Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kızım kilo alamıyor ve cok kusuyor

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Gelişim & Davranış Değişiklikleri
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=58562
Tarih: 29 Mar 2024 Saat 13:28

Konu: Kızım kilo alamıyor ve cok kusuyor
Mesajı Yazan: Elyesa
Konu: Kızım kilo alamıyor ve cok kusuyor
Mesaj Tarihi: 13 Kas 2017 Saat 00:48
Evet şimdi cözdüm burayı:) burdan anlatayim kizim 4205 kg 55 cm ama ama su an 4 aylik sadece 1 kg aldı ve boyu 62cm kızım cok huzursuz devamli aglayan emdigi sütü kusuyor hep actir doymuyordur diye mama verdim mamayida kusuyor doktorlar bulamiyor neden oldugunu devamli ishal şeklinde kakası var ne yapa bilirim tam olarak lütfen 🙏 yardımcı olurmusunuz

-------------
Su toprak

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 13 Kas 2017 Saat 15:36
Sizin bana söylediğiniz ilac mağlesef almanyada yokmuş
nerden bula bilirim veya başka ne kullana bilirim

-------------
Su toprak

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 13 Kas 2017 Saat 20:17
Intestinol, Pancreatin veya Flaviastase diye bir sorun.. 

Mesaj Tarihi: 14 Kas 2017 Saat 00:46
Bu gün ilk defa hiç kusmadı acaba gecme ihtimali ola bilirmi yoksa yarın devam edermi birde 4 aydan sonra kutu süt dediniz bunu hazmetmesi zor olmazmı bagırsaklarına daha fazla zarar vermi ? Zaten hiç susmayan devamlı ağlayan bi bebek😟

-------------
Su toprak

Mesaj Tarihi: 14 Kas 2017 Saat 04:25
O yuzden; 50ml verin takip edin diyorum.. Her  cocuk ayni tepkiyi vermez.
Lutfen konu ile ilgili yazilari okuyun..  Konunun tamami ile ilgili butun bilgileri vermem, gunumu alir.....

Mesaj Tarihi: 14 Kas 2017 Saat 19:20
İyi günler doktor bey bu gün eczaneye gittim pencreatin varmış ama siparişle geliyormuş ve domuz yağıyla yapılıyormuş doktora gittim oda aynısını söyledi ve bu ilac büyükler icin et gibi yiyecekleri sindirmesi icin bebek yemek yemiyor bebeğe verilmez dedi ne yapıcam şimdi

-------------
Su toprak

Mesaj Tarihi: 15 Kas 2017 Saat 20:00
Kızımın kusması hala devam ediyor yapa bilcek kullanılacak başka ilac yokmu acaba?

-------------
Su toprak

Mesaj Tarihi: 15 Kas 2017 Saat 21:19
Ilaci alin ve havanda ezip, 3 kisma bolun, 8 saat aralarla su veya herhangi bir yiyecek icinde verin.
2 gunde sonuc belli olur.  

Mesaj Tarihi: 15 Kas 2017 Saat 23:29
Tekrardan iyi akşamlar yanlış anlamazsanız size bişey sora bilirmiyim gecmişdeki yazılarınıza baktın okuduguma göre yanlış anlamadıysam türk doktorlarını fazla beğenmiyorsunuz ve güvenilmemesi gerektiğini ima etmişsiniz peki neden ?

-------------
Su toprak

Mesaj Tarihi: 16 Kas 2017 Saat 04:06
Hangilerini sayayim!!
1- Aferin, Peditus ve Calpol'un Parasetamol ihtiva ettigini bilmezler ve her ucunude receteye yazarak, 
bir veriste 400mg vererek kac cocugun olumune sebep oldular.
2- Hic ozel hastanelerden tahlil yapilmadan cikabilen hasta varmi ??
3- Astim, Reflu ve Allerjiden baska bir teshis koyduklarini gordunuzmu?? 
4- Ne demek, "Rutin kan tahlili???"    6 ayda bir, Gebelik Testi haric, listedeki butun tahliller istenirmi??
5- Hastaliklarin "baslangici" ne demek??  Astim baslangici, Zaturre baslangici??  Hangi kitap da yaziyor?
6- "Beta mikrobu" diye mikrop adi uydurmak da neyin nesi???  Dunya da ornegi YOK! 
7- Ayni bacaga iki asi ayni anda yapilmasina ne diyelim??  Neymis efendim, Bakanliktan emir gelmis!!
Ilme bak hizaya gel!!!  Emir-komuta zinciri ile Tip yapiliyor.. Kitap okumak yok..

Liste uzun. Eski uyelerden de katkida bulunanlar olacaktir.. 
Ben enayi mi idim..  Butun derslerin Ingilizce kitaplarindan calisirdim ve hic Turkce kitap okumadim,
ders de dinlemedim.. Daha 3. sinifta iken, gece 24:00 den sonra Cerrahpasa acil'e gider, Dikis, pansuman
ufak cerrahi mudahelelri ogrenirdim.. 
Simdi ne merak var, ne Ingilizce kitaptan takip etmek var.
Bizim zamanimizda da, ayni tiyniyette doktorlar vardi.
Imtahan zamani yaklastiginda:
   "Hocam, imtahanda;  anlattiklarinizdan soracaksiniz degilmi??? Ne olur kitaptan sormayin!!"
diyen talebelerden ne doktorlugu bekliyorsunuz?? 

Mesaj Tarihi: 16 Kas 2017 Saat 04:18
Reflü ve alerji hastalığı diye bir hastalık yokmu ?bunu bende kayıtlı olduğum saflarda görüyorum ishal olan mukuslu olan kakalara doktorları alerjisi var denildiğini belirtiyorlar aynı şekil size gösterdiğim gibi benim kızımında mukuslu. Hafif kanamalı kakası var ben yurt dışında kalıyorum doktorum türk ve ona ben kendim sordum alerji ola bilirmi diye bizim türk cocuklarımız sağlam olur kolay kolay alerjileri olmaz domuz alerjik hayvandır inek alerjik bir hayvan değildir sütüne alerji olmazlar dedi ama yinede deneme olarak alerjik mamasını kullanıyorum ama sonuc yine aynı faydası yok peki siz neden türkiyede doktorluğunuza devam ettirmediniz ?

-------------
Su toprak

Mesaj Tarihi: 16 Kas 2017 Saat 04:34
Reflu de var, allerji de var.. AMA, her kusana "Reflu" her dokuntuye; "Allerji" denilmez.. 

Sumuksu ve kan gorunumlu (kan degildir), kaka gordugunuzda, kilosuna bakin. Normalin ustunde ise;
cok yedigindendir..
Hasta olupta, sumuklu/kanli kaka yapan bir cocuk degil fazla kilolu olmak, normal kilosunu bile
yakalayamaz. 
Ne demek; "Domuz alerjiktir, Inek alerjik degildir" demek!!!  Resmen poposundan uydurmus! 
Siz kilosuna bir bakin... Fazlasi mi var, eksigi mi var?? 

Mesaj Tarihi: 16 Kas 2017 Saat 04:53
Evet benim kızımın eksiği var en başdada belirttiğim gibi kilo alamıyor bana önerdiğiniz tek bir ilac var eczanede doltorda bu büyüklere verilir eğer et gibi yiyeceklri sindiremezse ozaman verilirmiş bebek et veya yemek yemediği icin verilmez bebeğe dedi ve o tek ilacda domuz yağıyla yapılıyormuş diğer ilaclarda burda üretim yapılmıyormuş

-------------
Su toprak

Mesajı Yazan: LARAM_
Mesaj Tarihi: 16 Kas 2017 Saat 10:53
hocam araya giiryorum kusura abkmayin
pankreatine fransada var,içerigi naturel enzimler diye yaziyor,bunlar eksik oldugunda tamamlamamiz gerekenler galiba,yani saglikli bunyede zaten olan birsey ..
hatta vitaminlerin yaninda galiba satilmasida ,ilaç bile sayilmiyor yanlismidir?

https://hizliresim.com/7yW5Q5">

Mesaj Tarihi: 16 Kas 2017 Saat 12:01
Bizim burdada olan bu ve bu domız yağıyla üretiliyormuş

-------------
Su toprak

Mesaj Tarihi: 16 Kas 2017 Saat 19:54
Domuz yagindan degil, Domuz Pankreasin icinden elde ediliyor. 
Domuz eti veya yagi ihtiva etmez. 
Isteyen kullanir, istemiyen kullanmaz.. 

Mesaj Tarihi: 22 Kas 2017 Saat 18:18
İyi akşamlar doktor bey biz iki gündür hastanedeyiz kilo probleminden dolayı kızımdan kan alındı sümük tükürük bacaklarının arasından kulak cöpüyle bişey aldılar terine baktılar kakasını almak istiyorlar ama ishal olduğu için. Alamıyorlar ama daha önceki aldıkları temiz cıktı ultrason baktılar oda temiz cıktı bu kadar incelemeye rahmen kızıın kilo alamama nedeni ne ola bilir rahatsızlığı varmı yoksa yapı olarakmı böyle birde devamlı kusan bir bebek hastanede 1 defa bile kusmadı buna sevineyimmi üzüleyimmi:) anne sütü yetiyormu diye diye bakıyorlar emzirmeden önce emzirdikten sonra tartıyoruz

-------------
Su toprak

Mesaj Tarihi: 23 Kas 2017 Saat 21:38
Kızımı uyutup midesine bağırsaklarına bakmayı düşünüyor doktorlar yapmaları doğrumu yanlışmı acaba?

-------------
Su toprak

Mesaj Tarihi: 24 Kas 2017 Saat 07:25
"..   anne sütü yetiyormu diye diye bakıyorlar emzirmeden önce emzirdikten sonra tartıyoruz .."
Dunya da, bu metodu bir tek Rusya'daki ahmaklar uygularlardi ve dunyanin alay konusu olmuslardi.. Hic
Turk doktorlari ahmaklikta onlardan geri kalirmi??? 

Siz Turk doktorlarinin palavralarina kanarsaniz, cocugunuz daha cook, "deney tahtasi" olur!!!
KACIN.... 

Mesaj Tarihi: 24 Kas 2017 Saat 09:46
Peki bukadar testlere rahmen rahatsizligi neden cikmiyor ?ne yapilmasi gerekiyorki ?cikmasi lazim rahatsizligi ek gida olarak elma puresi verildi kizimi cok rahatsiz etti kakasini yapana kadar agladi ve camur gibi yesil renkte yapti bir öneriniz yokmu 😕

-------------
Su toprak

Mesaj Tarihi: 24 Kas 2017 Saat 22:47
Ilaci deneyin. 

Mesaj Tarihi: 27 Kas 2017 Saat 01:39
Iyi aksamlar pankreoflet granülle pancreatin ayni ilacmi oluyor doktor bey pankreofleyi kullansakda fark edermi?

Mesaj Tarihi: 27 Kas 2017 Saat 04:04
Ayni ilac..

Mesaj Tarihi: 01 Ara 2017 Saat 00:31
İyi akşamlar hocam pankreofleti dün akşam kullanmaya başladım sonuc nezaman belli olmaya başlar ?bu süreç içerisinde neleri takip etmeliyim ? inşallah faydası olur

-------------
Su toprak

Mesaj Tarihi: 05 Ara 2017 Saat 22:51
Iyi aksamlar hocam ilaci biraktim faydasi olmadi

Mesaj Tarihi: 06 Ara 2017 Saat 04:14
Enzim eksikligi degil, yapisal olabilir. 

Mesaj Tarihi: 06 Ara 2017 Saat 05:30
Acaba bagirsak enfeksiyonubola bilirmi?

Mesajı Yazan: bilfatmam
Mesaj Tarihi: 10 Ara 2017 Saat 12:43
Merhaba, geçmiş olsun. Benim de bebeğimin kakası sümüklü, arada ishal. Anne sütüyle yeterli kilo almadı ama mama takviyesiyle alıyor benimkisi. Bir de maflor diye probiyotik damla verdiler bize ki bağırsaklarına iyi gelsin. Besin allerjisi olabilir diye düşünüyorlar mamayı keçi sütlü verdik biz. Ben de inek sütlü birşey yemiyorum. Aslında besin allerjisine çok da kafam yatmadı ama deniyoruz işte. Sizin son durumunuz nedir? Bir de kakanın rengine dikkat ettiniz mi? Ben mama yerine eski usül mama yapıp yedirmeyi düşünüyorum, Kadir Bey'e soracağım.

Mesaj Tarihi: 15 Ara 2017 Saat 01:25
Iyi aksamlar bizede hastanede alerji var 10 aylik olana kadar sir özel mama icecek baska hic biraey verilmeyecek dedi doktor bende tamam dedim ama evde süt verdim peynir vereim yogurt verdim hic bir yan etkisi olmasi yani alerji falan yok su an ek gidaya gectim kaka yapmakta birazbzorlaniyor anne sütü aldiginda kusuyor ama ek gidaya gectiginde kusmuyor bakalim insallah zamanla düzelir

Mesaj Tarihi: 15 Ara 2017 Saat 02:41
Bunlarin HEPSI tuzak. Bu tuzaklara dusmeyin..
Her kusana, her yesil kaka yapana ayni sahtekarligi uyguluyorlar.
Sakin kanmayin.  

Mesaj Tarihi: 15 Ara 2017 Saat 22:50
Aslinda alerjisi olmadigini kendileride biliyordu ama bisey bulamadiklari icin alerji dediler bende tamam dedim hastaneden cikar cikmaz emzirmeye devam ettim yogurt veriyorum her gün ben peynir veriyorum hicde bisey olmadi sadece kafalarindan salladilar o mamanin kokusu tadi igrennccccc biseyy bebege yarardan fazla zarar olur

Mesaj Tarihi: 15 Ara 2017 Saat 23:59
Hocam haftaya türkiyeye gidiyoruz gitmiskende kizimi gösterelim diyoruz ama simdi ben size sorsam türkiyede bildiginiz iyi bir doktor varmi diye hayir doktorlardan uzak durun diyceksiniz cünkü türkiyedeki hic bir ddoktor begenmiyorsunuz🤣 peki kim bula bilecek kizimin rahatsizligini siz türkiyede olsaydiniz size getirirdik😌

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat