Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

kaka da kan

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: İdrar & Kaka Sorunları ve Tuvalet Eğitimi
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=39914
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 21:12

Konu: kaka da kan
Mesajı Yazan: ılgın13
Konu: kaka da kan
Mesaj Tarihi: 19 Ağu 2013 Saat 22:25
merhaba kadir bey;

bebeğim 2,5 aylık bu akşam yeşilimsi sümüksü kanlı kaka yaptı.. daha önce de ufak kanlı kakalar yapıştı siyaha dönük minik noktacklardı  ama bu sefer baya çok hem de kırmızı. napalım hemen dr a gidelim mi ? 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 20 Ağu 2013 Saat 01:06
1-Eger cocukta; izdirapli bir yuz gorunumu yoksa, keyfi yerinde ise; cok yediginden olmustur.
2-Boyle kakalarin goruldugu; Amipli dizanteriler, bu yasta olmaz, o yuzden oturun oturdugunuz yerde. Doktora giderseniz, gunumuz doktorlari yasa-masa bakmaz, ezberden ilac verip cocugun canina okurlar.
3- Biraz beslenme aralarini acin, hem cocuk rahatlar, hem kaka duzelir.

Mesaj Tarihi: 21 Ağu 2013 Saat 11:04
kadir bey, dün günün 3te 2 sini huzursuz geçirdi öğlen normal kaka yaptı akşam yine kanlı bu sabahta normal kaka yaptı ama karnı ağrıyor gibi kıvranıyor ağlayarak kaka yapıyor. hep zor kaka yapar zaten ama bu sefer daha sancılı geçiyor.

bebeğimin kilosu düşük 3 kilo 47 cm doğdu şimdi 4300. son 2 haftada 300 gr almış. ilk ay 300 gr aldı boyu 54,5cm  olmuştu  2. ay 700 gr aldı 58,5 cm olmuştu.düzenli kilo almıyor bazen haftada 100 gr alıyor bazen 150-180 gr. 1 hafta mama verdik beni emdikten sonra 15-30 ml falan içti ama kilo alımı pek değişmedi. sütümü sağıp biberonla verdim 80 ml içti gerisini bıraktı. 

doktorumuz kan ve idrar testi yaptı. İdrar testinde orta yoğun bakteri çıktı. kan testi için kanı düşük dendi benim demir kullanmamı söyledi dr. 

kulak enfeksiyonu var dendi ilk ay kontrolümüzde. 2. ay kontroldede kulak nezlesi dendi diğer kulağına. son hafta da yanağı şişti. şimdilik ağrısı yok haftaya kontrol edecek doktoru tekrar.

hocam bebeğimin nesi var kilo almaması beni çok yıpratıyor. sanki iyi beslenemediğinden böyle hasta oluyor şimdi de kanlı kaka. ne yapalım öğün olarak mı mama vermeliyim ?

WBC      9.1
LYM        7
LYM%     76,8
MID        0,8
MID%     8,7
GRAN     1,3
GRAN%  14,5m
RBC        3,81
HBG        11,8
HCT        34,6
MCV        90
MCH        31,1
MCHC      34,3
RDW       15,8
PLT         442
MPV        8,8
PCT         0,39
PDW      11

CRP        0,30

Mesaj Tarihi: 21 Ağu 2013 Saat 11:09
Bu arada hocam kakası genelde yeşile dönük sıvı ama küçük yuvarlak parçacıklar oluyor içinde günde 6-7 defa kaka yapıyordu bu son hafta 2-3 defa yapmaya başladı.

kızım 1. aydan beri kendi başına yan dönebiliyor, kolları bacakları hep çok hareketli, başını tutabiliyor. sırt üstü yatırdığımda dizlerinin üstüne kalkıyor kendini itebiliyor ileri. gündüz pek uyumuyor ama gece 8-9 saat deliksiz uyuyor uyurken kalıp emziriyorum. uyurken yatağında yer değiştiriyor 90 derece döndüğü oluyor.  gülüyor konuşmaları dinliyor beni babasını takip ediyor gözleriyle cisimleri izleyebiliyor. 

Mesaj Tarihi: 21 Ağu 2013 Saat 22:51
Hep ayni uckagit..
Kizinizin HGB degeri yasina gore normal, kani dusuk filan degil. Sakin Demir ilaci vermeyin. Bu sahtekarligin bu kadar yaygin yapilmasi, kesin bunlarin bu sekilde egitim aldiklarini gosterir. Acaba dunyada boyle "sahtekarlik" egitimi veren; Turkiye ve Almanya dakilerden baska Tip fakulteleri varmidir?
Bu kadar hakarete ragmen hala 2.5 aylik bebeklerin kan degerlerini eriskin kan degerleri ile mukayese etmeye utanmiyorlar. Tabii, isin ucunda para ve "cikar" oldugu surece, bunlarin suratlarina tukurseniz; "yagmur yagdi" diyebilecek tipler.
idrar tahlilindeki; "yogun bakteri" palavrasina da kanmayin, eger: Nitrit : Negatif ise, idrari temiz demektir, sakin antibiyotik filan kullanmayin.
Sizin cocugunuz hasta filan degil, sadece sizin sebep oldugunuz (cok yedirmeniz) bir teknik ariza var.

Mesaj Tarihi: 22 Ağu 2013 Saat 09:00
dediğiniz gibi öğün aralarını açtım. kakası sarıya döndü.

demir iacı da antibiyotikte vermedik hocam.. 

peki kilo alımını nasıl değerlendiriyorsunuz? 

2,5 aylık 4300 kilosu.. sütüm yetmiyor sanıyorum. herkes mama ver çok zayıf bebek diyor. mama vermek istemiyorum. geçen ay 700 gr aldı bu ay belki 700 gr bile almayacak.. boyu uzuyor diye kendimi avutuyorum.

Mesaj Tarihi: 22 Ağu 2013 Saat 18:52
2.5 aylik kiz cocuk; 5.8kilo olmali. Eger; 3.5 kilo degilde, 2.5 kilo ve alti dogdu ise NORMALDiR... Acele etmeyin,unutmayin; mama ile sisman olacagina, anne sutu ile zayif ama SAGLIKLI olmasini tercih ederim. ...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat