Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Antibiyotik kullanirken ateş

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=61769
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 20:05

Konu: Antibiyotik kullanirken ateş
Mesajı Yazan: GurbetEkin
Konu: Antibiyotik kullanirken ateş
Mesaj Tarihi: 06 Ara 2018 Saat 09:41
Günaydın Hocam.
Kizim 4.5 yasinda .bu sene krese başladık.Balgamli öksürük bazende kuru öksürük hep vardi. gecen hafta 2 gun ateslenince ve gece saatlerce oksurup uyuyamayinca dr a götürdük.Balgami okadar coktuki sadece kustugu zaman biraz rahatliyirdu.. devlet hastanesindeki dr cigerleri dinleyip bizi rontgene ve ventolin hava almaya yonlendirdi. Röntgen sonucuyla geri gittiğimizde ciğerleri temiz deyip tekrar dinledi ama bronşlar hala dolu dedi bize macrol illadin katarin flixotide ve ventolim yazdi.flixotide haric diger ilaclari gecn hafta carsamba aksami kullanmaya başladık.illadin 3 gun katarin 2 gun ventolinide  3 gun kullanıp biraktik.suan hala macrol  a devam ediyiruz.fakat dun aksam tekrar atesi yükseldi.1 haftalik antibiyotik kullanip halada devam ediyor olmamiza ragmen neden ateşi çıktı hocam.ates 39 a cikti.ilac vermedim.suan 37.5..

Normalde hastalıklarını coldmix bal limon ile atlatmaya çalışıyoruz.atesli durumlarına çok nadir mudahale ediyorum..ama bu sefer bronslar dolmuş nefesi sıkıntılı deyince bizde tedirgin olduk.Gece uyurken nefesi 37 ydi dedim dr a.beni duymadi bile..

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 06 Ara 2018 Saat 14:23
Cevabinizi bekliyorum hocam ona gore tekrar dr a goturecegim.

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 06 Ara 2018 Saat 19:26
 Maalesef; "sahtekarligin 1. safhasini" uygulamissiniz.. 
HEMEN butun ilaclari birakin…  Hic mi yazilarimi okumadiniz??
Turkiye'nin salak cocuk doktorlari, her atesli hastaya Antibiyotik verirler, her oksurene de Astim tedavisi verirler..
Bunlar bu kadar salaktirlar!!! 
Turk doktorlari ASLA Grip teshis etmedikleri icin, boyle sahtekaliklarla aileleri kandirirlar..
"Sahtekarligin 3 Safhasi" yazilarimi iyi okuyun.. Bu cakallar bu sekilde gecici,  sahte iyilik halleri yaratarak,
 sizleri kandirirlar ve doktorlardan cikamaz hale getirirler..
SAKIN bu ahmak cocuk doktorlarina kanmayin, cocugunuz telef olur...
Yazilarimi mutlaka okuyun..
Ilk sayfadaki; Oksuruklu Hastaliklarin Degerlendirilmesi" tablosunu EZBERLEYIN!! 
SAKIN bu sebeplerle bir daha cocuk doktorlarina gitmeyin, zaten onlar da size bekliyorlar, 
Ventolin, Flixotide tedavilerine baslayacaklar (Sahtekarligin 2. safhasidir) 
Cok okumaniz lazim,  Cok!!

Mesaj Tarihi: 07 Ara 2018 Saat 07:28

Hocam inanın gunumün yarısı sizi okumakla geçiyor.Bu sebeple uzun zamandir antibiyotik yada başka bi ilac kullanmaktan kacindik .Fakat  kızım gecenin bi vakti kusuana kadar oksurunce balgamdan uyuyamaz halde olunca bunların eline düşüyoruz . Çocugun cigerlerini dinleyip bronşlar fena dedilermi ne yapcamizi sasiriyiruz

Bu sebeple kızım aralıksız saatlerce oksurdugunde ne yapayim hocam.kalkip bal limon yapıyorum sıcak sıcak iciriyirum.coldmiks sürekli yastığına damlatiyirum ama o kusturana kadar olan öksürük rahatlamiyo bu türlü.

1. Balgam nasıl tedavi edilir..

2.Durmayan öksürüklu gecelerde ne yapmamızı tavsiye edersiniz.

3.Bazende kuru öksürük oluyo boyle zamanlarda sadece boğazı ılık bal limonla yumusatmak dışında yapabileceğim bisey varmi

4.Kizim burnuna su çekip sumkurebiliyo.Yinede serum fizyolojige gerek varmıdır .

5.Birde atesimiz tekrar çıkmadı.biraz halsizlik var öksürük balgam devam ediyo.Sizce kizimi dr a götürüp kan ve idrar tahlili yaptirmalimiyim

Mesaj Tarihi: 07 Ara 2018 Saat 22:17
1- Balgam; Turk doktorlarinin sandigi gibi, bir hastalik degil ki, tedavi edilsin!!! Balgam, vucudun SAVUNMASIDIR.. 
Akcigerlere giren; mikrop ve yabanci cisimler, bu siviya yapisarak, disari atilirlar.. O YUZDEN DE, sahtekar
Turk doktorlarina kanip; Asist, Ventolin, Actifed, Sudafed, veya her turlu oksuruk kesici ilaclardan verirseniz ,
 basit bir Grip bile, Zaturre sekline doner. 
2- Oksurugun etkisini arttirmak icin; Limonlu bal verin. Oksuruk aralari acilir.. Oksurugu (Turk doktorlarinin
 aklina uyup) keserseniz, basiniz belaya girer. 
3- Sicak su Buhari uygulayin..
4- VAR.. Serum fiz, tuz etkisi ile, burun ici odemi aliyor. 
5- Oturun oturdugunuz yerde.. 
Okumaya devam edin.. Okuduklarinizi da bir daha okuyun. 

Mesaj Tarihi: 17 Ara 2018 Saat 01:31
İyi geceler hocam.
 Son yazdığıniz mesajdan bi iki gün sonra öksürük balgam nerdeyse tamamen geçti.ates de bi daha çıkmadı. Fakat iyi geçen 7 günün ardından kızım cumartesi gecesi tekrar ateşlendi ve ateşi 40.7 dereceyi buldu..saat gece 1 de eşim 1 olcek calpol verd. Saat 1.15 ye ateşi hemen düştü. Sabaha karşı tekrar ateş 39.7 lere çıktı. Gün içinde ateş 38 ile 41 arasında sürekli gidip geldi.. şuan yine 39.8...oksuruk kesik kesik hafif var.burun akıntımiz cok az..simdilik ağızda pas yok.kotu koku yok..nefes dakikada 36 larda.
Hocam bu ateş nerden çıktı ve neden düşmüyo.Bana ne yapmami onerirsiniz.Ates yükseldiğinde ben mudahele etmemeye çalışıyorum.dogru mu yapıyorum

Mesaj Tarihi: 17 Ara 2018 Saat 03:51
Kac seneden beri anlatiyorum!!! Krese ilk baslayin HER cocugun ilk 2 senesi bu sekilde gecer. 
Bununla ilgili yazilari Okuyun. 

Mesaj Tarihi: 17 Ara 2018 Saat 10:14
Tamam hocam bunu hep söylüyorsunuz evet ama 40 derece ateş e de calpol vermeyelim mi

Mesaj Tarihi: 17 Ara 2018 Saat 19:19
Verme!!! Ates ile ilgili makaleyi okumadiniz mi??? 
Sadece, cocuk rahatsiz oldugunda ates dusurucu verin.. 42 derece ates bile olsa, uyuyan cocugu uyandirip
 ilac vermeyin. Ates; vucudun SAVUNMASIDIR. 
Sakin Turk doktorlarinin ATES hakkindaki sacmaliklarina ve yalanlarina inanmayin.. Onlarin en buyuk
 kazanci; halki ates ile korkutmaya dayalidir. 

Mesaj Tarihi: 18 Ara 2018 Saat 00:51
Peki hocam cok tesekkur ederim.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat