Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kulak ve horlama

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Kulak & Burun & Boğaz & Göz
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=59902
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 23:43

Konu: Kulak ve horlama
Mesajı Yazan: Kerimvehiba
Konu: Kulak ve horlama
Mesaj Tarihi: 13 Şub 2018 Saat 01:56
Hocam merhabalar...
4 yalındaki oğlum ( kreş çocuğu) hep hasta.Bu sene sizi tanıdıktan sonra çok şükür antibiyotik olmadan yola devam ediyoruz.Yaklaşık 10 gündür oğlumda çok kötü ağız kokusu hafif ateş (38.5larda) gece uyutmayan bir horlama tıkanma var öksürük hiç yok gündüzleride ağzı hep açık hep ağzından nefes alıyor ama genel durumu iyi ve keyfi yerindeydi.haftasonu ateşide olmayınca bugün okula yolladım ve sabah arayıp kulak ağrısı olduğunu ve çok ağladığını söylediler hocam doktora götürdüm doktor oki teşhisi koydu kulağı çok kötü dedi ve hemen antibiyotik başla dedi augmentin ve cotizonlu sprey verdi size danışmadan kullanmadım hemen illadin başladım ve ağrı kesici ile rahatladı akşam tekrar ağrısı oldu ve illadin tekrar damlattım şimdi uyurken baktım ağrıyan kulağı baya akmış
Hocam size sorum şu kulakla ilgili eski mailleri okudum da bazı hastalara antibiyotik kullanın demişsiniz bazı hastalara sadece illadin önermişsiniz hocam kulak ağrısının yanında ateş olursa mı antibiyotik kullanmamız gerekiyor? Birde bu seferki hastalık bana pek grip gibi gelmedi çnki öksürük yok ve burun akıntısı hiç olmadı. Birde hocam doktordan bactrim yazmasını rica ettim ama kesinlikle kulakta kullanılmaz dedi birde geniz Eti çok büyümüş ondan horluyor hastalık bitince devam ederse bi konuşalım dedi tamam diye geçiştirdim sizi okuduğum için sahtekarlıklara kanmıyoruz hocam Allah razı oldun sizden
Ben siz cevap yazana kadar antibiyotiğe başlamicam hocam Bu arada ağrının yanında hafif ateş devam ediyor

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 13 Şub 2018 Saat 03:11
Orta Kulak Iltihaplari; DAIMA Gripleri takiben olur... ASLA Antibiyotik kullanilmaz.
Benim anlattigim sekilde, Iliadin damla kullanin..
Soru sormadan once lutfen iligili konuyu eski maillerden okuyun.

Kulak agrisi+Ates (ve/veya akinti) oldugunda, Bactrim en ustun ilacdir.. Bactrim, Orta kulak bosluguna nufuz edebilen TEK ilactir.
Siz ne zaman, Turk doktorlarinin hastalarin  hayrina olacak bir sey soylediklerini gordunuz??  
Onlarin gayesi cocugunuzun iyilesmesi degil....
Onlarin gayesi : SIZLERIN ILACLARDAN  BIKIP  AMELIYATA  RAZI OLMANIZDIR.. 
Onlarin lafi ile is yaparsaniz: Geniz eti/bademcik alinmasi veya Tup takilmasina kadar basiniza gelmedik
ugursuzluk kalmaz... 

Mesaj Tarihi: 13 Şub 2018 Saat 16:40
Hocam cevabınız için teşekkürler dediğiniz gibi devam ediyorum. İlladine devam ediyorum 2 kulağı da akıyor zaman zaman ve kulak ağrımız baya azaldı. Hocam bugün birşey farkettim oğlumun dudak kenarlarında ve dudağının üstünde küçük yaralar var özellikle dudak üstündeki uçuğa benziyor ağzının içine baktığımda üst dişetleri baya şişmiş ve dilinin ucunda da yara var hemen eski maillerinize baktım ve herpangina olmasından şüphelendim sizinde fikriniz alabilirmiyim ? Şu an oğlum 2 hastalık mı geçiriyor yoksa birbiriyle bağlantılımı? Bir de hocam evde 6 aylık kızım var şimdilik ona geçmedi ama geçerse ne yapmam gerekir doktora götürsem eminim antibiyotik vericek ikisinede

Mesaj Tarihi: 13 Şub 2018 Saat 16:46
Hocam yazmayı unutmuşum ateş hafif derecede devam ediyor 39 lardan yukarı çıkmıyor ve ağızda inanılmaz derecede kötü koku var bütün gün sadece 1 bardak soğuk süt içti

Mesaj Tarihi: 13 Şub 2018 Saat 19:42
Herpangina; 1 hafta kadar surer.. Pyraldin sol surun..
Soguk sute devam, yogurt, dondurma da verebilirsiniz..
SAKIN; Antibiyotik veya Soguk alginligi ilaclarindan vermeyin. 

Mesaj Tarihi: 15 Şub 2018 Saat 21:47
Hocam 3 gün illadin kullandık şu an kulak ağrısı zaman zaman oluyor ve ağrıdan yaklaşık yarım saat sonra akıntısı oluyor akıntı olduktan sonra rahatlıyor. Hocam bu akıntının devam etmesi normalmi bugün ara verdiğim illadine yarın tekrar başlamayı düşünüyorum bu arada ateşi çok hafif bugün berrak burun akıntısı başladı. Hocam eşim kbb ye götürelim diyor ben istemiyorum götürmek bin tane ilaç ve antibiyotik verecekler korkutacaklar kulağı duymuyor diye
Birde hocam oğlum kesinlikle serum fizyolojik sıktırmıyor armys diye bir sprey var sadece onu sıktırıyor bu sprey serum fizyolojik yerine kullanılabilir mi?

Mesaj Tarihi: 16 Şub 2018 Saat 06:42
Akinti oldugunda; agri olmasa bile Iliadin damlaya baslayin.  
Serum fiz. lerin "sprey" sekilleri, sadece daha pahalidir. Baska da bir zararlari yoktur.  
Kulak hadiselerinde, damlayi tercih ederim. 

Mesaj Tarihi: 17 Şub 2018 Saat 19:33
Hocam merhabalar
Kulak ağrısı ve akıntısında bugün 6.cı günümüz
Gün içerisinde önce ağrı akabinde akıntı gelmeye devam ediyor
Kualğının iç kısmında beyaz parçalı akıntı zaman zaman da kahverengi akıntı oluyor
Bugün illadin 2. Tur 2. Gündeyiz ağrısı olduğunda da dolven veriyorum
Hocam bu kadar uzun sürmesi normal mi ne zaman bitecek bu akıntı
Etrafımdaki insanlar ver antibiyotik kurtul diyorlar çocuğa acı çektiriyorsun diyorlar sinir oluyorum
SiZce endişelenecek bir durum var mı?

Mesaj Tarihi: 17 Şub 2018 Saat 19:40
Antibiyotiklik bir durum varsa, NIYE ates olmuyor????   
1- Ates olursa, Bactrim baslayin.. (Gunde:2x1 olcek(5ml)  1 hafta verin)
2- Akinti olursa da baslayin... Akinti olmasi durumunda ates olup-olmamasi onemli degildir).. 

Mesaj Tarihi: 17 Şub 2018 Saat 20:43
Hocam evet ateşi olmuyor ama akıntıda geçmiyor kulağından damlayacak kadar çok akıntısı var
Doktor aug. 600 vermişti pazartesi günü sulandırıp kullanmamıştım 6 gün geçmiş hocam kullansam olurmu zira doktor bactrim istememe rağmen yazmamıştı

Mesaj Tarihi: 18 Şub 2018 Saat 06:13
Augmentin600ES; 20 kilo ustu cocuklara kullanilir..
Bu yas icin;  AugmentinBID400  yeterlidir. Ama, sizde zaten gerekmez.

Bactrim harici hicbir antibiyotik; Orta Kulak boslugunun icine nufuz edemez..
Sadece akintiyi silin, hicbir ILAC vermeyin..  

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat