Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bronşiyolit

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Çocuk Hastalıkları
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=58944
Tarih: 20 Nis 2024 Saat 01:42

Konu: Bronşiyolit
Mesajı Yazan: Mervenml
Konu: Bronşiyolit
Mesaj Tarihi: 07 Ara 2017 Saat 00:21
Merhaba Kadir Bey
6aylık bebeğimin 2 aydır geçmeyen öksürük balgam ve hırıltısı vardı. Bu sürede coldmix kullanıp gifrerle burun temizliği yaptım. Şikayetimiz devam edince Götürdüğüm cocuk domtoru bronşiolit tehisi koyup nebul ventolin ve budecort vermemi söyledi. Günde 2 kez bebegime hava verdim. Sonrasında hırıltı biraz azaldı ventolini kestik budecorta devam ettik ve hırıltı tekrarladı. Doktor alerjik oldugunu söyledi bu sefer de bebegimi cocuk göğüs hastalıkları uzmanına götürdüm alerjik diye kesin hüküm veremeyecgini söyleyip ventolin hava verdirmeye devam etti. Malesef ne yaptıysak hırıltısı balgamı öksürüğü geçmedi yardımcı olabilir misiniz bana ne yapmam gerekiyor?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 07 Ara 2017 Saat 04:49
1- Bronsiolit: 2 yasindan kucuk cocuklarda, DAIMA RSV virisunun sebep oldugu akciger enfeksiyonudur.
2- Bu yasta bir cocukta; ASLA Allerji olmaz..
3- O sahtekar doktor o kortizonlu ilaclartla sizi abone etmek icin kandirmaya calisiyor. Turkiye'de bu tur
sahtekarliklar, son 12 seneden beri cok yaygindir. Sakin o sahtekara inanmayin.
4- Obur doktor da baska sahtekar... Bu yasata bir bebege, asla  bir Astim ilaci olan Ventolin'i vermen..

Kabahatin buyugu sizde... Senelerdir anlatiyorum, oksuruk nedeni ile Turk cocuk doktorlarina gitmeyin..
ASLA Grip teshis etmezler; onlar her oksurene; Astim ,Bronsit ,Bronsiolit veya Allerji demesini bilirler.
Bu sahtekarlar uzak durun.. Bu konuyu cok iyi okuyup ogrenmeniz ve bilhassa; "Sahtekarligin 3 Safhasi" 
ni cok iyi ogrenin... 
Sadece benim anlattiklarimi uygulayin. Zamani gelince, kendiliginden iyilesir. 

Mesaj Tarihi: 07 Ara 2017 Saat 11:49
Bir de göğüs hastalıkları doktoru bazı erkek bebeklerin bronşlarının doğuştan dar oldugunu 2 yaşına kadar ancak geliştigini benim bebeğimde de böyle bir problem olabilecegini söyledi. Yani enfeksiyon geçirip bronş darlıgından dolayı atlatamadıgı ihtimalini de göz önünde bulundurmamız gerekiyormuş. Böyle birşey mümkün müdür? Bu sebepten dolayı rahatsızlıgının halem devam etme şansı var mı?

Mesaj Tarihi: 07 Ara 2017 Saat 20:06
Bosverin, palavranin onde gideni...  

Mesaj Tarihi: 08 Ara 2017 Saat 00:13
KAdir bey sizin önerileriniz benim için çok kıymetli. Sizin gözetiminizde büyüdüm ben ve 2 kız kardeşimin de çocuk doktoru sizdiniz :) bu durumda ben bebeğime nasıl bir tedavi uygulayayım limonlu bal, coldmix ve serum fizyolojik ile mi iyileşmesini bekleyeyim?

Mesaj Tarihi: 08 Ara 2017 Saat 04:12
Aynen oyle..... Griplerin tedavileri yoktur. Ortalama;2-3 hafta surerler.. 
Bu zamani rahat gecirebilmek icin, bunlari uygulayin.. Sahtekar doktorlarin verdikleri (Aferin, Peditus,
Ventolin, Allerji ilaclari, Kortizonlu sprey) ilaclari kullanmayin.

Ayrica akinti koyulastiginda; Sicak su buhari tatbik edin. 

Mesaj Tarihi: 08 Ara 2017 Saat 18:04
Bazı doktorlar 1 yaşına kadar bal ve inek sütü vermeyin diyorlar ancak ben sizinle ballı limonla büyümüştüm. Bebegim 6 aylık oldugu için tekrar size danışmak istedim bal ve inek sütü vermemde bir sakınca var mıdır? Bir de evin içinde soguk buhar makinesi calıştırıp ortamı nemlendirmek saglıklı mıdır

Mesaj Tarihi: 08 Ara 2017 Saat 19:44
Sakin Turk cocuk doktorlarini hicbir konuda dinlemeyin.. 
Soguk buhar makinasina verdigin (verecegin) paraya yazik..Odaya;  2-3 islak camasir asin, daha iyi sonuc
alirsiniz. 
Siz; ben ne diyorsam, ona gore davranin.. Sekerli gidalari (bal dahil)sadece, diger gidalari tatlandiracak
kadar kullanin.. Sut 4 aydan itibaren kullanin. 

Mesaj Tarihi: 08 Ara 2017 Saat 22:33
Yokluğunuz gerçekten çok belli keşke tekrar türkiyeye dönseniz. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim tekrar görüşmek üzere.

Mesajı Yazan: Meryem Yazici
Mesaj Tarihi: 14 Ara 2017 Saat 07:34
Merhabalar kadir bey. Sizi taniyali 1 ay oldu bu surede bircok yorum ve yazilarinizi okudum. Size sormak istedigim oglum 1.5 yasinda sag ayagi pes ekinavarus, 3 aylikken asil tendom gevsetmesi yapildi. 
6 aylikken grip oldu ilerleyen zamanda agizdan nefes verisinde hirilti sesi vardi kagit yirtma sesine benzeyen. Bunun uzerine bironsiolit dediler. Ozaman tabi sizi tanimadigim icin antibiyotik kullanmistik. 
Simdi bu senede erken basladik hastaliklara ablasiyla dondurup duruyorlar hastaligi, cok dikkat etmemize ragmen
 25 gun once atesli hastalanmisti. Ayni sekilde tekrar hiriltili ses gelmeye basladi bu surede doktora goturmedim. Balli limon cold mix ve fiz.sprey uyguladim. Iyileseli 1 hafta olmustu ki geniz akintisi ve oksuruk tekrar basladi. Nerde yanlis yapiyorum anlamadim neden iyilesemiyoruz tekrar hiriltisi var burundan ve agizdan nefes alisverislerinde. Bu sefer daha agir geciriyor oksurugu, annrmler yanimda baski yapiyorlar doktora goturmem icin ciddi birsey oldugunu dusundurmeye basladilar. Astim da nefes hiz sayisi onemli midir. Bunun kac olmasi gerekiyor. Bebekken aldigi narkoz sebep olur mu hiriltiya. Birde hirilti icin evde uygulayabilecegimzi bir cozum yok mudur.
Simdiden tesekkur ediyorum

Mesaj Tarihi: 15 Ara 2017 Saat 03:07
Su Astim'i bir unutun!!!
Ne kadar da kolay bu sahtekar Turk doktorlarinin etkisi altinda kaliyorsunuz!!!  
Narkoz ile de alakasi yok.. Grip geciriyor... 7 aylik cocuk astim; oylemi??? Hadi canim sende!! 

Mesajı Yazan: merve23
Mesaj Tarihi: 15 Ara 2017 Saat 17:24

Merhaba hocam.  6,5 yaşındaki oğlum 5 gündür öksürüyor. Özellikle gece ve sabaha karşı öksürük şiddeti artıyor. Ateş ve kulak ağrısı sadece ikinci gün oldu şu anda burun akıntısı, kulak ağrısı ve ateşi yok. 5 günlük süre zarfında ballı zencefil ve burun damlası kullandım ama öksürükte herhangi bir iyileşme olmadı. Bugün götürdüğüm çocuk doktoru kulakta kızarma ve nefes alırken hafif hışıltı olduğunu söyledi ve macrol, ventolin, parol ve burun damlası verdi.  Hocam öksürük özellikle geceleri şiddetleniyor ve uyutmuyor.

Sizce tedaviye nasıl devam etmeliyim lütfen yardımcı olun…

Mesaj Tarihi: 15 Ara 2017 Saat 18:27
10 seneden beri anlattiklarimi anlamiyorsaniz, yapabilecegim bir sey yok...   

Mesajı Yazan: Meryem Yazici
Mesaj Tarihi: 16 Ara 2017 Saat 00:29
Doktora, buyukleri sakinlestirmek icin goturduk. Ilacli buhar, augmentin ve petitus verdi. Buhari tutturmadim ilaclari da almadim. Hiriltisi halen daha gecmedi sizin her zaman soylediklerinize devam.. Allah in izniyle size guveniyorum.
Bikmadan usanmadan cevapladiginiz icin cok tesekkur ediyorum. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat