğretmenle konuşuncada çocuk mimlenebiliyor, öğretmen hepten kafayı takıyor. ilk öğretimde hep devlet okulunu savunurdum ama bu yıl fikrim değişiyor. özel okullarda muhatab ve çözüm bulmak daha kolay sanırım.

Mesajı Yazan: *sincap*
Mesaj Tarihi: 15 Şub 2013 Saat 16:22
ben devlet okulları olarak bakmıyorum canım
doğru öğretmen nerde olursa başarı o okulda
çok üzülüyoum
bizim ana okulu öğretmenlerinin şikayet edilmekten  başları dönmüş ama hiç birşey değişmiyor..
bende şikayet etmekten korkuyorum çünkü çocuğum dan çıkaracaklar
aslında birde sınıf velilerinin bilinçsizliğinden yoruldum
onlar öyle farkındasız veliler ki
en basit bir talepte bile ne gerek var diyen veliler
şimdi ana okulunda hadi diyorum sık dişini ilk okul öğretmenin iyi olması temennim..
Nerde azimli mesleğini seven zeki ve enerjik öğretmen orda başarılı çocuk..
ne yapmalıyım?
bana akıl verin arkadaşlar..

-------------
http://lilypie.com">

Mesaj Tarihi: 28 Ağu 2013 Saat 16:50
Kızlar okullarda çocukların tuvalet temizliği ne olacak...Sanırım yardımcılar popolarını yıkamazlar...Islak mendille silmeyi öğret dediler bana çevremden..sizler neler yaptınız..
gerçi oğluşum iki seferdir benim gözetimim altında poposunu yıkayıp kurulayıp,ellerini yıkayıp çıkıor banyodan..sifonu unutuyor sadece şuan... oKullar açılana kadar iyice öğrenecek gibi

-------------

Mesajı Yazan: kumru
Mesaj Tarihi: 28 Ağu 2013 Saat 20:36
Zübeydecim en güzeli ıslak mendil ile silmeyi öğret...ellerini iyi yıkayamazsa pek iyi olmazConfuseden büyük endişelerimden biri tuvalet mevzusu..Confused

-------------
http://lilypie.com"> http://lilypie.com">

Mesajı Yazan: dilek yiğitcan
Mesaj Tarihi: 28 Ağu 2013 Saat 22:58
gecen sen ben yolladığımda yardımcı öğretmen yardımcı oluyodu ellerini yıkıyorlar ıslak mendil kullanmıyorlar sadece sınıfın içinde kullanıyorlar kışın soğukta doğal gazlı burası ılık su yapıp yıkıyorlar bazen de soğuksuyla yıkıyorlar

-------------
Hayat bana verdiklerini düşündüm Sonra Bir de Aldıklarını, Çok Pis Kazıklanmışım .

Mesajı Yazan: peperutka
Mesaj Tarihi: 29 Ağu 2013 Saat 09:10
Merhaba arkadaşlar

Oğluşum 2 yaşında ana okulu aratırıyorum kaç gündür harıl harıl
Devletler yetersiz ve oglum kucuk oldugundan hep özellere bakıyorum
Ama durum tam bir fiyasko, süslü püslü bir anaokuluna gittik akşam ogluşumla bakmaya ( Dışı forma içini sorma)

3 katlı kat verdivenlerinde korumalık yok çocuklar hala oradayken bahçe ıslanmış heryer çamur bahçede tadilat var merdiven duvara dayanmış duran bir tehlike....
uyku odalarında nevresim vb yok çoçugun teki öylece uyumakta birazdan devam edecegım

-------------
http://lilypie.com" rel="nofollow">

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<

Mesaj Tarihi: 29 Ağu 2013 Saat 09:25
Müdüre hanım 2 çocuguna da orada bakıyor 2 ve 5 yaslarında
Egenin altı bezli konu beze geliyor biz burda hallederiz diyor hanım
birsürü ögretmenimiz var hiç bezli bebegimiz yok...
Dakka 1 gol 1 kendi kızı bezli
Allahımmm nasıl güzel bir okul nasıl...

Bindikleri bisikletler bahçe sulandıgından ıslanmıs popoları ıslat ayakları çamur
Oyun odasında oynayan cocukların yaş gurupları karma karman çorman yani
Yani neresinden tutsam bilemedim off offf

-------------

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<

Mesaj Tarihi: 29 Ağu 2013 Saat 11:34
allah büyük canım sabret başka yerler bak yarı devlet yarı özel yokmu canım onlar bır nebze ıyıdır kayınvaldene   söylesen bakmazmı onlarında tornu bır şansını dene yada oğlunun babasına söyle o yardımcı olsun sana tek başına bir şeyler yapmak zor

-------------
Hayat bana verdiklerini düşündüm Sonra Bir de Aldıklarını, Çok Pis Kazıklanmışım .

Mesaj Tarihi: 29 Ağu 2013 Saat 11:36
Zübeyde ıslak mendille silmeyi öğret ama yardımcı da oluyorlar merak etme. Bizim Eren kendince bir yöntem buldu hiç okulda kakasını yapmıyor her asansörde çok kakam var eve çabuk gidelim diye söyleniyor. 

Zeynep kolaylıklar diliyorum içine sineni bulana kadar araştır ben öyle yapmıştım sonra değiştirmektense başta sıkı araştırma yap ama hiç bir okulda evlerinde ki rahatlığı vermeyecek bu da bir gerçek maalesef

-------------

Mesaj Tarihi: 01 Eyl 2013 Saat 16:01
Kumru aynen dediğin gibi tuvalet konusun da çok takıntılıyım aksine bizim ki silmeyi beceremiyor...bakkalım

Dilek bende yıkama taraftarıyım bizim okul bu duruma nasıl çözüm bulmuş sormadım...

Gülsen inşallah yardımcı olurlar burda da ...Oğlum poponu ıslak mendille sil diyorum ''ben bebekmiyim ''diyor :-)))..Ben onlara çok nadir ıslak mendil kullandım doğduklarından beri hep yıkadım garibine gidiyor :-)
eren gibi dışarı da asla tuvaletini yapmayan insanlar var çevremdede ama gülsen bizim ki gelirse asla tutamaz...Yaşayıp görücez..

-------------

Mesaj Tarihi: 02 Eyl 2013 Saat 09:30
Orjinalini yazan: dilek yiğitcan dilek yiğitcan Yazdı:

allah büyük canım sabret başka yerler bak yarı devlet yarı özel yokmu canım onlar bır nebze ıyıdır kayınvaldene   söylesen bakmazmı onlarında tornu bır şansını dene yada oğlunun babasına söyle o yardımcı olsun sana tek başına bir şeyler yapmak zor

Babanne sabah 9 aksam gece 11 pazarda calısıyor ege ızmıre gıderse pazarcı olur cıkar
Benım ıstedıgım bekledıgım ılgı onlarda yok işine gelırse denıyor benımde ısıme gelmıyor :)

-------------

<

Mesaj Tarihi: 02 Eyl 2013 Saat 09:32
Orjinalini yazan: Gülsen Gülsen Yazdı:

Zübeyde ıslak mendille silmeyi öğret ama yardımcı da oluyorlar merak etme. Bizim Eren kendince bir yöntem buldu hiç okulda kakasını yapmıyor her asansörde çok kakam var eve çabuk gidelim diye söyleniyor. 
Zeynep kolaylıklar diliyorum içine sineni bulana kadar araştır ben öyle yapmıştım sonra değiştirmektense başta sıkı araştırma yap ama hiç bir okulda evlerinde ki rahatlığı vermeyecek bu da bir gerçek maalesef

Biliyorum canım ama başka çarem yok öpüyorum

-------------

<

Mesaj Tarihi: 04 Eyl 2013 Saat 14:26
yok öyleyse canım senın yanın daha ıyı ben yakınlar sandım uzaksa zaten hiç olmaz pazarcı olsalar bile senın için inşallah en ıyısı olur .

-------------

Mesaj Tarihi: 04 Eyl 2013 Saat 14:32
Orjinalini yazan: KUZEY&MİRA KUZEY&MİRA Yazdı:

Kumru aynen dediğin gibi tuvalet konusun da çok takıntılıyım aksine bizim ki silmeyi beceremiyor...bakkalım

Dilek bende yıkama taraftarıyım bizim okul bu duruma nasıl çözüm bulmuş sormadım...

Gülsen inşallah yardımcı olurlar burda da ...Oğlum poponu ıslak mendille sil diyorum ''ben bebekmiyim ''diyor :-)))..Ben onlara çok nadir ıslak mendil kullandım doğduklarından beri hep yıkadım garibine gidiyor :-)
eren gibi dışarı da asla tuvaletini yapmayan insanlar var çevremdede ama gülsen bizim ki gelirse asla tutamaz...Yaşayıp görücez..

bizde aynı problem var asla tutamaz yemekte bile gidiyo sıkıldığında da bir türlu öğrenmedi yemekte tuvalet gitme sonra git dıyom ne yapım dıyo altımamı yapım gel de bir şey de çocukta kendince haklı

-------------

Mesaj Tarihi: 09 Eyl 2013 Saat 15:55
okulu olduk

-------------

Mesaj Tarihi: 09 Eyl 2013 Saat 17:01

Big smilebizdeee

Mesaj Tarihi: 09 Eyl 2013 Saat 17:07
bizde bugün anaokulumuza gittik Big smilegeçen seneki sıkıntılardan sonra bu sene aynı şeyler olmaması için dua ederken bugün kolay geçti, yinede çok gönüllü değil oğluşum ama olsun en azından artık duruyor.ya da benm orada olduğumu bildiği için durdu onu haftaya anlarız...bu hafta ben okulda nöbet tutmak zorundayım, alıştırma haftasıymış asıl okul haftaya o zaman anneler kalmayacak düzene gireriz sanırım...
Anaokuluna başlayan yeni okula başlayan minişlere başarılar anneler kolaylıklar diliyorumBig smile

-------------

Mesaj Tarihi: 09 Eyl 2013 Saat 17:21
Bizim de bu gün ilk günümüz güzel geçti..İki saat kaldık..Bir hafta iki saat kalınacak sonra yarım gün...
Oğlum beni hiç şaşırtmadı Allahım bir insanın özgüveni bu kadar olur...
Öğretmeninin adını daha önceden öğretmiştim...
Kuzum yaaa ''bahar öğretmenim,bahar öğretmenimmmm'' peşinde gezdi kadıncagazın..20 kişilik sınıfta abartmıyorum göze çarpan Kuzeydi İlk gün olmasına ragmen boyama yaptılar,oyunlar oynadılar...
Ögretmeni de sevdim dur bakalım ama ilk izlenimim güzel
Kıyafet serbest bizde alınacakların listesi verildi...boya kalem ıvır zıvır işte..Okula da 200 tl para vercez sene boyunca çalışma yapacakları kitapların parasıymış..Yuhh okadar tutarmı dedim kendi kendime..Ama hem kendimi hem çocuğumu ilk günden mimlememek adına sesimi çıkartmadım ama açıklamasını daha sonra isteyeceğim Okulda ara öğün kahvaltı tarzı şeyler verilecek..Öğretmen markaları kaliteli dedi ama süt,ayran sorucam mutfaga gerçekten ne marka kullanıyolar..benim için açıkçası önemli evde asla kullanmadığım market markalarını umarım kullanmazlar
Çok güzeldi ilk günümüz küçük kuzum büyüdü okullu oldu Allah hepimize daha güzel günlerini göstersin yavrularımızın

-------------

Mesaj Tarihi: 09 Eyl 2013 Saat 17:40
zübeyde nasıl kitapmış ki onlar 200 tl... bizimkisi yarı devlet yarı özel anaokulu bizde liste aldık ama para demediler acaba sonramı diyecekler gerçi toplantı yapacağız dediler haftaya ama herhalde orda söylerler...
öğretmen konusunda hemen karar vermekten korkuyorum geçen seneki öğretmene çok iyi duruyor dedim çocuğumu okuldan soğuttu sadece biz de değil kaç tane çocuk geçen sene okulu bıraktı anneler sıkıntıya kaldı neyseki okuldan gönderildi bu sene de gelmeye çalışıyorlar dedi müdüre hanım ama çok şükayet var almayacağım diyor inşallahhhh LOLbizimde bu sene öğretmenimiz iyi gibi bakalım geçen seneki öğretmenden sonra temkinli davranmakta fayda var LOLLOL

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Eyl 2013 Saat 08:47
Bizde anaokullu oldu ılk gunumuzde agladık fazla kalamadık

-------------

<

Mesaj Tarihi: 10 Eyl 2013 Saat 13:39
hepimize hayırlı olsun Zeynep çocuk daha küçük alışır canım bızımde gecen sen ilk bir hafta güzel giti sonrada gitmek ıstemedı bu sene şeytanın kulağına :::))) sevine sevine giti zubeyde canım sen o parayamı sızlanıyon her ay 60 mılyon ödıyecem gıvırı zıvırı ayrı bır lıste yazmış görsen neler neler var canı sağolsunda alırız artık dahada okulun içindeki masrafı söylemiyom allah hepımıze yardım etsın

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Eyl 2013 Saat 14:58

zübeyde nasıl kitapmış ki onlar 200 tl... bizimkisi yarı devlet yarı özel anaokulu bizde liste aldık ama para demediler acaba sonramı diyecekler gerçi toplantı yapacağız dediler haftaya ama herhalde orda söylerler...
öğretmen konusunda hemen karar vermekten korkuyorum geçen seneki öğretmene çok iyi duruyor dedim çocuğumu okuldan soğuttu sadece biz de değil kaç tane çocuk geçen sene okulu bıraktı anneler sıkıntıya kaldı neyseki okuldan gönderildi bu sene de gelmeye çalışıyorlar dedi müdüre hanım ama çok şükayet var almayacağım diyor inşallahhhh LOLbizimde bu sene öğretmenimiz iyi gibi bakalım geçen seneki öğretmenden sonra temkinli davranmakta fayda var LOLLOL

Valla Ayşegül bilmiyorum ama bu gün kitabın ismiyle biraz araştırma yaptım 130 tl felan set halinde...Öğretmen zaten 150 kitap 50 okul aile birliğine demişti demek ki ters bi şey yok
öğretmen konusun da bu gün bir kaç veliyle tesadüfen konuştuk çocukları birinci sınıfa başlamış.. Bahar hocamı mükemmel biridir çok şanslısınız dediler daha bi mutlu oldum..Kısmet bakalım..

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Eyl 2013 Saat 15:07

hepimize hayırlı olsun Zeynep çocuk daha küçük alışır canım bızımde gecen sen ilk bir hafta güzel giti sonrada gitmek ıstemedı bu sene şeytanın kulağına :::))) sevine sevine giti zubeyde canım sen o parayamı sızlanıyon her ay 60 mılyon ödıyecem gıvırı zıvırı ayrı bır lıste yazmış görsen neler neler var canı sağolsunda alırız artık dahada okulun içindeki masrafı söylemiyom allah hepımıze yardım etsın

Canım sızlanmaktan değil ama enayi yerine koyulmak deli eder beni..Kız 200 okula, her ay 90 aidat birde liste vermişler uzuuuunca dediğin gibi alcaz Allah yardım etsin....

İkici günümüz de güzel geçti sen git artık anne dedi durdu ...Aslın da giderdim de hep veliler sınıfta kalabalık, kargaşa kapı açılıp kapanıyor güvenip bırakamadım...
Ya kızlar bizim ki çok yüksek sesle konuşuyor ama öyle böyle değil yanın daki arkadaşıyla konuştuğunu bütün sınıf duyuyo ses ayarı yok napcaz bunu ..Oyun hamuruyla oyna dı elleri battı uzaktan izledim öğretmenine elinin pis olduğunu gösterdi öğretmeni gidip yıkayabilirsin deyip yardımcıya emanet etti gitti yıkadı geldi...Bayılıyorum bu çocuğun özgüveninene..Tuvaletler felan da çok temizdi mis gibi çamaşır suyu kokuyodu bayıldım en çok ta lavabo ve tuvaletlerin çocukların boyun da olması hoşuma gitti ...Şimdi yarın daha fazla kalıcam dimi anne diyo Sınıfta bir kaç çocuğun ailesi de siz bunu düşünmeden seneye okula verin yapar bu bilmiş dedi..Kısmet

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Eyl 2013 Saat 15:35
bizim ikinci günümüzde çok güzel geçti çok şükür, geçen sene boşuna sıkılmışım Smileyarın okulda toplantı olduğu için tatil ama perşembeyi iple çekiyoruz nazar etmeyim LOL

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Eyl 2013 Saat 17:24
 Bütün paşalara, prenseslere başarılar diliyorummmm ClownClownClownClown 

Mesaj Tarihi: 10 Eyl 2013 Saat 22:58
zubeydeciğim   yüksek ses irsi ola bılır benım annemın tarafında var bir konuşsunlar evde kavga var zanedersın ben bugun lısteyı aldım herşeyı tamam bır isim yazacam uzerlerıne .
ayşegül canım sevindim ıyı gıtmesine kimse karışamsa öyle devam eder .
kevserım tşkr iyi dileklerın için

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Eyl 2013 Saat 20:12

Allah hepımıze kolaylık versın

-------------

<

Mesaj Tarihi: 12 Eyl 2013 Saat 21:11
inşallah dilekcim, öğretmenimiz oğluşumdan çok memnun akıllı bir sorun yok beklemenize bile gerek yok diyor yarından itibaren beklemeyeceğim inşallah...

-------------

Mesaj Tarihi: 16 Eyl 2013 Saat 13:59
Biz bu gün yarım gün olarak okula başladık...
Çok şükür zaten çok sorunsuz bir hafta geçirmiştik..Bu günde öyle oldu Mirayla bıraktık geldik artık veliler kesinlikle içeri girmiyor kapıdan yardımcılara ya da öğretmene teslim ediliyor çocuklar...
Hafta sonu kesme boyama yapıştırma olan küçük bir çalışma vermişti öğretmeni eve gelir gelmez yapmak için can attık...
İhtiyaç listesini de tamamladık teslim ettim bu gün 160 tl tuttu. Hepsine kalemle ismini yazdık...
Sizinkiler neler yaptı

-------------

Mesaj Tarihi: 16 Eyl 2013 Saat 20:33
bende her şeyini aldım canım bizimki geçen seneden alışkındi bu senede de sorunsuz gıdıyo bende senın kadar ödedim kalemlere adını yazmadı gecen sene de aynısını yapmıştım bugün sınıfındaki arkadaışının annesine demiş öğretmen hepsine ısım yaz diye, bana da derse alim de yazım bizde böyle sabah biraz zor oluyo ona da yavaş yavaş alışıyo

-------------

Mesaj Tarihi: 16 Eyl 2013 Saat 20:54
selam kızlar, tuğşat geçen hafta alıştırma haftası olması nedeniyle rahattı, bir sorun olmadı...bugün haftanın ilk günü sorunsuz gittik akşam dörtte gelip alacğım dedim, tamam dedi ama son bir saat kala öğretmenine annemi arayın alsın beni demiş, telefon geldi okuldan, hemen gittim... müdüre hanımın odasında sohbet ediyordu müdüre hanımla LOLgenel olarak çok iyiymiş oyun bile kurmuş en son artık sıkıldım annemi arayın demiş onlarda sağolsunlar alışması nedeniyle hemen aramışlar yani demem o ki şimdilik sıkıntımız yok...

okuldan aldım oğluşu kapıdan çıktı ellerini yukarı kaldırıp sevinçle ohhhh beeeeee sonunda gün ışığını görebildim dediLOLLOL

malzemelere gelince bizde temin ettik yarın teslim edeceğiz, bizimkilerde 170 tl tuttu hepsine tek tek etiket yapıştırdık, ismini yazdık...

bizden de bugün böyle geçti...ama ben oğluşumu çok özledim sanki çok uzun zaman 08:30-16:00 arası sizinki kaç saat kıslar bana uzun geldi :(

-------------

Mesaj Tarihi: 16 Eyl 2013 Saat 21:07
benim oğluşumu sabah 8.10 geçe birakıyom 12.00 de alıyom kısa bizimki
sen tam gün mu verdin canım

-------------

Mesaj Tarihi: 17 Eyl 2013 Saat 13:07
evet canım tam gün ama benim götürmem 9:00 yada 9:30 oluyor... yarım gün burda 11:30 16:30 arası karar veremedik o yüzden tam gün verdik acaba yanlışmı yaptım ki Confused arada pek bir fark yok aslında...

-------------

Mesaj Tarihi: 17 Eyl 2013 Saat 21:52
bence de yok canım kendini sıkma alışır biraz zorlanır sıkıldığında zaman gider alırsın erkenden bende seneye tam gün verecem ondan sonraki senede okula gidecek

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2013 Saat 10:34
Ayşegül yaa çok geldi saat bana ne bileyim evdeysen madem yarım gün gönder çocuğu en azından uykusunu alır kahvaltısını yapar ..Biz 12:30 16:30 gidiyoruz bizimkine yetmiyor gerçi... Bıraksan daha kalır

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2013 Saat 10:35
Dilek seninki 2009 doğumlumuydu

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2013 Saat 10:56
27.04.2009 lu canım

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2013 Saat 12:12
zübeyde sizin yarım günde çok kısaymış canım çocuk haklı yetmezdirLOLLOLaslında biz uyku düzeni otursun diye tam gün verdik geç yatıp geç kalkıyordu kuzucuk,biraz düzene girsin istedik...

pazartesiden beri saat 15:00 da telefon geliyor bana tuğşat sıkılmış diye, dün yine erken gittim meğerse çişi geliyormuş okulda yapmak istemediği için erken eve gelmek istiyormuş dün öğretmenine söylemiş oda bana söyledi, her yerde tuvalete girmiyor çok zorlanıyorum bugün ne olacak, okulda çişini yap dedim tamam dedi inşallah yaparLOL

tuvalet dışında çok memnun hevesle gidiyor, gelince anlatıyor,öğretmen görev verince hemen yapıyor ne bilim bende çok mutlu oluyorumLOLöğretmeniylede arası çok iyiymiş hergün öğretmeni karşılıyor öpüyor inşallah böyle devam ederBig smile

-------------

Mesajı Yazan: helin
Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2013 Saat 13:45
merhaba kızlar
2009 doğumlu oğlum bu sene anaokuluna başladı.devlet anaokulu.sadece anaokulu ilköğretim bünyesinde değil.2009 doğumlular sınıfındakiler.yaş gruplarına ayırmışlar.
alışmada sorun yaşamadı.servisle gidip geliyor.200 tl ihtiyaç listesini aldık.yemeğinide okulda yiyor.umarım her şey yolunda gider

Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2013 Saat 14:42

27.04.2009 lu canım

Hımm 2008 miydi diye düşündüm de Kuzey ile aynılar demek

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2013 Saat 14:44
Orjinalini yazan: helin helin Yazdı:

merhaba kızlar
2009 doğumlu oğlum bu sene anaokuluna başladı.devlet anaokulu.sadece anaokulu ilköğretim bünyesinde değil.2009 doğumlular sınıfındakiler.yaş gruplarına ayırmışlar.
alışmada sorun yaşamadı.servisle gidip geliyor.200 tl ihtiyaç listesini aldık.yemeğinide okulda yiyor.umarım her şey yolunda gider

Merhaba hoş geldiniz... Sizin okul nerde yaş gruplarına göre ayırmaları çok güzel...

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2013 Saat 15:48

merhaba kızlar

Merhaba hoş geldiniz... Sizin okul nerde yaş gruplarına göre ayırmaları çok güzel...

ben diyarbakırdayım bende öğretmenim lisede rehber öğretmeniyim

Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2013 Saat 17:38
Demek Diyarbekir Doğunun her köşesi benim için ayrıdır ve özeldir....

Biz okuldan geldik yıkandık,kurabiye meyve yedik...oturuyoruz...
Öğünlerde şaştı ama oturacak ..sabah erken kahvaltı yaparsa giderken 1 kase çorba gelince de meyve
Kahvaltıyı geç yaparsa giderken meyve gelince çorba veriyorum okulda kahvaltı tarzı şeyler veriyorlar...
Dün Kuzeyin kolunu kızın biri ısırmış mosmor
Kuzeyi almaya gittiğimde öğretmen bir saniye bekler misiniz diyince eyvah dedim bir iş etti bu Kuzeyin kolunu gösterdi bilğiniz olsun dedi...Kuzey bir şey yapmadı mı dedim hayır sadece kızdı bağırdı dedi..sevindim...okulda sorun çıkaran onunla bununla kavga eden,huzur bozan biri olsun istemiyorum sürekli tembihliyorum arkadaşlarınla güzel geçin, istemediğin bir şey olursa öğretmenine söyle,yapamadığın bir şey de ondan yardım iste ve ondan izinsiz hiç birşey yapma v.s...
Dün diyoki ''tuvalete giderken, öğretmenim çişim kakam geldi denmez öğretmenim tuvalete gidebilir miyim demem lazım anne''dedi eşşek çok şartıyo beni çok

-------------

Mesajı Yazan: nurten...
Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2013 Saat 19:23
bilalde anasınıfına başladı  o koca listeyi görünce  afallamadım desem yalan olur bizde dergi için 100t l  dendi birde kıyafet alınacak aylık 90 tl yemeklerini güzel yiyormuş wc sorunumuz vardı öğretmenine sordum hiç sorun çıkarmadı dedi bugün öğretmen bilal çok sessizdi açıldı iyice deyince korktum iyi yöndemi kötü yöndemi diye sordum yok yok iyi dedi etrafı gözlemlemiş ve şimdi gruplara katılıyor dedi
öğretmeninden çok memnunum bakalım ilerleyen günler neler gösterecek

-------------
KOLLARIMDA İKİ MELEK:)

Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2013 Saat 19:34
helin hoş geldin aramıza hayırlı olsun bizimkilerde hem yaş hem de ay olarak ayırmışlar bu sene bende o yüzden sabaha verdim yaşıtlarıyla ve eski arkadaşları ve öğretmeni olsun diye

-------------

Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2013 Saat 00:28

zübeyde sizin yarım günde çok kısaymış canım çocuk haklı yetmezdirLOLLOLaslında biz uyku düzeni otursun diye tam gün verdik geç yatıp geç kalkıyordu kuzucuk,biraz düzene girsin istedik...

pazartesiden beri saat 15:00 da telefon geliyor bana tuğşat sıkılmış diye, dün yine erken gittim meğerse çişi geliyormuş okulda yapmak istemediği için erken eve gelmek istiyormuş dün öğretmenine söylemiş oda bana söyledi, her yerde tuvalete girmiyor çok zorlanıyorum bugün ne olacak, okulda çişini yap dedim tamam dedi inşallah yaparLOL

tuvalet dışında çok memnun hevesle gidiyor, gelince anlatıyor,öğretmen görev verince hemen yapıyor ne bilim bende çok mutlu oluyorumLOLöğretmeniylede arası çok iyiymiş hergün öğretmeni karşılıyor öpüyor inşallah böyle devam ederBig smile
hayırlı olsun canım, inşallah aynı hevesle sene sonunu getirirler Big smile sen pimpirik olunca çocuk da her yerde çişini yapmıyo işte LOL LOL LOL LOL ben şevvale umumi wc lerde fazla tembihliyorum, hiç bi yere dokunma diye, ben okulda onu beklerken tuvalete gitti ben dışarıda bekledim, alışsın diye. çıkınca "annecim hiç bi yere ellemedim kapıya bile, elimi yıkarken de senin gibi peçeteyle açtım musluğu, ona da dokunmadım" diyo LOLLOLLOLLOL tuğşat çok akıllı bi çocuk, kimseyle kavga gürültü etmez, seviyeli, ağır başlı maşallah.... öğretmeni bayılır böyle çocuklara  LOLLOLLOL

Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2013 Saat 00:29

merhaba kızlar
size de hayırlı olsun, sorunsuz başlaması çok güzel, başarılar Big smile

Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2013 Saat 00:31

Öğünlerde şaştı ama oturacak ..sabah erken kahvaltı yaparsa giderken 1 kase çorba gelince de meyve
Kahvaltıyı geç yaparsa giderken meyve gelince çorba veriyorum okulda kahvaltı tarzı şeyler veriyorlar...
Kuzeyi almaya gittiğimde öğretmen bir saniye bekler misiniz diyince eyvah dedim bir iş etti bu Kuzeyin kolunu gösterdi bilğiniz olsun dedi...Kuzey bir şey yapmadı mı dedim hayır sadece kızdı bağırdı dedi..sevindim...okulda sorun çıkaran onunla bununla kavga eden,huzur bozan biri olsun istemiyorum sürekli tembihliyorum arkadaşlarınla güzel geçin, istemediğin bir şey olursa öğretmenine söyle,yapamadığın bir şey de ondan yardım iste ve ondan izinsiz hiç birşey yapma v.s...
Dün diyoki ''tuvalete giderken, öğretmenim çişim kakam geldi denmez öğretmenim tuvalete gidebilir miyim demem lazım anne''dedi eşşek çok şartıyo beni çok
kuzeyi benim yerime kocaman öp annesiiiiiii Big smileLOLLOL Clown

Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2013 Saat 00:32
Orjinalini yazan: nurten... nurten... Yazdı:

bilalde anasınıfına başladı  o koca listeyi görünce  afallamadım desem yalan olur bizde dergi için 100t l  dendi birde kıyafet alınacak aylık 90 tl yemeklerini güzel yiyormuş wc sorunumuz vardı öğretmenine sordum hiç sorun çıkarmadı dedi bugün öğretmen bilal çok sessizdi açıldı iyice deyince korktum iyi yöndemi kötü yöndemi diye sordum yok yok iyi dedi etrafı gözlemlemiş ve şimdi gruplara katılıyor dedi
hayırlı olsun, başarılı ve mutlu olsun inşallah Big smile

Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2013 Saat 14:50

öğretmen olarak bu şehire geldim evlenip yerleştim
mardin van doğubeyazıt Adıyaman urfa batman gördüüm şehirler ve hepsi ayrı güzel.sen nerelisin kuzey doğuyu biliyorsun sanırım
oğlum dün şarkı öğrenmiş kardeşine öğretiyordu seviyor okulunu umarım hep böyle gider

Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2013 Saat 17:36
Orjinalini yazan: Kevser Kevser Yazdı:

kuzeyi benim yerime kocaman öp annesiiiiiii Big smileLOLLOL Clown

Öperim teyzesi öperim bal oğlumu senin yerine, senin dudaklarınla ateşi var azcık canım sıkıldı olacak bunlar bu yıl hastalıuklarla geçicek ama daha başından okuldan geldik elini yüzünü iyice yıkadım şeftali yedirdim don atlet yatıyor giydirmeyim serin serin yatsın ateşi var zaten...

-------------

Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2013 Saat 17:41

öğretmen olarak bu şehire geldim evlenip yerleştim
mardin van doğubeyazıt Adıyaman urfa batman gördüüm şehirler ve hepsi ayrı güzel.sen nerelisin kuzey doğuyu biliyorsun sanırım
oğlum dün şarkı öğrenmiş kardeşine öğretiyordu seviyor okulunu umarım hep böyle gider

Ne güzel sizin ki şarkı da öğrendi demek.Kardeşi kaç yaşın da..
Ben Çorumluyum,eşim Ordulu doğuyla uzaktan yakından alakam yok...Ama çocukluğumdan beni beni o kerpiç evleri,taş dar sokakları,tarih kokan şehirleri, insanları, çocukları çok etkilemiştir..Bilmem ayrıdır yeri Ne bodrum ne Çeşme bir hafta mardin de kalsam bana yeter

-------------

Mesaj Tarihi: 19 Eyl 2013 Saat 17:43

Hayırlı olsun Nurten..Büyüyorlar kuzular okullu oldular..Bilal Kuzey'den de büyük dimi

-------------

Mesajı Yazan: nurten...
Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 11:10
bilal 25 6 2008 doğumlu

-------------
KOLLARIMDA İKİ MELEK:)

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 11:39

nurten hayırlı olsun canım...kıyafet demişsin ne kıyafeti anasınıfında kıyafet yok diye biliyorum hiç denk gelmedim ben siz neden alıyorsunuz özel okul mu ?

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 11:40

bilal 25 6 2008 doğumlu
bilal tuğşatla beraber 2008 li 2 ay var aralarında tuğşat 25 nisan 2008Smile

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 11:43

merhaba kızlar

hoşgeldiniz Smile hayırlı olsun oğlunuz okula başlamış alışmasında sorun yokmuş ne güzel hep böyle uyumlu olsun inşallah...

-------------

Mesajı Yazan: pinar35
Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 14:00
elif naz 4 mayıs 2009 doğumlu bu sene devlet anasınıfına başladı.
fakat beslenme listemizi dün akşam elime alınca şok oldum.
sürekli kek börek poğaça kurabiye var :(

-------------
ELİF NAZ'IM NAZLI KIZIM.
04.05.2009 DA DÜNYAMI AYDINLATAN MELEĞİM.

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 14:51

Ben Çorumluyum,eşim Ordulu doğuyla uzaktan yakından alakam yok...Ama çocukluğumdan beni beni o kerpiç evleri,taş dar sokakları,tarih kokan şehirleri, insanları, çocukları çok etkilemiştir..Bilmem ayrıdır yeri Ne bodrum ne Çeşme bir hafta mardin de kalsam bana yeter [/QUOTE]
kardeşiyle aralarında 15 ay var sadece.biri büyüğü 2009 doğumlu küçük 2010 doğumlu.küçükte çok hevesli ama bir yıl sonra gidecek sabırsız
mardin bambaşka bi şehir.tarih kokuyor sokakları.sokakları bir çok kültürü barındırıyor.arap kürt türk ermeni bi arada.rahiplerle imamları aynı mahallede görmek mümkün.bi taraftan çan sesleri kiliseler bi taraftan ezan sesi.dar yüksek sokaklar.doğu beyazıttada ishak paşa sarayı birde Hasankeyf veee diyarbakırın şehri çevreleyen surları.iyice anlatayımda atlayıp gelirsin belki görmeye

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 15:10
bizim bugün toplantımız vardı hoppala ve zippala diye bir kitap fiyatı 60 tl birde sınema var 10 tl çıkardı üzerine hocamız dediki meyve arada yesinler kahvaltıdan sonra her gün bir kişi meyve alacak hepsine kişi sayısı kadar masraflar başladı daha sınama haftaya okula gelecek onada ayrı .bende mardını güzel yer olduğunu duymuştum .

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 15:17
bizde hep kahvaltı o yönden iyi oldu benim oğlan hayata kahvaltı yapmazdı bebe biskuvisi ve süt yerdi öğle yemeğinde yemek

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 17:12
bizim p.tesi kahvaltı
salı peynirli yada kıymalı börek + elmalı pasta + meyve suyu veya ayran
çarşamba patates kızartması + çikolatalı ekmek+ meyve suyu
perşembe poğaça+browvni+ meyve yada meyve suyu
cuma gözleme+kurabiye+meyve suyu

:(
ne kadar düzensiz bir öğle yemeği menüsü.
obez olacak çocuklar.
birde ben çalışan bir anneyim.
nasıl yaparım bunları
dün börekleri pişrdim buzluğa koydum ama nasıl olacaklar Allah bilir.
netten baktım pişirip konuyormuş.

-------------
ELİF NAZ'IM NAZLI KIZIM.

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 17:17
birde bizim öğretmenimiz eltimin kızınında öğretmeniydi...
çok ezber veren 4-5 kıta şiir ezberleten bir öğretmen...
bize de daha şimdiden  2 kıta şiir verdi.
dün ezberletmeye çalıştım durmuyo ki çığlık atıyo başım ağrıo benim söylemicem dio.
nasıl olacak bu iş anlamadım.Tongue

-------------
ELİF NAZ'IM NAZLI KIZIM.

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 17:31

Ben Çorumluyum,eşim Ordulu doğuyla uzaktan yakından alakam yok...Ama çocukluğumdan beni beni o kerpiç evleri,taş dar sokakları,tarih kokan şehirleri, insanları, çocukları çok etkilemiştir..Bilmem ayrıdır yeri Ne bodrum ne Çeşme bir hafta mardin de kalsam bana yeter

kardeşiyle aralarında 15 ay var sadece.biri büyüğü 2009 doğumlu küçük 2010 doğumlu.küçükte çok hevesli ama bir yıl sonra gidecek sabırsız
mardin bambaşka bi şehir.tarih kokuyor sokakları.sokakları bir çok kültürü barındırıyor.arap kürt türk ermeni bi arada.rahiplerle imamları aynı mahallede görmek mümkün.bi taraftan çan sesleri kiliseler bi taraftan ezan sesi.dar yüksek sokaklar.doğu beyazıttada ishak paşa sarayı birde Hasankeyf veee diyarbakırın şehri çevreleyen surları.iyice anlatayımda atlayıp gelirsin belki görmeye [/QUOTE]

Amannn ne kadar az var aralarında Allah sabır versin (veriyo zaten dimi :-)
Yavv arkadaşım ne yaptın sen ağzımın suyu aktı satırları okudukça..Ama gelmem şuan için zor. Ölmeden de Mardin olmak üzere bir doğu turu yapmak isterim Allah nasip ederse...

-------------

Mesajı Yazan: Gamze
Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 18:47
Orjinalini yazan: pinar35 pinar35 Yazdı:

bizim p.tesi kahvaltı

obez olacak çocuklar.
nasıl yaparım bunları

patates kızartması mı??? ne biçim menü hem sağlıksız hem de yetersiz.. Pınar bu sizin evin karşısındaki okul mu?

-------------
http://www.glitterfy.com/" rel="nofollow">

<a href="http://evimizelimizde.blogspot.com.tr/">http://evimizelimizde.b

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 18:49
Pınar gerçekten sizin menü çok ilginçmiş Shocked

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 18:52
Birde Pınar kızartmayı sabah kızartacaksın öğlen mi yiyecekler çok ilginç gerçekten. Şiir ezber ödev konusunda da çok baskı yapma bence Elif Naz erenle yaşıt daha küçükler öğrenmeyiversin daha çok zamanı var önünde öğrenecek 

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 22:27

bizim p.tesi kahvaltı

obez olacak çocuklar.

nasıl yaparım bunları

çok düzensiz ve birbiriyle alakasız geldi menü bana.bir de bu öğlen yemek listesimi.ilkokul bünyesindeki okullarda veli hazırlıyor ben birazda bunu düşünerek bağımsız anaokuluna yazdırdım.normal yemek veriyorlar
pazrtesi sulu köfte pirinç pilavı
salı yayla çorbası patates salatası
çarşamba pilavüstü tavuk ayran
perşembe soslu makarna yoğurt
cuma domatesli peynirli sandviç meyve suyu
güzel duruyordu yoksa senin listendekiler obeziteye çağrı gibi geldi
öğretmenlerle görüşün okullarda eğitimciler bunları yedirmeye çalışırsa işimiz var demek
canını sıkmak istemezdim sadece sağlıksız geldi bana

Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 22:37

dün ezberletmeye çalıştım durmuyo ki çığlık atıyo başım ağrıo benim söylemicem dio.

ne şiiri ne ezberi bunlar kaç yaşındaki çocuklar ki kimisi kendini çok çalışıyor göstermeye çalışır.anasınıflarında daha çok sosyal yönler geliştirilmeye çalışılır akademik eğitim yerine davranış kazandırma önemlidir.kuralları arkadaş ilişkilerini paylaşmayı öğrenir.okula hazırlık da vardır ama oyunlarla zaman içinde verilir.bu ne acelelik daha ilk haftadan
bizimki dün bi armut resmini renkli sarı kağıtla yapıştırarak tamamlamış.yapraklarını da yeşile boyamış.öğretmen bide kısa şarkı öğretmiş

Mesajı Yazan: hilal
Mesaj Tarihi: 20 Eyl 2013 Saat 22:43

ne şiiri ne ezberi bunlar kaç yaşındaki çocuklar ki kimisi kendini çok çalışıyor göstermeye çalışır.anasınıflarında daha çok sosyal yönler geliştirilmeye çalışılır akademik eğitim yerine davranış kazandırma önemlidir.kuralları arkadaş ilişkilerini paylaşmayı öğrenir.okula hazırlık da vardır ama oyunlarla zaman içinde verilir.bu ne acelelik daha ilk haftadan
bizimki dün bi armut resmini renkli sarı kağıtla yapıştırarak tamamlamış.yapraklarını da yeşile boyamış.öğretmen bide kısa şarkı öğretmiş
Hangi okula gidiyor çocuğunuz ?

-------------
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2013 Saat 00:34
Pınar ezber falan yazınca topicin başlığına yeniden baktım, 1. sınıf topiğine mi bakıyorum diye  Confused kaldı ki 1. sınıfta da hemen ezber olmaz. bizimkiler 1. sınıfta, derse benzer bi şey olmadı daha; boyama, oyun hamuru, çizgi birleştirme falan yapıyorlar... Ayrıca yemek listesini kim hazırladı acaba?

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2013 Saat 13:01

bizim p.tesi kahvaltı

obez olacak çocuklar.
nasıl yaparım bunları

pınarcım akıl vermek gibi olmasında eğer mümkünse okulu değiştir özel anaokulu yada devlet anaokulu olsun ilkokuldan bağımsız devlet anaokulları var günde üç öğün yemek verenler var burda bekletme bence çocuk akşama kadar bunları yerse vitamin namına bişey alamaz sonuç sürekli hastalık olur...

bizimkisi okuldan bağımsız anaokulu yemek listesini verdiler bize özellikle öğlen yemekleri çok besleyici patates kızartması hiç yok mesela genelde kıymalı yemekler var ve okulun kendi bünyesindeki mutfakta okulun aşçısı tarafından pişiriliyor...burada da var okul bünyesinde anasınıfları aynen sizinki gibi hazır gıdalar veriyorlar o yüzden ben tercih etmedim...

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Eyl 2013 Saat 17:24
Orjinalini yazan: Gamze Gamze Yazdı:

bizim p.tesi kahvaltı

obez olacak çocuklar.
nasıl yaparım bunları

patates kızartması mı??? ne biçim menü hem sağlıksız hem de yetersiz.. Pınar bu sizin evin karşısındaki okul mu?
evet cnm orası

-------------
ELİF NAZ'IM NAZLI KIZIM.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat