Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

SEZERYAN sonrası NORMAL doğum GRUBUMUZ

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Genel Konular
Forum Adı: Doğum
Forum Tanımlaması: (Doğum hakkında herşey)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=6742
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 12:06

Konu: SEZERYAN sonrası NORMAL doğum GRUBUMUZ
Mesajı Yazan: sevalce
Konu: SEZERYAN sonrası NORMAL doğum GRUBUMUZ
Mesaj Tarihi: 24 Şub 2008 Saat 17:25
sezeryandan sonra normal doğum yapan ya da böyle birini tanıyan varmı arkadaşlar aranızda.ben ilkini bebeğim ters geldiği için sezeryan yaptım ama ikinciyi allah nasip ederse ısrarla normal doğurmak istiyorum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: bıdık
Mesaj Tarihi: 24 Şub 2008 Saat 22:58
canım merhaba..ben şöyle biliyorum normalde olabilirmiş ama biraz riskli olurmuş ve ülkemizde de doktorlar bu riske girmek istemiyorlarmış bende çok araştırmıştım yazılanlar hep böyleydi..sevgiler..

-------------
http://lilypie.com">

Mesaj Tarihi: 25 Şub 2008 Saat 08:23
sağol minecim seninde bir bilgin olursa bana haber ver lütfenApprove 

Mesajı Yazan: ALPELLA
Mesaj Tarihi: 26 Şub 2008 Saat 15:45
Benim de bilgim şu şekilde;

Normalse ilk doğumun ikinciyi sezeryan yapabiliyorsun ama

İlk doğum sezeryanse 2. yi normal yapmıyorlar. Nedenini bilmiyorum istersen araştırırım

Mesajı Yazan: irme
Mesaj Tarihi: 27 Şub 2008 Saat 09:44
benim bildiğimde Derya gibi..Neden olarakta ilk doğumunu sezeryan yapan,2. doğumda normal olacaksa ıkınma ve zorlanmadan ötürü dikişlerinin zarar görme,hatta yakın zamanlarda olduysa açılma ihtimali varmış diye duymuştum..ama ne derece doğru bilmiyorum..

-------------
Pamuk Prensesin Annesi...
http://www.glitterfy.com/">

Mesajı Yazan: bıdık
Mesaj Tarihi: 27 Şub 2008 Saat 13:22
Orjinalini yazan: irme irme Yazdı:

benim bildiğimde Derya gibi..Neden olarakta ilk doğumunu sezeryan yapan,2. doğumda normal olacaksa ıkınma ve zorlanmadan ötürü dikişlerinin zarar görme,hatta yakın zamanlarda olduysa açılma ihtimali varmış diye duymuştum..ama ne derece doğru bilmiyorum..

evet bende her yerde böyle okudum ve bu yüzden doktorlar riskli bir doğum diye yapmıyorlar..

-------------

Mesaj Tarihi: 28 Şub 2008 Saat 08:31

kızlar napıcam ben bir türlü olumlu cvp alamadım.riski göze alsammı ne dersiniz?ConfusedConfusedConfused

Mesajı Yazan: irme
Mesaj Tarihi: 28 Şub 2008 Saat 09:08
Orjinalini yazan: sevalce sevalce Yazdı:

kızlar napıcam ben bir türlü olumlu cvp alamadım.riski göze alsammı ne dersiniz?ConfusedConfusedConfused

wallaha ben senin yerinde olsam,almazdım canım..niye riske giresin ki..hem kendin hem bebeğin için..

-------------
Pamuk Prensesin Annesi...

Mesajı Yazan: HaYaL
Mesaj Tarihi: 28 Şub 2008 Saat 17:36

bence ne kendini nede bebeğini riske atma derim. evet sezeryanda toparlanmak biraz uzun sürüyor ama bu riske değmez canım. hakkında hayırlısı olur inşallah.

-------------
http://yusufbarankoksal.blogspot.com/ - http://yusufbarankoksal.blogspot.com/

Mesajı Yazan: SevaL
Mesaj Tarihi: 05 Mar 2008 Saat 16:06
sevalce ben hiç duymadım ilk doğumunu normal yapıp ikinci doğumunu sezeryan yapanı ki mantıklı düşünürsek imkansız gibi geliyor normal doğumda o kadar çok ıkınıyoruzki iç karnızım genişliyor bide ilk sezeryan ikincide ıkındığını düşün iç karnın komple yırtılabilir patlayabilirrrr hiç bir doktor bunu gze alamazzzzz.

-------------

Mesaj Tarihi: 06 Mar 2008 Saat 09:45
sevgili adaşım araştırmalarınla beni bilgilendirdiğin için sana çok teşekkür ederim.ikinci doğumumu ege üniversitesinde yapmayı düşünebilirim.çok sağol canımApproveApproveApprove

Mesajı Yazan: sevimliyiz
Mesaj Tarihi: 05 Nis 2008 Saat 22:26
Merhaba arkadaşlar , Yeni üye olduğum bu sitede iyi paylaşımlar dileği ile sizlere sez. sonrası vajinal doğum (ssvd) gubundan bahsedeceğim.

1 sene önce SAĞLIK BAKANLIĞImızın doktorlara yönelik bir talimatnamesini okudum.Diyordu ki :

'' 2 sezeryan yapmış anne eğer isterse normal doğum yapabilir. Bu konuda teşvik edin..''

BUNUN ÜZERİNE..

yerli ve yabancı siteleri , doktor raporlarını , araştırma yazılarını okudum.
ssvd  konusunda çalışmalar yapan  Kanadalı , Amerikalı , İngiliz kuruluşlarla yazıştım ve ssvd yapmış ( türk ve çoğunluğu yabancı )annelerle  konuştum.

SONUÇ ..

Ssvd 25 senedir Amerika ve Avrupa da yapılıyor.

Sezeryan sonrası sezeryan olmak ssvd  den daha tehlikeli.

2-3 ve 4 sez. sonrası normal doğum yapmış onlarca anne var Avrupa da ve Amerika da

Hatta Avrupa da evde ssvd oldukça yaygın.

Ne yazıkki Türkiye de Dr.lar bu konuda hala çekimser kalıyorlar SAĞLIK BAKANLIĞI mızın talimatnamesine karşın.

VE...

1 sene önce ben de bir grup kurdum. SSVD yapmış anneleri buldum ve grubumuza üye oldular. Bütün belgeleri buraya ekledim.SSVD yapan dr.ları buluyoruz ve eklemeye devam ediyoruz.

Ayrıca ssvd aypmış annelerin ( grubumuzdakiler dahil ) hikayelerini de ekledim

AMACIM .

SSVD  hakkında annelerimizi bilgilendirmekti.

GEÇEN HAFTA,

Bir arkadaşımız 4.650 gr. bir bebeği dr. eşliğinde  normal ve sağlıklı bir şekilde doğurdu

ŞİMDİ,

Grubumuzda üye olmadan  önce ssvd yapmış  3 anne ,

Üye olduktan sonra doğum yapmış 3 anne ,

ve doğumunu bklediğimiz 2 anne var.

SİZLERDE

Bu konuda bilgi sahibi olmak , dökümanları okumak ve bizlerle paylaşımda bulunmak isterseniz imza kısmımda adresi buluna grubuma üye olabilirsiniz.

adres

SevgilerleClown

Mesajı Yazan: fatmabek
Mesaj Tarihi: 05 Nis 2008 Saat 22:48
bende sezeryan sonrası normal doğum yapmak isteyenlerden biriyim Big%20smile

-------------
"Evrendeki her şey senin içindedir. Her şeyi kendine sor." Mevlana
http://img197.imageshack.us/i/resim005vu.jpg/">

Mesaj Tarihi: 05 Nis 2008 Saat 23:08
Arkadaşlar,

sizin de ssvd yaptığını bildiğiniz kişiler var mı ?

ve ssvd yapan doktorlar ?

Mesajı Yazan: sengul
Mesaj Tarihi: 06 Nis 2008 Saat 09:46
Benim de  arkadaşım Almanyada doğum yapytı  1, sezeryan olmasına rağmen, 2.     normal doğum..
Bende  sezeryan  sonrası eğer  bir sorunn yoksa normal doğum yapılması taraftarıyım.....Clown

-------------
Kesinlikle çocuğuna “çocuk gibi” davranma.

Bu anneler olarak yaptığımız en büyük kabahat aslında.

Küçük olabilirler ama onlar da birey birey.

Mesajı Yazan: MySons
Mesaj Tarihi: 06 Nis 2008 Saat 14:06
Ben iki oglumuda sezeryanla dünyaya getirdim, fakat ikinci oglumu normal dünyaya getirmek istemistim, suni sanci verdiler 10gün geciktigi icin, yine olmadi sonunda kalp atislari düstügü icin onuda mecbur sezeryanla aldilar!
Bizim burada ilki sezeryanla olunca ikincide mecbur ögle olmasi gerekiyor diye bir düsünce yok doktorlar tarafindan! Sadece 2 sezeryandan sonra 3üncüyü mecbur sezeryan diyorlar! Doktorumun sadece söyledigi, benim hamileliklerim hemen hemen ard arda oldugu icin, cok sanci cekmemem gerektigini yani beni baska anneler gibi cok bekletemeyeceklerini dogum sancisiyla, yoksa normal istedigim icin karsi falan cikmadi, beni düsüncemde desteklemisti doktorum!
Acikcasi burada ilk defa duydum okudum ilk sezeryandan sonra hep sezeryan dendigini!!!! Bu burada böyle degil!!!!

-------------

Mesaj Tarihi: 06 Nis 2008 Saat 16:07
Orjinalini yazan: MySons MySons Yazdı:

Ben iki oglumuda sezeryanla dünyaya getirdim, fakat ikinci oglumu normal dünyaya getirmek istemistim, suni sanci verdiler 10gün geciktigi icin, yine olmadi sonunda kalp atislari düstügü icin onuda mecbur sezeryanla aldilar!
Bizim burada ilki sezeryanla olunca ikincide mecbur ögle olmasi gerekiyor diye bir düsünce yok doktorlar tarafindan! Sadece 2 sezeryandan sonra 3üncüyü mecbur sezeryan diyorlar! Doktorumun sadece söyledigi, benim hamileliklerim hemen hemen ard arda oldugu icin, cok sanci cekmemem gerektigini yani beni baska anneler gibi cok bekletemeyeceklerini dogum sancisiyla, yoksa normal istedigim icin karsi falan cikmadi, beni düsüncemde desteklemisti doktorum!
Acikcasi burada ilk defa duydum okudum ilk sezeryandan sonra hep sezeryan dendigini!!!! Bu burada böyle degil!!!!

Evet , canım. Ne yazıkki böyle.

Hatta çok gereksiz nedenlerle bile sezeryan ...

Yurt dışında sezeryan ve normal doğum annelerin tercihine bırakılmıyor.

....

Ben de 1 seneyi aşkın bir süredir ssvd nin duyurulması için uğraşıyorum.

Başarılı da oluyorum.

Benim vasıtamla konu hakkında bilgi alan 3 arkadaşım ssvd yaptı.

Hatta birisi hastaneye yetişemedi ve evde doğum yaptı  :)) ( ssvd için evde doğum tercih edilmemelidir.)

Şimdi  2-3 arkadaşım daha hamile.

Bakalım hayırlısı. Dr.ları ssvd konusunda onlara destek oluyorlar.
...

İsteyen arkadaşlara grubumun adresini özelden veririm.
sevgilerle

Mesaj Tarihi: 06 Nis 2008 Saat 21:12
Ben de oğlumu 2005 senesinde temmuz ayında sezeryanla dünyaya

getirdim.Sebepse makat gelişli ve amniyo sıvısının azalmasıydı, bir de

doğum esnasında boynuna  kordon dolandığı anlaşılmış o yüzden

sezeryan olduğuna şükrediyorum, normal olsaydı belki bebeğimi (Allah

korudu) kaybedebilirdim.Yani benim rahimde herhangi bir sorun yoktu o

yüzden ikincinin normal olma ihtimali yüksek Allah'ın izniyle, hem eğer

hemen hamile kalırsam arada 3,5-4 yıl olacak.İnşallah istediğim gibi

olur.Ben de ssvd yapmış bir ablayı tanıyorum hem bundan 5-6 yıl önce

kırsal kesimde bir hastanede.Doktorlar ilkinin nasıl olduğunu sormamışlar

kilolu olduğundan da sezeryan olduğunu farketmemişler ve ikinciyi normal  

doğumla  dünyaya getirmiş. 

Mesaj Tarihi: 06 Nis 2008 Saat 21:23

Ben de oğlumu 2005 senesinde temmuz ayında sezeryanla dünyaya

getirdim.Sebepse makat gelişli ve amniyo sıvısının azalmasıydı, bir de

doğum esnasında boynuna  kordon dolandığı anlaşılmış o yüzden

sezeryan olduğuna şükrediyorum, normal olsaydı belki bebeğimi (Allah

korudu) kaybedebilirdim.Yani benim rahimde herhangi bir sorun yoktu o

yüzden ikincinin normal olma ihtimali yüksek Allah'ın izniyle, hem eğer

hemen hamile kalırsam arada 3,5-4 yıl olacak.İnşallah istediğim gibi

olur.Ben de ssvd yapmış bir ablayı tanıyorum hem bundan 5-6 yıl önce

kırsal kesimde bir hastanede.Doktorlar ilkinin nasıl olduğunu sormamışlar

kilolu olduğundan da sezeryan olduğunu farketmemişler ve ikinciyi normal  

doğumla  dünyaya getirmiş. 

Hastanelerde böyle örnekler çok.

Grubumuzdan bir arkadaşım anlatmıştı şöyle bir hikaye :

teyzesi 22 sene önce ilk bebeğini sezeryan doğurmuş.

ikinci bebeğine hamile kalmış. sezeryan olacağını düşünüyormuş.

Ama hastaneye yetişememiş ve yolda doğum yapmış  :))

.....

Asıl üzücü olan bu konuya dr.ların ( çok azı hariç ) yanaşmaması.

Aslında onlar da biliyorlar ssvd nin iikinci bir sezeryandan daha az riskli olduğunu.

şimdi çabalarımız anneleri bilinçlendirmek ve bu suretle dr.ları da ikna etmek

ssvd nin dr. kontrolünde ve hastane şartlarında olanını destekliyoruz elbette.

Mesaj Tarihi: 06 Nis 2008 Saat 22:29
Sağlık bakanlığımızın Dr.lara  2 sez olmuş anneyi bile sezeryan sonrası normal doğum yaptırın eğer anne isterse diyor .

3. sayfada..

http://www.saglik.gov.tr/extras/birimler/acsap/taslak_protokoller.pdf" rel="no follow - http://www.saglik.gov.tr/extras/birimler/acsap/taslak_protokoller.pdf

Mesaj Tarihi: 06 Nis 2008 Saat 23:20
Nilay, teşekürler  çok güzel bilgiler.   Clapmalesef ülkemizde  dr. lar işin kolayına kaçıp sezaryen yapıyorlar.... Diğer ülkelerde   sezaryen   sayısı azalırken bizde   ise sayı artıyor.... Bunu aşmak biz annelerin elinde...

-------------

Mesaj Tarihi: 06 Nis 2008 Saat 23:37
türk tabibler birliğinin dergisinden bir link.

2. sayfanın ilk paragrafını okuyun.
http://www.ttb.org.tr/STED/sted0404/sezaryen.pdf" rel="no follow - http://www.ttb.org.tr/STED/sted0404/sezaryen.pdf

diyorki:

.....vajinal doğum sağlıklı bir anne için dört kat daha güvenli olup ( sezeryandan ),bazı kalp sorunları gibi kişisel sorunlarda vajinal doğumun riski fazladır.

ANNE ÖLÜM RİSKİ   sezeryan sonrası 2500 doğumda 1 den az iken ,

normal doğumda 10000 de 1 den azdır.......

yani tam 4 katı daha fazla sezeryanda ölüm riski

Mesaj Tarihi: 08 Nis 2008 Saat 15:35
Nilay   canım sen  dört çocuğunuda    normal doğumla mı yaptın??
4 çocuk  2 kız 2 erkek  süper..ClapClapClapmalesef bana göre değil Disapprove

-------------

Mesajı Yazan: fatoş
Mesaj Tarihi: 08 Nis 2008 Saat 19:46
Ben sezeryan yapmamak için çok direndim, normal  doğum olması için son ana kadar da bekledim, kızım 40+2 de doğdu ama o günde suyum geldi, kızım kanala girmedi, hiç açılma olmadı Disapprove mecburen sezeryana aldılar, yoksa doktorumu normal doğumu desteklediği için tercih etmiştim, eğer ileride 2. çocuğu düşünürsem, kısmetse bende normal doğum yapmak isterim Smile

-------------

Mesaj Tarihi: 08 Nis 2008 Saat 22:40
Orjinalini yazan: sengul sengul Yazdı:

Nilay   canım sen  dört çocuğunuda    normal doğumla mı yaptın??
4 çocuk  2 kız 2 erkek  süper..ClapClapClapmalesef bana göre değil Disapprove

canım ,

ne yazıkki sezeryandan sonra normal doğumun olabileceğini  4. bebeğime 6 aylık hamileyken öğrendim.

Ayrıca 3 sezeryan sonrası da normal doğumun mümkün olduğundan çeşitli Amerikalı dr. raporlarından ve 3 sez . sonrası normal doğum yapmış çeşitli anneler bularak ve konuşarak emin oldum.

Sonra gittim bir doğumevinin başhekimine ve normal doğum istiyorum dedim.

Öğretmenim ve siigortamla karşılayacağım masraflarımı dedim.

Tamam dediler ve hamileliğimin 6. ayından sonra sürekli oraya gittim geldim.

Yanlız benim bebek 41 haft doldurdu.

Sancılar başladı , 6 cm açılma oldu ama bebeğin başı kanala girmedi :((

Ben son ana kadar bekledim ama sonunda artık dr. sez. dedi.

:(( Benim bebiş daha doğmadan beni yarı yolda bıraktı.

..

Benim 6. ayımdan itibaren kurduğum ssvd grubu ile de sürekli yazışıyordum.

Ben doğum yapamadım ama benden sonra 3 arkadaşım ssvd yaptı.

Bu nedenle çok mutluyum.Sanki ben doğum yapmış gibiyim onlarla.

Ve ben ssdv yi duyurmak için kolları daha çok sıvadım tabii.Clown

Mesaj Tarihi: 08 Nis 2008 Saat 22:41
Orjinalini yazan: fatoş fatoş Yazdı:

Ben sezeryan yapmamak için çok direndim, normal  doğum olması için son ana kadar da bekledim, kızım 40+2 de doğdu ama o günde suyum geldi, kızım kanala girmedi, hiç açılma olmadı Disapprove mecburen sezeryana aldılar, yoksa doktorumu normal doğumu desteklediği için tercih etmiştim, eğer ileride 2. çocuğu düşünürsem, kısmetse bende normal doğum yapmak isterim Smile

Tabiki neden olmasın ?

Bu konuda bilgilenmen iiçn elimden geleni yaparım .

Sevgilerle

Mesajı Yazan: hilal
Mesaj Tarihi: 09 Nis 2008 Saat 00:22
canım çok hayırlı bi işe el atmışsın öncelikle tebrik ederim seni ClapClaphem çalışan annesin hem 4 çocuk hemde böle hayırlı işlerde bulunman gerçekten bi kadın olarak beni onure etti ne güzel bi hemcinsim varrClapClapClapClapClapClownClown
bende sezeryan oldum malesefUnhappymalesef çünkü istememe rağmen özel bi durumdan dolayı sezeryan olmak zorunda kaldımUnhappyve maelesef bundan sonraki doğumlarımda öle olucakUnhappyama bu konuda sonuna kadar destekçinim Smileinş. diğer annelere faydalı olurApprove

-------------
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...

Mesaj Tarihi: 09 Nis 2008 Saat 01:23
Orjinalini yazan: sevimliyiz sevimliyiz Yazdı:

Orjinalini yazan: fatoş fatoş Yazdı:

Tabiki neden olmasın ?

Bu konuda bilgilenmen iiçn elimden geleni yaparım .

Sevgilerle
Eğer günün birinde ikinciye niyetlenirsem, muhakkak deneyimlerinden faydalanmak isterim, teşekkürler canım Clown

-------------

Mesajı Yazan: belma
Mesaj Tarihi: 09 Nis 2008 Saat 01:33
Kızlar benim İngilterede yaşayan bir arkadaşım  ilk bebeğini Türkiyede sezeryan yapmıştı.İkincisini ise İngilterede normal doğum la bu yaz dünyaya getirdiWink BilgilerinizeWink
Ama ben ilkini normal doğum ikincisini ise sezeryanla dünyaya getirdim.Hangisi diye sorarsanız ben  szeryan derdim.Çünkü bu duruma göre farklılık gösterirSmile

-------------
Kamil insan toprak tutsa altın olur,eksik insan altın tutsa toprak olur.

Mesajı Yazan: duygu07
Mesaj Tarihi: 09 Nis 2008 Saat 01:42
Valla Belma ben de biliyorsun ya acil sezaryen oldum ve hiç de pişman değilim açıkçası. Maşallah bir sıkıntım da olmadı tabi normal doğum da iyi bunu kötülemiyorum asla ama şu da var ki benim rehabilitasyonda çalışan arkadaşımı hep size söylerim. Bana normal doğum sırasında bebek açısından olan sıkıntılar nedeniyle rehabilitasyona gelenlerin sayısından bahsetmişti. Onun üniversitedeki hocaları da doğum yapacakları zaman çocuk gelişimci ve fizyoterapist hocaları hep sezeryan tercih ediyorlarmış. Savunduğum için demiyorum ama bu görüşü de hep duydum. Normal doğum anne için sezaryen bebek için iyi bir yöntemdir dendiğini. Ne kadar doğru araştırılmalı ama travma atlatma süresi bebekler için normal doğumda daha zor oluyormuş. Tabi ki süper doktor olacak ki o kesik olayını düzgün yapsın. Yoksa cinsel sorunlar nedeniyle de eşlerin soğuma riski de var. Ben bu nedenle açıkçası sezaryen olurdum heralde
Demiştim başka bir topikte de. Bu da benim fikrim tabi ki. Wink

Mesaj Tarihi: 09 Nis 2008 Saat 01:45
Valla ben ikisinide deneyen bir anne olarak tekrar diyorum duruma ve şartlara göre değişir .Ben çok zor bir normal doğum sonrasıDead bana göre çok kolay bir sezeryan  yaşadım. O yüzden bu kişler arasında farklılık gösrerir.Burada karar annenin olmalı benceSmile

-------------

Mesajı Yazan: meryem
Mesaj Tarihi: 09 Nis 2008 Saat 13:11
     bence de duruma ve şartlara göre değişir.basit nedenlerle sez yönelmek işin kolayına kaçmak gibi...

SÜT Aldığımm bayanın bebeği ters gelince dr sez demiş bayan da ameliyat sonrası çocuklara hayvanlara kim bakacak bana kim bakacak diyerek bir gece dişini sıkmış sonunda bebeği dönerek vaj. doğ. yapmış.Dr kalsa o gece sez olacaktı

bu hikayeden snra ben de kendi kendime telkinlerde bulundum  nor. dğum diye...ama olmadı...çünkü her durum sabretmekle geçmiyor.

Ben 36 haftalık hamile iken sancısız suyum geldi Zaten gebeliğin 17 hafteası kanama ile geçtiği için sürekli yattım.erken gelmesi beni şaşırtmadı

doktorum suni sancı ile normal doğum yapabileceğimi fakat sabırlı olmam gerektiğini söyledi .Fakat 15 -20 saat sancı çekebilirmişim.

ÖÖnca normal doğumu kabul ettimFakat sancının 2. 3. saatinde artık dayanamayacağımı anladım .
    tabi bebeğin suyu azaldığı için enf. kapma riski de vardıO kadar saat sancı çettikten sonra bir de sez olman gerekiyor diyebilirlerdi.
    Ben de artıları eksileri düşüünerek eşimin ve annemin bütün karşı çıkmalarına rağmen  115-20 saat beklemeden sez tercih ettim.

Halbuki gebeliğim boyunca hep normal doğumu istemiştim.

sez sonrası toparlanmam çok kolay oldu, sütüm de hemen geldi o yüzden verdiğim karardan hç pişman olmadım. normal doğumdan sonra vajinal dikişten dolayı toparlanamayan arkadaşlara da şahit olunca...

Nilay eğer dediğiniz gibiyse bundan sonraki doğumumu şartlar uygun olursa normal yapmak isterim

-------------
http://lilypie.com"> http://lilypie.com">

Mesaj Tarihi: 09 Nis 2008 Saat 14:05
Orjinalini yazan: duygu07 duygu07 Yazdı:

Valla Belma ben de biliyorsun ya acil sezaryen oldum ve hiç de pişman değilim açıkçası. Maşallah bir sıkıntım da olmadı tabi normal doğum da iyi bunu kötülemiyorum asla ama şu da var ki benim rehabilitasyonda çalışan arkadaşımı hep size söylerim. Bana normal doğum sırasında bebek açısından olan sıkıntılar nedeniyle rehabilitasyona gelenlerin sayısından bahsetmişti. Onun üniversitedeki hocaları da doğum yapacakları zaman çocuk gelişimci ve fizyoterapist hocaları hep sezeryan tercih ediyorlarmış. Savunduğum için demiyorum ama bu görüşü de hep duydum. Normal doğum anne için sezaryen bebek için iyi bir yöntemdir dendiğini. Ne kadar doğru araştırılmalı ama travma atlatma süresi bebekler için normal doğumda daha zor oluyormuş. Tabi ki süper doktor olacak ki o kesik olayını düzgün yapsın. Yoksa cinsel sorunlar nedeniyle de eşlerin soğuma riski de var. Ben bu nedenle açıkçası sezaryen olurdum heralde

sezeryan ancak normal doğumun kesinlikle gerçekleşmesi mümkün olmayan zamanlarda yapılması gereken ciddi bir ameliyattır

aslında iri bebek , dar çatı gibi bahaneler bile sezeryana bahane olamaz.

yurtdışında dar çatı gibi bir bahane asla yok. Orada bulunan dr. arkadaşlar böyle diyor.

Neyazıkki artık herşey sezeryana bahane olarak veriliyor.

Annelere sezeryan mı yoksa normal mi istersin diye de asla sorulmuyor yurt dışında.

Şu anda Avrupa da %25 olan sezeryan oranı şu anda bizim gibi sivil gruplarla % 10 a indirilmeye çalışılıyor.

Oysa ülkemizde sezeryan % 60 a dayanmış durumda.

Çok garip deği mi ?

....

sezeryanın bebeğin yararına olduğu da kesinlikle yanlıştır.

Tam tersine hem anne hem de bebek için oldukça risklidir.

Müsait bir zaman da sezeryanın hem bebek hem de anne için zararlarını anlatan bir yazı ekleyeceğim.

sevgilerle

Mesaj Tarihi: 14 Nis 2008 Saat 09:52
Orjinalini yazan: sevimliyiz sevimliyiz Yazdı:

Orjinalini yazan: duygu07 duygu07 Yazdı:

sezeryan ancak normal doğumun kesinlikle gerçekleşmesi mümkün olmayan zamanlarda yapılması gereken ciddi bir ameliyattır

aslında iri bebek , dar çatı gibi bahaneler bile sezeryana bahane olamaz.

yurtdışında dar çatı gibi bir bahane asla yok. Orada bulunan dr. arkadaşlar böyle diyor.

Neyazıkki artık herşey sezeryana bahane olarak veriliyor.

Annelere sezeryan mı yoksa normal mi istersin diye de asla sorulmuyor yurt dışında.

Şu anda Avrupa da %25 olan sezeryan oranı şu anda bizim gibi sivil gruplarla % 10 a indirilmeye çalışılıyor.

Oysa ülkemizde sezeryan % 60 a dayanmış durumda.

Çok garip deği mi ?

....

sezeryanın bebeğin yararına olduğu da kesinlikle yanlıştır.

Tam tersine hem anne hem de bebek için oldukça risklidir.

Müsait bir zaman da sezeryanın hem bebek hem de anne için zararlarını anlatan bir yazı ekleyeceğim.

sevgilerle

Görümcem Yurtdışında  3 yıl önce boyu 57cm ve kilosu 4 .850 olan bir bebek dünyaya getirdi.Bu halde bile sezeryane almayıp normal doğum için  zorladılar.Zavallının dikş olmayan hiçbiryeri kalmadığı gibi doğum sonrası  çektiği sıkıntıların hangisini yazsam.Ben şimdi soruyorum hangisi doğru arkadaşlar.Herzaman dediğim gibi koşullar ve durum neye uygunsa o olmalı bence.Thumbs%20Up

-------------

Mesajı Yazan: ardaalp
Mesaj Tarihi: 14 May 2008 Saat 12:00
Arkadaşlar bende Arda dan sonra ikinci bebeğimi normal doğum yöntemi ile doğurmak istedim ..aradan 5 yıl geçmişti ama dr um sezeryandan sonra normal doğum riskli olur doğum esnasından rahim içi dikişin patlama olasılığı var ve bu da kanamaya neden olur dedi ..yani riskli olacağını söylediği için vazgeçtik ..iki oğlumda sezeryanla dünyaya geldi ama ikinci doğumumdan sonra sıkıntılarım daha çok oldu ..

-------------

Mesajı Yazan: iremhamza
Mesaj Tarihi: 18 Haz 2009 Saat 14:28
merhaba dünyanın en güzel nimetlerinin anneleri.. bende ilk çocuğumu ezeryanla dünyaya getirdim ancak şuan ikinciye hamileyim.. zonguldakta olduğumuz için imkanlarımız kısıtlı ama ssvd olurs neresi olursa gitmeye hazırız yeterki normal olsun.. bildiğiniz doktor varsa mutlaka bildirin arkadaşlar..

Mesajı Yazan: Ziyaretçi
Mesaj Tarihi: 18 Haz 2009 Saat 16:43
bende malesef paracı ve sezeryancı doktorumun aziziliğine uğradımAngry hamileliğimin başından beri istiyordum normal doğumu ama inanıyorum hastane ve doktor işbirliği ile sezeryan oldum.Angryikinciyi düşünürsem normal doğum yapmak isterim ama yapılıyor olduğunu okumama rağmen bir yanım korkuyor acaba sezeryandan dolayı bebeğimin ve benim hayatım tehlikeye girermi diyeShockedUnhappy

Mesajı Yazan: BERFIN_1811
Mesaj Tarihi: 18 Haz 2009 Saat 23:46
arkadaşlar bende ilk bebeğimde aynen katılıyorum arkadaşa işbirliği komplo gibi sezeryana mahkum edildim.ve şu an hamileyim inanılmaz derecede normal dğum istiyorum çok araştırmıştım ben bi ara yurt dışında bi yakınımızın yurt dışında sezeryan sonrası 2.doğumunu dr lar normal yolla yaptırmışlardı.yani olabiliyo ama geçen hafta gittiğim dr bana bebekte sende ölürüsn dedi inanmıyorum ama böyle bişey olacağına sonuçta yapanlar ve yaşayanlar var.sadece üniversite hastanelerinin yaptırdığını duydum ve yakın bi zamanda gidip konuşucam ama netten araştırdığım kadarıyla sezeryanlı doğumdaki ameliyat belgelrini istiyorlar öncelikle nedenide rahim kesisisin yatay mı yoksa dikeymi kesildiği eğer yatay kesildiyse sorun olmuyor ama dikey kesildiyse o zaman ciddi anlamda yırtlıma riski varmış böle okumuştum ve benim dış kesiğim yatay sanırım içte yataydır bence uğraşmamak için ve daha fazla para almak için korkutuyorlar ben sezeryan olduğum zaman dr ların her sezeryan başına para aldıklarını duymuştum yoksa gece gündüz gelip ilgilenirlermi ki benim doğum sonrası hiçbir şikayetim olmadı ağrı nedir bilmiyorum o ayrı ama normal bi doğum yapmayıda isterim allah herkesi gönlüne göre versin....

-------------
url=http://lilypie.com][/url]

Mesaj Tarihi: 19 Haz 2009 Saat 10:26
Ayşe (berfin_1811)izmirde hangi hastanede doğum yaptın.ben çınarlı hastanesinde yaptım

Mesaj Tarihi: 19 Haz 2009 Saat 12:51
şükrancım ben torbalıda oturuyorum torbalı devlet hastanesinde yaptım özel dr um hastanedede görevliydi o yüzden burda yaptım araba olmayınca git gel çok zor oluyo izmire ama 6 aylık olana kadar şifada yaptırdım hep kontrollerimi keşke orda doğumumu da yapsaydım gereksiz gelmişti bana ama belki normal yapabilirdim şimdi üniversiteleri araştırcam.

-------------

Mesaj Tarihi: 19 Haz 2009 Saat 13:31

keşke şifada yaptırsaymışın canım.neyse sağlık olsun önemli olan senin ve bebeğinin sağlığı.artık böyle diyerek rahatlıyorum benEmbarrassed bundada bir hayır varmış diyorum ama öyle doktorlara o kadar çok kızıyorum ki anlatamamAngry

Mesaj Tarihi: 19 Haz 2009 Saat 13:40
evet varmış bi hayır ben hep diyorum benim gibi sezeryanlı doğum varmı başka bilmiyorum ben ağrının a sını bile hissetmedim anlayın yani o kadar rahatım ama normali varken kesilerek doğum yapmak pek heyecanlı değil açıkçası

-------------

Mesajı Yazan: zeyno18
Mesaj Tarihi: 19 Haz 2009 Saat 14:35
arkadaşlar sezeryandan sonra normal doğumun tehlikeli olduğunu bende duydum bide insanın aklına şuda geliyor sırf para için gözünü kırpmadan bıçak altına yatıran bu doktorlar ne malüm ki ikinciye normal doğum ısrarlarını koz olarak kullanarak tekrar alacakları para için hem bebeğin hemde annenin hayatını tehlikeye atmayacakları bence normalde olabilir diyen biri çıkarsa çok iyi düşünün bende sezeryanla doğum yaptım ama malesef ki hm sezeryanın acısını hemde normal doğum sancısını çektim yalvardım daha çekerim normal yapın diye ama bebeğini kaybedebilirsin dediler bu en can alıcı uyarıydı birde zaten ilklerde sezeryan oldu o bıcak darbesi ile bütünleştik sonuçta ...bence işinizi şansa bırakmayın arkadaşlar...

-------------
Kader, beyaz kağıda sütle yazılmış yazı
Elindeyse beyazdan, gel de sıyır beyazı.....

Mesaj Tarihi: 22 Haz 2009 Saat 00:41
ben sezeryan sonrası normal doğum yaptım Smile ilk bebeğim ters olduğu için sezeryand emir 2006 doğumlu ve yusufumu 2 gun once dunyaya getirdim normal doğum harika bir duygu.
1- İsteyeceksiniz ve kararlı olacaksınız 
2- Bu konuda tecrübeli bir dr.bulacaksınız
3- sağlık durumunuz ve çatınız musait olacak
4- sabredip paniğe kapılmayacaksınız
ama sunu da belirtmeliyim ki herseyden once sizin ve cocuğunuzun sağlığı onemli o nedenle son ana kadar sezeryan olma ihtimalini benimseyeceksiniz
siz denemek isteyin şartlar gelişirse olacaktır ama ciddi risk durumunda ısrarcı olmayın

-------------

Mesajı Yazan: hilal
Mesaj Tarihi: 22 Haz 2009 Saat 10:56
Fatmaa,maşallah sana canım ya ne kadarda cesursun,ben bırak 3 yıl aradan 10 yıl geçse yinede yapamam korkudan herhalde,hala dikişlerimin sızladığı olur,kaldiki bunun üzerine normal doğum...
kesinlikle çok istediğin için başardın canım,ne güzel o eşsiz duyguyuda tatttın...sağlıklı sıhhatli bir ömür diliyorum sizlereClown

Mesaj Tarihi: 22 Haz 2009 Saat 11:01
Orjinalini yazan: fatmabek fatmabek Yazdı:

ben sezeryan sonrası normal doğum yaptım Smile ilk bebeğim ters olduğu için sezeryand emir 2006 doğumlu ve yusufumu 2 gun once dunyaya getirdim normal doğum harika bir duygu.
ama sunu da belirtmeliyim ki herseyden once sizin ve cocuğunuzun sağlığı onemli o nedenle son ana kadar sezeryan olma ihtimalini benimseyeceksiniz
siz denemek isteyin şartlar gelişirse olacaktır ama ciddi risk durumunda ısrarcı olmayın
Fatma, tebrik ederim canım ya ClapClapClap
Ben de hamile kalınca, benim de çok istediğim bir şey, normal doğum bana kısmet olamadı, kızım kanala girmedi, hiç açılma olmadı .. vs Disapprove ama ikinci bir çocuk düşünürsem, normal doğumla yapmak istiyorum, inşallah o zaman bana da kısmet olur Star 

-------------

Mesajı Yazan: Elif Hansa
Mesaj Tarihi: 22 Haz 2009 Saat 12:20

Fatma tebrik ederim canim. Ilk sezeryandan sonraki diger dogumlar da illa ki sezeryan olacak diye bir dusunce var. Bayagi da sabit bir dusunce...

Zoru basardigin icin tebrikler canim. Rabbim saglik sihhat versin insaallahClapClapClap

-------------
Sofra'ya buyurun...!

http://www.kucuksofra.blogspot.com/ - http://www.kucuksofra.blogspot.com/

Mesajı Yazan: nurten...
Mesaj Tarihi: 22 Haz 2009 Saat 14:29
cesaretine bravo fatma ben yapamazdım sanırım
ben yanlış bilmiyorsam yasminde tusemi normal doğurmuştu

-------------
KOLLARIMDA İKİ MELEK:)

Mesajı Yazan: yasemin
Mesaj Tarihi: 22 Haz 2009 Saat 15:09
bana bu haberi ulasdigan fatosa sevgilerimi yolluyom
ben dun yazdim sonra sildimdi nurtencigim gel unutmamisin öpem
fatmanin basina gelenlerin aynisi bendede oldu birincisi alpi donmedi sezeryan oldu tusemde normal oldu sezeryan cok kotu ben hep normal diyom normal dogum gibisi yok vallahi

-------------

Mesajı Yazan: duygu
Mesaj Tarihi: 22 Haz 2009 Saat 15:15

Fatma'cığım tebrik ederim. Doktorun kimdi? Doğum yaptığın hastaneye 3 yıl önce başvuran arkadaşıma kesinlikle ssvd yaptıramayacaklarını, risk alamayacaklarını söylemişti doktoru.

Mesaj Tarihi: 22 Haz 2009 Saat 16:51
bravo tebrik ediyorum sezeryan sonrası normal doğum yapan arkadaşları.ClapClap
acaba sezeryandan ne kadar sonra normal doğum yapabiliriz dikişlerin erimesi için.acaba böyle bir zaman kıstası varmı? eğer olaki 2. ciyi düşünürsem   ssvd yapacak doktoru bulmak zor olacak Unhappy

Mesaj Tarihi: 22 Haz 2009 Saat 19:04
benim kizla oglumun arasinda 3 yas var 3 sende yaptim tusemi ben
sezeryanli oluyorsun ama hemen o dikis izleri gecmiyor kaliyor uyusukluk oluyor bolgede 8 ay filan tahminim oraya dokunamiyorsun bazen eski gunler aklima geldi birden ay
almanyada hemen sezeryan yapmiyorlar zorrda kalinmadikdan sonra cok inceledikden sonra yollarlar sezeryana ve benim oglum donmedi diye ters cevirmeye calistilar olmadi oyuzden sezerynla yaptilar teski normal olsaydi sezeryani hci tasvip etmiyom ben

-------------

Mesaj Tarihi: 24 Haz 2009 Saat 23:48
evet Türkiyedeki doktorlar bu konuda cok geri planda, kesinlikle risk almak istemiyorlar, ben 4 dr.a teklif ettim kimse kabul etmedi, hatırlayacaksınız bu foruma ssvd yapanlar grubu olusturan bir hanım gelmişti ben o gruba uye oldum yazıları okudum, ssvd yapan doktorları arastırdım ve dilek yağmurda (isim vermem yanlışsa mod arkadaşlarm silebilir) karar kıldım, dr.hanımın o hastaneyle anlaşması var o hastanede çalışmıyor ve dediğim gibi isteyen herkesin başarma ihtimali çok yuksekSmile bu arada fatoşcum bu doğumda benim bebeğimde kanala inmemişti ama sonrasını sana bilahare anlatırımLOL Big smile

-------------

Mesaj Tarihi: 24 Haz 2009 Saat 23:50
yasemincim bendensin Wink bende seni tebrik ederim beni tebrik eden herkese de ayrıca tekrar teşekkür ederimSmile

-------------

Mesaj Tarihi: 25 Haz 2009 Saat 16:37
canım seni tebrik ediyorum.. ALLAH banada nasip eder inşallah.. benimde ilk çocuğum sezeryan ve şuan 3 aylık hamileyim ikinci çocuğumu normal doğurmak istiyorum.. bana gittiğin doktor ve hastane hakkında bilgi verirmisin. normal doğum istediğim için halen doktora gitmedim.. normal doğum yaptırmayı göze alan doktor yok. internetten araştırıyoruz telefonla görüşrypruz ama kabul etmiyolar. lütfen yardımcı olurmusun.. neresi olursa gitmeye hazırız.. ALLAH sağlık sıhhat versin.. çocuklarına hayırlı ömürler versin inşallah..

Mesaj Tarihi: 25 Haz 2009 Saat 16:39
fatma hanım cevabınızı bekliyorum. lütfen..

Mesajı Yazan: hande
Mesaj Tarihi: 25 Haz 2009 Saat 17:46
Stern Smile
fatmacım iyi cesaret, bravı ne diimClap
2 duyguyu da tatmış oldunSmile ama ben şahsen cesaret edemezdim...

-------------
http://bonbon-butik.blogspot.com/ - BEBEK ŞEKERİ VE BUTİK KURABİYE İSTEYEN TIKLASIN LÜTFEN :)

Mesaj Tarihi: 25 Haz 2009 Saat 18:43
Orjinalini yazan: iremhamza iremhamza Yazdı:

canım seni tebrik ediyorum.. ALLAH banada nasip eder inşallah.. benimde ilk çocuğum sezeryan ve şuan 3 aylık hamileyim ikinci çocuğumu normal doğurmak istiyorum.. bana gittiğin doktor ve hastane hakkında bilgi verirmisin. normal doğum istediğim için halen doktora gitmedim.. normal doğum yaptırmayı göze alan doktor yok. internetten araştırıyoruz telefonla görüşrypruz ama kabul etmiyolar. lütfen yardımcı olurmusun.. neresi olursa gitmeye hazırız.. ALLAH sağlık sıhhat versin.. çocuklarına hayırlı ömürler versin inşallah..
Canım Fatma bu sıralar pek fazla giremiyor, doktorunun adını arkada yazmıştı, Ümraniye'de Medicana Hastanesinde doğum yaptı Smile

-------------

Mesaj Tarihi: 25 Haz 2009 Saat 23:27
benim şahsi kanaatim sudur ki; sezeryan sonrası sezeryan doğum, sezeryan sonrası normal doğumdan daha riskli ve sorunlu Confused

-------------

Mesaj Tarihi: 27 Haz 2009 Saat 00:58

tebrikler  Fatma...ClapClap
2.ye karar verirsem bende normal doğum yapmak isterim.
müsait olduğun bir zaman bizlere ssvd  (+) larını    ve   (-)lerini yazarmısın. yaşayan birinden   öğrenmek isterim..Smile

-------------

Mesajı Yazan: selen03
Mesaj Tarihi: 02 Eyl 2009 Saat 16:40
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Bende ikinci çocugumu normal doğum yapmak istiyorum inşallah.İlk doğumum sezeryan.Doktor önerilerinizi alabilirmiyim.Star

Mesajı Yazan: m.kübra
Mesaj Tarihi: 03 Eyl 2009 Saat 21:39
arkadaslar dun bır vıdeo ızledım sezeryan aman allahım ıgrenc kendımın o hale dustugunu dusunemıyorum cok kotuydu 5dk boyunca kesıyor dr ama sankı kurbanlık koyun dogruyor cok kaba davranılıyor tabı hasta uyuyo ne anlasın ama cok fena...Cryıkıncı cocugumu ıstemıyorum sezeryan yapmak
soyle bısey okumustum:eger sezeryanı ıstemeyerek yanı mecburı olduysa ıkıncı dogumuda sezeryan olurmus ama eger ıstege baglı sezeryansa normal yapabılırmıs.
gazetede okumustum,dogruluk payı varmı??
ben mecburı sezeryan oldum kızım dıkkanala gırdıgı ıcın ılerlemıyordu 10 saat sancı cekıp sezeryan oldum
ıkıncıyı normal yapamıcammı?DisapproveDisapprove

-------------

Mesajı Yazan: MaRaL
Mesaj Tarihi: 03 Eyl 2009 Saat 23:27
merhabalar
benim durumum bu konuya uymuyo ama etrafimi yazayim

ben fransa da ya$iorum konumumda belirttigim gibi

burda sezryan istege bagli deil
ilk de olsa uçuncu de olsa, ters de olsa normal dogurtuyolar , en son çare sezeryana aliolar, tehlike gordukelrinde yani , biz hamilelere asla sormuyolar keyfin ansil dogurmak istior diye, ozelede girseniz bu boyle ...

benim etrfimda hiç ilk sezryan oldu diye ikinci yide sezeryan olan bi akdin yok inanin

doguma gelincede ozel e gitmediginiz surece hereksin gittigi hastanede ebeler dogum yaptirior, tabi yine sorun yoksa .. yanli$ bilmiorsam tum A vrupada bu çark bole dönüyor ..

uzun lafin kisasi , istiorsaniz normal dogum tabiki yapabilirsiniz
dr a  sonuna kadar diretin ebnce bu konuda

-------------
">

Mesaj Tarihi: 16 Eyl 2009 Saat 13:56
arkadaşlar gruba artık kimse girmiyormuCry

Mesaj Tarihi: 16 Eyl 2009 Saat 22:24
sormak istediklerini bana özelden sorabilirsin selen03 Smile dr.vs.

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Eyl 2009 Saat 14:24
çok teşekkür ederim Clown

Mesaj Tarihi: 15 Eki 2009 Saat 15:58
ben size büyük teşekkür borçluyum fatma hanım doktorun ismini vermeniz iyi oluyor.. çünkü bende sezeryan sonrası normal doğum düşünüyorum.. şuan herşey yolunda... doktorum dilek hanım.. ilk çocuğum 10 aylıkken ben hamile kaldım.. bir sürü doktor araştırdık teklifte bulunduk kabul etmediler. sizinde ssvd yaaptığınızı okuyunca içime umut doğdu.. şuanda hamileliğim gayet güzel devam ediyor 7. ayın içindeyim ve normal doğum görünüyor.. inşallaa bir terslik olmazda ALLAH kolaylık verir.. doğumum 14 ocak ve sonrası bekleniyor.. sizleride haberdar ederim..

Mesaj Tarihi: 19 Eki 2009 Saat 13:51
bende Fatma hanıma teşekkür borçluyum.Yardımları için.

Mesaj Tarihi: 23 Eki 2009 Saat 01:34
sizin adınıza cok sevindim, yardımcı olabildiysem ne mutlu, dilek hanıma doğumdan sonra bir turlu gidemedim benden selam soyleyin o benim kahramanım :)

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Ara 2009 Saat 12:55
1 ay içinde inşallah doğuma gidicem kontrole gittiğimde selamınızı ileticem fatma hanım.. 14 ocakta doğum görünüyo şuan herşey normal.. umutluyum.. inşallah sezeryandan sonra normal doğumu yaşayanlardan olurum.. ALLAH sizden razı olsun.. durumdan sizi haberdar edicem mutlaka..

Mesaj Tarihi: 28 Ara 2009 Saat 11:34
Haberlerinizi dört gözle bekliyoruzz.Allah yardımcınız olsun.Dualarımız sizinle..Star

Mesaj Tarihi: 28 Ara 2009 Saat 21:45
birsey kalmamış 14 ocak :) Allah tamamına erdirsinSmile

-------------

Mesaj Tarihi: 01 Oca 2010 Saat 21:16
hala herşey normal görünüyo 39. haftaya girdik ALLAH ın izniyle ayın 6 sında muayneye gidiyorum.. benim ve bebeğim için dua edin.. desteğiniz için teşekkür ederim..
ALLAH razı olsun...

Mesaj Tarihi: 01 Oca 2010 Saat 23:56
canım muhakkak haberlerini bekliyorum :) dilerim hersey yolunda giderNuke

-------------

Mesajı Yazan: cokomel
Mesaj Tarihi: 03 Oca 2010 Saat 15:11
ayy bende çok merak ediyorum.mutlaka haber ver. bende ikinci bebek düşünürsem normal doğum olmasını çok istiyorum.
allah yardımcın olsun canım az kalmış.

-------------
http://www.ticker.7910.org/eng">

Mesajı Yazan: sercig
Mesaj Tarihi: 04 Oca 2010 Saat 00:54
slm arkadaşlar...sezeryandan sonra normal doğum yapan varmı aranızda...

Mesajı Yazan: nurdan
Mesaj Tarihi: 04 Oca 2010 Saat 13:42
Orjinalini yazan: iremhamza iremhamza Yazdı:

hala herşey normal görünüyo 39. haftaya girdik ALLAH ın izniyle ayın 6 sında muayneye gidiyorum.. benim ve bebeğim için dua edin.. desteğiniz için teşekkür ederim..
ALLAH razı olsun...

şimdi bende çok merak ettim inşallah herşey yolunda gider çok heyecan verici..Allah yardımcın olsunSmile

Mesaj Tarihi: 04 Oca 2010 Saat 13:44
Orjinalini yazan: sercig sercig Yazdı:

bennnnnBig smile

-------------

Mesaj Tarihi: 04 Oca 2010 Saat 14:07

bende 2. ciyi düşünürsem normal doğum istiyorum ama buna cesaret edecek doktor bulurmuyum izmirde yada ankarada .pek sanmıyorumDisapproveDisapproveDisapprove

Mesajı Yazan: cokomel
Mesaj Tarihi: 04 Oca 2010 Saat 15:52
Orjinalini yazan: yasemin yasemin Yazdı:

bennnnnBig smile

yasemin nasıl oldu zorlandınmı? öbür sayfaları takip edemedim yazdıysan bilmiyorum.Smile

-------------
http://www.ticker.7910.org/eng">

Mesajı Yazan: ebruş
Mesaj Tarihi: 12 Oca 2010 Saat 12:52
YASEMİNİ BEDE MERAK ETTİM.EYAPTI DOĞDUMU BEBEĞİ ACA
BAEmbarrassed

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2010 Saat 14:21
Orjinalini yazan: ebruş ebruş Yazdı:

YASEMİNİ BEDE MERAK ETTİM.EYAPTI DOĞDUMU BEBEĞİ ACA
BAEmbarrassed
dogmazmi nur topu gibi kizim var normal dogumdaaaaaaLOLmayisda 4 yasina bsacak kac aylik bilmiyom amaLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLben yaptim dogumu ikisinide yasadim gecdi bittiLOL

-------------

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2010 Saat 14:25
Orjinalini yazan: cokomel cokomel Yazdı:

Orjinalini yazan: yasemin yasemin Yazdı:

bennnnnBig smile

yasemin nasıl oldu zorlandınmı? öbür sayfaları takip edemedim yazdıysan bilmiyorum.Smile
simdik benim erkek oglum var allah bagislasin ellerin den öperLOL
simdik ben sezeryan nedir bilmezdim normal dogum nedir bilmezdimki LOLben hep normal dogum dusundum ama olmadi burada zorunlu olmadikca sezeryan yapilmaz bendede öyle yaptilar cocugum 37 haftalik dogdu nedenide benim terminim azalmisti ve hastáneye gitmek zorunda idim alpi donmediLOLinatla o kada asagiya inmediLOLLOLLOLdoktorumda sezeryan istemiyom dedi adi batsinLOLLOLbana hastaneye termin al ters cevirsinler dedi ugrasinlar dedi ben gittim bilmiyoma ne olcaginiLOLLOLLOLyatirdilar beni ilac verdiler kolumdan kapleri hizli atsin diyeLOLdondercikce canim yandi cok ugrasdilarLOLolmadi bana bir saat yatacaksin gözetim altinda bir daha deneme yapacagiz dediler ama alpinin kalbi 6 indi ve beni hemen acile aldilar ameliyat la alpiyi aldilar vakum diyorlar onunla cektiler onu hemen ölmekden kurtardilar  bunu yollamda kizida yazamLOL

LOL
LOL

-------------

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2010 Saat 14:32
aradan yillar yillari göturdu kizima  kacak hamile kalmisimLOLLOLLOLbu doktorum degisikti LOLcok inceledi dediki hersey yolunda kizin normal dogum olacak önermiyom sezeryani dedi zaten kimsem yoktu alpide kaynanam calisiyordu bana birseycik olmaz dedi dogur sen dedi sagolsunLOLLOLLOLneyse sezeryanda 10 gun yatiyorsun ama ben yatmadim LOLnormal dogum dedi sevindik istemiyorduk zaten hic zorlanmadimLOLLOLcunku carsamba gunu terminim vardiLOLLOLLOLsalidan basladi benim sancilar ama ben o zamanlar aliye dizisinin sonunu görmeden dogurmak istemiyordumLOLLOLLOLLOLLOLaliyede basladi benim sancilar ama ben banamisin demedim izledimeeeeeLOLLOLLOLLOLsonra beyaz gelincik dizisi vardi oda bitecekdi sezon sonu olcektiLOLLOLLOLLOLdur dedim herifime izlemden gidememLOLLOLLOLLOLLOLLOLben sanci nedir bilmiyordum sanci cektimLOLLOLama kurufasulye saniyordumLOLLOLLOLLOLona bagladim ama diziyi agrili gene izledimLOLLOLLOLLOLLOLteyzem aradi kalk bu kizi götur ölur kalir allah göstermesin dedi ise gitmedimeeeeeLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLizledim yatmaya gittik sancilarim beni birakmadiLOLLOLLOLolsun carsamba olduLOLLOLLOLLOLsabah daha beter oldu kalktik gittik 12 sanci cektimLOLLOLLOL12.5 dogurdumaaaaaaLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLyani zaten sancilarimi cekmisim evde LOLLOLLOLLOLgerek kalmamis bir bagirdim onu biliyom kiz cikti bir kere daha bagirda dediler digerleride ciksinLOLLOLLOLLOLLOLben bagirdim cikti normal de hec birseycik yok 2 gunde ayaga kalkin yani bu duygulari yasadimLOLLOLLOLLOLLOLkizi verdiler vizirdadiLOLLOLLOLoldumud edim oldu dediler guzel bir dogum oldu hic böylesi görmemistik demisler almancam yok ya ondan  diyomLOLLOLLOLLOListe bu bizim hikayemizLOLben cok yazdim bunuuuuuu bu syf olsun baska syf lar da var garantiLOLLOLLOL

-------------

Mesajı Yazan: duygu
Mesaj Tarihi: 12 Oca 2010 Saat 15:37
Yasemin Allah iyiliğini versinLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL Aliyeyi izleyeyim diye tutmuş doğurmamışsın çocuğuLOLLOLLOLLOL Tusem demiş ana doğayım sen demişsin yok gelincik'e bakacamLOLLOLLOLLOL Oooyyy oyyyLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2010 Saat 15:39
LOLben simdik daha yatana kadar gülerim kiz deluLOLLOLLOLLOLizledim ama aliye hani cocuklarin i aldi getti denize kayika bindilerde oraya kadar izledim pesinden o zaman beyaz gelincik baslicakti bekledim onalrda hani hatirla ikizlere hamile idi bayan vurulmustu bir bebegiLOLLOLLOLLOLonuda izledimLOLLOLama ben kuru fasulye yapiyor sandim LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------

Mesajı Yazan: zehra
Mesaj Tarihi: 12 Oca 2010 Saat 15:49
yahu topic kaynacak ama yazmaadan duramıycam LOLLOLyasemin benimde sancılarım başlamıştı. iki gün önce rüyamda kuzu şişgörmüştüm ama yiyememiştim LOLLOLherkes hadi hemen hastaneye gidelim desede bende senin gibi ben kuzu şiş yemeden doğuramam diyey tutturdum bülent gitti yemek aldı geldi ben bi güzel yedim kzuu şişleri kebaplarıLOL yedim doydum öyle gittim doğuma 3 gün açıkmamıştım LOLLOLLOLb,z ne kadar birbirimize benziyoz yaaa

-------------
Sevgilim hapşurunca çok sev dedim.elhamdülillah dedi.yerhamükallah dedim.yehdina ve yehdikum dedi sonra oturup hatim indirdik.nerden nereye:))))))))

Mesaj Tarihi: 12 Oca 2010 Saat 15:52
LOLayakdayim yerlere yatacagim süpürmedigim icin yatamiyom oyyyyyyyyyyLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLkiz bu kadarmi insan sadece benzer ikimizde bu kadarmi sacma kolay dogum yaparLOLLOLLOLLOLLOLo sis kebap gelmese zeynep gelmicekmi idiLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLkiz zeynep ne guzel yedikden sonra gelmis dunyayaaaaa benim tusemde dizi seyrederekLOLLOLLOLLOLLOLLOLkiz allah ayirmasin biziLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------

Mesajı Yazan: polaire
Mesaj Tarihi: 17 Şub 2010 Saat 15:46
Arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum. Bende ilk doğumumu sezeryanla yapmak zorunda kaldım. İkinciyi kısmet olursa İnşallah normal doğum yapmak istiyorum. İstanbulda bunu destekleyen doktorlar varmı? İrem hamza isimli üyede ocak ayında doğum yapacaktı haberi olan varmı? İnşallah sağlıkla normal doğum yapabilmiştir.

Mesajı Yazan: meryem
Mesaj Tarihi: 17 Şub 2010 Saat 18:51
bu topiğin canlanması da hep tatile denk gelmiş ...görmemiştim daha yeni okuyorum..
öncelikle Fatmacım geç de olsa tebrik etmek istiyorum seni...birinci ağızdan "ben başardım" ı duymak bana güven verdi ...allah izin verir de sıra gelirse seninle çok konuşmak isterim bu konu hakkında...

İrem arkadaşımız naptı gerçekten şimdi merak ettim haberi olan var mı?

-------------
http://lilypie.com"> http://lilypie.com">

Mesaj Tarihi: 18 Şub 2010 Saat 02:21
Orjinalini yazan: polaire polaire Yazdı:

Arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum. Bende ilk doğumumu sezeryanla yapmak zorunda kaldım. İkinciyi kısmet olursa İnşallah normal doğum yapmak istiyorum. İstanbulda bunu destekleyen doktorlar varmı? İrem hamza isimli üyede ocak ayında doğum yapacaktı haberi olan varmı? İnşallah sağlıkla normal doğum yapabilmiştir.

özelden yazdım canım,

irem hamza da bana bilgi vereceğine dair söz vermişti özel mesajlaşmalarımızda ama bebekten dolayı yoğun olmalı Smile

-------------

Mesajı Yazan: polaire
Mesaj Tarihi: 19 Şub 2010 Saat 14:44

özelden yazdım canım,

irem hamza da bana bilgi vereceğine dair söz vermişti özel mesajlaşmalarımızda ama bebekten dolayı yoğun olmalı Smile

Çok teşekkür ederim. İrem hamza da İnşallah normal doğum yapabilmiştir. Oda bu doktoramı gidiyordu?

Mesaj Tarihi: 21 Şub 2010 Saat 01:41

özelden yazdım canım,

Çok teşekkür ederim. İrem hamza da İnşallah normal doğum yapabilmiştir. Oda bu doktoramı gidiyordu?

evet Smile

-------------

Mesajı Yazan: PinarTN
Mesaj Tarihi: 05 Mar 2010 Saat 20:23
arkadaşlar avrupa yakasında da önerebileceğiniz bir doktor var mı

-------------

Mesaj Tarihi: 09 Mar 2010 Saat 11:19

ahhh keşke dilek hanım izmirde olsaydı.olurda 2. çocuk için kesin ona giderdimCryCryCry

Mesaj Tarihi: 13 Mar 2010 Saat 22:23
ben zonguldaktan gittim dlek hanıma.. normal doğum olmadı ama yine hamile kalsam yine ona giderim.. muhteşem bir doktor..

Mesaj Tarihi: 13 Mar 2010 Saat 22:31
tam istediğim olmadı ama dilek hanım için bende "BENİMDE KAHRAMANIM" diyebilirim.. sizede çok teşekkür ederim.. sizede çok şey borçluyum hakkınızı helal edin..

Mesaj Tarihi: 13 Mar 2010 Saat 22:34
normal doğum yapamadım ama dilek hanım için bende "BENİMDE KAHRAMANIM" diyebilirim.. sizede çok teşekkür ederim sizede çok şey borçluyum hakkınızı helal edin.. olurda bir gün yolunuz zonguldak tarafına düşerse buyurun beklerim..

Mesajı Yazan: Elif Hansa
Mesaj Tarihi: 14 Mar 2010 Saat 12:50

Hayırlı olsun bebeğin ilk önce. Zonguldak topicinde konuşalım inşaAllah, ben de Zonguldaklıyım Clown

Bu arada bir arkadaşım var 2 kızı da sezeryan olmuş, bir daha bebek düşünüyorlar, normal doğum yapmak istiyor. Maddi durumları da iyi değil, bakalım nasıl olacak, iyi bir doktor bulman lazım dedim dün ona da. Keşke İstanbula gitme imkanı olsa da Dilek hanıma gitse.

-------------
Sofra'ya buyurun...!

http://www.kucuksofra.blogspot.com/ - http://www.kucuksofra.blogspot.com/

Mesajı Yazan: ayşe&gökmen
Mesaj Tarihi: 15 Mar 2010 Saat 18:59
Merhaba,

Ben ilk doğumumu normal yaptım ikinci doğumum 28.haftamda (aslında 30'a girecektimConfused) suyumun gelmesiyle sezaryen oldum şimdi 3.ye hamileyim dr'um direk sezaryen dedi ondan önce başka bir dr'a daha gitmiştim oda aynı şekilde söyledi aslında normal olmasını çok isterimSmile

-------------
http://lilypie.com"> <a href="http://lilypie.com">[IMG]http://lbdf.lilypie.com/xxitp2.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat