Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kendim icin

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Diğer Sorular
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=60086
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 16:48

Konu: Kendim icin
Mesajı Yazan: cemcivan
Konu: Kendim icin
Mesaj Tarihi: 11 Nis 2018 Saat 14:28
Hocam merhabalar..umarım iyisinizdir.Hocam ben genelde tatlı yiyecekleri çok seviyorum.canim istediği zaman yaparım dışardan çok almamaya çalışıyorum.b tatlı yeme isteği ki kendimi bildim bileli var bu istek gizli şeker belirtisimi??internetten okudum ama kafam karıştı en doğru bilgi de sizde mevcut oyuzden sormak istedim.yasim 43 168cm ve 57kg.harektliyim hocam.asiri yemek yemem ogunlerimi yerim bunun dışında tansiyonum yok bildiğim kadarıyla.hdl 64 (50mgile86mg)ldl136 (50mg 150mg)değerleri kolesterol213mg.sadece doğum zamanı kilo almışımdir.onun dışında çok kiloya meyilli değilim.normal mi hocam  

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 11 Nis 2018 Saat 14:42
Hocam vldl değerim ise 13.aclik kan şekerim 85normal cikiyo.ama gizli şekerde aks belli olmuyoruz tokluk bakmak lazımmış hiç baktirmadim ..baktirmama gerek var mı??tatlı yemek ya da istemek gizli şeker belirtisimi??

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 11 Nis 2018 Saat 19:45
Bu is oyle Turk doktorlarinin sandigi gibi, sadece  "Aclik-Tokluk" sekeri ile belli olmaz....
5 saatlik, Seker Yukleme Testi yapilmasi gerekir.
Yaptirin ve sonucunu bana yazin.  

Mesaj Tarihi: 11 Nis 2018 Saat 19:52
Hocam özür dilerim ama dahiliye de açlık tokluk olarak yapılıyor.bahsettiginiz yükleme testi hamilelikteki gibi mi ??ikinci gebeligimde bu test negatif çıkmıştı.yoksa özel laboratuvara gidip yükleme testi istediğimi soleyecem acaba

Mesaj Tarihi: 11 Nis 2018 Saat 19:55
Seker Yukleme testinde; "negatif" diye bir sey yoktur..
Kan seker seviyesinin egrisi incelenir, ona gore; Normal, Seker Hastasi veya PreDiyabetik denir!!!
Ozel bir laboratuvara gidin ve orada yaptirin. 5 saatlik olsun!! 3 saatlik bir ise yaramaz..  

Mesaj Tarihi: 12 Nis 2018 Saat 13:52
Hocam özel laboratuvar da aks ve hba1c yaptırıldı.onlar da 3 saatlik tokluk şeker yüklemesi yapılması gerektiğini söyleyince yaptirmadim.hba1c 5.04 çıktı.(4.8-5.09 değerleri arası) aks ise 87cikti(70 ve 110mg.)tokluk şeker için bı dahiliye uzmanına gidin dediler..haftaya gitmeye çalışacağım
Hocam peki ben de gizli şeker çıkarmi acaba? cunku ben sürekli hareket halindeyim öyle sürekli yiyip oturmam.bekarliktan beri kilom 55ve 57 sadece hamileligimde almismdr.gizli şeker demek yaşlanınca şeker hastası mi olmak demek..ayrıca ailede şeker hastasi olarak dedeme (yaş 80)geçen sene bu tanı konuldu acaba genetik mi??hocam endiseliyim de oyuzden soruyorum kusuruma bakmayın.

Mesaj Tarihi: 12 Nis 2018 Saat 19:32
Bu konuyu defalarca anlattim, onlari okuyun..   

Mesaj Tarihi: 12 Nis 2018 Saat 19:36
Tamam Hocam okurum.kusuruma bakmayın lütfen.son soru hba1c normal çıkması en azından şeker hastası olmadigimi gösteriyor demi hocam?en azından telaş etmelimiyim?

Mesaj Tarihi: 12 Nis 2018 Saat 19:43
HgA1c bakilmasi icin, ONCE Kan sekerinin, normal sinirlarin ustunde olmasi gerekir.. Sizde; gereksiz yere
yapilmis bir test..

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2018 Saat 15:35
Hocam merhaba,yarın dahiliye gideceğim ve Dr.bes saatlik bı şeker yüklemesi yaptırmasını isteyecem acaba bu 75gr.sekerli su içilir ve 5 saat sonra bakılan bı durum mu?bir de ben gerçekten korktum ve üç gündür ağzıma meyve de dahil tatlıya ait hiç bişe yemiyorum..sabah sadece iki bardak çay o da çok açık olur herzaman yumurta vs..tam buğday ekmeği artık başladım.aslinda kilom 55 ama yinede tatlıdan vazgeçtim hocam.belki çok istersem bı lokma olur.bi de bel çevresi kalınlığı insülin belirtisimis.dogru mu benim bel çevrem 82.kilo 55 boy 168 
Saygilar

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2018 Saat 19:49
Bir kere; "Seker" tabiri yanlistir... Bu test, sofra sekeri kullanilarak YAPILMAZ..
Bu test'in asil adi: Oral Glukoz Tolerans Test'idir.  Seker olarak, Glukoz kullanilir..
Ayrica da, nadiren uygulanan; Laktoz tolerans Test'i ve  d-Xylose Test'i vardir..
Ac karnina Glukoz icildikten sonra: (Oncesinde, Aclik kan sekeri icin kan alinir)
15. , 30. , 60. , 90 , 120. dakikalarda kan sekerine bakilir.  
5 saatlik yapildiginda, 120. dakikadan sonra her saat basi kan sekerine bakilir. 

Mesaj Tarihi: 15 Nis 2018 Saat 19:52
Hocam peki zayıf insanlar tip 2 diyabet olabilir mi?

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2018 Saat 01:37
Olur, niye olmasin???   Hele yas ilerledikce, daha cok kimsede gorulurler.. 

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2018 Saat 19:20
Değerli hocam bugün hastaneye gittim.sabah açlık şekerim değeri 96(76-106) tokluk şeker ise iki saat sonra yapılan ölçümde 109 çıktı.ben glikoz olan şeker yüklemesi istedim lakin eğer sonuçlar farklı ya da yüksek çıkarsa onu yapacağız dedi dr.cok şükür bı şey cikmadi.hocam bişe soracaktım ben iki gün boyunca tatlıya dair bişe yemedim hatta elma bile yemedim acaba sonucu etkiler mi?yani tatlı yenmezse şeker sonucunu değiştirirmi

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2018 Saat 19:30
%HbA1C:5.2 (4-6)  
HbA1C:33 (20-42)
Üre:27.8 (20-59mg)
Keratin:0.70 (0.50 -1.10mg)
Kalsiyum:10.13 (8.7 -10.4mg)hocam burda calcium yüksek çıkmış sorun mu??
Ast:13
Alt:<9 u/L  (10-49)hocam birde bu alt dusuk

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2018 Saat 19:37
Ugrasmayin.... Yoksa, bu sahtekar doktorlarin elinde, perisan olursunuz..
Sizin seker veya meyva yememeniz, bir sey ifade etmez.. Vucuttaki Kan sekeri seviyesi SABITTIR..
Siz sekerli hicbir sey yemeseniz bile, vucutta, yaglar ve proteinler sekere donusur..   

Mesaj Tarihi: 16 Nis 2018 Saat 19:44
Teşekkür ederim hocam.ozaman herşey yolunda sağolun varolun....

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat