Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

çalışırken süt depolama

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Tanışma / Muhabbet
Forum Adı: Çalışan anneler
Forum Tanımlaması: (Çalışan veya bir süre sonra çalışması gereken anneler veya anne adayları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=3624
Tarih: 29 Mar 2024 Saat 12:39

Konu: çalışırken süt depolama
Mesajı Yazan: meleğim
Konu: çalışırken süt depolama
Mesaj Tarihi: 25 Ara 2007 Saat 22:42
selam kızlar .yardımınıza ihtiyacım var.süt saklama ile ilgili endişe duyuyorum .ve sizinle paylaşmak istiyorum.sütümü iş yerinde iki saatte bir sağıyorum ve 100ml falan çıkıyo .bunları gün üçersinde biriktirip değişik saatlerde sağdığımı üst üste koyuyorum. doğrumu yapıyorum bilmiyorum.bazen sütüm fazla oluyo ve 250ml birikiyo. bunu tek poşete koydum .fakat kızım hepsini bitiremedi .ben şimdi o sütü dolabımın alt kısmına koydum .sizce kızıma vermek doğru olurmu.ilginize teşekkür ederim.

-------------
http://lilypie.com][/url]

Cevaplar:
Mesajı Yazan: emiralp
Mesaj Tarihi: 25 Ara 2007 Saat 23:12

merhaba meleğim.öncelikle endişelerini çok ii anlıyorum.bendede aynısı var çünkü.bende 2 hafta sonra işe başlayacağım.şimdilik evde her sağdığımı ayrı koyuyorum.bence sende ayrı koy.tecrübeli arkadaşlar öyle diyorlar.

ben biraz önce alışverişten geldim.süt saklama poşeti alacaktım ama saklama kabı daha mantıklı geldi.10 tane olandan aldım.işteyken her sağdığımı ayrı koyacağım.bugün sağdığımı akşam eve gçtürüp dolabın altına koyacağım ertesi gün versinler diye.işe başladığımda dondurucuya koymayacağım.saklama kabı daha mantıklı bu konuda.böyle yapabilirsin.her sağdığını ayrı koy.hem çok gelmez bebeğine.en fazla 150 koyarsın.
daha tecrübeli arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır.sevgiler...

-------------

Mesajı Yazan: cerenim7
Mesaj Tarihi: 08 Oca 2008 Saat 17:11
Ahh ah aynı sorunlar hep aynı bende işyerinde günde 2 yada 3 kez sağıyorum bir kavanozda biriktiriyorum eve gidince dolabın alt kısmında duruyo ertesi gün 2 kere veriyorlar..cuma günleride poşete koyup donduruyorum canım bilemem yardımcı olabildimmi:) Ayrıca ısıttığın sütü tekrar verme o yüzden içebileceği kadar ısıt...

Mesajı Yazan: oglumcan
Mesaj Tarihi: 08 Oca 2008 Saat 17:17

merhaba süt dışarda 8 saaat buzdolabında 24 saat buzlukta 6 ay kalabiliyo. Farklı zamanlrda sağdığın sütü bence koyma benim oğlum buzluktan çıkan sütü aynı gün içinde içti. ama zaman uzyınca içmiyo. Zaten görüntüsüde değişiyor bir süre sonra

-------------
özlem

Mesajı Yazan: ALPELLA
Mesaj Tarihi: 09 Oca 2008 Saat 09:28
Kızlar kendi sağmalık dönemim aklıma geldi LOLLOL Bu kadar stresin içinde sıkıntınızı unutup yüzünüzde gülümseme olsun istedim.LOLLOL

Öncelikle meleğim maşallah sütün güzelmiş. Ben de 3 aydan sonra çalıştım günde 2 kere sağıyordum sabah 11 de ve öğleden sonra 4 te akşam eve gidince de emziriyordum hemen 2 saatte işim geri kalıyor diye sağma şansım olmadı açıkçası

Yanlış anlamazsanız eğer 2 tane çocuk büyütmüş ve yaşça büyük biri olarak sizi deneyimlerimi ve tavsiyelerimi söylemek istiyorum.

Öncelikle kullanmanız gereken en önemli şey eczaneden alacağınız süt saklama poşedi. Mutlaka bu poşetleri kullanmalısınız. Ne bileyim saklama kabı şişe  kavanoz olmaz açıp kapadıkça sütün vitamin değeri düşer. Ben çok araştırdım. Benim çok sütüm olmuyordu ve arda 100 cc içiyordu. yapmanız gereken şu arkadaşlar sütünüzü sağıp çocugunuz ne kadar içiyor atıyorum 100 cc onu bir poşede koyup ağzını iyice kapatıp buzluğa koymanız. ikinciyi üçüncüyü ayrı eve götürdüğünüzde direkt buzluğa koyun ve sütü asla ısıtmayın ben kayınvalideme çocuk emmeden 1 saat önce çıkarttırıp buzu kendiliğinden eriyip sıcak suyla dolu cezvenin içinde ılıttırıp verdirtiyordum. Bu süt poşetleri serum poşedi gibi üzerinde ml lik çizgiler var ağzı telli hava almasının imkanı yok anlatabildim mi? bir içimlik poşetlere koyarsanız süt artmaz artan sütün vitamini kaçıyor

Üzülmeyin hepsi geçecek gözünüzü açıp kapattığınızda bir bakacaksınız ki çocugunuz kocaman olmuş. ve siz o tatlı sıkıntılarla anılarınızla benim su an yaptıgım gibi başkalarıyla paylaşımda bulunacaksınız. alper cumartesi 10 arda da şubat 9 da 3 yaşına girecek

Unutmayın sizler de çocuklarınız için çalışıyorsunuz. hep güçlü olun ve üzülmeyin olur mu?

Mesajı Yazan: hande
Mesaj Tarihi: 09 Oca 2008 Saat 12:09
şimdiiii...
bende sana 1 hafta önce işe başlamış biri olarak ne yaptığımı anlatayım belki bir faydası olur.

bende senin dediğin 10lu kaplardan edindim.ama işe başlamadan 3 gün önce 3-4 kap koydum buzluğa.üzerine tarih  ve saat yazarak tabii.işe başladığım günde sabah ve akşaüstü olmak üzere 2 posta sağıyorum.ikisinden de 100ml kadar çıkıyo.yani eve 150-200ml yakın süt götürüyorum.ama az bile çıksa o sütün üzerine bir daha eklemiyorum.bunun için yanımda 2 kap bulunduruyorum zaten.gündüz evde buzluktakileri içiriyor annem, bende akşam gittiğimi yine buzluğa atıyorum ki tarih sırası şaşmasın.çözülmesi içinde gece yatmadan buzluktan indirip alt rafa koyuyoruz.sabaha kadar çözülmüş oluyor.içeceği zamanda kaynar suyun içine koyup ılıtıyo biberonu.ben açıkçası bu düzende gayet rahat ettim.hee bu arada çözülmüş olan 100ml kabı annem 2-3 postada verebiliyor.buzdolabı raf ömrü 24 saat çünkü biliyorsun...kolay gelsin canım.umarım bir yardımım dokunmuştur..

yani deryayla aynı şeyleri anlatmışız aşağı yukarıLOL

-------------
http://bonbon-butik.blogspot.com/ - BEBEK ŞEKERİ VE BUTİK KURABİYE İSTEYEN TIKLASIN LÜTFEN :)

Mesajı Yazan: emiralp
Mesaj Tarihi: 10 Oca 2008 Saat 12:35
merhaba arkadaşlar.bende pazartesi işe başladım.hande bende aynı senin gibi yapıyorum.saklama kablarına sağoyorum eve gidince buzluğa koyuyorum.iilk önce sağdıklarımı içiriyoruz.sağdım zaman saklama kabı tam doluyor bir kerede çok ii oluyor.ama bende buzluktan aşağı bölmeye indirdiğimde süt erimemiş oluyor neden acaba.dışarda eriyor.annemde bir saat arayla veriyor erimiş sütü .başaka biberonda ısıtarak.ben alıştım artık.sorun olmuyor bana süt sağmak.

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Oca 2008 Saat 14:39

evet evet banada artık o kadar zor değil.sütün tam anlamıyla erimesi için ben gece yatarken indiriyorum alta.sabah 9-10 gibi o uyanana kadar iyice eriyo.yani oda sıcaklığınd da erimesinde bir sakınca yok bence

-------------
http://bonbon-butik.blogspot.com/ - BEBEK ŞEKERİ VE BUTİK KURABİYE İSTEYEN TIKLASIN LÜTFEN :)

Mesajı Yazan: duygu07
Mesaj Tarihi: 11 Oca 2008 Saat 17:40
Hande nasıl işe başlamak neler yaşadın az bahsetsene canım.Disapprove Ben halen kendimi avutmayı beceremiyorum da.Stern%20Smile
Zorlukları ve varsa güzellikleri nedir canım? Ay kolay olsun diye önerilerin falan var mı merak ettim canım.Clown

Mesaj Tarihi: 11 Oca 2008 Saat 22:08
canım kısaca şöyle bahsediim....ben yılbaşından sonraki ilk mesai gününde başladım.yılbaşı pazartesiydi ya, ben pazar günü resmen krize girdim....yani bütün gün ağladım inanamazsın!!!!pazartesi sabahı boğazım düğüm düğüm gittim işe.kızım daha küçük olduğu için aslında gidişimden pek etkilenmiyo.yani zaten o saatte hep uyuyo oluyor.ilk gün öğleye kadar oldukç zordu.ama öğleden sonra iş ortamındaki etrafındaki onca insanla haşır neşir olup kafam dağılınca dahada rahatladım....tabi ilk 3 gün evi kaç kere aradım ben bile bilmiyorum :):) ertesi gün daha iyiydim.bir sonraki gün daha iyiy.nazda allaha şükür annemle hiç zorluk çekmedi.çünkü okuduğuma göre anne bebeğe hangi sattlerde nasıl bakıp neler yaptırıyorsa diğer bakım veren kişininde aynı düzeni tutması çocuğun sağlığı açısından da çok iyi oluyormuş.gerçekten de öyle!!hep yanı tazr yedirmeler, aynı saatlerde uyku, aynı oyunlar derken naz tam artık mız mız yapmaya başlarken zaten ben gelmiş oluyorum.ve artık bu hafta yavaş yavaş kaçta eve geldiğimi anlamaya başladı.annem diyoki 18.00-18.30arası kudurmaya başlıyor...Smilebeni kapıda görünce nasıl kahkalar atıyor bir görsen :) eve gelince de kucağımdan inmiyor....bir yarım saat yapışık bir şiekilde oturuyoruz, arada hemen emziriyorum..rahatlıyor..sonra her zamanki gibi devam ediyor.ama kaliteli zaman dedikleri gerçekten çok önemli.ben o uyuyana kadar hiç birşey yapmamaya çalışıyorum.altını ben değiştiriyorum, ben yıkıyorum, oynuyorum 3-4 saatimizi dolu dolu geçiriyoruz.sonrada emerken kollarımda uyuyor zaten :) inan ben çok kötüydüm.asl ve asla alışamam eririrm biterim sanıyordum aammmaaaa alışıyormuşssun.gerçekten bak ..duyguda bana daha önce söylemişti, kendini bu kadar harap etme demişti :9 gerçekten de öyle.sana tavsiyem dönünce sadece nil ile ilgilenip o uyuynca diğer işlerini halletmen.iştede günde 2 kere süt sağıyorum...allah şükür onlarıda içiyor...ya aslında bu konu hakkında konuşacak biiir sürü şey var vaktim olsa otururu bir bu kadar daha yazardım ama naz maalesef şu an IH IH IH yapıyoo :):):)benim onu emzirip yatırmam lazım.....LOLama umarım bu kadarıda yayarlı olmuştur.dur şu işlerimi hallediim de daha sen sorarsın ben cevaplarım...sevgiler...

-------------

Mesajı Yazan: duygu07
Mesaj Tarihi: 11 Oca 2008 Saat 22:17
Orjinalini yazan: HANDENAZ HANDENAZ Yazdı:

canım kısaca şöyle bahsediim....ben yılbaşından sonraki ilk mesai gününde başladım.yılbaşı pazartesiydi ya, ben pazar günü resmen krize girdim....yani bütün gün ağladım inanamazsın!!!!pazartesi sabahı boğazım düğüm düğüm gittim işe.kızım daha küçük olduğu için aslında gidişimden pek etkilenmiyo.yani zaten o saatte hep uyuyo oluyor.ilk gün öğleye kadar oldukç zordu.ama öğleden sonra iş ortamındaki etrafındaki onca insanla haşır neşir olup kafam dağılınca dahada rahatladım....tabi ilk 3 gün evi kaç kere aradım ben bile bilmiyorum :):) ertesi gün daha iyiydim.bir sonraki gün daha iyiy.nazda allaha şükür annemle hiç zorluk çekmedi.çünkü okuduğuma göre anne bebeğe hangi sattlerde nasıl bakıp neler yaptırıyorsa diğer bakım veren kişininde aynı düzeni tutması çocuğun sağlığı açısından da çok iyi oluyormuş.gerçekten de öyle!!hep yanı tazr yedirmeler, aynı saatlerde uyku, aynı oyunlar derken naz tam artık mız mız yapmaya başlarken zaten ben gelmiş oluyorum.ve artık bu hafta yavaş yavaş kaçta eve geldiğimi anlamaya başladı.annem diyoki 18.00-18.30arası kudurmaya başlıyor...Smilebeni kapıda görünce nasıl kahkalar atıyor bir görsen :) eve gelince de kucağımdan inmiyor....bir yarım saat yapışık bir şiekilde oturuyoruz, arada hemen emziriyorum..rahatlıyor..sonra her zamanki gibi devam ediyor.ama kaliteli zaman dedikleri gerçekten çok önemli.ben o uyuyana kadar hiç birşey yapmamaya çalışıyorum.altını ben değiştiriyorum, ben yıkıyorum, oynuyorum 3-4 saatimizi dolu dolu geçiriyoruz.sonrada emerken kollarımda uyuyor zaten :) inan ben çok kötüydüm.asl ve asla alışamam eririrm biterim sanıyordum aammmaaaa alışıyormuşssun.gerçekten bak ..duyguda bana daha önce söylemişti, kendini bu kadar harap etme demişti :9 gerçekten de öyle.sana tavsiyem dönünce sadece nil ile ilgilenip o uyuynca diğer işlerini halletmen.iştede günde 2 kere süt sağıyorum...allah şükür onlarıda içiyor...ya aslında bu konu hakkında konuşacak biiir sürü şey var vaktim olsa otururu bir bu kadar daha yazardım ama naz maalesef şu an IH IH IH yapıyoo :):):)benim onu emzirip yatırmam lazım.....LOLama umarım bu kadarıda yayarlı olmuştur.dur şu işlerimi hallediim de daha sen sorarsın ben cevaplarım...sevgiler...
Canım ne güzel anlatmışsın yaaa. İnan ben de korkumdan tüm izinlerimi aldım ve bitene kadar da dönmeyeceğim. Döndüğümde de kreşe vereceği ben. Ama gerçekten dönüşünde onunla yeteri kadar ilgileniyor olman çok güzel. Benim kızın da düzeni seninkine benziyor ama daha 6 ay var bilinmez ne olacağı.Confused Umarım değişmez de rahat ederim şimdi olduğu gibi. İnan ben arada çalışan annelere hani sabır mabır diyorum da kendime bi çare buldum mu sor ıııhLOL Onla bunla kandırmaya çalışıyorum kendimi olmuyor yaaa. Bir an oluyor diğer gün Allah'ım ben ne yapacağım başladığımda diyorum. Bazen kendim dışarı çıkıyorum evde kaldığında düşünüyorum da çok ama çok özlüyorum. Kızımın geldiğimdeki gülüşünü bir görsen... Of darmadağın oluyorum. Haklısın bir yerlerden başlamak lazım ve ben de bu gücü Allah bana versin diye dua edeceğim. Evde bırakmak istemiyorum çünkü ben 11 saat net yokum evde işe başladığımda da öyle olacağı için en azından kızımla gider gelirim diyorum. Allah sana kolaylık ve sabrını vermiş hep böyle devam eder inşallah canım. Biz de sen gibi Duygu gibi rahat ederiz inşallah. AmiiiinClown
Çok teşekkürler canım. İçimi rahatlattın.Approve

Mesaj Tarihi: 14 Oca 2008 Saat 10:28
rica ederim canım ama 6 ay daha evde olman demek ne kadar büyük bir şans bence....doya doya tadını çıkar derim ben....süper bir fırsat......Thumbs%20Up

-------------

Mesajı Yazan: balamut
Mesaj Tarihi: 14 Oca 2008 Saat 11:40
slm arkadaşlar bende geçen çarşamba işe başladım .3 gün boyunca servisten indiğim anda ağlamaya başlıyordum.nefesim düğümleniyordu.bişeyi merak ediyorum iş yerinde sağdığınız sütleri nereye koyuyorsunuz buzdolabına mı yoksa eve gidene kadar çantada mı kalıyor

-------------
http://www.dumex.com.my" rel="no follow">

Mesajı Yazan: ALPELLA
Mesaj Tarihi: 14 Oca 2008 Saat 11:53
Buzdolabına koy canım çantanda kalmasın bozulur Wink

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat