Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ASO nun yüksek olması

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=61000
Tarih: 18 Nis 2024 Saat 08:59

Konu: ASO nun yüksek olması
Mesajı Yazan: Hilallll
Konu: ASO nun yüksek olması
Mesaj Tarihi: 09 Ağu 2018 Saat 14:11
Merhabalar 
9 yaşında ki oğlumu(boy 148-kilo 48 ) ağzından nefes aldığı şikayeti ile doktora götürdük kan tahlili istedi ve ASO değeri 913 çıktı normal değer aralığı için 0-200 arası görünüyor.
bu durum beni çok endişelendirdi çünkü hastalıklarında çok doktora götürmeden atlatmaya çalışırdık yorumlayabilir misiniz?

-------------
........

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 09 Ağu 2018 Saat 19:02
9 yas icin, ust sinir: 240 dir... Sadecehastalik yapici Streptokoklarda degil, BUTUN Streptokoklar ASO'yu 
yukseltir.. Tek basina hicbir anlami yoktur...
DIKKAT: Dunya 'da bir tek Turk doktorlari ASO yuksek diye Romatizma tanisi koyup, tedavi etmeye kalkarlar,
 sakin bu sahtekarlara para kaptirmayin.. 

Mesaj Tarihi: 09 Ağu 2018 Saat 23:56
  Doktor bize sık enfeksiyon geçirmiş olduğunun kanıtı olarak gösterdi ASO nun bu denli yüksek olmasını ve bademcik ve geniz eti ameliyatı olması gerektiğini söyledi.bunun yanında alerjik olduğunu da söyleyerek damlalar ilaçlar verdi.Şimdi biz ne yapalım

-------------
........

Mesaj Tarihi: 10 Ağu 2018 Saat 01:54
Sakin ha, o SALAGIN  aptalligina kanmayin... Super geri-zekali!!! 
Saskin, zannediyor ki, Bademcikler olmasa, Streptokoklar hastalik yapamazlar… Beyinsiz, aptal!!!
Ayrica da; ASO sadece Streptokok enfeksiyonlarindan sonra yukselir.. 

Tipik bir: SAHTEKAR Turk doktoru, illaki, iki lafin arasina; "Allerji" lafini sikistiracak. 
Bu pustu cokmu aradiniz??? Sakin verdigi hicbir ilaci almayin.. 

Mesaj Tarihi: 10 Ağu 2018 Saat 08:03
Yani oğlum defalarca streptekok nedeniyle hastalandı ve uygun tedavi edilmediği için mi ASO bu denli yüksek yani "bu antikorlar zaralı seviyede mi" demek oluyor(ASO 913 )

-------------
........

Mesaj Tarihi: 10 Ağu 2018 Saat 19:26
Dedim ya!!!  Tek basina bir anlami YOK... 
Oncelikle; Kardit (Kalp kapak bozuklugu) veya Artrit (Eklemlerde sislik) olacak... 
Streptokoklar; once "Akut eklem Romatizmasi" yaparlar, ve sonrasinda tedavi edilmezse; "Romatizmal 
Kalp Hastaliklari' olusur. Bunlari degerlendirmek icin : Jone's Kriterleri kullanilir..
Turkiyenin aptal ve CAHIL cocuk doktorlari bu kriterleri bilmedikleri icin, sadece ASO'ya bakarak, hastalik
teshis ederler.. Sakin bu salaklara kanmayin.. 

Mesaj Tarihi: 11 Ağu 2018 Saat 00:39
"Oncelikle; Kardit (Kalp kapak bozuklugu) veya Artrit (Eklemlerde sislik) olacak... 
Streptokoklar; once "Akut eklem Romatizmasi" yaparlar, ve sonrasinda tedavi edilmezse; "Romatizmal 
Kalp Hastaliklari' olusur."diyorsunuz ya oğlum için şimdi yapmamız gereken nedir bahsettiğiniz riskin önüne geçmek için ne yapmalıyız

-------------
........

Mesaj Tarihi: 11 Ağu 2018 Saat 02:50
Ates+Agizda pis koku+Dilin tamamini kaplayan pas+Bulanti/kusma olacak, o zaman Strep-A testi yaptirin..
Eski mailleri okuyun... Bu konunun tamamini anlatmak yarim gunumu alir. Yuzlerce kere anlatildi. 
Sadece ASO yuksek diye; hicbir sey yapilmaz.. SAKIN Turk doktorlarinin eline dusmeyin.. 

Mesaj Tarihi: 11 Ağu 2018 Saat 19:01
Cevaplarınız için çok teşekkürler bu güne kadar hep sizin tavsiyelerinizle hareket ettim şimdi de öyle yapacağız inşallah.
Ancak oğlum sürekli ağzından nefes alıyor uyanıkken de uyurken de bu durum ne olacak 

-------------
........

Mesaj Tarihi: 14 Ağu 2018 Saat 05:40
Serum Fiz kullanin.. eski mailleri okuyun. 

Mesaj Tarihi: 29 Ağu 2018 Saat 19:24
Aynı konu üzerinden yazmanın doğru olacağını düşündüm zira 9 yaşındaki oğlum yaptırdığımız kan tahlilinde ASO 931 çıkmıştı .
      Oğlum bir ay kadar önce birkaç gün ayak bileğinin ağrıdığını söylemişti üzerine basmakta zorlanıyordu ama yürüyordu şişlik kızarıklık falan da yoktu yüksekten atladığını düşünüp üzerinde durmamıştık kendiliğinden geçmişti.Daha sonra tahlil ASO nun yüksek olması (931) üzerine size danışmış durumu olduğu gibi bırakmıştık bir şikayetimiz de yoktu fakat oğlum biraz önce yine aynı bileğinin ağrıdığını söyledi ve oynamaya gitti ama ben endişelendim aku eklem romatizması falan da ben mi fark edemiyorum diye
      ASO değeri çok yüksek çıkınca doktorun verdiği antibiyotiği AZRO 500 Film tablet (3 film tablet) de kullamıştık bu arada

-------------
........

Mesaj Tarihi: 30 Ağu 2018 Saat 01:03
ASO; bir cins, antikordur (yani bagisiklik maddesidir)…  Yeryuzunde, bir tek TURK doktorlari antibiyotik ile
 Antikor dusurmenin sevdasindadirlar.. 
Siz benim yazdiklarimi okuyun.. 
Akut Eklem romatizmasini yeteri kadar anlattim, okuyun.. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat