Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Karın ağrısı

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=63337
Tarih: 20 Nis 2024 Saat 04:27

Konu: Karın ağrısı
Mesajı Yazan: Fatımasare
Konu: Karın ağrısı
Mesaj Tarihi: 05 Tem 2019 Saat 05:59

İyi günler hocam 47 aylık kızım iki gün önce karnım ağrıyor diye ağlamaya başladı ara ara giren bi ağrı ile acile götürdük gaz dedi gönderdi
İki gün bekledik geçmedi her yediğini kusuyor birşey yemiyor halsiz kaldı ayakları bacakları çok ağrıyor hemen kendi doktorumuza geldik bi tane serum yaptılar kan idrar kaka ve ultrason tahlili yaptılar  kan ve idrar da birşey yok ama ultrason da bir kaç birşey gördü tam emin olamadı yatış yaptırdı yemediği için serum veriyorlar birde ağrı kesici yaptılar hala ağrı devam ediyor ne yapacağımı şaşırdım lütfen yardımcı olun hocam

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 05 Tem 2019 Saat 06:39

Mesaj Tarihi: 05 Tem 2019 Saat 06:43

Mesaj Tarihi: 05 Tem 2019 Saat 06:46

Mesaj Tarihi: 05 Tem 2019 Saat 06:47
Hocam bu arada ateş ve ishal yok lavman yaptilar 
Ama halen karın ağrısı devam ediyor

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 05 Tem 2019 Saat 10:02
O ahmaklara söyleyin, niye akıllarına hiç "barsak solucanı" gelmiyormuş??
İligilenmezlerse, siz kendiniz Andazol şurup alın. İlk gün 2 ölçek ( toplam 20ml eder) 15. gün tekrar 2
ölçek içirin. 
Kasten solucan düşünmezler ki, bu pahalı tetkikleri yapabilsinler!!!

Mesaj Tarihi: 05 Tem 2019 Saat 11:44
Hocam bugün tekrar ultrason yaptılar apandisit şüphesi var diyor ve tekrar kan tahlili yapıldı kan tahlili sonucu na göre karar vericem dedi birde hocam sürekli yediğini kusuyor ve karın ağrısı geçmiyor 

Mesaj Tarihi: 05 Tem 2019 Saat 13:46

Mesaj Tarihi: 05 Tem 2019 Saat 15:12

Mesaj Tarihi: 05 Tem 2019 Saat 15:17
Hocam rotavirüs teşhisi kondu hiçbir şey yemediği için serum ile besliyor lar birde bağırsak enfeksiyonu için biteral antibiyotik yaptılar 

Mesaj Tarihi: 12 Tem 2019 Saat 19:36
Rotavirus da; kusma ve ishal beraber olduğundan, susuz kalma ihtimali vardır.
Ben bütün hastalarımı, sadece Emedur100 fitil ile kusmalarını azaltarak, hiç Serum takmadan iyileştirirdim..
O Allahın aptalları; Gaita tahlilinde Candida mantarı çıktığı halde, hala antibiyotik verecek kadar CAHİL.
Sakın Biteral vermeyin.

Mesaj Tarihi: 19 Tem 2019 Saat 03:39
Hocam selamlar 4 temmuz  da başlayan karın ağrısı için özele gittik size yazdıklarımı yaptılar baktık çocuk ağrısı geçmiyor cumartesi günü çıktık hastaneden bize yine antipiyotik verdi ama eve gidince kızım da yine kusma ve karın ağrısı devam edince üniversiteye götürdük orda detaylı kan tahlili yaptılar karaciğer enzimleri yükselmiş dediler ve yatırdılar iki gün orada tedavi gördük düşmeyip yükselince bizi sevk ettiler izmir Ege üniversitesi ne orada özel bir doktor bulup hemen yatış yapıldı ve 3 gün içinde enzimleri düştü tüm tetkikler tahlilleri yapıldı ama neden yükseldiği ni bulamadılar viral bir enfeksiyon olabilir dediler geçen cuma oradan çıktık şuan evdeyiz 20 gün sonra tekrar kontrole gidicez eve misafir almıyoruz ve şuan daha dikkat ediyoruz 
Şuan kullandığım ilaçlar ulsafok ,evicap , çinko , ve OMEGA 3 neden böyle oldu anlamadım hocam psikolojimiz bozuldu 
Keşke sizin gibi doktor lar Türkiye de olsa çok ihtiyacımız var

Mesaj Tarihi: 19 Tem 2019 Saat 09:44
Şu; "yükselmiş" denilen karaciğer enzimlerini bana bir yazarmısınız?

Idrar tahliline baktığımızda; dansite'nin (1020) anormal yüksek olduğu görülüyor. Ayrıca; Keton (4+)
 olması, demektir ki, aşırı kusmalar sonucu çok su kaybetmiş. Böyle durumlarda doku yıkımı da olduğundan,
AST ve ALT'nin 60-90  gibi iki haneli yükseklikleri, karaciğer harici doku yıkımı gösterir ki, HİÇ ÖNEMİ YOKTUR!!
verilen ilaçların hiçbirini kullanmayın.
Çocukta önemli HİÇBİR ŞEY yok.. Normal hayatınıza devam edin.

Mesaj Tarihi: 19 Tem 2019 Saat 14:54

Mesaj Tarihi: 19 Tem 2019 Saat 16:52
Şimdi oldu.. Gördüğünüz gibi; Hepatitlerde işte bu seviyelerde bir yükseklik olur..
 NAC verdiklerine göre; bir  "Parasetamol"  zehirlenmesi mi var??Yoksa gene bu ahmak Türk doktorları,
Aferin+Peditus+Calpol beraber vermeye mi başladılar??

Mesaj Tarihi: 19 Tem 2019 Saat 18:22

Hocam iyi günler ben bir yıldır antibiyotik ağrı kesici ateş düşürücü kullanmıyorum 2 temmuz salı günü karın ağrısı ve kusma ile başlayan şikayetimiz için gece acile gittik bize ultrason çekip  gaz dediler gönderdiler. Bir gün evde bekledik. 4 temmuz Perşembe günü sağlık ocağına gittim doktorumuz muayene etti acilen hastaneye gidin dedi bebeklikten beri gittiğimiz özel hastanedeki doktoruna götürdüm. Bize hemen yatış yapıp sıvı takviyesi kan ultrason idrar alındı tahlilleri size gönderdim ilk apandisitten şüphelendi ler iki tane çocuk cerrahı baktı hayır apandist yok dedi. Sonra rotavirüs dedi bağırsakta ki lenfler şişmiş dedi bize orada antibiyotik ve ağrı kesici yaptılar. Ama doktorumuz 6 temmuz cumartesi günü şehir dışına gidecekcegi için bize çıkış yaptı biz eve çıktık ve antibiyotik verdi ama antipiyotikleri kullanmadık . Kızımın yine kusma ve karın ağrısı devam edince devlet Hastanesi'nin acile gittik orada bize çocuk cerrahı mı yönlendirdiler ameliyat dedi biz kabul etmedik burada Pamukkale üniversitesi'ne gittik üniversitede tahlilleri yapıldı karaciğer enzimleri yüksek denildi  ve 6 temmuz cumartesi gecesi yatış yapıldı. Orada ilaç tedavisine başlandı 2 gün boyunca düşmeyip yükselince bizi izmir Ege üniversitesi'nde sevk ettiler. 9 temmuz salı günü Orada hemen tedavisi başlandı. Ve tüm tetkikler yapıldı ultrason kan değerleri Eko EKG göz ilaçlı beyin ve batın emarı kan gazı tetkikleri genetik tetkikleri hepsi yapıldı .12 temmuz cuma günü tahlillerimiz normal çıkınca Karaciğer enzimleri düşmeye başlayınca bizi taburcu ettiler .ama 20 gün sonra tekrar kontrole gideceğiz çıkmayan bazı kan tahlilleri var kan bakırı ve Wilson suan 20 gün evdeyiz ziyaretçi almıyoruz. İzmir Ege üniversitesi'ndeki profesör doktor viral enfeksiyon olabilir dedi. Ama ben bir anda bu kadar nasıl yükselir ve Doktorlar bunu nasıl anlamaz bir türlü anlayamıyorum.

Mesaj Tarihi: 19 Tem 2019 Saat 23:08
1-Bu geri zekalılar o zaman NİYE NAC vermişler?
2- AST ve ALT yanlış olçulmüş olabilir. Bunun sağlamasını da; SARILIK OLUP OLMADIĞI İLE ANLAŞILIR.
Eğer, AST ve ALT doğru ölçüldü ise, kesinlikle SARILIK görülmüş olması ŞARTTIR..
Hiç sarılık lafı geçmediğine göre kesinlikle AST ve ALT değerlerinde hata vardı.. Ayrıca da, olsa idi bu
 kadar kısa sürede düşmezdi.
Yuh olsun bu doktorlara!!
3- Ne Wilson sirozu!!!  Wilson sirozunda saclar küçük kıvırcıklar şeklinde olur. Saçlası düz ise Wilson
 sirozundan laf edilmez.. Ama orası Türkiye!!

Mesaj Tarihi: 19 Tem 2019 Saat 23:19
Hocam bilmiyorum ki sarılık yok dendi saçları da düz benim dedem siroz dan vefat etti demiştim galiba ondan yaptılar o testi peki hocam iki üniversite de de tahlil sonuçları yanlış mı ölçüldü  . İzmir deki Prof ben 3 gün içinde düşürürüm bu değerleri dedi ve düştü peki hocam neden karın ağrısı ve kusması geçmedi hicbisey yemedi 1 hafta ve çok ağrıları vardı çokta halsizdi çok korktuk hocam 
İlk defa böyle birşey başımıza geldi ne yapacağımızı şaşırdık 

Mesaj Tarihi: 19 Tem 2019 Saat 23:20
Hocam birde akut hepatit olabilir dediler .

Mesaj Tarihi: 20 Tem 2019 Saat 09:10
Herhangi bir cins Hepatit olsa, ön planda SARILIK mutlaka olurdu.
Ayrıca da, NE TİP HEPATİT?   HepatitA'mı yoksa HepatitB'mi??  ( daha gerisi varda, kafa karıştırmayayım)
AntiHbS, Antı HAV yapılmadımı?? Yapılmadı ise, kesin bir sahtekarlık dönüyor demektir.

Mesaj Tarihi: 21 Tem 2019 Saat 12:02

Mesaj Tarihi: 21 Tem 2019 Saat 13:33
Resmi yan değil de DÜZ göndermeniz mümkünmü??
Kopyala -Rotate olmuyor.

Mesaj Tarihi: 21 Tem 2019 Saat 19:39

Mesaj Tarihi: 21 Tem 2019 Saat 21:37
Hocam birde bacakları yani diz kapağının arkasının ağrısı geçmiyor

Mesaj Tarihi: 22 Tem 2019 Saat 09:13
Bu tahlillere göre SADECE, Grip geçirdiği söylenebilir.
Bazı Gripler çok ağır seyir gösterir. Bunlarda adele yıkımı vardır. AST ve ALT yüksek olup da, Bilirubin'in
normal olması; Gribe bağlı adele yıkımını gösterir.
Viruslar, kendileri çoğalamazlar. Canlı hücrelerin içine girerler ve protein imal eden hücre içi  yapıları
istila ederek  kendi vücut proteinlerini imal ettirirler. Bağışıklık sistemi bunu fark ettikten sonra, içinde
 virus olan bütün hücreleri parçalarlar.. İşte o yüksek olan AST ve ALT bu yıkımı gösterir. Ayrıca da, bu
yıkım sonucu "Adele ağrıları da" olur...
Bunlar salak olduklarından, bu mekanizmaları bilmezler.

Mesaj Tarihi: 22 Tem 2019 Saat 10:49
Peki hocam ben şuan ne yapmalıyım verdiği ilaçlara devam edeyimmi 
Ursofalk 250mg/5ml sabah akşam tok bir ölçek 
Zinco 15mg/5ml sabah akşam tok yarım ölçek 
Evicap 100 l.U günde bir tok
Nutrigen OMEGA tok günde bir ölçek 
Haftaya kontrole gidicez 
Birde hocam kokuya karşı aşırı duyarlılığı var .
Bu Adele ağrıları nasıl geçer .
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim 
Allah razı olsun sizden 

Mesaj Tarihi: 22 Tem 2019 Saat 14:42
Hiçbir ilacı kullanmayın.
Her hangi bir ağrı kesici verebilirsiniz (Calpol, Dolven gibi)

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2020 Saat 15:13
Hocam sizi yine rahatsız ediyorum lütfen kusura bakmayın sizi rahatsız ediyorum . Keşke sizin gibi doktorlar olsa Türkiye de
 54 aylık 4 buçuk yaşında ki kızım cuma günü hafif ateşi vardı gece uyuyamadı cumartesi gündüz de hafif ateşi vardı gece 39.00 dan aşağı düşmedi ve gece karnım ağrıyor diye uyandı arada ağrılar giriyor sabah acile götürdük doktor baktı kan tahlili yaptı yazdan size yazmıştım bı karaciğer enzimleri miz de yükselmiş olmuştu o yüzden ast ve alt sine de bakıldı kan tahlilleri normal dedi soğuk algınlığı grip dedi 
Ama augumentin-bıd fort 400 mg+ 57 mg / 5 ml antibiyotik ile 
Kreval 75mg / 5 ml öksürük şurubu vermiş öksürüğü var diye birde 
Dolven hocam arada karnına ağrı giriyor ve çok halsiz ateşi şuan yok ama ne yapmalıyım size tahlil sonuçları nı aticam sizin dediğiniz her şeyi yapıyorum bal limon , bal zencefil zamanınizdan aldım kusura bakmayın şimdiden çok teşekkürler 

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2020 Saat 15:28

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2020 Saat 15:37

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2020 Saat 20:31
SAKIN, hicbir ilaci kullanmayin.. Yoksa basiniza buyuk isler acilir. Hele Kreval yazmasi tamamen "kotu niyet"!! 
Grip geciriyor. Yataktan cikmasin, bol su/sivi gidalar verin, VE SAKIN Atesini dusurmeyin. 
Gordunuz iste: o "yuksek" denilen; AST ve ALT'den hicbir sey cikmadi. 
Bazi Griplerde bu sekil AST ve ALT yukselmeleri olabiliyor, ASLA Karaciger hastaligi degildir. Olursa; AST ve
ALT degerleri, 2000-3000 leri asar.. 

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2020 Saat 21:25
Teşekkürler hocam Allah razı olsun size sormadan kullanmadım zaten koruma için vermiş antibiyotiği ne kadar düzenbaz lar 

Mesaj Tarihi: 14 Oca 2020 Saat 19:11
Hocam iyi akşamlar bugün sağlık ocağı kontrolü müz vardı geçen gün size yazmıştım kan tahlilleri normal di ama antibiyotik vermişler di acil de sağlık ocağı doktorumuz o gün yokmus evet ama boğazları kızarmış ve şişmiş  dedi antibiyotiği kullanın mutlaka dedi ateşi yine çıkmaya başladı normal de sağlık ocağı doktorumuz antibiyotik hiç vermiyor ne yapayım hocam kullanayım mı 
Augumentin Bıd fort 400 ml  

Mesaj Tarihi: 14 Oca 2020 Saat 19:14
Birde hocam dilinde pas , koku ve ates var

Mesaj Tarihi: 14 Oca 2020 Saat 20:16
dilinde pas , koku ve ates var 

Bu uc bulgu varsa, antibiyotik gerekir. 

Mesaj Tarihi: 18 Oca 2020 Saat 01:08
Hocam iyi günler salı günü size yazmıştım ve antibiyotiğe başladık dilde pas + ateş + koku olduğu için 3 gündür sabah akşam yarım ölçek augumentin 400 ml kullandım şuan kızımın durumu iyi antibiyotiği bitirmeden bırakayım mı birde hocam kızım iki gün boyunca öksürük ten uyumadı çok yıprandı bende sizin dediğiniz şeyleri yaptım öksürük kesici şurup vermedim ama eşim tanıdığımız eczaneden doğal bir şurup bulmuş iki ölçek verdik öksürüğü kesilmedi arada öksürüyor ama onu uyutmayacak kadar değil sizce zararlı mı hocam size fotoğrafları yolluyorum şimdiden herşey için çok teşekkür ler
Allah sizden razı olsun

Mesaj Tarihi: 18 Oca 2020 Saat 01:12

Mesaj Tarihi: 18 Oca 2020 Saat 01:15

Mesaj Tarihi: 18 Oca 2020 Saat 01:21

Mesaj Tarihi: 18 Oca 2020 Saat 01:23
Hocam bu şurup tan sadece iki ölçek kullandım İnşallah bir sorun olmaz 

Mesaj Tarihi: 18 Oca 2020 Saat 06:17
4 yas SONRASI diyor!! 
Kucuk cocuklarda, Sodium benzoate, Benzyl alkol'e donusur 
Nereden bulursunuz boyle seyleri!!  Ilac degildir diye de yaziyor!! 
Siz simdi buna; "Dogal surup" mu diyorsunuz… 
Tutti-Frutti aromasi, Sukraloz cok "DOGAL" cunku!!!! 
Afyon ve Esrar da dogal.. Mis gibi bitkisel urunler!!!

Mesaj Tarihi: 18 Oca 2020 Saat 10:52
Hocam eşim almış birde tanıdık eczane önermiş bir daha kullanmam 
Hocam peki antibiyotiği keseyimmi 3 gün kullandım ama kızım şuan iyi

Mesaj Tarihi: 18 Oca 2020 Saat 19:07
Butun ilaclari kesin, o "Eczaci kazigi" ilacida cope atin. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat