Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Vitasanol ve monovit d

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: İlaçlar
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=56765
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 11:16

Konu: Vitasanol ve monovit d
Mesajı Yazan: Tlnumy
Konu: Vitasanol ve monovit d
Mesaj Tarihi: 21 Nis 2017 Saat 00:50
Hocam merhaba kızım 8 aylık oldu.Dr kontrolünde monovitD yi bırakıp Vitasanol başlamamızı söyledi d vit E devam etsek sıkıntı olmaz değil mi

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 21 Nis 2017 Saat 05:21
Vitasanol SART degil....
Monovit'i 5 damla vermeniz yeterlidir.

Mesaj Tarihi: 28 Nis 2017 Saat 00:12
Hocam cevabınıZ için teşekkürler.dün bir akraba ziyaretine gittik 8,5 aylık kızımla.bu sabah kızımda öksürük ve göğüste hırıltı başladı ben de grip olmuşum.evde bal yoktu kendime demlemiş olduğum ıhlamurdan bir yemek kaşığı kadar pekmez ve limonla karıştırıp içirdim 1 çay kaşığı kustu midesi bulandı sanırım.normalde kusması yoktu çünkü.yanlıs birsey yapmış olabilir miyim.anne sütü alıyor ek gıdaya geçtiğimizden beri kahvaltı istemiyor gün içinde 2 3 yemek kaşığı kadar yoğurt bir o kadar da çorba yemek ne varsa yiyor ama cok az.az önce cold mix ve izotonik sodyum serum aldım ikisini de uyguladım.kendi yakama da damlattım.bütün Mail'leri her zaman okuyorum ama doktora gitmeyeceğim için yazıp teyit almak istedim bu arada 8 aylık kontrolünde 8,400 70 cm di cok teşekkür ederim

Mesaj Tarihi: 28 Nis 2017 Saat 07:51
Bal bulamadiginizda; pekmez kullanabilirsiniz.
Domuz Gribi ise, kusmasi normaldir, arkasi gelecek..
400 gram kilo fazlasi var. 2cm boy fazla.. Bundan sonra gelismesini, ilk sayfadaki;"Boy-Kilo" tablosundan
takip edin.

Mesaj Tarihi: 28 Nis 2017 Saat 08:28
Cok teşekkür ediyorum Hocam iyi ki varsınız

Mesaj Tarihi: 01 May 2017 Saat 22:11
Tekrar merhaba hocam.8,5 aylık kızım anne sütü alıyor.son 1 haftadır ek gıda reddediyor ilk kaşığı yiyor sonrası ne yapsam yemiyor.hiç dişimiz yok henüz.3 gündür kakası top top poposuna yapışmış şekilde.ve cok huysuz.önerileriniZi okudum ya aç gerekli kaloriyi alamıyor ya da tuz yağ oranı artırın diyorsunuz.armut vereyim dedim yediremedim 4 saat emzirmedim yine hic bişey yemiyor zorlamıyorum inanın.400 gram fazlası var demiştiniz ondan mı.sadece anne sütü idare eder mi öneriniz var mı su noktada teşekkür ederim not; Hocam 1 aydır iştahı yoktu kahvaltı vermiyordum anne sütü + 1 öğün 1 küçük kase zor yiyordu

Mesaj Tarihi: 01 May 2017 Saat 23:32
"tuz"   DEMEDIM!!!!!

8,1kg USTU FAZLA KILOLU DEMEKTIR, ZORLAMAYIN.

Mesaj Tarihi: 28 May 2017 Saat 17:11
Hocam tekrar merhaba kızım 9,5 aylık oldu.iştahsızlık başlamıştı yemeklerde yağ şeker oranını artırdım ilk kaşıktan sorma ağzını hiçbir şekilde açmıyor sadece yoğurt ve bebe bisküvisi yiyor et balık çorba vs yemek istemiyor. 9.ay kontrolünde 8.500 gr boy 70 cm çıktı son ay sadece 100 gr almış siz kilosu fazla zorlamayın dediniz 1 aydır inanın zorlamıyorum ama içim rahat etmiyor ne zamana kadar sürecek 2 aydır böyle..anne sütü ağırlıklı besleniyor.aktif olarak günde 4 bazen 5 kere emiyor acaba anne sütü fazla doyuruyor ek gıdaya ihtiyaç mı duymuyor ilk dişimiz 2 gün önce patladı bu arada.cok teşekkürler

Mesaj Tarihi: 28 May 2017 Saat 17:15
Bu arada günde 2 defa top top poposuna yapışmış şekilde kaka yapıyor 3 günde 1 falan normal kakaya dönüyor sonra tekrar top top

Mesaj Tarihi: 28 May 2017 Saat 19:34
Lifli gidalari arttirabildiginiz surece, kaka duzelir.. 

Mesaj Tarihi: 29 May 2017 Saat 13:28
Teşekkürler hocam yoğurt ve bisküvi dışında birsey yemiyor onu da 3-4 kaşık kadar yiyor.zorlamıyorum da ne zamana kadar yemeyi red edecek bilemiyorum anne sütü çok veriyor olabilirim ondan mı yemeği red ediyor sizce

Mesaj Tarihi: 29 May 2017 Saat 19:25
anne sutunu azaltin diyemem.. Idare edin.  

Mesaj Tarihi: 09 Haz 2017 Saat 22:48
Hocam merhaba teşekkür ederim hiç bir sorum cevapsız kalmıyor aydınlanıyorum.Kızım 1 hafta sonra 10 aylık olacak 2 aydır 100 er gram alıyor boy 73 cm 2. Dişi patladı önceden geceleri hiç uyanmayan kızım 1 aydır gece 2-3 saate 1 uyanıyor emmek istiyor ek gıda reddediyor yaklasık 2 aydır. Yoğurt yerdi onu da istemiyor 2 tane bebe bisküvisi yiyor gün boyu ve anne sütü emiyor yemek için zorlamıyorum ama suyu cok seviyor günde en az 150 cc su içiyor ne yapmalıyım nereye kadar böyle devam edecek cok kafaya takıyorum

Mesaj Tarihi: 23 Haz 2017 Saat 12:38
Hocam merhaba daha öncede yazmıştım kızım 10 ayını 1 hafta gecti bugun kontrolünde hiç kg almamıştı boyu 73 cm kg 8.500 kg. 9. Ayda da aynı kg ve boyda idi anne sütü alıyor ama yemek yediremiyorum sadece bir iki tane bebe bisküvisi 2 kaşık yoğurt bir küçük meyve dışımda hic birsey yemiyor inanın dediğiniz gibi zorlamıyorum ama reddediyor Dr bugun fitil koyup kaka ve idrar tahlili yapmak istedi yaptırmadık Hocam sizin cevabınıza göre bir yol izleyeceğiz lütfen yardım edin doğum kilosu 3,400 boyu 53 cm iştah acıcı şurup önerir misiniz nerdeyse 3 aydır kilo almıyor

Mesaj Tarihi: 23 Haz 2017 Saat 19:07
Bir kilo eksigi yok!!!  Boyu uzun oldugundan, zayif gorunuyor.. 
Vucut kendini "sismanliktan" korumak icin aldigi bir tedbir...  Fazla mudahale etmeyin. 

Mesaj Tarihi: 23 Haz 2017 Saat 19:37
Teşekkürler hocam özür dileyerek resimleri İnceler misiniz bir iç gündür böyle kaka yapıyor koyu yeşil giydirmediğim halde böyle kızarıklıklar var resimde bebe yapı sürmüştüm banyo sonrası resmi normalde kuru bu kızarıklıklar %20 - https://hizliresim.com/jWVWym">

Mesaj Tarihi: 23 Haz 2017 Saat 19:41
https://hizliresim.com/2989JA"> %20 -

Mesaj Tarihi: 23 Haz 2017 Saat 19:56
Hasta(ishal) degil ise;   cok yediginden oluyor.. 
Eski yazilari okuyun, yoksa suallerinizin arkasi gelmeyecek.. 

Mesaj Tarihi: 23 Haz 2017 Saat 21:01
Orjinalini yazan: Dr.KadirTugcu Dr.KadirTugcu Yazdı:

Bir kilo eksigi yok!!!  Boyu uzun oldugundan, zayif gorunuyor.. 
Vucut kendini "sismanliktan" korumak icin aldigi bir tedbir...  Fazla mudahale etmeyin. 

Hocam ishal degil anne sütü alıyor bir de dediğim gibi bir kac bisküvi ve yoğurt dışında yediremiyorum kilo da almıyor 3 aydır kilo almıyor cok yemediği için kakayı sormak istedim.herhangi bir ilaç da kullanmıyoruz vücudunda ki döküntü sıcaktan mı acaba cok da giydirmiyorum

Mesaj Tarihi: 23 Haz 2017 Saat 22:57
Sicaktan oluyor, sakin ilac kullanmayin.. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat