Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Teşhis koyulamadı

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=60034
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 14:02

Konu: Teşhis koyulamadı
Mesajı Yazan: Mihribal
Konu: Teşhis koyulamadı
Mesaj Tarihi: 06 Nis 2018 Saat 13:30
Merhaba hocam
Bebeğim 50 günlük iken emmeyi azaltmaya başladı diliyle bakıp  kafasını geri atıyordu. Az emdiği için az idrar yapıyordu bu şikayetlere doktora gittik idrar-kan-kaka tahlili aldı. Torbayla aldığı idrarda mikrop bulup  idrar yolu enfeksiyonu var dedi suprax şurup verdi 7 gün kullandık tekrar torba tekrar mikrop başka drlara gidelim dedik hepsi iye den şüphelendi hep idrar tahlili en sonunda sonda ile tam idrar tahlili verdik ve temiz bu arada bebekte ateş yok kusma yok kilo alımı normaldi.  Boşuna antibiyotik kullandık bişey bulamayınca çocuğun huysuz dediler nazar boncuğu tak diyen bir doktor! da vardı. Şuan bebeğim 3 ay 20 günlük beslenmeyi reddediyor emerken yutamıyor canı acıyor gibi oluyor 10 sn max emip bırakıyor. ıslak geğiriyor hıçkırıyor sırtına pat yapsan gazini almak için bi kerecik emdiğini kusuveriyor. Sürekli huzursuz agu yapmayı bıraktı uyumadığı zamanlarda sadece ağlıyor iki gündür gece de zor uyuyor. Refluden şuphelendigimi söylemiştim bi Dr a kusması yoksa reflü yok demişti artık kusuyor da. Güçsüz emiyor 2 yudum sonra genzine kaçırıyor hırıltısı oluyor bazen. Son 15 gündür çok huzursuzlanmaya başladı öncesinde az da beslense yanına koyduğum resimli hayvanlara bakıp ağzına götürüyordu şuan bunların hepsini bıraktı yani nörolojik bakimdan da endise etmeye başladım sadece ellerini emiyor konuşmuyor sürekli ağzında köpüklü tükürük.  Hocam bişeyler ters olduğu belli Reflu mu değil mi midesinde veya yutak borusunda bi sorun var gibi hocam bide bi gün az da olsa besleyebiliyorum diyelim o gün hiç denecek idrar yapıyor karnı şiş sonra bi iki gün reddediyor o günlerde ise idrarını yapıyor yediğini geç mi sindiriyor noluyor kakasını günde bir defa sulu yapıyor ama 50. günden beri asla 5  kere dolu idrar alamadım ve sayısız kere sütüm azaldı pompayla boş sağdım getirdim buda yetersiz beslendiğinin belirtisi. 
Doğum sectio sarılık geçirdi hastanede yatma olmadı evde atlattık.
Doğum: 3.300 gr/ 50cm /33cm (baş)
1.ay 4060 gr/ 57cm/36.5cm
2.ay 5.550 gr/58.5cm/38.5cm
3.ay 6.550 gr/62 cm/40cm
Son tartı7.550 gr ayın dolmasına 9 gün var.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 06 Nis 2018 Saat 20:06
Anormal kilo artisi var!!!!  Butun huzursuzlugu ASIRI BESLENDIGI ICIN!! Sadece, o istedigi zaman besleyin. 
Elini emmesi, ac oldugunu gostermez!!!  Beslenme aralari en az 4 saat olsun. 
Siz bu geri-zekali doktorlara inanirsaniz, daha cok perisan olursunuz.. 
IYE sahtekarligini cok anlattim.. Sahtekar Turk doktorlarin en sevdigi sahtekarlik turudur. 
Idrarda 3-5 Lokosit goruldu diye; IYE teshis ederler.
Senelerdir anlatiyorum, eski mailleri okuyun.Birde gene senelerdir ikaz ediyorum ; su lanet olasi:
"bebegim" LAFINI KULLANMAYIN,  adam gibi cinsiyetini yazin... 

Mesaj Tarihi: 07 Nis 2018 Saat 08:52
Kaç doktora götürdüm anlamadılar
Kilosu iyi deyip tınlamadılar
Yavrumun sıkıntıları gün geçtikçe arttı
Ağrılar sancılar minicik bedeni aştı

Yanlış tahlil teşhis çok oyalandık
Dr Dr gezip çok hırpalandık
Derdimizi üfürükçülere mi anlatalım
Evrene msj gönderip medet mi umalım

Ateşli ishalli baygın görünce oluyor hasta
Ona teşhis koymak zor değil çok da
İlla o hale mi gelsin bu çocuk
Kafası tutmaz gözler kayık benzi soluk
Dayanmıyor ana yüreği
Her doktor değil mi anne baba yada adayı

Neyse merhamet vicdan bunları geçtim
Bi akıl verin diye herkes gibi sizi seçtim
Klasik Türk doktorları gibi davranmayın
Bi kulak verin anlattıklarıma inanın 

İyileştirmeseniz de bir ışık yakarsınız
Yol olur yürürüz çıkarız karanlıktan
Hepsini cevaplarım ne sorarsanız
Haddimi aştıysam affola

Mesaj Tarihi: 07 Nis 2018 Saat 18:21
Kiz mi, erkek mi????  Cok zor bir sualmi????   

Mesaj Tarihi: 07 Nis 2018 Saat 18:30
Kız hocam 

Mesaj Tarihi: 08 Nis 2018 Saat 05:09
Bir hastalik yok.. Asiri beslenmekten dolayi, sindirim sistemi ariza cikariyor.
Beslenme aralari en az 4 saat olsun.. Kendisi acikip, aglamadikca beslemeyin.. 
3 ayi bitirdiginde, olmasi gereken kilo: 5,8kg dir.. Dogumda kilosu eksik oldugu halde, 3 ayda, 1,8kg'dan
fazlasi var..  Anormal kilo almis.  az besleyin, aciktikca verin , her sey duzelir.

Mesaj Tarihi: 08 Nis 2018 Saat 07:57
Evet hocam 1. ay kontrolünde drumuz 760 gr az diyerek gaz sancısını açlıkla karıştırıp "sen yine de her ağladığında emzir annesi" dedi. Bunu duyan ben gak dese meme guk dese meme verdim çocuk fazla içse kusar dediler kusma da yok verdikçe de içiyor sonuç aşırı gaz ve şimdiki sorun. Peki hocam sebebi yazdığınız gibi ancak acıkıp verdiğimde içmek istiyor ama içemiyor kasıyor kendini tırmalıyor yüzünü gözünü beni. basıyor çığlığı. 4 saat araylayı daha önce denedim inanın 8 saat duruyor da yine emziremiyorum acıkmadığından değil ememediginden acıktığını belli ediyor. Ve asla tam besleyemiyorum gece uykuluyken bile az alıyor birde burnu açık olmasına rağmen ağzı açık emiyor güçsüz tutuyor hava yutup karnını şişiriyor emmeden nasıl kilo aldığı korkutuyor 2 ayı geçiktir böyle. Tüm gün kivranarak ağlıyor nereye götüreceğimi şaşırdım gastroenterolojiye mi? Gaviscon infant 2 gündür kullanmaya çalışıyorum günde 3 kez ancak ben günde 3 kez besleyemiyorum ki. Sabah 2 dk beslenirse peşine verdim kusmasını engelliyor gibi ama yine ağzına acı bişey geliyor gibi yüzünü buruşturuyor. Ve uyanıkken hep kucakta kıvranıyor. 5dk huzurlu durduğu an yok altı açıkken bile. 2 aydır az beslenerek yaşıyor cc hesabı yapsam kafayı yerdim herhalde günlük almasının 5 te 1ini ancak alıyordur. Ve buna rağmen düzelme yerine hepten kötüye gitti bi öneriniz varsa dinliyorum hocam yoksa daha ısrar etmiycem. İlgi alakanız için teşekkür ederim. 

Mesaj Tarihi: 08 Nis 2018 Saat 17:44
Cocuk kendi dengesini bulana kadar bu sekilde gidecek, SAKIN, o istemeden, acikmadan beslemeyin!!!
Yoksa, basladiginiz yoktaya gelirsiniz..

Mesaj Tarihi: 08 Nis 2018 Saat 17:48
Peki hocam çok teşekkürler 

Mesaj Tarihi: 14 Nis 2018 Saat 13:00
Hocam tekrardan merhaba;

1.  4 saatte 1 emziriyorum reddetme yok ama az emiyor
2.  Öğürme yok ancak süt ve süt ürünleri diyeti yapıyorum alerjik mi diye ondan mı saat farkından mı bakıcam
3.  Gaviscon toz kullanmayınca kusma oluyor kullanıyorum (siz 30 yıl boyunca bu ilaçları hiçbir hastama vermedim yazmışsınız ne önerdiniz peki hocam keşke burda olsaydınız)
4. Islak geğirme..büyük uzun hıçkırık..ağıza mide içeriği gelmesi devam
5. Kilo alımı normal devam ediyor ancak çiş giderek azaldı günde 1 çiş 1 kaka
6. Salya ve tükürük devam ediyor
7. Terleme var ateş yok
8. Ve en önemlisi huysuzluk giderek arttı durdurulamaz şekilde ağlıyor kucakta evin içinde dolanmak, dışarı çıkarmak, arabada gezdirmek fayda etmiyor komşulardan şikayet gelecek derecede hıçkıra hıçkıra ağlıyor 9 -12/ 13-15/19-22 ortalama günde 3 posta bu saatlerde en şiddetlisi akşam olmak üzere ağlıyor. Alıp acile gitsek diyor eşim her defasında fayda etmeyeceği ve boşuna kurcalayacakları için evde kalıyorum şimdilik.

1. Gastroenteroloji ye göründük ilk yazımdaki şikayetlerden motillium ve gaviscon şurup verdi (7 yaşından küçükler kullanamaz yazıyor) kullanmadık. Mide filmi istedi çektirmedim kararsızım size danışıyorum
2. 20 günü bulan ve giderek durdurulamayan bu ağlamanın sebebi nedir? Reflü böyle ağrı yapar mı? kucakta kıvranıyor ellerini kemiriyor diş mi acaba deyip havuç, kaşıyıcı felan veriyorum ilgilenmiyor.
3. Sabah bezini açtığımda bezde 1 çorba kaşığı kadar idrar ve ikidir görüyorum hafif kremsi az bir akıntı(?) var. Aslında önemsemedim.
4. Benim gözlemim; sütü içiyor rahatsız oluyor sindiremiyor şişlik oluyor. sanırım ağrı yapıyor sindirim yavaş çalıştığı için kilo alıyor ancak yeterince icmediginden idrar yok.
5. Tanı ve tedavisi nedir?
Bana 4 saatte 1 emzirin zamanla düzelir demiştiniz hocam çok şiddetli huysuzlandığı için tekrar yazmak ve sormak ihtiyacı hissettim.
"İnsanlara bilgiyi ücretsiz ve sabırla ulaştırdığınız için teşekkürler. Ücreti karşılığında bu kadar dinlemeyen ve çözüm üretmeyen çok."

Mesaj Tarihi: 14 Nis 2018 Saat 19:17
Kilosuna bakin.. Hala normalden fazla kilo aliyormu, yoksa kilosu azaldimi??  

Mesaj Tarihi: 14 Nis 2018 Saat 19:36
Hocam 3.ay 6550
              4.ay 7750 
hocam en son 7500 idi tartı 9 gün sonra 7750 oldu ilk tartı yanlış mıydı bilemiyorum ancak son tartı kesin rakam.

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2018 Saat 19:19
4 aylik kiz kilosu: 6,400gramdir... 1kilo,300gram FAZLASI var..
Ben size daha ne diyeyim!!! 6.5 aylik kiz kilosu.
Tabiiki boyle sikayetleri olur.. Turkiye'nin, aptal cocuk doktorlari da sizi boyle kandirirlar!!
Ne Reflu'su????? Ne allerjisi????  Turkiye'deki cocuk doktorlari baska hastalik ismi bilmezlerki!!!
Hele kafa calistirmak, dusunmek, onlar icin imkansizdir. 
Zira Turkiye'de, duzgun doktor para kazanamaz.. Pustlar daha fazla para kazanirlar.. 

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2018 Saat 20:28
Bende diyorum ki bu fazla olan kiloyu normal beslenerek almadı. İlk ay 2 saat arayla 15-20dk beslenmeyle 700 gr almıştı sürekli boşaltım oluyordu 50. günden sonra saatlerce(6-7 saat) aç durup 1 dk beslenmeye başladı ve enteresan şekilde kilo almaya ancak bosaltım yapmamaya. Reflü değil alerji değil nedir hocam?Tek kıstas kilo mudur kilo alıyorsa sağlıklı demek mi??? Siz zannediyorsunuz ki aşırı besleniyor kilo alıyor hayır hocam 50. günden beri aşırı beslenmiyor. Şimdi kaygıyı bırakmalı mıyım böyle bağıra çığıra bi yeri kırılmış gibi ağlıyor 4 veya 6 saatte 1  4 dk felan zorla besleniyor bi rahatsızlığı yok mudur hocam siz bana yekten bunu söyleyin

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2018 Saat 01:41
3. ayda 800gram olan fazlalik, 4 ayda; 1.3kg olmus...

Nasil oluyorda, devamli kilo fazlaliginda bile artis oluyor??

Asiri beslenmiyorsa; NASIL BU KADAR FAZLA KILO ALIYOR???
Bebek, acikmadikca, kendisi istemedikce, beslemeyin.

.........................................S O N.......................................... 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat