Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bitemeyen öksürük derdimiz

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=36130
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 17:12

Konu: Bitemeyen öksürük derdimiz
Mesajı Yazan: bilge_nehir
Konu: Bitemeyen öksürük derdimiz
Mesaj Tarihi: 01 Kas 2012 Saat 16:57
Hocam iyi günler dilerim.
Benim derdim kızımın öksürüğüyle.Sizi defalarca rahatsız ettim. Kızım 1  yaşından 4 yaşına sürekli öksürükler kusmalar iştahsızlıklarla boğuştu. Şimdilerde ise grip nezle her ne olursa hemen öksürük krizleri. Alerji diyen oldu reflü diyen oldu. Şu an yine rahatsız ve yine öksürük krizleri. Artık yeme sorunu yok şükür ama öksürükle ilgili sıkıntımız bitemedi :( 

Çevremizde yeterince çocuk var hastalanınca bazen öksürükleri oluyor bazen olmuyor kime sorsam bu şekilde değil. Geceleri uyku haram oldu. Bir başlıyor grip soğuk algınlığı her ne ise minimum 15 gün sabahlara kadar öksürük. Önceleri 3-4 ay sürdüğü zamanlar oldu. Ağlıyor bıktım diye kalkıp uyku sersemi evde koşturuyor kaçıp kurtulacak sanki. Ne uykumuz kaldı ne gecemiz ne gündüzümüz. Okul hayatı da başladı sersem gibi oldu iyice. Doktorlar öncesi sonrası umurlarında değil yazıyorlar antibiyotik ya da grip nezle ilaçları bir de öksürük şurubu ya da balgam sökücü yolluyorlar versem de aynı vermesem de vermiyorum ben de.... Sizin yöntemler biraz işe yarıyor ancak yine öksürük hep öksürük...

Bir kez olsun tek sefer soğuk algınlığı hadi bir kaç öksürükle atlatamaz mı.Araştırsak mı nedeni ne olabilir? Psikolojim öyle bozulmuş ki öksürdüğünde ne var değil mi altı üstü öksürük dersiniz ama dünyam kararıyor artık o sese. Bırakın sokakta birisi öksürse içim ürperiyor artık :( Kızım da büyüdü anne ben kurtulamayacak mıyım bu öksürükten diye ağlaşıp duruyor uykusuz yorgun.

Bu hep böyle mi gider? Başka ne yapayım bir yaşı bir sınırı var mıdır? Uzun oldu hakkınızı helal edin.Yol gösterin ne derseniz yapalım.  Nedir hocam bu yapısal mı hastalık mı yalvarırım bir su serpin bize :(

-------------
http://lilypie.com">

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 01 Kas 2012 Saat 20:16
Az kaldi, sikin disinizi. Eger geceleri cok sikistirir ise; 1 olcek "Benical surup" sadece geceleri verebilirsiniz. Sakin Allerji ilaclari, oksuruk ve nezle ( soguk alginligi)  ilaclarindan vermeyin. Sicak buhar ve istirahat iyi gelir. Birde cok opturmeyin.  

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 02 Kas 2012 Saat 22:17
Dogru, benim yol; tasli ama kisa yoldur. Obur asfalt yol; git-git bitmez.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat