Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Tahliller

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Testler & Tahliller & Teşhisler
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=54924
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 22:53

Konu: Tahliller
Mesajı Yazan: yaksu
Konu: Tahliller
Mesaj Tarihi: 04 Ara 2016 Saat 21:51
Merhaba Kadir bey size zahmet tahlil sonuçlarıni değerlendirebilir misiniz? özellikle şu yanlarında L ve H yazanları . ..oğlum 22 aylik 83 boy kilo 10.200 yürümüyor konuşmuyor yaklaşık 7 aydır kilo almıyor hocam öğrenme durumu da zayıf halsizlikte var birde  iştahsızda her besinden yiyor ama cok az yiyor sürekli anne sütü almak istiyor.. sizinle 3-4 ay önce Skype de görüsmüştük gözünde arpacık vardı Mayıs ayında da Kan tahlilinde hemoglobin 7 çıkmıştı hemoglobin şimdi iyi ama diğer kan değerleri hep bu tarz hocam Allah korusunda lösemi gibi bişey olabilir mi? belirtileri nedir? uyurken üstünü örtmüyor doğduğundan beri çok çabuk terleyen bir çocukta. serin ince giydiren biriyim de...bir de hocam çok sık grip oluyor ablasi anaokuluna gidiyor genelde ondan geçiyor hep sizin tedavi yöntemleriNizi uygulayarak gribi atlatiyoruz ilaç olarak ibufen ve bactrim kullaniyoruz

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 04 Ara 2016 Saat 22:10

Mesaj Tarihi: 04 Ara 2016 Saat 22:15
http://hizliresim.com/LZEdlo">

Mesaj Tarihi: 04 Ara 2016 Saat 22:20
http://hizliresim.com/1Vrj3Y">

Mesaj Tarihi: 04 Ara 2016 Saat 22:22
http://hizliresim.com/pX9vJq">

Mesaj Tarihi: 04 Ara 2016 Saat 22:24
http://hizliresim.com/r6RYGB">

http://hizliresim.com/9gEEPk">

Mesaj Tarihi: 04 Ara 2016 Saat 22:41

Mesaj Tarihi: 04 Ara 2016 Saat 22:44
Hocam bu tahlili de 1,5 ay önce devlet hastanesinde yaptırmıştım yukarı dekiler de 1 hafta önce özel hastanede yaptirdik

http://hizliresim.com/418R8p">

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 05 Ara 2016 Saat 19:44
Sadece Gripal enfeksiyonlarin sebep oldugu ve hicbir onemlerinin olmadigi farkliliklar...
Kesinlikle LOSEMI DEGIL...
1,600gram eksigi var. Gunde en az 600ml sut/sutlu gida aldigindan emin olun.

Mesajı Yazan: zeynepp
Mesaj Tarihi: 05 Ara 2016 Saat 20:14
< ="text" id="hexColValue" value="" size="10" style="cursor: default">

Mesaj Tarihi: 05 Ara 2016 Saat 20:58
Cevabiniz icin teşekkur ediyorum Kadir hocam yürüme ve konuşma davraniş icin ortopedi ve çocuk nöroloğu na götürcegiz size bildiririm

Mesaj Tarihi: 05 Ara 2016 Saat 21:40
Tamamdir, o yuzden yorum yapmadim, bu gibi durumlarda;gormeden bir sey soylemek zordur..

Mesaj Tarihi: 21 Ara 2016 Saat 08:21
Merhaba Kadir bey umarım iyi dinlenmişsinizdir, sizi özledik.  Kadir hocam, ortopediye götürdük muayene etti kalça ultrasonuda çekti benlik bir durum yok ayakları herşey normal dedi fakat ayına gòre motor gelişimi geri dedi o da nöroloğa mutlaka götürün dedi. koç Üniversitesi hastanesinde nöroloğa götürdük kaş gelişimi için muayene etti bir sıkıntı gözükmüyor dedi birşey söyleyip tanı koymak için bir çok tetkik istedi çok kötü ağır görünmediğini fakat yaşitlarindan geri olduğunu söyledi rapor çıkartmak zor olduğunu rapor çıkarıp gelişim geriliği olan yerlere yönlendirilebilir dedi

beyin emarı istedi emar içinde anestezi yapılması gerekiyormuş .uyku egg.si istedi o da çocuğu çok uykusuz bırakıp hastaneye getirmemiz gerekiyormuş orda 1.5 saat derin bir şekilde uyuması gerekiyormuş başına birşeyler takip uyutucaklarmiş ben oğlumu tanıyorum nasıl o şekilde durur bilmiyorum. karın ultrasonu çektirilecek bir de metabolik bir sorun var mı yokmu diye kan tahlili istedi 
Fiyatlari da duyunca hem maddi olarak hem de çocuğa çok eziyet olacağı için hiç bir şey yaptırmadan çıktık bir de çocuk nöroloğu na ek gida az aldığını gıda allerjisini bahsettik beslen uzmanı ve gastroenteroloji uzmanı doktora da gitseniz iyi olur dedi doktora hem uzak semtten geldiğimizi hem maddi olarak bizim için zor olacağını söyleyerek oradan ayrıldık 

1- 2 saat sonra doktor bizi aradı Şubat 15 gibi öğrenciler eğitim için geleceğini çocuğunuzu 2-3 gün hastanede yatırarak çok cüzi bir rakamatüm tetkiklerı yaptırabiliriz dedi. Hocam eşim çocuğu kobal yani deney olarak kullanırlar deyip sıcak bakmadı hatirlarmisiniz bilmem hocam oğlumun 13 günlükken yanlış fıtık ameliyatından dolayı oğlum 3 defa ameliyat olmuştu gazı üniversitesendeki bir profesör ve asistanları ile ilgili kötü bir tecrübemiz var. Hocam fikriniz bizim için çok önemli ne yapalım?
2- bu kadar tetiğe gerek var mı ? ne gibi bir sorun çıkabilir beyin ile ilgili birşey çıkarsa tedavisi nedir?
3- eşim pedegoga mi görürsek diyor faydası olur mu?
4- çok fazla ek gida yemiyor az yiyor etraftaki insanlar sütten kes emdiği için yemiyor vs..diyor gerçekten böle bişey var mı ne tavsiye edersiniz ? çok uzattım kusura bakmayın dert söyletir boşuna dememiş atalarımız şimdiden teşekkür ederim 

Mesaj Tarihi: 21 Ara 2016 Saat 21:04
Gunde en az 600ml sut veya sutlu gida aldigindan emin olun, ustune ne yerse!!
Eski insanlar, koyden sehire gocerlerken, yanlarinda ineklerini getiremedikleri icin; koyde, bir degeri
olmayan sute sehirde para vermek, agirlarina gittiginden, hepsi sut dusmanidirlar. Siz onlara bakmayin..
Brde eskiden beri cocuklarin yedikleri-ictikleri hep yaslilarin gozune batmistir....
- Yumurta dokunur.
- Peynir ekmeksiz yenilmez, cok yenirse kurt yapar.
- Dondurma bogaza dokunur.
- Cukulata Karacigere dokunur.
- Sucuk, salam, pastirma dokunur, kurt yapar.
- "Ekmek yedirin, karni doysun".... Bu sayede daha az yemek tuketsin!!!

Hep bu eskilerin assagilik uydurmalaridir. Zaten o yuzden hala Turkiye bebek ve cocuk olumlerinde
Avrupa sampiyonudur.  Cocugun bir kiymeti onlara gore yoktur!!!

Ustune dusmeyin, sutu garantiye alin, gerisi onemli degil. Konusmasi 4 yasindan sonra olacak, erkek
cocuklari genelde bu sekilde konusmaya baslarlar.
Zaten  bir sey tesbit etseler dahi bir sey yapamazlar..

Mesaj Tarihi: 22 Ara 2016 Saat 10:58
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum bende anne sütünü aldığı için teselli oluyordum tekrar teşekkür ediyorum 
1-şöyle bir durum var hocam özellikle  gece nerdeyse en geç 1-2 saatte 1 anne sütü almak istiyor buda çok yoruyor beni ne yapabilirim   
2-gıda allerjisi de var o yüzden sütlü gıdalara cok yüklenemiyorum hatta allerjik belirtiler çok olunca zyrtec kullanıyorum ablasında da vardı 3 yaşından sonra azaldı ama tamamen iyileşmedi özellikle abur çubuk tükettiğinde alerjisi ilerliyor gıda alerjisi için zyrtec dışında tavsiye edebileceğiniz bir şurup var mı
3-sizin de dediğiniz gibi hocam yapacak bir şey yoksa bekleyeceğiz dua edin emir oğluma. Kadir bey fıtık ameliyatı olduğunda bize sormadan dil bağı var diye dil bağını kesmişlerdi bunun konuşmasına olumsuz etkisi olur mu?
4-bir de hocam ayına göre motor gelişimini etkileyecek setler var kitap vs her ay takip edilen onlardan almayı düşünüyorum faydası olur mu
5-size önemli bir şeyi daha söylemeyi unuttum çocuk nöroloğu oğlumun fotoğrafını çekip genetik doktoruna götürdü doktor demiş ki mutlaka bir kardiyolojiye de göstersinler kalbine baksınlar demiş ne dersiniz hocam?
6- bir de Kadir hocam oğlum birşey istediğinde kızdığında vs..ellerini yukarı aşağı sallıyor konuşamadği için mi neden olabilir?
7-son soru hocam 5.5 yaşında  kızım var anaokuluna gidiyor yaklaşık 3 aydır tırnaklarını hiç kesmiyorum desem yeridir çünkü tırnaklariyla oynayıp koparıyor eliyle yapıyor ağzıyla koparmiyor tırnak yemiyor çok bunalttı ne tavsiye edersiniz 

Mesaj Tarihi: 22 Ara 2016 Saat 23:12
1-Gece yaymadan evvel, beslemeyi denedinizmi??
2- Bir insanda Gida allerjileri olabilmesi icin, o gida ile uzun sure temas etmesi gerekir.. O yuzden, bu
yaslarda konulan; "Gida allerjisi" teshislerine pek inanmayin.. Tekrar bu gidalari az miktarlarda baslayip,
bir deneyin.
3- Dil altini kesmenin bir yarari yok, ama orasi Turkiye  !!! Kesilen yer tekrar kapanir.. Konusmasina etki etmez.
4- Her turlu, fizik tedavi faydalidir. Cok pahali degilse, deneyin.
5- "kalbine baksinlar" da ne demek???  Doktorunuz, gittiginde, kalbini dinlemiyormu??? Laf!!!
6- Normal.. Bir nevi; "vurma" simulasyonu..
7- Hosuna gidecek renklerde Oje surun... Bu sayede belki kiyamayip, koparmaz..

Mesaj Tarihi: 23 Ara 2016 Saat 20:25
Gıda allerjisi konusunda öyle iyi diyorsunuz da güzel hocam yedikleri yiyecekden sonra ikisininde gözünde arpacık gibi şişlik oluşuyor kaç kere denedim oluyor örneğin sizin bu mesajınız dan sonra tekrar denedim sütlaç ve ekmek arası Nutella az miktarda yedirdim ve şu an ikisinin gòzundede başladı 

Mesaj Tarihi: 24 Ara 2016 Saat 07:08
Sut mu dokundu?? Nutella mi??? Bir dahaki sefere ayri ayri deneyin.
Nutella gibi "sentetik" koruyucu maddeleri ihtiva eden gidalar bazi reaksiyonlara sebep olabilirler..
Benim bahsetmeye calistigim, sut ve sut urunleri..

Mesaj Tarihi: 19 Mar 2017 Saat 15:24
Merhaba Kadir hocam size açtığım bu konu üzerinden 3 ay geçmiş Skype ile de görüşmüştük hatırlarsınız belki. Beyin emarı ve egg. Yaptırmadık pedegog a götürdük dün bir test yaptı gelişim geriliği var dedi sosyal gelişimine 23 aylık ince ve kaba motor gelişimi 1 yaşimdat ki gibi dedi bu test sonucu ile nöroloğa gidin özel eğitime başlayın dendi. Bugün  ağız ve konuşma terapisti ve motor gelişimi destekçisi birine gittik o da haftada 2 gün 1 er saat burda çalışacağız sizde evde devam edin dedi koyduğu teşhis OTİZM başlangıcı dedi mahvoldum

Şimdi size 3 aydır yazmamıştım şu an ki durumunu yazıyorum. 

1-25 aylık desteksiz yürüyemiyor tek elle tuttuğumuz da yürüyor sıralama yapabiliyor onuda canı isterse yapıyor konuşma yok gibi sadece baba ve dede diyebiliyor o da çok net değil ve nadir..kaşık kullanamıyor çatal da ben yiyeceğe batırdıktan Sonra eline alıp ağzına götürerek yiyor elinde poğaça yada küçük lokmalar ı alıp yiyebiliyor eliyle alıp kendi kendine şu içemiyor bardak boşsa içiyor gibi yapiyor
2-boy 84 kilo 10.500kg baş 47. iştahsız çok az yiyor  anne sütü sadece gece veriyorum 
3-son 1 aydır özellikle elektrik süpürgesine çok takıldı sürekli onla oynamak istiyor ütü bulaşık makinesi mikser gibi elektronik aletlere ilgisi iyiçe arttı otizm ile alakalı olabilir mi
4-gece çok sık uyanıyor. Gece uykusu hep böyleydi 3 defada kasık fıtığı ameliyatı olmuştu onu da hatırlatmak isterim
5-otizm doğduğunda topuktan kan alınip yapılan testte ortaya çıkıyor mu
6-son 1 yıldır her banyo yaptırdığımız da ağlıyor 6 yaşında ablası var hareketli ve baskın bir çoçuk oğlum ondan da etkileniyor olabilir mi olumsuz çünki oğlumda ürkeklik ve korkuda var
7-müziği de çok seviyor 
Hocam ne yapım bilmiyorum şaşırdım kaldım

Mesaj Tarihi: 19 Mar 2017 Saat 19:16
1- Bir gerilik var ama, sebebi ne??  Onu hala cozebilmis degilim.. Otizm??? 
Sizin degerlendirmeniz gerekir:
- Goz temasi varmi?
- Onunla oynadiginizda, size tepkileri yeterli mi?
- Gulumsemesi varmi?
Bunlar varsa;
- Dogumda ; Zor dogum nedeni ile beyin oksijensiz kalarak kismi bir hasar olusmus olabilir.
- Soya cekim bir hastalik (Sendrom) olabilir...
Bu sebeple, Ciplak beden ve yuz resimlerini gonderin..
Birde simdiye kadar olculen; "Bas cevresi" degerlerini yazin..

Mesaj Tarihi: 19 Mar 2017 Saat 20:20
Göz teması var
Gülümseme var
Oyunlara da eşlik ediyor yetersiz sanki
Oyun oynarken çabuk pes ediyor ilgisiz olabiliyor bazen 
Hocam bana birşey yok gibi geliyor bazende bir eksiklik var gibi..
Doğduğunda baş çevresi 34 idi şimdi 47 kafa olarak bizlerin de kafası küçük gibi
Bir gerilik var da nedir bilmiyoruz 
http://hizliresim.com/X04AQD">

Mesaj Tarihi: 19 Mar 2017 Saat 20:30
Hocam bir korku ve ürkeklik var bu korku bu kadar geri bırakır mı? 

Mesaj Tarihi: 19 Mar 2017 Saat 20:32
Hocam bir korku ve ürkeklik var bu korku bu kadar geri bırakır mı? 
Hocam bir de en büyük sorunumuz gece uykusu en geç 2saatte 1 uyanıyor uyku konusunda cok hassas ufacik bir sesle hemen uyaniyor gündüz tamamen anne sütünü kestim gece veriyorum gecede bıraktırmayi denedim çok hırçınlaşıp ağlıyor ve uyumuyordu o yüzden gece vermeye devam ettim memeye çok düşkün öyle uyumak istiyor 

Ayrıca doğumda hiçbir sorun olmadı normal dogum du2 saat sonra çocukla odadaydik ağladı kucağıma aldım hemen doğumdan sonra yani zor bir doğum değildi oksijensiz kalsa farkedermiydim ağladı gördüm  oksijensuz kalsa Doktor söylemezmiydi 
Hocam ortopedi bir sorun yok dedi
Soyaçekim konusunda eşimin annesi eşimin cok uyuyan sakin bir çoçuk olduğunu söyledi eşim bayaa zeki ama çok düşünür bana göre daha zamana bırakır sakin ve yavaştir erkek kardeşim yani oğlumun dayısı 26 yaşında orta dereceli zihinsel engelli raporu var 
5.5 yaşındaki ablası 13 aylıkken yürüdü 2.5 yaşında net konuştu ama o ara kısımlarda hep mücadele yani kaba motor gelişimi iyiydi oğlum da birşeyler eksık ablası da çok hareketli ve baskın bu da olumsuz etkiler mi

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2017 Saat 05:57
Otizm ile en ufak bir ilgisi yok... Ayrica da, "geri-zekali" filan DEGIL!!.
Bas cevresinde, ilk gunden gelen bir eksiklik var, sonradan olma degil..
Sadece; MOTOR gelisiminde biraz gerilik var, oda zamanla arayi kapartir.
Acele etmeyin, moralinizi de bozmayin.. hepsi duzelecek.

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2017 Saat 08:36
1-kadir bey baş çevresi için gittiğimiz doktorlara her defasında sordum boy ve kilo olarak orantılı dediler. Baş çevresinde eksiklik için ne yapabiliriz? Nasıl bir sorun oluşur
2- Kadir hocam gerek gittiğimiz doktorlar çocuk doktoru, aile hekimi, ortopedi nörolog ve pedegog hepsi beyin emarı ve tetkiklerı yaptırmamizkonusunda hemfikirler teşhis konulup ona göre rapor çıkartıp özel eğitime başlayın diyorlar en son ki terapistte otizm başlangıcı deyince ve zaman geçtikçe aranın kapanmasından ziyade daha da açilabilcegini söylüyorlar
3-hocam birde gaps diyeti var süt ve süt ürünleri gibi bir çok gıdaya allerjisi olan çocuklara uygulanan yani beyaz un süt ürünleri gibi allerjik yiyeceklerden uzak durarak yavaş yavaş beslenmeye eklenecek bu allerji nin de bağırsakta emilim bozukluğuna ve beyne olumsuz etkisi olduğuna sebeb olduğunu söylüyorlar ne dersiniz?
4-aile hekimi de 18 aydan sonra desteksiz yürüyemiyor olmasının ciddi bir problem olduğunu konuşma gecikmesi ile birlikte olmasının sıkıntılı olabileceğini söyledi 
5- hocam özellikle eşim ve ben size inanıyoruz 
Hocam anane babaanne kimseyi görmüyor çevremiz ile pek görüşemiyoruz bunun olumsuz etkisi olabilir mi?
6-haftada iki gün birebir özel eğitim bir kaç günde kaynaştırma amaçlı kreşe yollasam nasıl olur?
7-Kadir bey bir de B6 eksikliği olabilir mi?test yaptırsak mi?b6 eksikliği büyümeyi engelliyormuş hocam oğlum 1 yıldır hatta 14 aydır 1 kilo alamadı 10 aylıkken 10 kiloydu ayakları filanda çok yavaş büyüyor B6 eksikliğinin ne tür belirtileri olur

Dert söylettiriyor teşekkürler 

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2017 Saat 19:09
1- Hicbir sey yapamazsiniz, hicbir sey yapmaniz da, gerekmez.... Hicbir sorun olusturmaz..
Bas cevresinin kucuklugu, bir hastalik sebebi degildir... Sonuctur..
2- Yerseniz...
3- Sacmaliktan baska bir sey degil...
4- Yuruyecek ve konusacak.....
5- Bir olumsuzluk olmaz...  Amerika'da torunlar, dedelerini; 2-3 senede bir ya gorurler, yada gormezler..
6- Kres'in cok buyuk olumlu etkileri olur..
7- Bu yasta; hicbir B-Grubu vitaminin eksikligi OLMAZ.... Kim uydurdu ise!!!

Eksikliginde; Konvulsiyonlar(Sara nobetleri) ve Huzursuzluklar olur..
Eksikligi SADECE; (uzun sure) dogum kontrol haplari, INH(Verem ilaci), ve bazi kanser ilaclari alanlarda
gorulur.. 

Etrafinizdaki yaratiklarin, size;  faydadan ziyade zararlari olacak..  Onlarion etkileri altinda kalmayin.

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2017 Saat 22:00
Teşekkür ediyorum Kadir bey inşallah sizin dediklerinizin hepsi olur...tekrar teşekkürler evladımız için annesi babası olarak biz bile böyle olumlu konuşamadık hep birşey varmış gibi geldi inşallah yürüdüğün de ve konuştuğunda sizinle gorustüreceğim Allah size de oğluma da bize de sağlık ömür verirse saygılarımla iyi çalışmalar  

Mesaj Tarihi: 24 Mar 2017 Saat 05:14
Merhaba Kadir hocam yine rahatsız ediyorum sizi lakin size sormadan edemedim hocam oğlum 25 aylık 10.700 ve boyda 84 size bahsettiğim gibi kilo alımı büyümesi çok yavaş hatta ilk aylara göre son 1 yıldır çok geriledi.beslenmesı de az.
1- Hocam bağırsak emilimi sorunu olabilir mi çocuk gastroenteroloji bölümüne götürsem mi? Çünki bazı yiyecekleri tükettiği zaman günde 3-4 defa kaka yapıyor ve dışkı şekli yağlı kokulu bayaa oluyor ve hocam pişik oluyor hemen. 
2-bağırsak emilim sorunu gerek fiziksel gerek kaba motor gibi gelişimlerini geri bırakır mı olumsuz etkilermi

Mesaj Tarihi: 24 Mar 2017 Saat 08:36
1.7kg eksigi var... Bir enzim eksikligi olabilir..
DENEMEK icin, gunde 1 defa, 1 festal Drajeyi, havanda dovup, 2-3 seferde, yemeklerine katin.
Ilac bittiginde, sonucu goruselim..

Mesaj Tarihi: 17 Tem 2017 Saat 18:01
Merhaba Kadir hocam oğlum 2.5 aydır yürüyor siz her türlü fizik tedavi faydalı olur demiştiniz bu tavsiyeniz üzerine fizik tedaviye başladık 4.seansta (2,5 saat) yürumeye basladi ve zamanla hızlandı.
Teşekkür ediyorum o kadar cocuk doktoru  nöroloğu psikiyatri ye gittik fizik tedaviyi tavsiye eden olmadı tetkik emar egg vs istediler onlari da yaptirmadık hocam oglum 2.5 yasinda su anda tuvalete alıştiŕmak istiyorum portatif tuvalet aldım ic çamaşırı giydirdim pek istekli değil gibi çişini yaptı pijamasina konustum bir dahakine tuvaletine gidelim  diye 2 defa da oturttum yapmadi Bu arada hiç konuşmuyor hep işaret parmağiyla gösteriyor beden dili ile isteklerini ifade ediyor 
1-tuvalete alıştirmak için konusmasıni bekleyeyim mi ? Gece bez takmaya devam edelim mi?  Erken bir zaman mi beklesek mi kararsiz kaldım 
2-hocam konuşmasi için ne tavsiye edersiniz agiz ve dil konuşma terapistlerinin faydasi olur mu

Mesaj Tarihi: 18 Tem 2017 Saat 09:11
1- Tuvalet egitimi; kedi-kopek yavrularina verilir..
Insanlarda, beyinde; bu isi ayarlayan bir merkez vardir.. Bu merkez'de; 4 yas bitene kadar gelisir. Daha
once zorlarsaniz, cocukta psikolojik bozukluklara sebep olursunuz. 
2- Cis soylemeye baslayacagindaki isaretleri cok anlattim.. Hatta en son dun bile anlattim eski mailleri,
bugunden baslayarak, geriye dogru giderek okuyun.. Bez'e devam.
3- 4 yas bitene kadar, sadece ; "digil-digil" bile diyebilir.. Terapi; 4 yasindan sonra.
Terapistler bu yasta bile tedaviye alirlar, zira cogu zaten kendiliginden duzelecek!! Bekleyin. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat