Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

emziğe alıştırmanın bir yolu var mı?

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Genel Konular
Forum Adı: Biz Bize Sorularımız
Forum Tanımlaması: Çocuklarımız hakkında birbirimize sorularımız...
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=4842
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 15:41

Konu: emziğe alıştırmanın bir yolu var mı?
Mesajı Yazan: imer
Konu: emziğe alıştırmanın bir yolu var mı?
Mesaj Tarihi: 29 Oca 2008 Saat 18:04
arkadaşlar merhaba.
benim kızım 54 günlük. emmesi gayet güçlü ama sadece anne memesi olacak. sadece memede uyuyor ve yerine koyunca çoğu zaman hemencecik uyanıyor. emziğe alıştırmak için şekerli suya da reçele de zararlı olduğunu bildiğim halde bala da batırdım amanafile. tadı bitince hemen atıyor emziği ne yapsam nasıl alıştırabilirim emziğe.emzik olmadan ben yetemiyorum artık ve fena haldeyorgun düşüyorum. bebeği emzik almayıp sonradan alıştıran anneleden ayrdım bekliyorum!

sevgiler

derya

Cevaplar:
Mesajı Yazan: duygu07
Mesaj Tarihi: 30 Oca 2008 Saat 01:07
Canım asla şekerli su ve reçel olayını yapma derim. Emziğe alıştırmak için çeşitleri dene belki damla değil damaklı beğenir. Ya da tersi. Ben ilk verdiğimde hemen cok cok yaptı şanslıydım ama birazcık masraf yapıp çeşitleri denersen seçmesine imkan vermiş olabilirsin derim.Clown

Mesajı Yazan: fatoş
Mesaj Tarihi: 30 Oca 2008 Saat 01:40
Orjinalini yazan: imer imer Yazdı:

arkadaşlar merhaba.
benim kızım 54 günlük. emmesi gayet güçlü ama sadece anne memesi olacak. sadece memede uyuyor ve yerine koyunca çoğu zaman hemencecik uyanıyor. emziğe alıştırmak için şekerli suya da reçele de zararlı olduğunu bildiğim halde bala da batırdım amanafile. tadı bitince hemen atıyor emziği ne yapsam nasıl alıştırabilirim emziğe.emzik olmadan ben yetemiyorum artık ve fena haldeyorgun düşüyorum. bebeği emzik almayıp sonradan alıştıran anneleden ayrdım bekliyorum!

sevgiler

derya
Canım benim kızım da hiç kolay alışmadı, o attı biz verdik, o attı biz verdik, biraz direnmen gerek, eninde sonunda alışacak ama bence bir şey sürmeden ver, o da alışkanlığa dönüşebilir Disapprove

-------------
http://www.glitterfy.com/">

Mesajı Yazan: Beyza
Mesaj Tarihi: 30 Oca 2008 Saat 02:18
benimki 7,5 ayini bitirdi cok ugrastim ama hala emmiyor emzigi reddediyor.ne yapalim zorla güzellik olmaz.Sonrasinda emzigi biaktirmak icin ugrasmiycam hic yoktan.LOL

-------------
Şeker küpü olarak doğdum,sonra neşe küpü,bir zaman sonra zeka küpü,derken sinir küpü şimdilerde sabır küpü gibiyim. Sonumdan endişeliyim...

Mesaj Tarihi: 30 Oca 2008 Saat 12:00
valla dediklerinizi daha önceden yaptım hala da ısrarla devam ediyorum ama pek ümidim yok. evde 10 tane falan emzik var çeşit çeşit. elimle tutuyorum emziği sürekli ki atmasın ama fırsatını bulduğu ilk anda hemen atıyor. bazıları emzik almamasının , hem damak sağlığıaçısından hem de daha çok anne sütü alması açısından daha iyi olduğunu söylüyorlar.bilemiyorum artık almazsa da almasın, yeter ki uyumak yada sakinleşmek için ben kullanmayı bıraksın:) benim de tek tesellim bıraktırmaya uğraşmayacak olmam:)

Mesajı Yazan: ceyy
Mesaj Tarihi: 30 Oca 2008 Saat 13:55
canım ben bebeğime 7 günlükken emziği verdim önce parmağımı meme gibi verdim biraz emdikten sonra damaklı emzi verdim hemen aldı bende şaşırmıştım o zaman ama biraz geç kalmışsın sanırım emzik vermekte çünkü senin memeni ve emziği ayırt edebiliyor artık anlaşılan ama gene de ağladığında hemen emzirme emzik ver belki kabul edecektir her bebekte aynı olmuyor tabi kimisi hiç emzik kabul etmez Clown

Mesajı Yazan: bıdık
Mesaj Tarihi: 31 Oca 2008 Saat 15:33
deryacım ben bir aylıkken doktorun söylediği bir marka aldım çok pahalıydı,kutuda iki tane vardı..ama nafile biri hiç kullanılmamış duruyor..Confused damaklı  aldım olmadı..sakız gibi çiğnedi emziği..LOL pes ettim..ama şu an 7 aylık oldu son deneme..yeni bir tane aldım..veee...uyurken emmeye başladı  Clap sadece uyurken veriyorum..

Mesajı Yazan: kuzenyas
Mesaj Tarihi: 31 Oca 2008 Saat 16:11

benim kızım da öyle

uyumak için rahatlamak için sürekli emmek istior

emziği atıyor

başında bekleyip geri vermek gerekiyor

ama yine de alışacak gibi

ben de ne zaman emzik vermeliyim onu kestiremiyorum

ağlayınca mı? uyuturken mi? her fırsatta mı?

-------------
http://lilypie.com" rel="no follow">

Mesajı Yazan: meral75
Mesaj Tarihi: 01 Şub 2008 Saat 15:34
deryacigim ilk baslarda bende vermekte gec kaldim daha dogrusu almiyoki diye ugrasmadik meger o attikca biz vercekmisiz ne bileyim yorgunlukdan beynimiz calismadiSmilesu an 3.5 aylik uykuya dalacagi zaman bizi cok yoruyo bi gü 3 saat boyunca o atti ben verip elimle tuttum simdi az agladigi anlar biraz emiyo ama daha ugrasmamiz lazim sanada derim pes etme seninki daha kücük belki alisirClown

Mesajı Yazan: KEREMIM
Mesaj Tarihi: 03 Şub 2008 Saat 00:08
emzik cesitlerini deneyebilrsin...damakli ...damla sekilli...silikon veya kaucuk...benim oglum silikon emzik emmedi kaucuk ve damakli olanini aldi...n...ile baslayanlari tavsiye edebilrim...biraz dnemen gerekiyor sanirim....arkadasimin oglu hazir biberonlarda mamalar satiliyor sadece o emzigi aliyordu cok ilgincti...

-------------
Omrum

Mesajı Yazan: RANA
Mesaj Tarihi: 03 Şub 2008 Saat 00:14
bend butum memelerı aldımbakkl emzıını tuttu ıkısıde o attı ben verdımalıştı ama sadece uyuyacakları zaman alıyorlar

Mesajı Yazan: fatmanaz
Mesaj Tarihi: 04 Şub 2008 Saat 18:39
EMZİĞE ALISTIRMANIN YOLU:

MERHABA CANIM BENİMKİ 3 BUCUK AYLIK BENDE EMZİĞİ ZOR VERDİM TABİ RECELE BANARAK BENİMKİDE EMZİĞİ SADECE RECELLE ALIYOR SANA TAVSİYEM RECELE BANMA SONRA ZORLUK CEKERSİN SADE VER DİRENMEYİ BIRAKMA...

SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ

SEVGİLER,,,Star

Mesajı Yazan: fatmanaz
Mesaj Tarihi: 04 Şub 2008 Saat 18:42
EMZİĞİ RECEL İLE VERME BEN VEREDİM COK ZORLUYK CEKTİM DAYAN,DİREN O ATSIN SEN VER...

Mesaj Tarihi: 05 Şub 2008 Saat 18:32
CANIM YA HANGİ MARKA MODEL V SOLDUĞUNU YAZAR MISIN BANA? EĞER BURADA YAZMAK SORUN OLACAKSA ;MAILIM:
SEVGİLER

DERYA

Canım mail adresini, arkadaşa özelden atabilir misin lütfen Smile
Fatoş

Mesaj Tarihi: 16 Şub 2008 Saat 12:54

arkadalar ben bunların hepsini zaten denemiştim ama formülü yine anneler kendi kendine buluyor sanırım. kızımı biraz olsun emziğe alıştırdım .

benimformülüm: ilk önce sadece sakinken, dikkatini dağıtarak (şarkıyla falan) tutana kadar kendisi ağzında ben tutarak emziği ağzına verdim. ağzı boş olduğu ve ağlamadığı her an.  çok zor tutuyordu ama yavaş yavaş ağzında emzik olmasına alıştı sanırım şimdi çok yabancı bir madde gibi algılamıyor ve daha kolay alıyor. hala ağlarken sakinleşmesi için pek kullanamıyoruz ama o günler de geelcek diye umuyorum. ve bu arada kendimle de gurur duydum valla, bu kadar olsun başardım diye.

herkese kolay gelsin valla. yalnız ne kadar büyük bir nimetmiş valla. uyku konusunda çok sıkıntmız vardı bizim, şimdi nispeten daha iyi çok şükür. tüm annelere bu konuda azimli olmalarını tavsiye ederim.

sevgiler

derya 

Mesajı Yazan: meryem
Mesaj Tarihi: 09 May 2008 Saat 11:21
. o kadarcık bebeklerin tek bildikleri anne sütü iken anlamam bal ve reçeli kim çıkrmış

benim oğlum da almak istemedi öğürüyordu emzik ağzındayken.

damla uçlu kauçuk emziği (diğer emziklerden daha küçük) önce göğsümde tuttum kokum sinsin diye sonra sütüme batırarak verdim

her çocuk kendine özgü biz anneler yaratıcı olmalıyız birazWink

-------------
http://lilypie.com"> http://lilypie.com">

Mesajı Yazan: münevver
Mesaj Tarihi: 28 Şub 2009 Saat 12:04
benim oğlum 1 aylık.uykuya dalmakta zorluk cekıyoruz.emerken uyuyo ben hemen yatırıyorum ama 15 dk. sonra uyanıyo!bu sirkülasyon devam ederse ben naparım bilemiyorum?kieke ilk oğluma yaptığım gibi doğduğu gün ağzına koysaydım.2.oğlumu emzirmeyi cok istediğimden emzik vermemiştim ama çooook pişmanım.deneyimlerinizi bekliyorum

-------------
haya'T' ile haya'L' arasındaki tek fark 'TL' dir...

Mesajı Yazan: Elif Hansa
Mesaj Tarihi: 28 Şub 2009 Saat 12:37
Sanirim bu emzik atma derdi butun annelerde var. Kizima cok zor alistirdik, damakli aldik begenmedi, damla olanini aldi. Ama o alisana kadar bende öldüm bittim Big%20smile

Oglum da ilk zamanlar sorun yapti ama kizim kadar degil. Ona da anne memesine benziyor diye damla aldim begenmedi, sonra damakli aldim onu emiyor simdi. Ama oyle istekli degil, agzinda birseyler varmis gibi hissetsin diye emiyor herhalde...

Kizimda yasamadim da oglumda biberon sorunu yasiyorum biraz. Biberondan icmek istemiyor süt , gecen gun direttim direttim o kazandi. Bugun de yine direttim, ben kazandim. Bugun anladigim kadariyla süt biberondan cok aktigi icin kavga ediyormus benimle icmemek icin. Icine iki tane cici bebe attim, cokur cokur icti sutunu... Sanirim bir numara daha kucuk biberon emzigi bulmam lazim, cok aradim ama bulamiyorum. Biraz daha arastirmam lazim sanirsam... Bir meme bir de kasik sevdalisi. Biberonla verme de neyi vereceksen ver yer. LOL

-------------
Sofra'ya buyurun...!

http://www.kucuksofra.blogspot.com/ - http://www.kucuksofra.blogspot.com/

Mesajı Yazan: Elif Hansa
Mesaj Tarihi: 28 Şub 2009 Saat 12:39
Alisana kadar atmalari normal iki cocuktan anladigim kadariyla... Biraz yadirgiyorlar sonra da sevdalisi oluyorlar LOL

Emzikten dertli olan anneler, az daha sabir, biraz diretin sonunda pes edecektir. Embarrassed

-------------
Sofra'ya buyurun...!

http://www.kucuksofra.blogspot.com/ - http://www.kucuksofra.blogspot.com/

Mesajı Yazan: DENİZKIZI
Mesaj Tarihi: 28 Şub 2009 Saat 13:44
Big%20smilegülesim geldi LOLbizde emziği bırakmanın bir yolunu arıyoruz daLOLLOL inan başlatmak bırakmaktan çok daha kolayBig%20smilekauçuk damaklı nu. marka emziği tavsiye ederim iki oğlumda da kolay oldu kabul ettirmesi hem kauçuk daha sağlıklı asla tatlıya batırıp verme bebeğin çok küçük daha sık emmesi çok normal canım çenesi yorulup uykuya dalıyordur yatırırken de doymadığı için tekrar emmek istiyordur.annelik sabır mesleğiSmile ilk üç ay sık sık emzir inan sütün iki kat artıcak daha uzun süre emzireceksin.

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2009 Saat 16:48
1 aylık yoğun çalışmalarım sonucunda oğlumu  emziğe alıştırdım...nasıl mı?ondan daha inatçı ve ısrarcı olarakPigPiggerçekten de sabrın sonu selametmişLOLLOL

Mesajı Yazan: yeşim
Mesaj Tarihi: 16 Nis 2009 Saat 17:09
Emzik verme konusunda neden bu kadar ısrarcı olduğunuzu anlayamadım açıkçası Embarrassedher çocuk emzik emecek diye birşey yok...Ben ikizlere hiç vermedim.Emzik kolaylık ve ben zorlandım mı?evet zorlandım ama yine iyikide vermemişim diyorum.Clown

-------------
İkizlerim Azra ve Arda

Mesajı Yazan: yeşim
Mesaj Tarihi: 16 Nis 2009 Saat 17:13
Emziğe hayır Stardiyorum ama hadi sizin için emziğe alıştırma tavsiyesi vereyim.
Bebek annenin koluna yatırılır ve emzirme pozisyonunda meme yerine emzik ağzına verilir.bebeğin ağzında emzik yüzü annenin göğsüne değer.Annede mini mini pışpışlar bebeğini...Anne kokusu ve emzik LOLLOL nasılllWinkWinkemziğe alışana kadar böyle devam edilir......WackoWackoWacko

Sanki yaşamışım gibi anlattım beeeLOLLOLLOLLOL

-------------
İkizlerim Azra ve Arda

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2009 Saat 23:02
yeşimcim aynen senin yazdığın gibi yaptım bende,ben her dakika ağzına vermiyorum sadece uykuya dalmaya başladığında veriyorum..uyuyuncada cıkarıyorum ağzından(zaten yüz üstü yatıyor bizimki)ama bence büyük rahatlık,düşünsene bakıcım çocuğu zor uyutur  emziksizEmbarrassed

Mesajı Yazan: burcu
Mesaj Tarihi: 16 Nis 2009 Saat 23:08
aslına bakarsanız emziğe alıştıracak diye akla karayı seçiyoruz.. bıraktıracaz diye karaya akıLOLLOL
ama bıraktırmak alıştırmaktan daha kolay oldu bizim tarafta.. aslında emziğin iyi yanlarından biri şu bence..belli bir dönemde orataya çıkacak parmak emme ihtimalini ortadan kaldırmış oluyorz.. sonuçta emzği bıraktırmak parmak emmeyi bıraktırmakdan daha kolay iş.. 2 yaşına kadar emziği önerdi benim çevrem. ama 2 yaşında kesinlikle bıraktırmak kaydıyla tabi.. açıkçası ben rahat ettim emzikle.. bebeimin kendi kendine uyumasını bir nebze kolaylaştırdı.. nasıl alıştıralacağına gelince büyük bir sabır gerekiyor. ben çınar emziği verip odasında çıkıyordum.. tabi kısa sürede ağzından atıyor ve ben tekrar girip odasına emzği verip çıkıyordum.. defalarca ama defalarca..arkadaşım haklı sabrın sonu gerçekten selamet.. ama bazı çocuklar biliyorum annesi ne kadar sabrettşm dese de almamış.. belki yapı gereğidir bu.. belki de yeteri kadar sabır gösteremediler.. bilemiyorum.. kolay gelsin herkeseClown

-------------
http://www.glitterfy.com/"> ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Mesajı Yazan: nurten...
Mesaj Tarihi: 16 Nis 2009 Saat 23:09
valla ben bilalde çok uğraşmadım illa alsın diye almıyordu bende çok zorlamıyordum ama
kayınvalidem toz şekere batırıp veriyordu 1 aylık iken
sonra zamanla bende 5 tane ayrı emziği kaldırdım
4 aylıkken yatağında ağlıyordu bende öylesine verdim yarabbi ne iştah ne sevgi hala emiyor sadece uyuturken veriyorum uyuyunca alıyorum
bence bebek kendi seçimini yapıyorPigya alıyor ya almıyorThumbs Up

-------------
KOLLARIMDA İKİ MELEK:)

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2009 Saat 23:17
bit kadar boylarıyla bize inat ediyo bu böcükler yawLOLLOLLOLelini emmesinden iyidirBig smile

Mesajı Yazan: ilal
Mesaj Tarihi: 17 Nis 2009 Saat 23:15
eylül emziğe çok düşkün değil...uyuturken ve dışardayken veriyorum...ama o inatla emziğin kenarından ellerini de ağzına sokuyor

-------------
Empatinin olmadığı ilişkiler yüzeyseldir. Bu tür ilişkiler insana doyum vermez. En derin sohbetler geyik muhabbetinin ötesine geçemez.

Mesajı Yazan: küçük kanaryam
Mesaj Tarihi: 08 Tem 2009 Saat 15:44

bizimki sonunda meme kabul etti ama bakkal emziğini Confused bi denemediğim o kalmıştı onu da denedim ve aldı ama uykusu geldiği zaman emiyo sadeceSmile

-------------
Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!
zeynepim ve pınarım iki gerçek dostlarım...

Mesajı Yazan: begumfunda
Mesaj Tarihi: 08 Tem 2009 Saat 21:24
benim kizim hic emmedi ama oglus aldi ve sadece ugur-efe gibi yatarken ama oda yeter dahada iyi bence uykuya dalarken biraz emiyor sonra atiyor Wink
bende memeyi sadece yataginda birakiyorum tasimiyoruzBig smile

-------------
http://www.glitterfy.com/">

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat