Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kaşıntı.

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=61235
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 18:52

Konu: Kaşıntı.
Mesajı Yazan: Oranje
Konu: Kaşıntı.
Mesaj Tarihi: 13 Eyl 2018 Saat 12:33
Merhaba hocam. 
1. 2012 doğumlu bir oğlum var. Hassas ve alerjik bünyesi olduğunu düşünüyorum. İlk baharda gözler kızarır , öksürür ve burnu tıkanır. Kedili eve gitsek yine gözler kaşınıp kızarır. 
Şu aralar ise kol dirsek içleri ve diz kapağı içlerinin çok kaşındığını söylüyor. Kaşımaktan yara yapmış. Bu kaşıntının sebebi ne olabilir?
Bir de hocam kış mevsimin de vucudu çok kaşınıyor ve pul pul dökülüyor. Pamuklu kıyafetleri giydirmeye dikkat ediyorum ama sebebini bir türlü bulamıyorum. Yumuşatıcı da kullanmıyorum kıyafetlerinde.

2. 20 aylık oğlum 2 gün önce birden ateşlendi. Görünürde hiç bir şeyi yok. Sadece 39.5 - 40 arası yüksek ateşi var ve bitkin. Gerekmediği sürece ateşini düşürmedim. Bugün ise çok kötü kokulu su gibi kaka yaptı 3-4 kere. Şimdi bu çocuk grip mi geçiriyor yoksa mikropmu kapmış bilemedim?

Cevaplarınız için çok şimdiden çok teşekkür ederim

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 13 Eyl 2018 Saat 14:10
Bu arada küçük oğlumun ateşi hala devam ediyor 39.5-40 arası

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 13 Eyl 2018 Saat 19:10
1- Bu tip cocuklar, bilhassa bebeklik ve ilk 3 sene icinde asiri temiz ve/veya steril bakilmis cocuklardir.
Esasinda; ilk 1 sene icinde, bebekte Anne antikorlari varken, bebeklerin,  cevre mikroplari ile tanismalari 
ve hasta olmadan bagisiklik kazanmalari sarttir.. Steril bakilanlarda, 1 sene sonra, anne antikorlari 
bitince, bu tip problemler baslar.. Gunumuzde bu sahtekarliklar o kadar yayginlasti ki, tuvaletler bile
 sanki; "Acik Kalp ameliyati"  yapilacakmis gibi sterilize edilmeye calisiliyor. Domestos ve benzeri 
deterjanlari KULLANMAYIN!!! su ve sabun ile temizlik yapin.. Bu tip urunlerin ustunde yazdigi gibi; %99,9
bakterileri oldururler AMA, o bir tane, %0,01 bir bakteri var ya, iste "O" cogalarak, butun ilaclara 
direncli "Hastane enfeksiyonu yapan" bakteriler gibi bakteriler olusmasina sebep olur… 
2- Bu saatten sonra, bile cocugunuzu rahat birakmaniz ve elinin topraga degmesi, bu direnci kazanmasini 
saglayabilir. 
3- Simdilik bu sikayetler basladiginda; gunde 1 olcek Zyrtec surup cerin, dokukuntu olan yerlere, gunde:
2x1 Hipokort krem surun. 
4- Ates+Koku+Pas   uclusunu degerlendirmesini okuyup ogrenin. 

Mesaj Tarihi: 14 Eyl 2018 Saat 17:39
Hocam küçük oğlumun ağzın da kötü koku başlayınca bugün dr.a götürdüm. Ayrıca alnında, çok hafif de höbek çevresinde kırmızı döküntüler başladı bugün. 6.cı hastalık diye düşündüm ama doktor olmadığını söyledi. Kulak ve boğaz enfeksiyonu olmuş.
Sonuçlar : 

Hocam sonuca göre antibiyotik yazmış dr ama wbc düşük olduğu için kullanmayacağız. Merak ettiğim bu döküntülerin neden olmuş olabileceği. Bu arada çok huzursuz ve çok iştahsız...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat