Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Burun tıkanıklığı

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=62993
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 21:39

Konu: Burun tıkanıklığı
Mesajı Yazan: NnesrinN
Konu: Burun tıkanıklığı
Mesaj Tarihi: 14 May 2019 Saat 23:02
Hocam merhaba kızım 4.5 yaşında. Nisan ayında burun tıkanıklığı öksürük şikayetlerimiz oldu. Sonrasında düzeldi. Birkaç gün sonra tekrar geceleri horlama, burun tıkanıklığı, ağız kokusu, geni akıntısı şikayetleri oldu. Arkasından iki gün de ateşi olunca doktora götürdük. Akut sinüzit teşhisi koydu ve antibiyotik, zyrtec damla ve rinfant sprey kullandık. Tedavi bitince şikayetleri geçti. Antibiyotik biteli beş gün oldu sabah şiddetli öksürükle uyandı. Sonrasında yine burun tıkanıklığı, gece horlama, ağzı sürekli açık uyuyor. Cold mix ya da sf le temizleme işe yaramıyor.Bugün de ateşi oldu. Kbb uzmanı sağ burun deliğinde geniz eti olduğunu, sol taraftada kıkırdak bozukluğu olduğunu söyledi. Tekrar antibiyotik, sudafed ve burun spreyi yazdı. Geniz eti tedavisi yapacağız aşırı sorun oluşturursa ameliyat gerekir dedi.Ama kullanmaya başlamadım ilaçları henüz. Ne yapmamızı önerirsiniz?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 15 May 2019 Saat 05:00
SADECE; Iliadin damla kullanin.. Sprey etkili degildir, gecici bir cozum saglar ama asla duzelme saglamaz. 
Ilaveten, geceleri ColdMix kullanmaya devam edin..
Iliadin damla yaparken, sirt ustu yatirin, her bir burun deligine damlattiktan sonra basini o tarafa cevirip, 
1-2 dakika bekletin. 
Her Gripde, sinuslerde de; "Sinus agizlarinin" kapanmasi sonucu bu sikayetleri olur.. Antibiyotiklerin ASLA
kullanilmamasi sarttir. Antibiyotiklerle, genizdeki Probiyotik  bakterileri yokettiginizde, bu bolge, Ikinci
 enfeksiyonlara acik hale gelir. 
SAKIN; Sudafed kullanmayin.. Akintiyi , Bilhassa Sinus akintisini koyulastirir ve bosalmasini engeller. Bu
durumda da, bir kac sene sonra ameliyat gerekir. 
Yazilarimi okuyun ve SAKIN, Turk cocuk ve KBB doktorlarina itimad etmeyin. 
Turk KBB doktorlari; "Nasal polip" ile "Geniz eti" farkini bile bilmezler... 
Sag-sol diye ancak; nasal poliplerden bahsedilir. Geniz eti ORTADIR... Sagi-solu olmaz.. 
Ayrica da; bu yasta "Nasal Polip" olmaz.. 

Mesajı Yazan: NnesrinN
Mesaj Tarihi: 15 May 2019 Saat 12:26
Çok teşekkür ederim hocam. Yazılarınızı sürekli okuyor ve uyguluyorum. Anlattıklarınızla aklımızda hiç bir soru işareti kalmıyor gerçekten çok sağolun

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat