Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bebegimde Bobrek tasi.reflu.kilo alamama

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: İç Hastalıkları
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=56700
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 21:18

Konu: Bebegimde Bobrek tasi.reflu.kilo alamama
Mesajı Yazan: gumiho
Konu: Bebegimde Bobrek tasi.reflu.kilo alamama
Mesaj Tarihi: 14 Nis 2017 Saat 19:58
Merhaba hocam metgillhinizi cok duyarak size yaziyorum.doktorlarin ilac dayatmasindan o kadar biktik ki tek care sizi goruyoruz.bebegim 3.5 aylik.bobreklerimizde 7 adet tas var.bunun icin uralyt ve idrarda enfeksiyon olmamasi icin bactrim kullaniyoruz.bu bitti derken asiri kusmadan dolayi kilo alimimiz durdu.doktor reflu dedi.alerjide neocate fantomalt bebelac thickener motilium ve gaviscon verdi.alerjide olabilir diye 10gun sut urunleri tuketme dedi.toplamda o kadar cok ilacimiz var ki.zaten bobreklerimiz hasta.cok korkuyorum iyce zarar vericek diye.kusmasi cok siddetli.midesinde hicbisey kalmiyor 3
5 aylik ama 4.750 gr.allah rizasi icin bi yol gosterin yoksa dusunmekten sutten kesilicem.tek dermanimiz once allah sonra sizsinizCry

-------------
gumiho

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 14 Nis 2017 Saat 21:07
Bu taslar icin, MUTLAKA, bir Universite hastanesinde; Metabolizma bolumunde, bu taslarin hangi cins
oldugu ve metabolik bir hastalik olup olmadigina bakilmasi gerekir.
Oyle ilaclarla. bobreklerde olusmus tasi ERITEMEZSINIZ...
EGER, bu taslar, dusmuyorsa ( agri hic olmamis ve taslar tesadufen bulunmus olabilir),  simdilik bir sey
yapmayin ama, bir Metabolizma bolumunde gorunun.

SAKIN, kusma icin verilen ilaclarin hicbirini kullanmayin.. Turk cocuk doktorlari HER kusan hastaya;
Reflu derler..
Esas; Pylor Spasmi olabilir, once bir Cocuk Cerrahi gorsun..
Metabilik bir  hastalik olma ihtimali cok fazla!!

Mesaj Tarihi: 14 Nis 2017 Saat 22:13
Hocam ultrasonla plora bakıldı.mide kapakcigina darlık ve kaçırma olup olmadığına bakıldı. Onlar normal cikti. Aynı zamanda bobregimiz at nali anomalisi. Sintigrafiyle kaçak olup olmadığına bakıldı. Oda temiz çıktı. Su an idrar enfeksiyonuda yok. Malesef turkiyede sizin gibi doktor bulmak imkansız. Kilo alımı durmasa kusmayi sorun etmeyecektik. Amason 50 günde hiç kilo alımı olmadı. Doktor böyle giderse gelisim geriliği olur dedi. Doktor süt alerjisi varsa oda kusturur dedi ama sizde alerji diye bir şey olmadığını soyluyorsunuz. Bu kusmasi plor spazmi kaynaklı değilse ne yapmamizi onerirsiniz. Ciddi anlamda her emdigini kusuyor. Artık korkmaya basladik. 

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 14 Nis 2017 Saat 22:40
Bursada ikamet ediyoruz.burada sizin gb isinin ehli bi doktor tavsiye edebilirmisiniz.3 aydir doktugumuz paranin gittigimiz doktorun haddi hesabi yok.madden ve manen çökmus vaziyetteyiz.nolur iyi bi doktor soyleyin bizede ona gidelim 

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 14 Nis 2017 Saat 22:46
Mide ultrasonumuzda.pylor normal gorunumundedir.hipertrofik pylor stanozu bulgusu saptanmadi yaziyor.

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2017 Saat 06:30
Uralyt sadece; Urik asit taslarinda kullanilir. Sizde; Tasin kimyasina bakildimi??? Kalsiyum, oksalat ve
mix(karisik) taslarda kullanilmaz..Dozu iyi ayarlanmazsa; Potasyum zehirlenmesi yapabilir.. Bu kusmalar
esnasinda, hic Potasyum (K) seviyesine bakildimi??
Uralyt'i kesin, 3-5 gun icinde, kusmalar kesilirse, kesin Potasyum zehirlenmesi gecirdi demektir.
Cok az bilgi veriyorsunuz.. Yapilan butun tahlileri bastan yazmis olsa idiniz bu kadar gecikmezdik.
Sut allerjisi olurda,   arazlari boyle olmaz!!!
Bursa da; Dr. Halil Gumus'u bulun..

-gumiho'yu nereden buldunuz??   Kore ce; dokuz kuyruklu tilki demektir..

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2017 Saat 10:08
Hocam uralyti 1 haftadir kullaniyoruz.kusma sikayetimiz 2 aydir var.ve 1 aydir artarak devam ediyor.doktor idrardaki oH seviyesine bakti 6 ckti.dozunu ona gore ayarladi.gecen gun kendiside ilaci kesin bakalim kusma devam edicekmi dedi.ayni sekilde devam ediyor.idrar enfeksiyonuda kusma yapar dedi.gecen enfeksiyon oldu bol lomosit ve 25-30eritrosit vardi zimaks kullandik bi hafta degerler 3-4 lokosit ve 1-2eritrosite dustu.yani enfeksiyon olmadigi zamanda kusuyor.idrar torbamizda biraz sekil bozuklugu varmis.2 yasinda %70 gecer.gecmezse idrar kacirma olabilir.oda skinti deil tedavisi var dedi.alerji testleri yaptirdik.hepsi negatif ckti.ama kakada gizli kan goruldu alerji doktoruda problem deil gecer dedi.son 1 aydir diskidaki mukus azaldi hatta bugunlerde hic yok.bende herseyi yiyorum.ciltte solunumda falanda tepki yok.acikcasi alerjik oldugunu dusunmuyorum.baska doktora gttik bize bu fantomalt neocate gaviscon motilium ve bebelac baslatti.oda kakada mikrop ve kalprotektin testi istedi.onlari daha dun verdik sonuclar henuz ckmadi.bana 10 gun sut urunu tuketme dedi.gunde 4 kez 90 cc neocate ver.3 kez bebelac 3 kez gaviscon 3 kezde motilium ver dedi.bunun ya i sira uralyt ve bactrimde kullaniyoruz.nefrologumuz bactrimi koruyucu olarak verdi.ilaclarla diskimiz sivilasmisti maflor damla ile iyi oldu.bi kac gundur de bebelac thickener veriyorum baya püre kivaminda yapiyor ve hic mukus yok. Doktor kusmasini gordu ve kesinlikle reflu dedi. O kadar ilac kulaniyoruz ki gun icinde yetismiyor.ben size test sonuclarimizi yazayim

Sag bobrek:17×17×45mm
Pelvikalisiyel sisteminde hafif dilatasyon izlendi.55.mm ve daha kucuk capta cok sayida gorunumu kalsiyum kristali topaklarina isaret eder ekojenite izlendi. Bulgular ureteropelvik darligi dusundurur.

Sol bibrek:19×20×46mm
Pelvis ve major kalikslerinde hafif dilatasyon izlendi.
2.5mm kalsiyum kristal topagina benzeyen sey burda da var.

Diger herseyde normal yaziyor son olarakta pilor dogal gorunumunde ve stenoz saptanmadi yaziyor.
At nali anomalisi vardir.al polü aort onunde parankimal olarak birlesiktir.

Voiding sonucumuz kacis gorulmedi.genislemis sigmoid kolonun mesaneye sag letarelden indentasyonu mevcuttur.kolonik segmentlerde yayin gaz distastonu mevcuttur.

Total bobrek fonksiyonlari sag%32.  sol%68 
Doktor bu sonus net sonuc vermez 1 yasinda tekrar cektiricez korkulcak bisey yok dedi ama yinede korkuyoruz.sonuclar bu sekilde hocam. Idrarda kacis yok pilor normal alerji yok reflude degil bu cocuk neden bu kadar kusuyor 3.5 aylik ve 4.750 doktor boyle giderse gelisim geriligi olur dedi.halil gumusede derhal gidicez ama sizin bilgilerinize daha cok guveniyoruz.ne yapalim hocam yol gosterin bize.sutum varken mamaya baslamak zorunda kaldik.binbir cabayla emzirdigim yedirdigim bebegimin kusmasi mahvetti artik beni

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2017 Saat 13:09
Bu arada evet korecede 9 kuyruklu tilki demek.esim japonca ogretmeni bi asya sempatisi var bizde.ordan geliyor gumihida.masallah hocam krecemi biliyorsunuz :)

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2017 Saat 15:01

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2017 Saat 15:07

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2017 Saat 15:09

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2017 Saat 15:17

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2017 Saat 18:05

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2017 Saat 18:11

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2017 Saat 19:51
Kalsiyum kristalleri diyor, TAS demiyor!!!
Ayrica;  o verilen ilac; Kalsiyum taslarinda KULLANILMAZ!!
O ilaci hemen KESIN!!

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2017 Saat 21:39
Tamam hocam keselim ama kusmasina ne yapicaz.dedigim gb enfeksiyon degil pilor spazmi degil.habire kusuyor.ne yapalim ne tavsiye edersiniz.bobrekleri icin bekleyelimmi.doktor. suan tas degil ama tasa donusurde buyurse skinti olur dedi.inanin cok allak bullagiz

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2017 Saat 00:04
Aldigi ilac kusturuyor..

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2017 Saat 07:55
Hocam dedigim gibi ilaci bi haftadir kullaniyoruz.kusma 2 aydir var.uralyti. 5 gun kestik yinede duzelmedi.potasyum degerlerinemi baktirsak o zaman

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2017 Saat 13:28
Testin TAMAMINI bana yazin.

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2017 Saat 20:18
Bu zamana kadar yapilanlari ulyazdim.resim olarakta yukledim.ayin 20sinde digerleri cikicak.onlarida atarim hocam.o zamana kadar yapmami tavsiye ettiginiz bisey varmimbi saniye bile kaybetmek istemiyorum.cocugum gozumun onunde eriyor 😥

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 20 Nis 2017 Saat 22:28
Hocam dediginiz uzere halil gumuse gittik.ama oda kusmasini goruncr reflu dedi.bizim diher sonuclar vardi onlarda cikti.yorumlarsaniz sevinirim.
calprotektin kantitatif Lf assay: 300
Gaita mikroskobisi: sari kansiz mukussuz gaitada bol yag vokualleri. Goruldu.parazite rastlanmadi.
Makroskobik muayene:dekilsiz
Renk;sari
Koki;kendine has
Mukus kan hazmedilmemis besin artigi yok.yag asidi ve nisasta tanecikleri gorulmedi.notral yag goruldu.
Bu sonuca gore doktorumuz. Fekal elastaz ve ter testi istedi. Nedir bu yag hocam.sikintili bi durummu

-------------
gumiho

Mesaj Tarihi: 21 Nis 2017 Saat 00:07
Halil bey ile gorusun.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat