Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

soğuk buhar makinesi

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Genel Konular
Forum Adı: Diğer Konular
Forum Tanımlaması: Diğer Konular
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=5744
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 15:46

Konu: soğuk buhar makinesi
Mesajı Yazan: prensim2007
Konu: soğuk buhar makinesi
Mesaj Tarihi: 03 Mar 2008 Saat 16:03
arkadaşlar bir soğuk buhar makinesi aldık.evimizdeki havayı tazelesin bebeğimiz rahat uyusun diye ama bir sorun var! evde felaket bir sis oluyo.. vede televizyon ve kenarları silme beyaz toz ... sizde soğuk buhar makinesi kullanıyormusunuz böyle bi sorunla karşılaştınızmı......... gerimi götürelim kullanalımmı karar veremedik..  bazıları dioki yukarıdaki tozları aşağıya indirio... ama bukadar sis olmamalı evin içi??? yorumlarınızı bekliyorum

Cevaplar:
Mesajı Yazan: hüdanur
Mesaj Tarihi: 04 Mar 2008 Saat 22:08
bize doktorumuz hiç tavsiye etmedi buhar makinalarını.faydasından cok zararı oldugunu söyledi.bende kullanmıyorum o yuzden.

Mesajı Yazan: snyozt
Mesaj Tarihi: 01 Nis 2008 Saat 20:20
dr ye bende sordum ve tavsiye etmedi
onun yerine bebegin yatagının basına ıslak havlu koy dedi
burun tıkanıkları icin.
ben dr ye sormadan once almıstım fakat her yer su oluyordu kullanmıyordum. simdi hic kullanmıyorum.

Mesajı Yazan: MySons
Mesaj Tarihi: 01 Nis 2008 Saat 23:33
bizimde öyle bir buhar makinemiz vardi ve bizde özellikle cocuklarin yattigi odanin havasi kuru olmasin nemli olsun diye kullanmistik, fakat bizimde doktorumuz tavsiye etmedi ve onun icerisinde ne kadar temizlesende bakteri olusabilecegini ve sonnra bu bakterilerin odada her bir yana savrulacagini söylemisti... bizde birdaha kullanmadik....ozamanki evimde petekli kalorifer vardi, peteklerin üzerine her aksam nemli islakligi damlamayacak kadar SIKILMIS havlular koydum ve yataginin basinada nemli bezler astim bu olaydan sonra.

-------------
http://www.glitterfy.com/">

Mesajı Yazan: irme
Mesaj Tarihi: 02 Nis 2008 Saat 08:45
bende soğuk buhar makinasını kızımın ilk doğduğu aylarda çok kulllanıyordum..eğer derecesi maksimumda kullanıyorsan,dedğin şekilde bir sis bulutu oluşuyordu odada ama derecesini zaman zaman azaltıp,zaman zamanda yükseklterek önledik onu...tv'nin etrafında oluşan beyaz tozun sebebide..eğer sende benim gibi çeşme suyu kullanıyorsan içine koymak için o yapıyor güzelim..makinanın içine kaynamış soğumuş su koymamız gerekiyormuş..hemde makinanın ömrünü de uzatmış oluyormuşuz böylece..benim kızım artık 17 aylık eskisi gibi kullanmıyorum makinayı..sadece burun tıknıklığı yaşadığı gecelerde açıyorum ve çokta faydasını görüyorum..

-------------
Pamuk Prensesin Annesi...

Mesajı Yazan: yasemin
Mesaj Tarihi: 02 Nis 2008 Saat 08:51
doktor bizede vermisdi eczanlerden kiraliyorsun zararini görmedik irme dedigi gibi burnu aktiginda gece vegunduz olsun cok faydasini gördum bende eskisi gibi kullanmiyom ........

-------------

Mesajı Yazan: duygu
Mesaj Tarihi: 02 Nis 2008 Saat 23:15
Ben de kışın çok kullandım. Malum kaloriferli evlerde kuruluk oluyor. Ayarını biraz düşük tutuyordum. Dediğin gibi sorunlarla karşılaşmadım.

Mesajı Yazan: Liiiz
Mesaj Tarihi: 03 Nis 2008 Saat 09:58
Mrb.
Bizede doktorrumuz tavsiye etti. Muhakkak her eve lazım diye. Bend epiyasada çok farklı çeşitleri var hangisini tavsiye edersiniz dediğimde en ucuzunu alın aynı görevi görür dedi. Geceleri kısık ayarda açıyorum. faydası var. bende sesinden şikayetçiyim.

-------------
http://www.glitterfy.com/" rel="no follow">
Cennet Kokulum

Mesajı Yazan: botag
Mesaj Tarihi: 03 Nis 2008 Saat 18:21
Bizde de ch... marka var.Aynı şekilde beyaz toz oluyor.Klima ile ısındığımız için kızım uyurken mecburen çalıştırıyorum

Mesajı Yazan: duygu07
Mesaj Tarihi: 03 Nis 2008 Saat 18:27
Biz de ch... aldık. Bu beyaz toz olayı bizde de oluyor canım ama kısık ayarda kullanırsan pek olmuyor. Açıkçası bu toz olayından ben de rahatsızım. O tozlar bebeğime de bir şekilde gidiyorsa diye endişe etmiyor değilim. Mümkün olduğunca uzakta çalıştırıyorum ben.
Bu arada damacana suyu kullandığımda olmuyor ama ona da su yetiştirmek çok zor oluyor yaaa. Her gün 3 litre su harcıyorduk. Ben çeşmeden dolduruyorum şimdi.

Mesajı Yazan: berra
Mesaj Tarihi: 03 Nis 2008 Saat 21:53
banada doktorum tavsiye etti daha geçen ay kızım bronşiolit geçirince tavsiye etmişti boğazındaki balgama ve burun tıkanıklığına iyi geleceğini söylemişti öylelikle aldık sürekli düşük ayarda çalıştırıyorum hiç bir sorun yaşamadım

-------------
http://lilypie.com">

Mesajı Yazan: irme
Mesaj Tarihi: 04 Nis 2008 Saat 17:41
Orjinalini yazan: duygu07 duygu07 Yazdı:

Biz de ch... aldık. Bu beyaz toz olayı bizde de oluyor canım ama kısık ayarda kullanırsan pek olmuyor. Açıkçası bu toz olayından ben de rahatsızım. O tozlar bebeğime de bir şekilde gidiyorsa diye endişe etmiyor değilim. Mümkün olduğunca uzakta çalıştırıyorum ben.
Bu arada damacana suyu kullandığımda olmuyor ama ona da su yetiştirmek çok zor oluyor yaaa. Her gün 3 litre su harcıyorduk. Ben çeşmeden dolduruyorum şimdi.

duygucum ben üsttede yazmıştım ama bi daha diyim aynı sorunu yanii beyaz toz olayını bende yaşıyordum ama çeşme suyu kullandığım için oluyormuş..damacana suyu yada kaynamış soğumuş su kullanınca olmuyor..sanırım onlar çeşme suyundaki kireçler...

-------------
Pamuk Prensesin Annesi...

Mesajı Yazan: ceylinsu
Mesaj Tarihi: 30 Eki 2008 Saat 13:12
hava nemlendirici olarak biz geçen sene kullandık klima kullanıyorum çünkü .bende evin için de değilde( buharını verdiği yerden duman fazlalaşıyo dereceyi yükseltirse)eşyaların üstünde kireç lekesi gibi tabakalaşma farketmiştim tv.üstünde falan normal den fazla toz yığını
bize faydalı dediler diye almıştık dr.sormamıştım hiç.bu kışta kullanmayı düşünüyorum.

-------------

Mesajı Yazan: koşkar
Mesaj Tarihi: 15 Kas 2008 Saat 18:46
[QUOTE=prensim2007]arkadaşlar bir soğuk buhar makinesi aldık.evimizdeki havayı tazelesin bebeğimiz rahat uyusun diye ama bir sorun var! evde felaket bir sis oluyo.. vede televizyon ve kenarları silme beyaz toz ... sizde soğuk buhar makinesi kullanıyormusunuz böyle bi sorunla karşılaştınızmı......... gerimi götürelim kullanalımmı karar veremedik..  bazıları dioki yukarıdaki tozları aşağıya indirio... ama bukadar sis olmamalı evin içi??? yorumlarınızı bekliyorum

bende aynı sorunu yasıyorum canım televizyona yakın yerdeydi beyaz beyaz toz olmaya basladı televizyon garip bir toz tutusu cıktı ortaya ama devamlı calsıtırıyorm ben
ev cokmsıcak oluyo burnu cok tıkınıyo oğlumun yatarkende odasında calısıyo 6lt kapasiteli benim makinem cokda memnunum

-------------
http://orgucini.blogcu.com/

Mesajı Yazan: ilal
Mesaj Tarihi: 15 Kas 2008 Saat 22:13
eee...ben alayım hazırlayayım mı almayayaımmı şaşırdım....

-------------
Empatinin olmadığı ilişkiler yüzeyseldir. Bu tür ilişkiler insana doyum vermez. En derin sohbetler geyik muhabbetinin ötesine geçemez.

Mesajı Yazan: duygu07
Mesaj Tarihi: 15 Kas 2008 Saat 22:33
İlal canım al derim çünkü biz klima çalıştırdığımız için çok yararı oluyor. Kışın ve yazın odadaki klimadan kaynaklı kuruluğa nem kattığı için çok faydalı olacaktır. Ama çeşme suyu değil, damacana su kullanmak lazım. Yoksa beyaz tozlar yapıyor. Wink

Mesajı Yazan: demet
Mesaj Tarihi: 12 Şub 2009 Saat 01:27
ewet bızde  kafamıza göre gidip aldık. ama iyiki almışız cok faydasını göruyorum.burun tıkanıklıgına cok iyi geldi. özellikle oglum rahat uyuyor geceleri.Smile

-------------
Mevlam Sen'den gelene, gelmeyene; ne şekilde belirlemişsen kaderime, bu oyundaki biçtiğin rolüme, yürekten kocaman bir EYVALLAH

Mesajı Yazan: burcu
Mesaj Tarihi: 12 Şub 2009 Saat 13:25

ben de almıştım hamileyken.. biz kullandık başta. çok faydasını gördüm. çınar doğunca onun odasına koydum. 1 yaşına kadar sık burnu tıkanıyordu çok iş gördü. doktorumuza da sordum o da onayladı. ama şimdi eskisi kadar sık kullanmıyorum sadece hasta oldugunda. hatta ben veya eşim de biraz rahatsızlanırsak bizim odaya da alıyorum.. ben kendi adıma tavsiye ederim

-------------
http://www.glitterfy.com/"> ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Mesajı Yazan: hülya
Mesaj Tarihi: 09 Kas 2009 Saat 09:50
bende geçenlerde aldım düşük ayarda kullanıyorum
kaloriferli evde kullanmak gerekmiş oğlumun öksrük olayını epeyi azalttı
musluk suyu kullanmam gerektiğini bu sayfa sayesinde öğrendim teşekkürler

Mesajı Yazan: NeLLy
Mesaj Tarihi: 09 Kas 2009 Saat 12:18

Bende de kefal marka baby ürünü var:) çok yüksek ayarda duman oluyor. hiç ses yapmıyor ama odayı çok soğutuyor. Düşük ayarda kullanınca da bir halta yaramıyor. yüksek ayarda kullanınca sanki göğsüm tıkanıyor gibi ökrüsük oluyor. Ama eşim memnun. Ona iyi geliyormuş:)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat