Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ses tellerine yakın yerde ödem

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Kulak & Burun & Boğaz & Göz
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=58945
Tarih: 20 Nis 2024 Saat 02:01

Konu: Ses tellerine yakın yerde ödem
Mesajı Yazan: tutu
Konu: Ses tellerine yakın yerde ödem
Mesaj Tarihi: 07 Ara 2017 Saat 04:49

Kadir bey iyi günler. Geçen kıştan beri görüşmemiştik. İyisinizdir umarım. 

Benim kızım 9 yaşında.4 yaşından beri geçen yıla kadar tüm kış süren, acillerde geçirdiğimiz, hiçbirşeyin kesemediği, nerdeyse her nefes verişte oluşan kuru bir öksürüğü vardı. Sizinle tanışana kadar astım teşhisleri, ventolinler, pulmicortlar, çiğneme tabletleri,bacaktan kortizonlarla geçti yıllar.Bizde çocukta çok yoruldu.Geçen kış kasım ayında 2 hafta oldu, bu yılda şimdi.Ama tekrarı azalsada şiddeti azalmıyor ve çocuğu çok yoruyor. Bugün sabahtan beri her 20 saniyede 1 öksürünce, ağladı anne bogazımda karnımda çok acıyor diye, ventolin çektirdim,yarım saat sonra kesildi ve uyuyabildi çocuk. 

1_Ventolin işe yarıyorsa böyle zamanlarda dinlendirmek için vermelimiyim?

2_son 2 seferdir birde gece soluksuz uyanıyor,nefes alamıyor,hastaneye giderken yolda açılıyor soğuğu yiyince.Doktor ses tellerine yakın yerde ödem yapmış,soluk borusunu tıkamış dedi.Çok korkuyorum şimdi yine olurda soluksuz kalırsa diye. Neden oluyordur acaba?

3_öksürüklerin tekrarı azaldığına göre zamanla geçer mi bu solunum yolu hassasiyeti?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 07 Ara 2017 Saat 04:56
1- Ventolin Astim ilacidir. Griplerde kullanirsaniz, bronslar genisler ve viruslarin istilasi daha kolay olur, 2
hafta sonra tekrar doktorlara kosarsiniz. Ventolin'in sagladigi "SAHTE" iyilik haline tamah etmeyin. 
2- Dogrudur, bu sekilde odem oldugunda, soguk hava cok ise yarar. Merak etmeyin, soluksuz kalarak olmez!!
3- Ventolin ve Kortizonlu spreyleri kullanmazsaniz gecer..  Kullananlarda fazladan, 2-3 sene daha surer. 

Mesajı Yazan: tutu
Mesaj Tarihi: 07 Ara 2017 Saat 05:00
Teşekkür ederim hocam. Bende ventolini vermeyi hiç istemiyorum ama öksürükten çocuk uyuyamayıp,nefesi daralınca dayanamadım verdim. Daha kararlı olmalıyım sanırım ilaçlar konusunda.
 Saygılarımla,

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat