Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

SEDİM VE CRP

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=61344
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 21:01

Konu: SEDİM VE CRP
Mesajı Yazan: cidem
Konu: SEDİM VE CRP
Mesaj Tarihi: 28 Eyl 2018 Saat 11:10
kadir bey merhaba size geçen ay bacak ağrısı ile ilgili yazmıştım siz bana kızınca bir daha yazmadım ama affınıza sığınarak sormak istiyorum. ana testine kadar herşeyi bu ay iki kere dün dahil crp sedim tam kan testi yaptırdım dünkü son sonucumu yazıcam yorumlarmısınız. ana testimiz negatif çıkmıştı bacak ağrımızda geçti zaten ama sedim ve crp hep yüksek çıkıyor hafif gribimiz öksürüğümüz var ondan olabilir mi. dünkü kanda tok karnına alınmıştı. artı romatizma testleri negatifti hep onu sildim kafamdan ama crp sedim az düştü.

http://m.YollaYap.com/bbtc/1538122180106.jpg

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 28 Eyl 2018 Saat 21:43
Ne desem BOS... Anlamiyorsunuz!!

Mesaj Tarihi: 28 Eyl 2018 Saat 21:55
Nefrolojiye gidin dedi bu sonuçlara göre çocuk dru. Affedin kızmayın kadir bey şu sedimi ne yapayım takmalımıyım eşim dahil herkes kafayı yediğimi düşünüyor ama anne yüreği dayanamıyorum. Size güveniyorum ne diyorsunuz sedim için

Mesaj Tarihi: 28 Eyl 2018 Saat 22:30
Sedim. icin MUTLAKA AC KARNINA KAN ALINMASI SARTTIR!!! 
"... dünkü kanda tok karnına alınmıştı. " diyorsunuz..   Hala ne diye Israr ediyorsunuz?? 
Esiniz hakli!!!!

Siz Turkiye deki cocuk doktorlarini ciddiye alirsaniz, size; "kafanizi" yedirtirler… 

Mesaj Tarihi: 28 Eyl 2018 Saat 22:37
Kadir bey yedim bile kafayı evet ömer lütfü cömerte gittim bebek asprini içsin sabah akşam düşürelim dedi CRP yi dedi başka Dr sakın verme dedi içmemişti kızımda zaten. Bu ay 3 kere kan verdi 3 4 tüp her biri. Götürmüycem nefrolojiyede fmf den şüphelendi son Dr. Karnı ağrımıyoki dedim ateşi de yok dedim ben öyle düşünüyorum git nefrolojiye dedi. O yüzden bi tek siz bize sabırla cevap verip yol gösteriyorsunuz. Hakkınızı helal edin. Keşke dönseniz türkiyeye

Mesaj Tarihi: 29 Eyl 2018 Saat 05:13
CRP'nin ne oldugunu Turk doktorlar bilmezki!!!! 
1- Turkiye'deki laboratuvarlarda kullanilan CRP kiti;  "Kardiak Risk" durumlarinda bakilan hassas, CRP'dir.
2- Enfeksiyonlarda bakilan; 
     1 damla hasta serumuna, 1 damla CRP antijeni damlatilarak bakilan ve Agglutinasyon(pihtilasma) 
olmasina (+) denilen seklidir. 
Tabii, bu UCUZ oldugundan, pust laboratuvarlar daha pahali olan, CRP cinsini bu aptal doktorlara kakalarlar.. 
3- CRP, ayrica, hucre yikimi olan HER DURUMDA, viral enfeksiyonlarda bile yukselir..
Bebek Aspirini icirerek, CRP dusurecegini de, dunyada bir tek Turkiye'nin ahmak doktorlari dusunebilir.
Yok boyle bir sey!! 

Turkiye'ye donmekmi???  Devlet bana zorla muayenehanemi kapattirmis!!! Ne donmesi??? 

Mesaj Tarihi: 29 Eyl 2018 Saat 14:19
İlaç piyasasını zenginleştirmeğiniz için mi kadir bey ilaçsız ve doğal yolla yavrular sağlığına kavuşuyor diyemi özel diilse yazarmısınız. Siz terkettiniz sanıyordum. Nedenini özel diilse bilmek isterim.

Mesaj Tarihi: 29 Eyl 2018 Saat 19:50
Sozum ona, "Saglik Reformlari" sonucu, muayenehanemden, 
1- Giris kapisini genisletmemi istediler, kolon gectigi icin, belediye musade vermedi!!
2- Sakat tuvaleti yokmus!!! 1982'den beri serbest calisiyorum, 1 tane "sakat" aile gelmedi…
3- Oyun-Emzirme odasi olarak ayrilan odada lavabo yokmus… 
4- Yangin merdiveni yokmus.. Ust katta dersane var onlardan istenmiyor!!!
Bunun gibi salak salak isteklerle, devamli taciz ve cezalarla muayenehanemi satmak zorunda kaldim.. 

Mesaj Tarihi: 29 Eyl 2018 Saat 21:47
Ruhsat alınırken bunları isterler normalde. Ama belediye yüzünden olmuştur çünkü zabıtalar ruhsatlı yerleri bile sürekli gezip bi eksik buluyor. Sizde haklısınız.

Mesaj Tarihi: 29 Eyl 2018 Saat 22:35
Ayni yerde 15 senedir calistigim yer!!!  2011'e kadar hic kimse gelmedi, bu hukumet ile basladi...

Mesaj Tarihi: 29 Eyl 2018 Saat 22:45
2012 doğumlu kızım siz 2011 de gitmişsiniz. Annem hep der sizi hep bi Dr götürürdüm devlet hastanelerine her yere zırt pırt götürmezdim siz hep her Dr gidiyorsunuz der. Eski drlar gibi diil şu anki çocuk drları. Sağlığınız elverdiğince sabırla bizlere cevap verdiğiniz için sağolun kadir bey. Kızmalarınızıda anlıyorum haklısınız ve çocuklarımızı istemeden kandı mrdı röntgendi sürekli soktuğumuz için kızıyorsunuz. Sağlık sektörü artık buralarda hep böyle. Rabbim korusun yavrularımızı.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat