Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Sinüzit

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Çocuk Hastalıkları
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=56349
Tarih: 18 Nis 2024 Saat 23:42

Konu: Sinüzit
Mesajı Yazan: gunesruzgar
Konu: Sinüzit
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2017 Saat 22:36
Merhaba Kadir Bey,nasılsınız.
Oğlum 3.5 yaşında, 18 kg boy 99 cm.
18 ay anne sütü aldı.Şimdiye kadar hiç ilaç kullamadan bir kaç grip atlattı.Son bir aydır burun akıntısı , 
 balgam ve öksürüğü var.Balgam ve burun akıntısı sarı renkte.Bariz bir ağız kokusu yok.Ateşi olmadı,genel durumu iyiydi.
Üç hafta bu şekilde geçti fakat son bir haftadır gündüz öksürük burun akıntısı çok nadir ama geceleri balgamlı öksürükle uyanıyor.
Bugün doktora götürdüm,sinüs filmi çekti ve sinüzit teshisi koydu,bir hafta verdiği antibiyotik ve ilaçları kullanıp kontrole gelmemizi söyledi.
 Kronik olup olmadığına o zaman bakacakmış.Beş aydır yeni bir eve taşındık , rutubetli çıktı ve güneş almıyor.
 Normalde çok az hasta olurdu fakat taşındığımızdan beri üç dört kere grip geçirdi ilaçsız geçti.
Evin durumundan kaynaklanmış mıdır ve devamında daha kötü olmasına neden olur mu? Doktorun verdiği ilaçları kullanmalı mıyız sizce.
İlaçlar ; Macrol 250 mg susp - Flagyl susp.-iliadin merck -Alores 2,,5 mg surup.
Şimdiden teşekkür ederim.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2017 Saat 23:30
Palavra!!!
Her grip seyri esnasinda; az veya cok "Sinuzit" hali olusur..Griplerde olusan odem nedeni ile;
1- Goz yasi pinarlari daralabilir veya tikanabilir, capaklanmalar olur.
2- Oztaki borusu kapanabilir; Orta Kulak iltihabi olabilir.
3- Sinus agizlari kapanabilir ve Sinuzit hali olusur..
Gerisi: palavradir,  laf kalabaligidir, sahtekarliktir, sarlatanliktir..
Boyle bir durumda; SADECE, Iliadin DAMLA, (Sprey ise yaramaz, zira sirt ustu yatarken kullanilacak),
Gunde:2x2'ser damla buruna damlatmak yeterli olur . Goz ve Kulak hadiselerinde; 3 gun, Sinuzitlerde 5
gun kullanmak yeterlidir.  Iliadin harici BUTUN ilaclari cope atin..

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat