Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bronsit

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Çocuk Hastalıkları
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=56999
Tarih: 18 Nis 2024 Saat 22:43

Konu: Bronsit
Mesajı Yazan: Gamze kacal
Konu: Bronsit
Mesaj Tarihi: 17 May 2017 Saat 17:32
Hocam geçen gün yazmıştım size oglumda 3 gündür burun tıkanıklığı su gibi burun akıntısı hapşırık vardı dün ve bugünde öksürmeye başladı hırıltı solunumu var oksurunce hırıltı kesiliyor ama sanırım balgam hirilti yapıyor neyse bugün doktora götürdüm ve teşhis bronşit olmuş yaptırmanız lazım dedi çocuk sıkışık dedi bide röntgen istedi bende imza atıp eve geldim yatirtmadim bilmem dogrumu sizce bronsitmi bu çocuk evet öksürük var ama çok şiddetli değil nefesi hizlindi bugün o neden acaba napayım hocam bugece daha kotu olursa gidip yatalimmi hastaneye sıkışıklığı için bricanly şurup var evde vereyim mı 11 aylık 10.5 kilo eğer gerçekten bu çocuk bronsitse evde tedavi olmazmi ille hastaneyemi yatmamiz lazım nasıl rahatlatabilirim onu serum fizyolojik ve ballı limon veriyorum şimdilik ateşi yok başka ne yapayım hocam

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 17 May 2017 Saat 19:04
Cok iyi yapmissiniz....  Goruyorsunuz, sahtekarlik nasil tavan yapmis.. Anlasilan Hastane bos ki; onune
geleni yatirmak istiyorlar... Dunyanin hicbir yerinde, Bronsit hastaneye yatirilarak tedavi edilmez.. 
Bu sahtekarlik yuzunden, kimbilir; kac cocuk luzumsuz yere hastanelere yatti, luzumsuz tedaviler ile
hayati tehlikeye atildi!! 
Ayricada, cocugunuz Grip, Bronsit degil.. 
Siz hic TURK DOKTORLARININ GRIP TESHIS ETTIKLERINI GORDUNUZMU???

Anlasilan; yeni uyesiniz bu konulari okuyun da, bari bundan sonra kazik yemeyin.
Grib'in sonuna gelmissiniz. Sadece sicak su buhari (gunde:2x1) uygulayin, 4 saatte bir (uyanikken)
Serum fiz 10'ar damla damlatarak burun temizligi yapin..Limonlu bal ve ColdMix'e devam edin. 

Mesaj Tarihi: 17 May 2017 Saat 19:43
Hocam evet bütün belirtiler grip ama nefes alış sıkıntılı sorunda bu zaten bu çocuk her grip olduğunda aynı şey oluyor sıkıntılı solunumu olması normalmi bi grip geçirirken bricanly şurup verdim şimdi belki rahatlar diye hocam 1 saaten fazla oldu şurup vereli ama hiçbir rahatlama yok okadar üzülüyorum ki artık bi sonuca varamamak tan buradaki doktorlarada zerre güvenim yok bu gece böyle gecicek yarın nefes normale dönüyor grip devam ediyor 

Mesaj Tarihi: 18 May 2017 Saat 02:59
Bricanyl ile niye rahatlasin???  Hadise Akcigerlerde degil, BURUNDA!! 
Kucuk cocuklar, agizdan nefes almasini sevmezler, sikintisi ondan. 
Odasi SERIN olsun.. 

Mesaj Tarihi: 18 May 2017 Saat 05:36
Hocam böyle sıkıştığı anlarda acilde hava verdik bi kaç kez ventolin  iğne yaptılar nefes açıcı onlarda hiç ise yaramadı bu ciyerlerinde sorun olsa o ilaçlar rahatlatırmiydi yani sevindim şimdi cigerlerde bişey olmamasına bugece bı şekilde geçti ara ara uyandı emmek istiyor burnunu da hep takip ediyorum aslında tıkalı olduğunda açıyorum hemen balgamda nefes alışı etkilermi hocam peki Hadise'nin cigerdenmi burundanmi olduğunu biz nasıl anlicaz hocam ikisinin arasında fark varmı bide hocam burnunu aspiratör le cektigimde yoğun kıvamlı akıntı geliyor boğazında da var öksürüğü den belli kuru bir öksürük değil bunlarda nefes sıkışıklığı yaparmi balgam olmasi

Mesaj Tarihi: 18 May 2017 Saat 19:08
Gayet basit;  burnunu sikin, agizdan nefes alsin... Hirilti kesilirse; hadise burunda demektir.
Hirilti devam ederse, hadise, Akcigerlerde demektir. 

Mesaj Tarihi: 19 May 2017 Saat 10:46
Burnunu kapattırmiyor  ki deniyorum ama bide hırıltı cigerden gelse sürekli olmazmi oğlum oksurunce kesiliyor hırıltı bi süre sonra tekrar geliyor öksürüyor kesiliyor boğazında var sanki akıntı hocam bu çocuk gerçekten bronsitse nefes açıcı ilaçlara yanıt vermez mı sıkışık olduğu dönemde brancly verdim acilde ventolin hava verdiler iğne yaptılar ama çocuğun nefesi hiç duzelmiyor ilaç versemde vermesemde aynı yani sadece 1 gun sürüyor sonra normale dönüyor çok sık tekrarlıyor bu durum her nezle olduğunda nefes darlığı yaşıyor nasıl bı tedavi uygulucaz kafam çok karışık bronsitse bu kadar çabuk kendi kendine düzelir mı atakmi geçiyor o an bilemiyorum kesin tanı için göğüs doktoruna mı.cikartsam çocuğu 

Mesaj Tarihi: 19 May 2017 Saat 18:58
Donup-donup AYNI sualleri soruyorsunuz!!!!

"....Bricanyl ile niye rahatlasin???  Hadise Akcigerlerde degil, BURUNDA!! "

Mesaj Tarihi: 19 May 2017 Saat 21:25
Hocam inanın bende çok yoruldum artık beynim sulandı artık okumaktan arastirmaktan ama hiç bi sonuca varamamak çok kötü buradaki doktorlara hiç güvenim yok her öksürüğe antibiyotik yazan doktorlar var çocuğuma gereksiz ilaçlar yüklemek istemiyorum ve çok küçük oğlum daha 11 aylık gerçekten bronşit mı acaba gecmi kalıyorum tedavi için bu içimi yiyip bitiriyor yokmu bu hastalığı kesin anlamanın yolu siz bebeklerde astım olmaz diyosunuz niye hocam merak ettiğim için soruyorum astim ve bronşit aynı şey yanlış okumadiysam

Mesaj Tarihi: 20 May 2017 Saat 04:22
Astim'da:  Astim krizleri olur..
Bronsit'te; Kriz yoktur... 

Ayrica da; GEC KALSANIZ NE OLACAK?????  
Bronsit hic tedavi edilmese bile kendiliginden iyilesir.. Cocukta sikinti olmadigi surece; sadece Grip icin 
anlattiklarimi uygulayin. 

Astim'in da tedavisi yoktur, Bronsitten farkli olarak, hayat boyu surer. Tedavi ile Krizlerin arasi acilir.
Turkiye'de maalesef; hic Astim Krizi gecirmemis hastalara bile; Astim teshisi konulabilmektedir.. 
Turk doktorlari ASLA Grip teshis etmezler. 

Mesaj Tarihi: 20 May 2017 Saat 08:48
Peki hocam nedir astım krizi nekadar sürer kriz gelmeden önce belirtiler verirmi bunları söylerseniz oğlumla karşılaştırmak isterim 

Mesaj Tarihi: 20 May 2017 Saat 19:28
Hic bir belirtisi yoktur, 2-5 dakika surdugu gibi;  "Status Asmaticus" gibi durumda, tedavi olana kadar
gecmez.
Suur bulanir, hasta yere yikilir, gogus asiri genis durumdadir, rahat aldigi nefesi cikaramaz.. Morarmalar
olur. 

Mesaj Tarihi: 20 May 2017 Saat 19:56
Aman hocam bunların hiçbiri yok tabiki sadece nefes hızlı ara arada öksürük ya ben tıp işini anlayamadım niye bu hastalık belirtileri doktordan doktora değişir okudugum ve izlediğim vidyolarda bu doktor bronsitte ateş olur antibiyotik le tedavi edilir diğeri ateş olmaz antibiyotiğin yeri yoktur diyor bu nasıl iş nasıl bı bilgi kirliliği kendimizi nasıl emanet edicez onlara kendi çocukları hasta olduğunda ne yapıyorlar çok merak ediyorum Allah vicdan versin biraz onlara sayenizde Türk doktorlarının nekadar vicdansız olduğunu çok iyi öğrendim oglum astım değil bundan eminim ozaman rica etsem bide bronsiti açıklar mısınız hocam

Mesaj Tarihi: 20 May 2017 Saat 20:19
Bronsit; (basit olarak) Astim arazlarinin  hafif bir seklidir.. Hayat boyu surmez ve Turkiye; teshis edilen
Astim'lilarin%99'u, Bronsit veya Griptir..Sadece, hirilti ve oksuruk on plandadir.. 
Halbuki Astim'da, sikintili solunum on plandadir..
Birde kasten bazi ilaclar (Aferin, Peditus, Asist, Allerji ilaclari, Grip ilaclari)in verilmesi ile SUNI olarak
yaratilan "sahte bir Bronsit" hali vardir... 
Bunlarin hicbirinde, Astim'da oldugu gibi cocuk kendinden gecmez.. 
Istisnasi: "Sahtekarligin 3. Safhasi" uygulanmis ve Pulmicort, Flixotide gibi Kortizonlu spreylerle,
Viruslarin butun akcigerleri istila etmesi saglanmis hastalarda da, acilen hastanelere gitmek icap eder. 
Astim'dan farkli olarak, bu hastalarda AYNI hatalar tekrarlanmazsa, bir daha bu durum gorulmez.. 

Mesaj Tarihi: 21 May 2017 Saat 10:43
Hocam bişey daha var kafama takılan bu çocuk hasta olmadan önce 2 gün falan hapsiriyor gün boyunca devam ediyor ara ara alerjik bir durum mu var yoksa her hastalık öncesi hapşırık olması normalmi su gibi bi burun akıntısı başlıyor alerjiler nezle belirtileri verirmi hasta olduğu dönem gözlerini kasıyor sanki dilide kaşınıyor dilini çıkartıyor surekli

Mesaj Tarihi: 21 May 2017 Saat 19:23
Griplerde olur, normaldir..  

Mesaj Tarihi: 21 May 2017 Saat 22:57
Hocam son bişey daha geniz akıntısı cigere akarmi yada nefes borusuna inermi oğlumun burnunda şuan koyu ve yapışkan bir akıntı var çekiyorum otribebeyle nefes alış hızı artiyorya hasta olduğu dönemde acaba o akintimi tıkıyor çocuğu yoksa gerçekten cigerlerde mı sorun oluyor bunu nasıl anlicam

Mesaj Tarihi: 21 May 2017 Saat 23:32
    ".....geniz akıntısı cigere akarmi yada nefes borusuna inermi ..."

Iner!!! Iner ama, aninda bogulurcasina siddetli bir oksuruk krizi olur.Genzinize; 1 damla bile  su kacsa, ne
hallere giriyorsunuz, bir dusunun... Nasil olurda, siz hic farkina varmadan, sessiz-sakince bu ifrazat
Akcigerlere inebilir, akliniz aliyormu??? 
Eski mailleri okuyun, bu konu artik kabak tadi verdi.. 

Mesaj Tarihi: 22 May 2017 Saat 16:23
Hocam bugün mahallemizdeki sağlık ocağına gittim ordaki doktor uzun süre Bursa Dortcelik çocuk hastanesinde çalışmış bi doktor durumu anlattım her nezle sonrası nefesi sıklasiyor dedim ateşi olmuyor dedim başka bi doktor bronşit olmuş dedi dedim oda hayır ne bronşit ne bronsiolit dedi büyük ihtimalle alerjik yapıda bir çocuk dedi kaç aylık dedi 11 dedim bundan sonra daha sık ataklar geçirecek ve zamanla gecicek dedi yaklaşık 7 yasina kadar istersen Uludağ üniversitesinde genis bi alerji tahlili yaptir dedi yedi sene bu ataklarla nasıl geçer hocam gerçi çocuk hızlı soluk alıp verirken çok bitkin bir halde olmuyor gece uyumasina devam ediyor gündüz ise normal gün içindeki hali gibi pek bi değişiklik olmuyor bu yastada da tam bi sonuç alinmiyormus alerji tahlillerinden ne yapicaz peki böyle geçmesini mı beklicez

Mesaj Tarihi: 22 May 2017 Saat 23:46
.........................................

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat