Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Baş çevresi

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Alerji & Cilt & Saç
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=58529
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 20:25

Konu: Baş çevresi
Mesajı Yazan: Mge
Konu: Baş çevresi
Mesaj Tarihi: 10 Kas 2017 Saat 12:28
İyi günler hocam, 38 hafta 0 gün bir kız çocuğum var. 1 aydır hasta ve üstüne dış çıkardı. Sürekli kusmasi ve ishali vardı. Çok şükür 1 haftadır hepsi kesildi. Size sorum doktor kontrolene gittigimiz de kilo 7.700 boy 70 baş çevresi 42 olduğunu öğrendik. Doğduğu günden itibaren kilo 25p boy 75p baş çevresi 3p olarak ilerliyor. Görme, duyma vs sorunumuz yok. Aksine çok hareketli uzun süredir tutunup kalkıyor. Yaşında yürüyecek gibi duruyor. Benim korkum bu tarz ilerlemesi normal mi? Baş çevresi benj çok düşündürüyor. Çok iştahsız bir kız ama ilaçlarla iştah bir haftadır daha iyi durumda. Lütfen bana yardımcı olun nörolog görüşmem gerekli midir?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 10 Kas 2017 Saat 19:28
Dogumdaki: Kilo,Boy ve Bas cevresini yazin... 

Mesaj Tarihi: 14 Kas 2017 Saat 14:07
Hocam
Doğum 35 3150 50 
1 aylık   35 4000 52
3 aylık   38.2 5350 60
6 aylik   41    7000  69 
9 aylik   42   8300   71
Takibi yapan doktorumuz sorun olmadığını bir problem görmediğini belirtti.ancak sürekli benim aklımda bu durum söz konusu ne olur hocam sizde fikir verirseniz çok mutlu olucam.

Mesaj Tarihi: 14 Kas 2017 Saat 19:39
Bir yuz resmini gonderin.. Gorunumunden belli olur.  

Mesaj Tarihi: 15 Kas 2017 Saat 12:41
Hocam sitenize yeni üye oldum iki gündür fotoğraf yüklemeye çalışıyorum ama yapamadım. Tekrar deneyeceğim. Bu arada size birsey daha sormak istiyorum. Beslenme hakkında sabah 08.00 kahvaltı (150 mama 2 bebe bisküvisi peynir pekmez ceviz meyve dönüşümlü olarak veriyorum) 11.00 yine 150 mama 1 adet meyve 13.30 çorba 16.00 yoğurt(meyve kuru meyve yada ruseym yine dönüşümlü olarak) veriyorum. 19.00 kaşık mama 150cc sonra gece kendi 150cc mama içiyor. Hiç bir zaman ne emdi ne de biberon aldı 3 aylıkken bile kaşıkla veriyordum. Benim sorum 9 aylik çocuk için yeterli mi birde hocam akşam ogun vermeye başlayabilir miyim çünkü kaşık mama yerine bazen et ya da tavuk köfte veriyorum.

Mesaj Tarihi: 15 Kas 2017 Saat 19:49
1- Pekmez cocuk gidasi degildir.. Eskiden Turkiye'de seker fabrikalari yoktu ve  seker cok pahali idi
.. Bu sebeple,  cocuklara seker ve sekerli gidalar yerine, ucuz olan pekmez kakalanirdi..Bazi aptallar bu 
yalanlari dogru zannedip, hala bu eski yalanlarla hareket etmektedirler.. Siz bu aptallara bakmayin.
Pekmez saf Glikoz oldugundan, sofra sekerinden daha tehlikeli bir sekerdir..
2- Pekmez; Kan filan yapmaz.. Gene yukardaki sebep ile uydurulmustur. Pekmez yapilirken, eksiligini
almasi icin, icine "Marn topragi" ilave edilirdi.. Bazi aptallar da, bu topragin icindeki elementer Demir'in
cocuklarda anemiyi tedavi edecegini zannederler. Marn topragindaki Demir;  elementer demirdir. Demir
elementinin  barsaklardan  emilebilmesi icin, proteine bagli (organik demir)olmasi  gerekir. Elementer
demir emilse idi,  civi, civata ve  demir levha yenilmesi ile de anemi tedavi edilirdi!!! 
3- Bu gidalar, donusumlu olsa ne yazar, olmasa ne yazar.. Sirf, sizi abone edip, her ay muayenehaneye
cekebilmek icin yapilan ucuz sahtekarliklar!!
   " Obur ay muhakkak gelin, sebze corbasina, maydanoz ilave edecegiz!!!"  
Bu sahtekarliklara sakin kanmayin.. 
Gunde;600ml veya ustu sut /sutlu gida, gunde bir "kuru kofte" kadar etli (tavuk, balik da olur)gida ve 
makul olcude meyva yesin. Etli gidasi her turlu sebze yemeginin icinde de olabilir. 
Gerisi hikayedir, dolandiriciliktir. 
Hele "Ruseym" ne oluyor???  Tam sahtekarlik!!! 

Mesaj Tarihi: 15 Kas 2017 Saat 20:05
Pekmez ve ruseym artık vermeyeceğim. Hocam ilk 6ay süt alerjisi çektik sonra çok şükür ondan kurtulduk dedik bu kez son yapılan kan ve deri testinde yumurta ak ve sarisina alerji çıktı. Formül süt içmediği için alması gereken miktar düşmesin diye meyve ve Kahvaltı katıyorum. Yanlız buda ne kadar sağlıklı bir işlem bilemedim.hiç bir zaman biberon almadı kendi sagdigim sütü bile kaşıkla vermek zorunda kalırdim. Nasıl bir yöntem uygulamam gereklidir?

Mesaj Tarihi: 15 Kas 2017 Saat 21:24
Eger olsa idi; sut alerjisi HAYAT BOYU surerdi..   Belli li bir sahtekarliga kurban gitmissiniz!! 
Bir daha da; ne Alerji ile nede Alerji testleri ile ugrasmayin.. 
Cocuk nasil almak istiyorsa, oyle verin. Baskalarinin cocuklari sizi ilgilendirmez.. 

Mesaj Tarihi: 15 Kas 2017 Saat 23:06
Pekmez ve ruseym artık vermeyeceğim. Hocam ilk 6ay süt alerjisi çektik sonra çok şükür ondan kurtulduk dedik bu kez son yapılan kan ve deri testinde yumurta ak ve sarisina alerji çıktı. Formül süt içmediği için alması gereken miktar düşmesin diye meyve ve Kahvaltı katıyorum. Yanlız buda ne kadar sağlıklı bir işlem bilemedim.hiç bir zaman biberon almadı kendi sagdigim sütü bile kaşıkla vermek zorunda kalırdim. Nasıl bir yöntem uygulamam gereklidir?

Mesaj Tarihi: 16 Kas 2017 Saat 03:36
Eski mailleri okuyun. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat