Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Başağrısı

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=61545
Tarih: 20 Nis 2024 Saat 19:29

Konu: Başağrısı
Mesajı Yazan: baypilot
Konu: Başağrısı
Mesaj Tarihi: 08 Kas 2018 Saat 17:11
Merhaba!
8 yaşında oğlum için zaman zaman kısa süreli baş ağrısı şikayeti ile
Prof çocuk doktoruna gittik .muayene etti .ve kollesteol tiriglarisit tetkiki istedi .
yılda bir bu değerlere bakılması lazım zaten dedi .yüksek tansiyondan şüphelendiğini
Ve 1 hafta tansiyonunu kontrol etmemizi söyledi.8 yaşında çocukta kollesteol ne alaka hemde başarısında ne alaka hocam yaptırmadım bende .fikrinizi almak istedim.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 08 Kas 2018 Saat 19:06
Bosverin……. Siz bir Goz doktoruna gidin.. 
Birde, asiri sure bilgisayar ile ugrasmasin. 

Mesaj Tarihi: 08 Kas 2018 Saat 21:20
Yavu ne günlere kaldık .çocuğun derdine çare bulamadığımızamı yanayım
Verdiğim birton parayamı yanayım .çocuğu bir gün gereksiz yere okuldan aldığımamı yanayım .
Eskiden para işe yarıyordu şimdi parada işe yaramıyor .Neresinden baksan Külli hasar.

Mesaj Tarihi: 08 Kas 2018 Saat 21:33
Ben pilotum senede 4 defa kontrole giriyorum .hepside
Beni işimi kaybettirebilecek nitelikte kontroller ve niteliklerime ve kabiliyetime
Göre kategorim var .prof kategorisinde pilot dahi olsam her sene 4 kontrole giriyorum.
Ama insan sağlığı ile birebir ilgili bir meslekte bu yok .çoğu ishtisası bitirdimi kitabın yanına yaklaşmıyor.
Sonra böyle saçma sapan teşhisler koyuyorlar.Doktorlara standardize kontrolü getirilmesi şart yoksa
Milleti telef edecekler.
Sizi tenzih ederim .

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 09 Kas 2018 Saat 08:10
Burada, doktorlarin her sene, belirli bir sayida ouan toplamalari sarttir,, 
Bu puanlar; CME (Continuous Medical Education)  kurslari ve imtahanlari ve Kongrelerdir.
Bu isi yapar ozel ve bagimsiz kuruluslar vardir. bunlara abone olursunuz ( Senede; 2x $150. civaridir)
size bir kitapcik gonderirler, 6 ay sure ile o kitapciktaki bilgileri okursunuz ve 6 ayin sonunda, size imtahan
sualleri ve cevap kagidi gelir.  2 hafta icinde doldurup, gondermeniz icap eder. 100 uzerinden, 70 puan
alirsaniz gecersiniz...  Ben , mecburiyetim olmadigi halde, 1995'den beri bu CME imtahanlarina giriyordum 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat