Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

lösemi mi yoksa akdeniz anemisi mi

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Testler & Tahliller & Teşhisler
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=59899
Tarih: 20 Nis 2024 Saat 02:45

Konu: lösemi mi yoksa akdeniz anemisi mi
Mesajı Yazan: helin
Konu: lösemi mi yoksa akdeniz anemisi mi
Mesaj Tarihi: 12 Şub 2018 Saat 19:22
Hocam sabırla sorularımıza cevap verdiğiniz için teşekkürler.aile doktorumuz olduğunuz için bu sefer de başka bir yeğenim için size danışmak istedim
3 yaş kız yeğenim kansızlık nedeniyle hemotoloji bölümünde bir süredir takip altına alındı.Akdeniz anemisi taşıyıcısı denildi,sonra taşıyıcı değil akdeniz anemisi hastası denildi şimdi birde lösemi kuşkusuyla bakılmaya başlandı.Ben kan tahlil sonuçlarını size gönderiyorum. yorumlarınıza ihtiyacımız var.tahlilleri 15 gün sonra tekrarlayacağız demiş.sizce çocuğun durumu ne kafamızı karıştırdılar. cevabınız için şimdiden teşekkürler. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 13 Şub 2018 Saat 02:54
1- Losemi ile ALAKASI YOK!!!
2- Anemisi YOKKI,  Akdeniz anemisi'nden suphelenilsin!!

Turk doktorlari, artik; cahillik sinirina da astilar,  ahmaklik halini aldilar.. 

Sadece 1 hafta-10 gun evvel agir bir Grip gecirmis, ona uygun, farkliliklari olan  bir kan tablosu mevcut..
Saglik bakanliginin, hic bir kurumuna inanmayin... 

Mesajı Yazan: helin
Mesaj Tarihi: 13 Şub 2018 Saat 09:00
karaciğer enzimlerinin yüksek olması da geçirdiği gribe mi bağlı hocam.anneyi çok korkutmuşlar hocam.teşekkür ederim içimizi rahatlattınız.iyi ki varsınız

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 13 Şub 2018 Saat 19:11
Aynen oyle... Hele birde hastalik esnasinda: Aferin, Peditus, Calpol, Minoset ve benzeri ilaclari verdi iseniz,
tamamen bu ilaclara baglidir.
Bilhassa Turk doktorlarinin; "Asrin uydurmasi" olan, donusumlu ates dusuruculeri kullandi iseniz, yasadigina
sukr edin.  

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat