Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ciğere kaçan toz ve tüy

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Diğer Sorular
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=58586
Tarih: 16 Nis 2024 Saat 23:30

Konu: ciğere kaçan toz ve tüy
Mesajı Yazan: Zencefil09
Konu: ciğere kaçan toz ve tüy
Mesaj Tarihi: 14 Kas 2017 Saat 15:15
Kadir bey merhaba. kızım 5 aylık. bir ay önce hediye gelen bir battaniyeyi makinada yıkamamla battaniyenin döktüğü tüyler bebeğimin kıyafetlerine ve bizim kıyafetlere yayıldı ve tabi eve de. o kadar fazla minik iplik gibi tüyler oldu ki evse her yerde yöuşmaya başladıkar. battaniyeden sonra makinaya atılan herşeye de bulaştı o tüyler. ne kadar temizlesek de 1 aydır tamamen kurtulamadık hala kuzımın ve bizim kıyafwtlerimizden defalarca yıkanmasına rağmen uçuşuyo havaya. kuzımın yatağı da sürekli o uçuşan tüyler ile dolu çünkü emziği yada oyuncakları yatağa düşşnce tüy içinde kalıyor. beyaz minik iplikler gibi havada uçuştuğu ve kıyafetlerinde olduüu için bunlar sürekli kızımın ağzına ve burnuna giriyor ve bunları soluyor 1 aydır hergün. ciğere kaçan tüylerin kist yaptığını okumuştum. bu tüyler kızım soludukça ciğere gidip orda birikir mi ? umarım soru saçma gelmez size çünkü araştırdım ama bi cevap bulamadım ve çok taktım bu konuyu kafama. şimdiden teşekkür ederim iyi ki varsınız herşeyi sorabiliyorız size. keşke Türkiye sizin gibi bir doktor kaybetmeseydi ve kızım sizinle büyüyebilseydi

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 14 Kas 2017 Saat 19:50
1-  .... ".. ciğere kaçan tüylerin kist yaptığını okumuştum.."
Boyle bir sey yok. Tipik Turk doktor  uydurmasi!! 
2- Evi elektikli supurge ile temizleyin ve o battaniyeyi cope atin.. 
3- Tuyler akcigerlere gidemez, Ust solunum yollarinda, balgam ifrazatina yapisirlar. Akcigere degil genize
 bile kacacak olsa, siddetli oksuruk krizi ile gene disari atilirlar. 
4- Ancak; Asbest tozu gibi mikroskopik tozlar Akcigerlere kacabilir. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat