Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

İştah ve kilo sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=59517
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 22:33

Konu: İştah ve kilo sorunu
Mesajı Yazan: Canhfs
Konu: İştah ve kilo sorunu
Mesaj Tarihi: 12 Oca 2018 Saat 20:57
Hocam iyi akşamlar 58 günlük bebeğim ve 20 gündür istahsiz ve kilosuna durma var
3900. 55 cm doğmuştu ve şuanda 5000 Gr 58 cm olmuş
Ve yazılarınızda günlük 120- 150 ml ve 6-8 öğün içmesi gerektiğini yazmssiniz...

Bende ölçmek istedim ve sagarak verdim o gün boyunca ve kızım hocam toplam 400 ml zor içti ve çok parça parça içti bir kerede 100 ml bile icemedi

Hocam şimdiye kadar hiç mama vermedim ve vermemek içinde elimden geleni yapıyorum...

Çevredekler ve esimde dahil olmak üzere herkes sütun yetmiyor mama verelim diyorlar ama vermek istemiyorum...hocam birde ön süt denen süt bende çok fazla geliyor sagdığınmda gördüm çocuk sadece onu icip birakiyo galiba ön süt fazlalığından olabilir mi?

Lütfen bi cikar yolu söyleyin hocam bu iştahsızlık ve emme sorunu nasıl geçecek.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 13 Oca 2018 Saat 02:26
1- O verdigim olculer; EN FAZLA alabilecekleri olculerdir..
2- Kilo eskigi yok..
3- Kakasina bakin... Iyi beslenen bebek; altin sarisi renkte ve hardal kivami kaka yapar..Cok yerse,
sumuksu ve yesil kaka yapar.. 
4- Amme memesi;  INEK memesi degildir... Bebek emmege baslayinca, sut yapilmaya baslar..
Ineklerdeki gibi sutu memede biriktirme ozelligi yoktur. O on sut, arka sut sacmaligina kafayi takmayin. 

Yeni dogan ile ilgili makaleleri, ilk sayfada, YAZARLAR bolumundeki makalelerim arasindan secip okuyun. 

Mesaj Tarihi: 13 Oca 2018 Saat 03:16
Öncelikle çok teşekkür ederim hocam..
1) Kilo eksiği yok çok şükür fakat 20 gündür hiç kilo almaması normalmidir. C
Bütün makalelerinizi okudum hocam oyuzden bu kadar zaman bekledim Allah razı olsun ama cevremdekilerin baskısı yıprattı.sonunda sormaya karar verdim .
Bebeğimin kakası yazılarınızda yazdığı gibi cıvık ve hardal.Beklememde bu yüzdendi ama 20 gün hiç kilo almamış olması ve emmeyi reddetmesi düşündürücü bir sorunumuz mu var diye yardiminiza başvurdum....

2) Bir başka sorum hocam bende bogazm faranjitle başladı.sprey kullandım geçti şimdi öksürük ve balgam basladı ve ağrısı çok ilaç kullanamıyorum emzirmeden dolayı.Acaba önereceğiniz bir ilaç varmıdır. Yada limon bal iyi gelir mi dediğiniz gibi....
3) Bebeğime geçer mi hocam genelde dikkat ediyorum maske kullanıyorum ama geçerse ne yapmalıyım...
Çok teşekkürler tekrardan hocam...

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 13 Oca 2018 Saat 18:40
1- Ara ara duraklamalar normaldir.
2- Grip geciriyorsunuz..
3- Gecebilir, maske kullanin..  

Mesaj Tarihi: 14 Oca 2018 Saat 14:56
Hocam iyi gunler

Gribim bebegime gecti

Oksuruk ve hapsirma ve gozleri kipkirmizi sulaniyo

Ve agrisi var halsizlesti kivraniyo Uykusunda aglamaya basladi

Birde 3 gundur kakasini yapmiyo zorluyo zorluyo yapamiyo zeytinyagi verin demissiniz okudum onu 1 cay kasigi yeterlimidir?

Serum fiz.damlatiyorum buhar yapiyorum
Banyosunuda yaptiriyorm ama dunden beri iyilesme yok ilerlemeden daha fszla nasil gecirebilirim
baska neler yapmaliyim atesi simdilik yok

Ilacla tedavisi oluyor mu?

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat