Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Dalakta Kistik lezyon

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: İç Hastalıkları
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=57947
Tarih: 29 Mar 2024 Saat 13:01

Konu: Dalakta Kistik lezyon
Mesajı Yazan: elifemel
Konu: Dalakta Kistik lezyon
Mesaj Tarihi: 12 Ağu 2017 Saat 01:35
https://i.hizliresim.com/1gORMb.jpg
Hocam oğlumun 2 haftadır sol alt karın arıyordu. Gece acilen gittik idrar röntgen çekildi.daha sonra ultrason çekildi.sonuçları resim olarak attım.oğlum 15 yaşında 172cm 63 kg.hafta içi çocuk polikliniğe başvurun dediler.değerlendirirseniz sevinirim. Çok korkuyorum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 12 Ağu 2017 Saat 08:50
Dalakta "kist" olmasinin hic bir onemi veya anlami yoktur!!!  
O "karin agrisi" ile dalaktaki kistin de hicbir baglantisi yoktur...
Sakin elletmeyin, baska bir islem de yaptirmayin.. 
Dalakta hakikaten "kist" olsa ne olacak????  Dalaga bicak degdirilemez!!!  Aranmayin... 
Sol alt karin agrilari; genellikle kronik kabizliklarda gorulur.. Kabizligini giderin, agri gecer. 

Bu arada; erkeklerde IYE olmaz!!  

Mesaj Tarihi: 12 Ağu 2017 Saat 09:14
Hocam internetteki bilgiler kafanızı karıştırdı.oradaki Dr larda araştırılsın tomografi kan gerekenler yapılsın araştırılması gerekiyor dediler.bende korktum hocam kanser yada başka kötü bir hastalık olur diye.bu kist büyür mü acaba hocam.patlar falan dediler.

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 12 Ağu 2017 Saat 19:42
Tamam da!!!!!!  Bir sorun bakalim, "Kist" kesinlesirse, NE YAPACAKLARMIS??? 
Kitle olmasi baska; KIST olmasi baska!!!

Mesaj Tarihi: 12 Ağu 2017 Saat 20:37
Hocam kitle olursa ne yapılır.us de Kistik lezyon ağırlıklı olabilir diyor.çeken kişi aslında korkulacak bir şey yok dedi ama.araştıralım dedikleri ne acaba.neler yapacaklar.hocam ankaradayım nereye gideyim şaşırdım.kendi kendime diyorum ki sizin dediğiniz gibi kurcalamayım. Ama bu seferde başka birşey olursa kendime çok kızarım. 

Mesaj Tarihi: 13 Ağu 2017 Saat 13:10
Hocam heralde kızdınız bana cevap vermiyorsunuz . Benim korkum dalakta büyüme yada farklı birşey çıkması. Bıyle birşey olsa us de gözükür Dr muayenesinde ele gelirdi heralde.benim korkularım bunlar hocam ve size güveniyorum. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat