Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

8-10 aylık bebekle tatil

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Genel Konular
Forum Adı: Diğer Konular
Forum Tanımlaması: Diğer Konular
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=6217
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 20:06

Konu: 8-10 aylık bebekle tatil
Mesajı Yazan: annayake
Konu: 8-10 aylık bebekle tatil
Mesaj Tarihi: 17 Mar 2008 Saat 23:13
arkadaşlar 8-10 aylıkken bebeğiyle tatile çıkan varmı aranızda???acaba nasıl bir otele gitmeli veya bu aylarda olmazsa olmaz ne tür ihtiyaçları olabilir...deneyimi olan var mı????

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Liiiz
Mesaj Tarihi: 18 Mar 2008 Saat 10:32
Merhabalar

evet arkadaşlar bende otel arayışına girdim 15-20 mayıs arası bir tatil planlıyoruz ama nasıl olur bilemiyorum şuan oğluşum 8.5 aylık...

-------------
http://www.glitterfy.com/" rel="no follow">
Cennet Kokulum

Mesajı Yazan: duru
Mesaj Tarihi: 18 Mar 2008 Saat 12:50
Orjinalini yazan: annayake annayake Yazdı:

arkadaşlar 8-10 aylıkken bebeğiyle tatile çıkan varmı aranızda???acaba nasıl bir otele gitmeli veya bu aylarda olmazsa olmaz ne tür ihtiyaçları olabilir...deneyimi olan var mı????

Daha önce bu konuyu açmıştık senin için aradım ama bulamadım
tavsiye edebileceğim şeyler;
en önemli şey ter kontrolüLOLsırf tatil değil bebek uykudan kalkınca ilk iş terine bakıp,sırtına tülbent koymak,hava serinse yazda olsa ince bir yelek giydirmek,
ilaçlarını,ağrı kesici ateş düşürücü şurup,fitil  vb.bulundur,hava değişiminden etkilenir,
yanına herşeyini al,biberon ısıtıcısından,güneş kremine kadar...ama küvetti,beşikti değil tabi..LOLbol bol kıyafet al..

geniş kenarlı şapka çok gerekli..

bu yaşlarda çok daha kolay tatile çocukla gitmek,koy gölgeye kenara uyusun (aman gölgede uyurken de krem sür mutlaka) ayaklandılar mı çok zor,maması,denizi,düşmesi kalkması...

iyi tatiller...

-------------

Mesajı Yazan: DENİZKIZI
Mesaj Tarihi: 18 Mar 2008 Saat 13:25
biz geçen sene  gitmiştik açıkçası burnumuzdan gelmişti tam emekleme dönemiydi havuz kenerında zaptedememiştik gülermisin ağlarmısın halimizi bir görseniz mahvolmuştuk sonra ev tutmuştuk çeşme de daha rahat ettik .açıkçası otelde çok rahat edemedim ben biberon kaynaması lazım mama yapılcak evde rahat rahat yaptım içime sine sine plajınn kenarına da şemsiye kurduk altında oturup kum ve sularla oynadı zaten plajı süper sırf kum...  durunun dediklerinin hepsini yanınızda bulundurmanız önemli gerçektenTongue

Mesajı Yazan: zehra
Mesaj Tarihi: 18 Mar 2008 Saat 13:36

bizde geçen yaz gittiğimizde kızım 9 aylıkaylıktı ve emekliyodu . otekde kaldık biraz zorlandık . otel odasınde yerler temiz olmadığından ve tamda emekleme dönemi olduiğu çin .ilk iki gün odadayken hep yatağın üstündeydik ve ya eşim ya ben yanındaydık zeynep bu kısıtmaladan sıkıldığı için bir haftalığına yürüteç aldık oda rahatladı bizde . bu odadaki sıkıntımızdı . özlemin dediği gibi ev olması biraz daha rahtalık yemek açısındanda .yemek yapamıyosun kavonoz mamalarını yemekten de çok sıkılmıştı .kaldığımız otelde yemekler ev yemeği gibiydi bide az tutsuz yapıyodu usta buda bize kolaylık oldu . ne zaman istesek hemen odamıza çorbamız geliyodu .bunnları mutlaka düşünerek bi otel yada ev ayarlarlarsan daha rahat edersin . diğer aklıma gelenleride kızlar yazmış zaten . birde havuzu doktorlar çok tercih etmiyo bunuda göz ardı etme derim ben .

-------------
Sevgilim hapşurunca çok sev dedim.elhamdülillah dedi.yerhamükallah dedim.yehdina ve yehdikum dedi sonra oturup hatim indirdik.nerden nereye:))))))))

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2008 Saat 14:07
belki de az odalı denize yakın butik otellere bakmak iyi olacak gibi görünüyor.bazı butik oteller mutfağı bile kullanmaya izin verebilir.araştırmak lazım.çok saolun benimde merak ettiğim emekleme dönemi aynı zamanda ek gıdası var nasıl bir yer olmalı diye düşünüyordum, çok iyi oldu verdiğiniz bilgiler.

Mesajı Yazan: burcu
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2008 Saat 22:52
valla bana göre yürümeyen hatta emekleyen çocukla tatile gitmek zor iş.. ben gidemezdim.. üzgünüm yardımcı olamadığım gibi köstek oldumj ama söylemeden gecemedim..

-------------
http://www.glitterfy.com/"> ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2008 Saat 23:46
yani bir an kendimi düşündüm de... sürekli emeklemek isteye, kucakta durmaya, orayı burayı karıştırmak isteyen bir oğlum var.. otelde onunla bir tatil düşünemedim bir an.. kusura bakma valla..

-------------

Mesajı Yazan: duygu07
Mesaj Tarihi: 21 Mar 2008 Saat 00:29

Merhabalar.

Ben Nil’le daha yeni tatile çıktım. Sana bu konuda birkaç tavsiye vermeye çalışayım. Ama benimki emeklemeyi sevmediğinden işim kolaydı. Bir de ısrarcı bir bebek değil maşallah. Bu arada gideceğiniz oteli halen seçmemiş gibisiniz, mutlaka kids club olan bir yer seçin derim.

Kızımın en çok başka evde uyumama sorunu ile karşılaşacağımı düşünerek yatarken uyuduğu oyuncaklarını aldım. Bez ve biberon mamalarını gittiğim yerden aldım çünkü valizlerde inanılmaz yer kaplıyor. Bu çok işe yarıyor ve zaten onları her zaman kullanacağın için evde kalsın, yük etme bence. Mama olarak kavanoz mamaları sanırım epey iş görecektir. Benimki sevmedi ama sen yine de teklif ediver.

Bu arada uyuması için evde eğer kullanıyorsan dönence müziği gibi bir şey alabilirsin. Yani ona evi hatırlatacak bir müzik. Bebefon lazım mı bilmiyorum ama ben almıştım. Çok da kullandım.

Eline hangi kıyafeti geliyorsa yanına alman çok iyi olacaktır. Zaten küçücük şeyler olduğu için pek yer kaplamıyorlar. Çünkü her birine tahmin etmediğin zamanda ihtiyacın olabiliyor.

Ateşölçer, burun aspiratörü, tırnak makası, saç fırçası, vitamini ve demir ilacı, sağlık karnesi, nüfus cüzdanı valize koyduğum ilk malzemelerdi. Olmazsa olmazları…

Yanına küçük kavanozların ya da c vitamini kutularından al ki gezmeye çıkacağınızda içlerine ölçerek biberon mamalarını koyabilesin. Sıcak suyu her yerde bulabilirsin nasılsa. Mesela ben 5 ölçek biberon maması alıyordum, acıktığını düşündüğüm yerde sıcak su bulup biberonunda soğumaya bırakıyordum ve içine de mamayı boşaltıp içiriyordum.

Alt değiştirmek için yanına hasta altı bezleri kullanılıp atılanlardan iki tane alsan yeterli. Birini otelde diğerini de dışarıda kullanırsın.

Aklıma şimdilik sadece bunlar geliyor canım. Yine gelirse mutlaka yazarım. Ama tatil gözümde büyümedi benim ve şükür sorunsuz geçirdik. Sana da iyi dinleneceğin güzel bir tatil diliyorum.

Mesaj Tarihi: 21 Mar 2008 Saat 01:49
Tatile çıkacaklara en güzel önerim, apart otelde kalmalarıdır. Ev rahatlığında olması nedeniyle bebekli aileler genelde bu tarz yerleri seçiyorlar.
Biz bebeğimiz yokken de bu tarz bir yerde kalmıştık. Sanırım ev hayatı gibisi yokLOLLOLLOL
İşte link bakmak isteyen görebilir.

http://www.villadundar.co.uk/photoalbum.htm" rel="no follow - http://www.villadundar.co.uk/photoalbum.htm

Gerçekten güzel bir tatildi. Bu arada verdiğim linkteki yer sadece yabancılar için kiralama yapıyor yani reklam amacı yoktur.Wink Tanıdık oldukları için bize burayı bir haftalığına vermişlerdi. Buna benzer bir sürü yer bulabilirsiniz. Aile için en idealiThumbs%20Up

Mesaj Tarihi: 21 Mar 2008 Saat 17:27
aman bir de oyun parkını al.. varsa tabi iyi olur.. çünkü heryerde yatıramazsın çocuğu..

-------------

Mesajı Yazan: ekinim
Mesaj Tarihi: 21 Mar 2008 Saat 17:54
merhaba geçen yıl arkadaşım 8 aylık bebeğiyle gelmişti tatile .kızı emekliyordu.otel odasında emekleyemediği için çok zor olmuştu.bir de yemek sıkıntısı çıkınca tatili burnundan geldi.havuzdan da mkrop kaptı hastanelik oldu .arkadaşımın tatili burnundan geldi geri döndüler.emekleyen çocukla çok zor benden söylemesi.sevgiler.

Mesaj Tarihi: 21 Mar 2008 Saat 23:10

bizde bebeğimiz yokken iki sene üst üstte kaş ta tatil yaptık minik bir butik otelde.çok beğendiğim bir yer kaş.ama apart otel konusu biraz sıkıntı bence.bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için ideal ama insan tatilde yemek yapıp sofra kurup kaldıracaksa tatil olmuyo benim için.bu tür yerler keşke aileler için yemek yapsalar süper olurdu.....kaş a gitmeyi çok istiyorum bende.onur u da havuza sokma niyetinde değilim kaş ta nefis bir deniz var birbirinden güzel koylar.sokup çıkarıcam onu denize pek bi hevesleniyorum.suyu da çok seviyo yavrum...

Mesaj Tarihi: 22 Mar 2008 Saat 00:04
Orjinalini yazan: annayake annayake Yazdı:

bizde bebeğimiz yokken iki sene üst üstte kaş ta tatil yaptık minik bir butik otelde.çok beğendiğim bir yer kaş.ama apart otel konusu biraz sıkıntı bence.bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için ideal ama insan tatilde yemek yapıp sofra kurup kaldıracaksa tatil olmuyo benim için.bu tür yerler keşke aileler için yemek yapsalar süper olurdu.....kaş a gitmeyi çok istiyorum bende.onur u da havuza sokma niyetinde değilim kaş ta nefis bir deniz var birbirinden güzel koylar.sokup çıkarıcam onu denize pek bi hevesleniyorum.suyu da çok seviyo yavrum...

Mayıs sonuna kadar su çok soğuk oluyor canım Kaş'ta aman dikkat!!!Clown
İyi bir tatil dilerimClown

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat