Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Grip

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=62181
Tarih: 19 Nis 2024 Saat 12:20

Konu: Grip
Mesajı Yazan: cekirge
Konu: Grip
Mesaj Tarihi: 08 Oca 2019 Saat 18:24
Kadir hocam merhaba, 5 yasinda oglum ilk defa bukadar agir grip geciriyor, iki gundur alin ve sakak ates ort 39,5, dilde pas ve kotu agiz kokusu yok, ama cok rahatsiz ederse gece 2 olcek calpol verecegim(19 kg) gozu cok sulandigindan surekli peceteyle siliyor malum kizardi capak yok damlaye gerek varmi emin olamadim, capaklanma olursa mi tobrased damlatayim, kuzariklik icin birsey yapmama(steril gozbezi ile silme)gerek var mi, bunun disinda mumkun oldugunca atesini dusurmuyom hafif oksuruk var dr gitmiyom dogru yoldayiz dimi hocam sayenizde saolun, saygilar..

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 08 Oca 2019 Saat 20:40
1- Calpol'un iki tipi var!!! Calpol120 (Mor kutu), iki olcek verebilirsiniz.. Calpol250 (Kirmizi kutu) 1 olcek
 verin. 
2- Silme capak olursa, Tobrased kullanin.. Toplu igne kadar capak oluyorsa, sadece, kagit mendil ile silin. 
3- AYNEN devam....

Mesaj Tarihi: 11 Oca 2019 Saat 08:41
Kadir hocam merhaba, gribi ilacsiz atlatiyoruz sayenizde, burnum cok tikali serumfizyolojikle acmaya calisiyoz ama zor oluyo geniz akintisi oluyo oksuruk var, birde burnunu okadar cok sildiriyoki uc kismi kaniyor artik, surebilecegimiz bir merhem var mi mikrop kapmamasi icin, trsekkurler..

Mesaj Tarihi: 11 Oca 2019 Saat 14:35
Birde iki gun ates oldu birgun olmadi simdi yine artmaya basladi normalmi, cok oksurdugu icin kan testi yaptiralim mi tesekkurler

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 11 Oca 2019 Saat 19:14
Illaki, antibiyotik kullanmayin dusunuyorsaniz, Kan Sayimi yaptirin.. 
Burnunu su ile temizleyin. 
Yara oldu ise, Furacin gunde; 2x1 surun.. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat