Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Karin agrisi

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=62209
Tarih: 20 Nis 2024 Saat 03:44

Konu: Karin agrisi
Mesajı Yazan: nea
Konu: Karin agrisi
Mesaj Tarihi: 10 Oca 2019 Saat 18:49
Kadir Bey merhaba, 5.5 yasindaki oglum ve 4 yasindaki kizimda sali aksami karin agrisi basladi dun hastaneye gittik kan tahlili yapildi muayene yapildi hicbirsey cikmadi, gece oglumun agrisi cok oldu acile gitti babasiyla idrar tahlili yapildi bisey cikmadi ultrasonda bakmislar yine bisey yok biraz gaz var demisler. gunduz agri olmadi simdi yine cok agriyor diye bagirmaya basladi.

tahlil sonuclari 5.5 yas erkek icin
wbc 10
lymph 3.81
plt 587
mpv 5.63
pdw 17.55
ferritin 19.36
vitamin b12 1131
folik aait 9.6
idrar testinde 1 lokosit goruldu yaziyor
bu arada gece acilde baska hastanede bir daha idrar testi yapilmis orada eritrosit 8 cikmis.

4 yasindaki kizim icin de
wbc 9.45
lymph 3.42
plt 454
mpv 4.75
pdw 17.25
ferritin 17.47
vitamin b12 1020
demir 68

idrarda eritrosit 8

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 10 Oca 2019 Saat 18:58
karin agrisinin sebebi kil kurdu falan olabilir mi acaba ? ates kusma ishal yok sabah kakasini yapti katiydi ama kurt icin incelemedim aklima gelmemisti aksam olunca agrisi tekrar basladi.

bir de konuyla alakasi var mi bilmiyorum ama sali gecesi karninin ilk agrimaya basladigi aksam5.5 yasindaki oglumun vucudu cok soguk geldi atesolcerle olctum 35.1 di. uzerini giydirdim
yorgan orttum hatta sicak su torbasi koydum biraz zorla 36 ya cikarabildim vucut.sicakligini gun icerisinde de 35.5e fln indigi oldu hastanede hickimse aciklik getiremedi bu konuya. bugun normal 36.7 civarinda.
bir de pazar gunu ellerinde dokuntu cikmaya basladi gecen sene el ayak agiz hastaligi gecirmisti atesli olarak seyrini bildigimiz icin dokuntuleri ona benzettik ancak ates vs hic olmadi. ayni el ayaktaki gibi dizlerinde ayaklarinda agzinda da cikti yaralardan kisa surdu bi gun sadece agzim az aciyo dedi ama yemek yiyebildi sonra acisi da gecti. suan dokuntuler cok az kaldi gecti sayilir.

Mesaj Tarihi: 10 Oca 2019 Saat 19:32
simdi vucut sicakligi yine dusmeye basladi 35.5 oluyor vucut sicakliginin dusmesi nedendir acaba hic bilgi bulamiyorum karni da cok agriyor halsizlesti

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 10 Oca 2019 Saat 20:06
Domuz Gribi geciriyor.. 
Goren doktorlarin da, ne kadar  "ahlakli ve bilgili!!" olduklari, Karin agrisi ile gelen bir hastadan; Folik sit,
 Ferritin ve B12 vitamin tayini istemelerinden belli!!
Bunlar RESMEN PUST!! 
NOT: Bir daha, Idrar tahlili yaptirdiginizda, mikroskopisinden ziyade; NITRIT degerine bakin..
Nitrit:(-) ise, kesinlikle IYE yok demektir.. 
Bazi PUST laboratuvarlar kasten santrifuj yapilmis idrarda Lokosit bakip, yuksek sayida Lokosit goruldu
 diye, sanki IYE varmis gibi SAHTE  rapor verirler..

Mesaj Tarihi: 10 Oca 2019 Saat 20:09
peki domuz gribinde ates olmaz mi hic ates yok dedigim gibi aksine ates dusuyor 35.5 lara biz isitmaya calisiyoruz

Mesaj Tarihi: 10 Oca 2019 Saat 20:09
hic atesi cikmadi bu surecte ve ates dusurucu falan hic kullanmadik

Mesaj Tarihi: 10 Oca 2019 Saat 20:18
 Viruslar, Kemik iligine baski yaparak, vucut savunmasini kirarlar.. Once bir ATES dusmesi olur, sahis
 "usur" ve bu usume 'nin arkasindan ATES gelince de: usutme sonucu hasta oldugunu zanneder!! 
Yataktan disari cikmasin, bu devrede, Sicak ve Istirahat ile hastaligi, basinda atlatir. 

Mesaj Tarihi: 10 Oca 2019 Saat 20:28
anladim, peki baska oksuruk burun tikanikligi ishal vs hicbirsey olmamasi da normal mi boyle domuz gribi olur mu?
kusura bakmayin hocam ilk defa boylesiyle karsilastik ne olduguna anlam verememek cok korkuttu bizi

Mesaj Tarihi: 10 Oca 2019 Saat 22:46
Aldigi virus miktarina ve cinsine gore, ve o andaki vucudun bagisikligina gore degisir. 
Uymuyor diyorsaniz, bir:"Kan Sayimi" yaptirip, bana yazin. 

Mesaj Tarihi: 11 Oca 2019 Saat 05:32
tam kan sayimi yaptirmistik carsamba gunu hocam sonuclar soyle;
wbc                                                                       10.01
notrofil orani                                                           49.50            
lenfosit orani.                                                         38.05
monosit orani.                                                         9.25
eozinofil orani.                                                         1.64
bazofil orani.                                                            1.57
notrofil mutlak sayisi.                                               4.95
lenfosit mutlak sayisi.                                               3.81. (H). ref (0.6-3.4)
monosit mutlak sayisi.                                             0.93
eozinofil mutlak sayisi.                                             0.16
bazofil mutlak sayisi.                                                0.16
eritrosit.                                                                    5.12
hemoglobin.                                                            13.35
hematokrit.                                                              39.46
ortalama eritrosit hacmi MCV.                                 77.06
ortalama eritrosit hemoglobini MCH.                      26.07
ortalama eritrosit hemoglobin konsantrasyonu       33.83
trombosit PLT                                                           587.      (H).   ref (142-424)
ortalama trombosit hacmi MPV.                             5.63.       (L).    ref(6-11 fl)
trombosit dagilim genisligi PDW.                            17.55.      (L).    ref(18-22 fl)
platelektrit PCT.                                                       0.33
eritrpsit dagilim genisligi RDW-CV.                         13

Mesaj Tarihi: 11 Oca 2019 Saat 06:05
bu arada oglum haziran 2013 dogumlu 5.5 yasinda

Mesaj Tarihi: 11 Oca 2019 Saat 17:58
Kesinlikle VIRAL enfeksiyon, SAKIN Antibiyotik vermeyin.. 
Kan sayiminda anormal hicbir sey YOK.. Farkli olanlar tamamen, Viral enfeksiyonlarda olusan tablodur..

Mesaj Tarihi: 13 Oca 2019 Saat 03:33
Cok tssekkur ederiz hocam, bir sorum daha olcak bugun doktor aradi tahlil sonuclarina gore oglumda (5.5 yas)
demir 39
demir baglama kapasitesi 378
ferritin 19.36
hgb 13.35

bu sonuclara gore demir eksikligi oldugunu ve bir sise ferro surup kullanmamiz gerektigini soyledi.
2 sene once de kizim icin demir eksikligi var demislerdi kan ilaci vermislerdi siz gerek yok demistiniz kullanmamistim ve simdi onun demir degeri gayet guzel cikmis bir sorun yok Allah razi olsun hocam. Bu degerlere gore ogluma demir surubuna kullanmama gerek var mi ?

Mesaj Tarihi: 13 Oca 2019 Saat 07:37
Goruyorsunuz degil mi, SAHTEKARLIGI!!!  
Kasten atesli devrede; Demir&Demir Baglama ve Ferritin baktiriyor, PUST.. Biliyor, her atesli hastalikta bu
degerlerin dusecegini, sizi bu yolla kandirip, abone edecek, sahtekar!!!
Sakin bu SAHTEKARA inanmayin.. HGB:13,35 ve bu ahlaksiz sahtekar hala Anemi tedavi etme pesinde.. 
Bunlar hep, "muhtesem", Saglik Reformlarinin sonucunda, peydahlanan, AHLAKSIZ SAHTEKARLAR!! 
Bol doktor yetistirmek icin, her onlerine gelen hergeleyi doktor yaparlarsa iste boyle olur.. 
Bu sahtekarliklari herkese anlatin.. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat