Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Sinüzit mi Beta mı?

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Çocuk Hastalıkları
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=57014
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 18:57

Konu: Sinüzit mi Beta mı?
Mesajı Yazan: ceydam
Konu: Sinüzit mi Beta mı?
Mesaj Tarihi: 19 May 2017 Saat 06:17
Hocam Merhaba,
4,5 yaşındaki kızım 2 gündür ateşli. Baş ağrısı, yüksek ateş, burun tıkalı olunca sinüzit tedavinize başladım. İlliadin 2*2 anlattığınız şekilde uyguladım. Arada Ateş onu rahatsız ettikçe de calpol ve dolven verdim. 3. İlliadin Uygulamasına rağmen hala tıkanıklık devam ediyor. Şimdi de yutkunurken boğazım acıyor demeye başladı. Ara ara da midem bulanıyor diyor ama kusma yok. Acaba boğaz acısı ağızdan nefes aldığı için tahrişten olabilir mi? Yoksa hastaneye gidip Strep-A ve hazır gitmişken strep-a nın negatif çıkması ihtimaline karşı WBC değerini görmek için hemogram yaptırayım mı?
Teşekkürler

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 19 May 2017 Saat 18:54
4,5 yasta; Streptokok OLMAZ!!!!  
Niye eski yazdiklarimi okumuyorsunuz????  

Birakin Streptokok'u, diger Antibiyotik gereken durumlarda bile:
ATES+ Agizda pis koku+ Dil ustunde silme pas tabakasi OLMASI SARTTIR!!!

Once bunlara bir bakin, ondan sonra, kararsiz kalirsaniz, tahlil yaptirin..  

Mesajı Yazan: ceydam
Mesaj Tarihi: 19 May 2017 Saat 23:56
Hocam yaş sınırı kaçtır acaba streptokok için?

Ben 12 yaşındayken boğaz kültüründe ( o zaman romatizma mikrobu dendiğini hatırlıyorum) teşhis konmuş ve 2 sene boyunca 20 günde bir Penadur iğne olmuştum. Ama şimdi sizden okuduklarımla tek doz penisilin yeterli oluyor tedavi için. Acaba ben o yaklaşık 40 doz iğneyi boşuna mı oldum???

Sayenizde kızım yerli yersiz ilaç kullanmadan bu yaşına geldi. İlk çocuğumdaki - pek değerli hekimlerimiz sayesinde yaptığımız - vahim hataları yapmadan büyüdü. İlginiz için çok teşekkür ederiz

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 20 May 2017 Saat 04:40
Okul cagindan evvel gorulmez.... 
Siz epey iyi KAZIK yemissiniz.. Kulturde uredi ve hakikaten "A-Grubu" ise(kulturde belli olmaz, kultur
sadece Beta-Hemolitik oldugunu gosterir)  TEK DOZ, Deposilin6-3-3 yeterli idi.. 
Kalp Romatizmasi olanlara (Jone's Kriterlerine gore) ayda 1 defa, 3 ay kullanilmasi bile yeterlidir. Ondan
sonra da, her ateslendiginde; Strep-A bakilir. 
EVET, o igneleri bosuna oldunuz.. 

Sizin zamaninizda, bir de, sadece;  ASO:(+) diye, cocuklara; Romatizma teshisi konuluyordu.. Simdilerde, o geri
zekalilardan pek kalmadi.. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat