Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

aranızda epidural normal doğum yapan var mı?

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Genel Konular
Forum Adı: Doğum
Forum Tanımlaması: (Doğum hakkında herşey)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=6776
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 13:06

Konu: aranızda epidural normal doğum yapan var mı?
Mesajı Yazan: duru
Konu: aranızda epidural normal doğum yapan var mı?
Mesaj Tarihi: 07 Nis 2008 Saat 16:15

Kızlar benim ilk doğumum normaldi,epidural konusunda pek bilgim yoktu o zaman aslında epidural olmak aklıma gelmemiştiConfused

tam olarak ne zaman vuruluyor o iğne omuriliğe?epidural olmanın maksadı sancıyı hissetmemek ama d.r bana 8-9 cmlilk açılma olduktan sonra yapıldığını söylediStern%20SmileşaşırdımLOLacaba yanlış mı bilgilendiriliyorum?
Aranızda epidural normal doğum yapan varsa beni aydınlatır mı acaba?

forumların birinde epidural normal doğum yapmış bir bayan şöyle demiş;
'Doğum esasında bildiğiniz uzere bir takım safhalardan oluşuyor. Bunun en sancılı dönemi olan rahmin 8 cm'e kadar olan açılma sürecinde (bu süreçte doğumhanede degil normal bir odada bekletiliyorusunuz) zaten epidural takıyorlar ve sancı hissetmiyorsunuz.. Ancak bir de kuyruksokumu ağrısı var.. Çünkü bebek o sırada kafayı dogru pozisyonda yerlestirmeye çalışıyor ve kuyruk sokumu kıvrık oldugu için biraz düz hale gelmek zorunda kalıyor.. Epidural kuyruk sokumu ağrısını geçirmiyor.. Bende geçirmedi.. Allahtan bu konuda bir masaj var ve eşiniz eğer bunu yapmayı biliyorsa oldukca rahatlatıcı oluyor. Bu masajı doğum kurslarında öğretiyorlar.. Öğrenilmesi veya kurslarda sorulması oldukça yararlı... '
 burada anladığım kadarıyla ağrıyı kesen iki omurilik arasına vurulan iğne yeterli açılma olduktan sonra yapılıyor yani ozamana kadar normal doğum sancısı çekiliyor

-------------

Cevaplar:
Mesajı Yazan: DENİZKIZI
Mesaj Tarihi: 07 Nis 2008 Saat 18:39
canım benim ilk doğumum epidural normal olmuştu çok güzeldi ikinciyide çok istemiştim nasip olmadı
malesef sancıları çekiyorsun  6-7 cm gibi aldılar beni açılmadı suni sancı veridiği halde ben bu yöntemi ilk deneyenler arasında sayılırım, 2000* yılında çıkmıştı bu yöntem çok çelişki vardı hatta, neyse uzatmayım öne doğru iyice eğilmemi sölediler ve kuyruk sokumuna doğru çok ince adeta misina ipi gibi bir iğne sokuyolar hissetmiyorsun bile tek kural söyleneni yapman ve hiç kıpırdamaman canım sonra koldan serum takılıyor bu serumdan bele ilaç veriliyor uyuşuyor zaten belden aşağın sancıyı takip eden bir göstergeye bağlıyorlar çünkü artık hiç ağrı hissetmiyorsun bundan sonrasadece aşağı doğru  bir baskı oluyor sanki büyük abdestin gelmiş gibi , sancıyla ıkınmaya başlayacağın içinde onlar seni yönlendiriyor derin nefes al ve ıkın diye, dediğim gibi dedikleri birebir uygularsan sorunsuz kurtulursunuz benim çok zor oldu doğumum 6 cm le girdim ve kesiyle aldılar bebeğimi 4.5 kiloydu maşallah çok iri bir bebekti dikişleri bile hissetmedim 20 nin üstünde dikişim olmasına rağmen hiç acı hissetmedim hiç korkma en güzel şey normal doğum sezeryan olunca anladım bunu daha iyi hala soğuk havalarda sızlıyor ani hareketlerde sancı giriyor .allah bir avazda kurtarsın ikinizideClownClownClown

Mesajı Yazan: duygu
Mesaj Tarihi: 07 Nis 2008 Saat 18:48
Benim doktorum istersen yaparız demişti. Ama 7-8 cm açıldıktan sonra uygulandığını da söyledi. "Aaamaaan, o kadar dayandıktan sonra 3 cmlik daha dayanırım" diye düşündüm. Annem de sağlıkçıdır  benim. Kimya mühendisi ama hastanelerde çalışmış hep. Ona sordoum. "Kızım o riske girdiğine değmez, herkes doğuruyor" gibi bir cevap aldım. Sonraki gidişimde doktoruma "Riski nedir?" diye sordum. Diş çektirmenin bile riski vardır. Risk yok diyemem ama azdır dedi. Yanılmıyorsam bindeli bir oran vermişti. Eşim de bunları dinledi yüzüme baktı: "Ya Duygu, sen yaparsın zaten. Gerek yok" dedi. Malum babalık da insanı duygusal yapıyor ya, doktorun suratını asarak söylediği rizk misk olayları onun da bir an için kötüyü düşünmesine sebep oldu sanırım. Nitekim epidural olmadım. Ama doğum esnasında o son 3 cm'in nasıl acılarla açıldığını görünce epidural yaptıranlara hak verdim. Çünkü ilk 7 cm.in kaç katı bir ağrı yapıyor son evre, biliyorsun zatenDeadDeadDead

Allah kolaylık versin...
Umarım pırt diye doğurursun, bir avazdaBig%20smile

Mesaj Tarihi: 07 Nis 2008 Saat 22:23
Özlem çok sağol verdiğin bilgiler içinApprove
yukarıda bu konuyla ilgili bilgi veren bayanda 2003te yapmış bu yöntemle
sen gerçekten ilklerdensinThumbs%20Up
zaten Allah izin verirse normal doğum olcakta ilki benimde çok zordu Yiğit te aynı senin oğlun gibi 4400 doğdu,çok acı çektim bu sefer öyle olsun istemiyorum,
sizin tecrübeleriniz ve tavsiyelerinizi de alayım dedim

-------------

Mesajı Yazan: piar
Mesaj Tarihi: 08 Nis 2008 Saat 12:17
Canım bende epiduralle normal doğum yaptım.Ama bende öylee 8-9 cm.lik bi açılma beklenmedi.Ben hastaneye gittiğimde zaten 4 cm. açılmıştı.Doktorumlada daha önce konuştuğum için hemen epidural olmak istediğimi söyledim.Beni odama aldılar,hazırladılar ve anestezi uzmanımız geldi ve iğneyi yaptı.Ben çokkk çok rahat bi doğum yaptım.Anestezi uzmanına güvenen herkesinde epidural yaptırmasını tavsiye ederim.Risk denirse normal doğumdada sezeryandada hepsinde bi risk söz konusu ona bakılırsa.Ben doğumumu 10-15 dk sürmeden yaptım.O sırada anestezi uzmanım dışarıdaydı.Gelincee aa ne çabuk doğurdun yetişemedim dediLOLBende 2. de artık yanımda olursunuz dedim.LOLBu sırada ama hala masadayım,dikiş dikiliyoLOLLOLDoktorumda "valla bravo,kimse bu aşamada 2. yi düşünmez,sen istiyorsun " dedi.Düşün yani o kadar kolay oldu.Benki normal muayeneden bile korkan biriyim.2.çocuğu düşünüyorum.Doğum yapacağın yere doktorlarına güveniyorsan iyi uzman kişilerse kesinlikle tavsiye ederim Durucum.İnşallah senin doğumunda çok kolay olur,bebişine sağlıkla kavuşursunClownClown

Mesaj Tarihi: 08 Nis 2008 Saat 22:50
Orjinalini yazan: piar piar Yazdı:

Canım bende epiduralle normal doğum yaptım.Ama bende öylee 8-9 cm.lik bi açılma beklenmedi.Ben hastaneye gittiğimde zaten 4 cm. açılmıştı.Doktorumlada daha önce konuştuğum için hemen epidural olmak istediğimi söyledim.Beni odama aldılar,hazırladılar ve anestezi uzmanımız geldi ve iğneyi yaptı.Ben çokkk çok rahat bi doğum yaptım.Anestezi uzmanına güvenen herkesinde epidural yaptırmasını tavsiye ederim.Risk denirse normal doğumdada sezeryandada hepsinde bi risk söz konusu ona bakılırsa.Ben doğumumu 10-15 dk sürmeden yaptım.O sırada anestezi uzmanım dışarıdaydı.Gelincee aa ne çabuk doğurdun yetişemedim dediLOLBende 2. de artık yanımda olursunuz dedim.LOLBu sırada ama hala masadayım,dikiş dikiliyoLOLLOLDoktorumda "valla bravo,kimse bu aşamada 2. yi düşünmez,sen istiyorsun " dedi.Düşün yani o kadar kolay oldu.Benki normal muayeneden bile korkan biriyim.2.çocuğu düşünüyorum.Doğum yapacağın yere doktorlarına güveniyorsan iyi uzman kişilerse kesinlikle tavsiye ederim Durucum.İnşallah senin doğumunda çok kolay olur,bebişine sağlıkla kavuşursunClownClown

çok sağol canım beni cesaretlendirdinApprove

-------------

Mesajı Yazan: superisi
Mesaj Tarihi: 13 Nis 2008 Saat 14:40
Bende epidural oldum tam 9 saat ççok acı çektim.Benim rahim kalın olduğu için 1,5 saatte 1cm açılıyordu.Doğumum 10 dk oldu hiç bilmedim. ama kuyruk sokumum hiç ağrımadı .sabah 04.10 da doğum yaptım akşam 18.00 da eve geldik. hiç yatmadım,hiç sancı çekmedim. sanki doğum yapmamış gibi her işimide yaptım.öncesi çok kötü oluyor ama sonrası çok güzel oluyor. Acıyıda bilmek gerekir.İnsan, ızdırap ve acılar sonunda elde ettiği bir şeyi iki kat fazla sever ve ona değer verir.Herkese tavsiye ederim.Ama anestezi uzmanının çok çok  iyi olması lazım.

-------------
ZÜLAL(Bookworm)

Mesajı Yazan: fistiktuanam
Mesaj Tarihi: 13 Nis 2008 Saat 15:27
bende epidural dogum cok istiyodum ama belden igene yapilmasi beni cok korkutuyodu ama karar vermistim epidural yapdiracaktim hastahaneye gittigimizde doktorum ona gerek olmadigini soyledi cunku rahim cok ii acilmisti bide okadar sancilari hissetmiyodum ama yinede sonunda kotu olurum korkusuyla doktoruma israr ettim onlarda sanciyi azaltacak bir igne vurdular ama cok iyi oldu hic bisey anlamadan dogum yaptip cok rahat gecti dogumum kalcadan vuruluyo bu igne turkiyede varmi bilmiyorum ama tavsiye ederim adini da bilmiyorum malesef Unhappy 

-------------
http://www.glitterfy.com/">

Mesajı Yazan: irme
Mesaj Tarihi: 18 Nis 2008 Saat 09:10
Durucum bende hamileliliğim başından beri epidural normal doğumda karar kılmıştım ve 6 saatlik sancıdan sonra hastaneye gittim,2 saatte hastanede sancı çektim,gerekli açılma olmuşki dr.15 dk.da bir kontrolerinden sonra tamam anestezi uzmanı gelsin yapalım epidurali dedi.beni yan yatırdılar ama cenin pozisyonunda,belimden ince bir iğneyle içeri girildi,hiç canım falan acımadı,sonra normal pozisyona getirdiler..saatlerdir çektiğim acı ve sancıları bikaç dakika içinde hissetmez olmuştum..Dr.tamam İrme doğuma bitti gözüyle bakabilirsin bundan sonrası daha kolay dedi...nasıl sevinmiştim..benim suyum gelmemişti..dr.şimdi suyu patlatıcam,bi sıcaklık hissedicekin,merak etme dedi..dediği şeyi de hissettim ama malesef kızım o esnada kakasını yapmış ve doğumdan zorlanarak boynuna kordon dolanmış..belki olur diye bikaç şey daha yaptılar ama 2 kez kalp atışları çok düşünce, doğumhaneden ameliyathaneye girdim ve sezeryanla aldılar..epidural olayı çok kolay ve çok rahat normal doğum yapamadım ama epiduralin oraya kadar olan kısımda çok işe yaradığını söyleyebilirm..

-------------
Pamuk Prensesin Annesi...

Mesaj Tarihi: 18 Nis 2008 Saat 18:20
İrme senin doğumunda epey zor olmuşShocked
Hem normal doğum sancısını çek saatlerce sonra da sezeryana alınConfused
Bende eğer normal doğum olursa ki inşallah olur Starepidural istedim dr.la konuştuk,çok rahat old.çok kişiden duydum ilkinde epidural yapmadığıma pişman oldumConfused

-------------

Mesajı Yazan: irme
Mesaj Tarihi: 19 Nis 2008 Saat 10:06
hayırlısı olsun canım..inş. çok güzel bir doğum gerçekleşir ama epidural konusunda sana katılıyorum,gerçekten çok rahat..

-------------
Pamuk Prensesin Annesi...

Mesajı Yazan: burcu
Mesaj Tarihi: 05 May 2008 Saat 16:52

soruyu duru sormuş, doğumunu da yaptı zaten ama ben bu topiği yeni okudum. başka merak eden arkadaşalar da olur diyerek cevap veriyorum...

ben epidural yapmadım. ama benim eltim epidural normal yaptı, Amerikanda.. 6 cm iken verilmişti yanlış hatırlamıyorsam. ve çok kolay oldu herşey...

-------------
http://www.glitterfy.com/"> ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Mesaj Tarihi: 07 May 2008 Saat 09:58
Bende epidural doğum yapamadım maalesef hastaneye gittiğimde açılma 7cmdi ve bundan sonra normal doğum seyrinde devam etmesinin daha sağlıklı olacağını epidural olursam doğumum daha da uzayabileceğini söyledi,gerçekten dediği gibi oldu,çok kısa sürede doğumum gerçekleşti iyiki epidural olmamışım,ama evde sancı çekmemin bunda etkisi var tabi,yoksa en baştan hemen hastaneye gitseydim epidural isterdimThumbs%20Up

-------------

Mesajı Yazan: belma
Mesaj Tarihi: 13 May 2008 Saat 22:49
Buradaki bilgiler belki doğum yapacak arkadaşlara faydalı olabilirWink
http://www.hamilelik.tv/dogum/normal-dogum-5.html - http://www.hamilelik.tv/dogum/normal-dogum-5.html

-------------
Kamil insan toprak tutsa altın olur,eksik insan altın tutsa toprak olur.

Mesajı Yazan: Elif Hansa
Mesaj Tarihi: 14 Ağu 2008 Saat 13:48
ins bende de sancisiz acilma olur da, hastaneye gittigimde sizin gibi hemencecik oluverir oglusum.

evde sanciyi cekmek derken arkadaslar, evde sancilaniyorsunuz da, bagiriyormusunuz evde? beni de o dusunduruyor, simdi diyorum dogum basladiginda ben sancilari evde ceksem coklasincaya kadar, sonra hastaneye gitsem de rahat yapsam... ama iste bu isin evde bagirma meselesi var? ne diyorsunuz? evde sanci cekenler bagirdiniz mi?

Mesajı Yazan: ilknuravci
Mesaj Tarihi: 11 Mar 2009 Saat 17:42
merhaba piar,

bende 8+1 gebeyim ve epidural istiyorum. Fakat çevremdekiler böyle bir riske girmemi söylüyorlar. Şimdi senin tecrübeni okuyunca yine düşünmeye başladım. Bu konuda hastanenin ve anesteziyi uygulayacak uzmanında önemli olduğunu biliyorum. Nerede doğum yaptığını ve doktorunun ismini yazabilirsen çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

-------------
İlknur AVCI

Mesajı Yazan: esraa
Mesaj Tarihi: 12 Mar 2009 Saat 13:46
bende düşünüyorum ama bi okadarda korkuyorum Confused

-------------
http://lilypie.com">

Mesajı Yazan: dandinidastana
Mesaj Tarihi: 15 May 2009 Saat 22:35
ben epidural sezeryan oldum.mecbur kalmadıktan sonra asla sezeryan olmayınn diyorum ama mecbursanızda kesinlikle epidural sezeryaan olun gercekteen cok eglenceli:)güleoynaya girip cıkıyorsunuz.yatağa yatınca iş başlıyo..sezeryanın agrısı cook berbaat:(  ne kadar korkarsanız korkun genede özel durum olmadıkca normalden vazgecmeyiinn..
ayrıca yan etki olarak sadece 15gun kadar bel 1ay kadar baş agrısı cektim ben.bas agrım hafifti ama bel berbatti.

Mesajı Yazan: zarac
Mesaj Tarihi: 23 Tem 2010 Saat 14:45
bende epidural istiyorum gunler yaklastikca korkuyorum :)

-------------
Asmin'im canim kizim
39+

Mesajı Yazan: Ziyaretçi
Mesaj Tarihi: 26 Tem 2010 Saat 12:18
sağlıklı doğumlar diliyorum.

Mesajı Yazan: zarac
Mesaj Tarihi: 27 Tem 2010 Saat 17:23
Orjinalini yazan: cansu cansu Yazdı:

sağlıklı doğumlar diliyorum.
tesekkur ederim :)

-------------
Asmin'im canim kizim
39+

Mesajı Yazan: peperutka
Mesaj Tarihi: 10 Oca 2011 Saat 19:23
Epidural sanıldığı gibi korkutucumu yan etkisi varmı sonradan hasar bırakıyormu kızlar?

-------------
http://lilypie.com" rel="nofollow">

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<

Mesajı Yazan: nurcan
Mesaj Tarihi: 10 Oca 2011 Saat 19:29
ben düsünüyorm normal epidural aama her kafadan bir ses cıkıyoo yalnıs yerden yapıldıgında iğne felc bile edebiliyo diyolarr gözüm korktuu ama agrısız dogurma fikride cazip geliyor ikilemde kaldım Stern Smile

Mesaj Tarihi: 10 Oca 2011 Saat 19:31
Orjinalini yazan: duruuuu duruuuu Yazdı:

ben düsünüyorm normal epidural aama her kafadan bir ses cıkıyoo yalnıs yerden yapıldıgında iğne felc bile edebiliyo diyolarr gözüm korktuu ama agrısız dogurma fikride cazip geliyor ikilemde kaldım Stern Smile
Bende hasar bırakıyo diye duydum  napsakki?

-------------

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<

Mesajı Yazan: nurcan
Mesaj Tarihi: 10 Oca 2011 Saat 19:38
bilmiyorm ama o riski göze alabileceğimi pek sanmıyorm 1 kere acı cekicem dogumda kalıcı etkii bırakırsa bir ömür cekicem ama yinede doktorlara danısmakda fayda var sanırım

Mesaj Tarihi: 10 Oca 2011 Saat 19:41
Orjinalini yazan: duruuuu duruuuu Yazdı:

bilmiyorm ama o riski göze alabileceğimi pek sanmıyorm 1 kere acı cekicem dogumda kalıcı etkii bırakırsa bir ömür cekicem ama yinede doktorlara danısmakda fayda var sanırım
Haklısın

-------------

<

Mesajı Yazan: perry
Mesaj Tarihi: 21 Oca 2011 Saat 14:20
ben 5ay önce epidural normal doğum yaptım.kesinlikle tavsiye ederim.iğnelerin acısı yok denecek kadar az.serum iğnesi bile daha çok acıttı.belden olması korkutmasın.kontrole gider gibi doğuma girersiniz ve kucağına bebeğini verirler:))doğumun ertesi günü normal hayata döndüm.bende doğumdan önce çok araştırdım.yardımcı olmak istedim.hayırlı doğumlar...

Mesaj Tarihi: 21 Oca 2011 Saat 14:49
teşekkür

-------------

<

Mesajı Yazan: berayim
Mesaj Tarihi: 22 Oca 2011 Saat 14:32
benim ilk de ikincide epiduralle oldu ilkinde hic bisey hissetmedim cok iyiydi ama ikincisini 6 cm acilma olduktan sonra yaptilar ama doguma dogru ikinmalara dogru butun uyusukluk gitmisti ve benim icin berbatti 2 hafta oluyo ikinciyi olali.hayirlisi olsun canim allah saglikli bisekilde kucagina versin bir avazda ciksin insaallah

-------------
http://lilypie.com"> http://lilypie.com">

Mesajı Yazan: MaRaL
Mesaj Tarihi: 22 Oca 2011 Saat 14:35
berayim bana tekrar doz verdiler emrede sonlara dogru , yoksa etkisi geçmye ba$lami$ti, hatta 10 cm deydik :)
prenses dogum diolarmi$ buna

ikisinide epiduralli norm al dogurdum ben Embarrassed

-------------
">

Mesajı Yazan: berayim
Mesaj Tarihi: 22 Oca 2011 Saat 19:06
maral evet etki azaldiginda burada bi dugme var sen basiyosun ilac geliyo tekrar ilkinde biliyodum ama ikincide aklima gelmedi o yuzden uyusuklugum gitmisti sancim gecmisti o guzeldi ama ikinma esnasinda alt tarafim felaket agridi ve en sonunda yirtilma oldu bende bitmis durumdaydim yani uyusuklugun gecmesi tamamen bizim unutkanligimiz yoksa kizimda hic bisey hissetmemistim

-------------

Mesajı Yazan: ice_an
Mesaj Tarihi: 22 Nis 2012 Saat 23:41
 ben tam 5 gün önce epiduralle normal doğum yaptım.hastaneye gittiğimde hiç açılmam yoktu epiduralin uygulanabilmesi için en az 4 cm açıklık olması gerkiyormuş.bu sebepten suni sancı verdiler 1 buçuk saat aklımı kaybedecek kadar sancı çektim suni sancı normal sancı gibi değil çünk birgn evveli normal sancıda çektim allah kimseye suni sancı çekmek zorunda bırakmasın.birbuçuk saat sonunda 4cm açıklık oldu ve epidural uygulandı ,uygulandıktan 3 dk sonra ağrı azaldı %70 oranında %30 sancı bırakıyorlar çünkü açılmanın devam edebilmesi için ama o geri kalançektiğin sancıya sancı demek ayıp olur:)) çok rahat sadece tuvalet ihtiyacın varmış gibi hissediyorsun ama çok hafif bir sancı daha sonra benim çok çabuk açıldı epidural yapıldıktan yarım saat sonra doğum başladı 10 dk içinde de doğumum gerçekleşti.epidural çok rahatlatıyor tabi 4 cm açılasıya suni sancı çekmesi cabası.yalnız epiduralin etkisi 2 gn devam ettiğinde hiç acı hissedilmiyor benim 5. günüm dikişlerim feci halde acıyor ilk günler hissetmemiştim.sonradan çok acıyor.amane olursa olsun sezeryanın sonradan acısı yerine bence normal doğum yapmak en güzeli.Herkese epidural normal doğumu tavsiye ederim.

Mesajı Yazan: ilknur_suzen
Mesaj Tarihi: 14 Haz 2012 Saat 10:14
mrb arkadaşlar ben 36 haftalık gebeyim ve yarın belli oluck normalmi sezaryanmı yapıcağım ama açıkcası normal doğum çok istiyorum ama beni okadar korkuttularki makat bölgene kadar kesip en az 10 dikiş atarlar ve bu dikişi hisediyorsun diye gerçekten böylemi o sancıyı çekmeye razıyım ama o dikişleri anlıyonuzmu dikerken bana cvp verirseniz teşekkür ederim

Mesajı Yazan: flipflop
Mesaj Tarihi: 15 Haz 2012 Saat 19:14
Orjinalini yazan: ilknur_suzen ilknur_suzen Yazdı:

mrb arkadaşlar ben 36 haftalık gebeyim ve yarın belli oluck normalmi sezaryanmı yapıcağım ama açıkcası normal doğum çok istiyorum ama beni okadar korkuttularki makat bölgene kadar kesip en az 10 dikiş atarlar ve bu dikişi hisediyorsun diye gerçekten böylemi o sancıyı çekmeye razıyım ama o dikişleri anlıyonuzmu dikerken bana cvp verirseniz teşekkür ederim

Merhaba 

ben 19 gun once epidural normal dogum yaptim. Aci esigim cok cok dusuk olmasina ragmen  epidural ignemi yaptiktan sonra cok dayanilmaz acilar hissetmedim acikcasi. Dogumum biraz zor oldu gerci bebek biraz buyuk oldugu icin  vakum kullanmak zorunda kaldilar ki bu yuzden dikislerim normalden biraz fazla oldu ama bana  sorarsan en hissedilmeyen ve aci vermeyen kismi dikis kismiydi. Eger sancidan korkmuyorsan bence dikis kismindan hiic korkma. Su an dikislerim atmaya basladi biraz agri var ama gayet normalmis. Eger mikrop kapmazsam 1 aya kadar gececegini soylediler. 

-------------

Mesajı Yazan: sedesa
Mesaj Tarihi: 15 Haz 2012 Saat 19:33
Orjinalini yazan: ilknur_suzen ilknur_suzen Yazdı:

canım ben de normal doğum yaptım... hem de hiçbirşeysiz.... sen hiç sezeryan doğum izledin mi...karnına bir kesik attıktan sonra doktor cırt diye eliyle yırtıyor derini.... kaç kat kesiyor seni... bütün bağırsaklarını vücudunun dışına çıkartıyor.....

bunun yanında normal doğumda atacakları kesik hiçbir şey kalır.... yemin ederim ki ben hiçbir şey  hissetmedim... ne kesiği ne de dikişleri.... şimdi bakıyorum izi bile yok.... doğumdan bir hafta sonra AVMlerde geziyordum oğlumla....oğlum 3520gr doğdu... ne çok kilolu ne de zayıftı.... ama koca kafalı bir bebekti...:))) tıpkı babası gibi.... şimdi 2.ye hamileyim... yine erkek ve yine kafa büyük görünüyor.... ve kesinlikle bir aksilik yoksa normal doğum istiyorum yine....

sezeryan doktor için 10dk lik iş... ama hafife alınacak bir operasyon değil.... bir aksilik yoksa neden normal olmasın....???? Üstelik de sezeryanda doğumdan sonra bebeğinle bile doya doya ilgenemeyeceksin ağrılardan.... 

Umarım kendin ve bebeğin için en doğru kararı verebilirsin....

-------------

Mesajı Yazan: *Elifce*
Mesaj Tarihi: 15 Haz 2012 Saat 19:38
Semracığım çok haklısın..
adı üstüne normal doğum; dikiş biile olsa sonunda herşey normale dönüyor.. İnşallah bende normal doğum yaparım..

-------------

Mesaj Tarihi: 15 Haz 2012 Saat 22:20
ben iksinide epidural norml dogum yaptim
ilk 3.800 ikinci 4 kg idi
ilkide kolaydi, hatta ikinci daha kolaydi
hissetmedim bi$ey
sezeryan olmamak için gece gunduz dua ederdim  ben 9 ay boyunca
amleiyat olmayi gozum yemiyo

-------------
">

Mesajı Yazan: sedesa
Mesaj Tarihi: 15 Haz 2012 Saat 23:31
Orjinalini yazan: *Elifce* *Elifce* Yazdı:

Semracığım çok haklısın..
adı üstüne normal doğum; dikiş biile olsa sonunda herşey normale dönüyor.. İnşallah bende normal doğum yaparım..

umarım canım... bizler dayanışma içinde olmalıyız.... doğumunu yağlandıra ballandıra ne kadar zor ve acı verici olduğunu zevkle anlatan kadınlara deli oluyorum.... kimse bebek hemen çıkıyor demiyor ama herşey bizim için.... bizler bir bebek için çekiyoruz bu sancıları.... peki hastalıktan dolayı acı çeken insanlar....???? neyse ki bizimkisi güzel bir bebeği kucağımıza almak için...

birçok doktor, hamile kadınları en zayıf noktaları olan bebeklerinin sağlıklığı ile korkutup sezeryana ikna ediyor... lütfen doktorunuzu seçerken buna dikkat edin... normal doğumu tercih eden bir doktor seçmeye çalışın...

-------------

Mesajı Yazan: ilknur_suzen
Mesaj Tarihi: 18 Haz 2012 Saat 13:47
çok teşekkür ederim yanıt için belli oldu şuan herşeyim normal doğum seviyesinde gidiyor kızımın pozisyonu bile baş aşağı geliyor sancılara dayanırım o sorun deil yeterki diktikleri zaman anlamıyım inşşş heyacandan sancılarımda gitmez doktorumkesinlikle normal doğum yapmamı tavsiye ediyor ve o esnada bi şey olmazsa normal yaptırıcak :))inşş sağ salim hayırlısıyla kızımı kucağıma alırım

Mesajı Yazan: neslibal
Mesaj Tarihi: 01 Kas 2012 Saat 11:32
merhabalar...
benim ilk hamileliğim ve 36. haftadayım önümüzdeki hafta doğum şeklim belli olacak bende epidural istiyorum ama doktorum epiduralim doğum sürecini uzattığını söyledi. eğer dayanabilrsen sancıyı çekmeni tavsiye ederim dedi...
tabii birde yan etkilerinden söz ediliyor, yok iğneyi olurken kıpırdamış başını çeviremiyor falan diye birsürü şey...
eşim çok pimpirikli hiç istemiyor iğneyi benimde aklım karıştı normal doğum sürecinide aşabilecemi sanmıyorum korku sardı çünkü gün geçtikçe doğum yaklaşıyor:(
oğlum içinde endişeleniyorum ama epiduralde bebeğe hiç ilaç gitmiyormuş...
lütfen yardım ediiiinnnnn....

Mesaj Tarihi: 01 Kas 2012 Saat 12:16
valla benim dogumlarim kisa suruyor
normalde her cm 1 saat de açiliyirmu$ ortalama
ben hastaneye sanciyla gidiyom 5-6 saat içinde dogum oluyor
sanciya dayanabilsem belki daha kisa surer onu denemeden bilemem tabii, ama ben sanci çekmeyi goze alamiyorum
bu arada epidural için 4 cm açiklik $art,4 cm olmadan yapmiyolar yani
biraz çekiyorum tabii sanciyi ,taniyorum yani ondan cesaretim yok 10 cm e kdr sanci çekmeye :)

-------------
">

Mesajı Yazan: dilek yiğitcan
Mesaj Tarihi: 01 Kas 2012 Saat 12:33

ne şanslısn canım ay çok zordu benımkı  . hep derım  abımın eşıne  inşalla fazla sancı çekmeden doğurusun  ve normal doğum olur inşallah

-------------
Hayat bana verdiklerini düşündüm Sonra Bir de Aldıklarını, Çok Pis Kazıklanmışım .

Mesaj Tarihi: 01 Kas 2012 Saat 13:02
sen yaptirdinmi epidurali onu anlamadim dilek
valla ben tavsiye ediyorum epidurali, benim gibi cani kiymetli hem sezeryandan hem dogurmkdan korkan biri için biàilmi$ kaftan :)
zaten burda sezeryan isteme $ansim yok

-------------
">

Mesaj Tarihi: 01 Kas 2012 Saat 14:19
ben normal doğuramadım canım  sezeryan  oldum belden ineledırler LOLLOLLOL ama çocumu kucağıma alırken herşeyi unutum   iyiki hayatımda , hım senın için hangisi  iyi gelıyosa yapman ıyı olmuş canım  insanın hayatı doktorların elınde  .

-------------
Hayat bana verdiklerini düşündüm Sonra Bir de Aldıklarını, Çok Pis Kazıklanmışım .

Mesajı Yazan: seda altunbaş
Mesaj Tarihi: 12 Şub 2013 Saat 18:45
hangi  hastanede yaptırdınız epidural normal doğumunuzu

-------------
tek sucum sevmek mutluluk hakkım değil mi? Allahım sen yardım et!!! <3 <3     <3 seda & vedat <3

Mesaj Tarihi: 13 Şub 2013 Saat 00:48
ben izmirdeydim ege hastanesınde yaptım .

-------------

Mesajı Yazan: gugguludaglarguggulu
Mesaj Tarihi: 13 Şub 2013 Saat 10:35
Orjinalini yazan: dilek yiğitcan dilek yiğitcan Yazdı:

ben normal doğuramadım canım  sezeryan  oldum belden ineledırler LOLLOLLOL ama çocumu kucağıma alırken herşeyi unutum   iyiki hayatımda , hım senın için hangisi  iyi gelıyosa yapman ıyı olmuş canım  insanın hayatı doktorların elınde  .
bende normal yaptim.doktor sen normal dogum yapamazsin dedi.ama normal yaptirdi.suni saanciyla.kizimi kucagima aldigim an butun cektigim sancilari unuttum.

-------------
Annem
Yoklugun icimde bir kor
Cekilmiyor hasretin annemm
Seni nasil ozledim annem
Bir bilsen....

Mesaj Tarihi: 13 Şub 2013 Saat 18:24
  ay canım ben sunı sancıda yedım çocuk kuruda kaldı suyum gıtmıştı o yüzden sezeryan oldum  hayırlısı buymuş demekı  normal doğum herzeman daha ıyıdır  allah  kım ne ıstıyosa gönlüne göre versin

-------------

Mesajı Yazan: y_bal
Mesaj Tarihi: 16 Şub 2013 Saat 01:05
bende spinal sezeryan oldum ..hemşirenin elini tuttum bırakmadım başa işin yok senin biliyorum ben gidemezsin bi yere dedimm LOLLOLLOLLOL kocam tırstı girmedi doğuma TongueTongueTongue tuttuğumu bırakmadım bende .. LOLLOL yani narkoz zor bence ama spinal de çok kolay değil acı sancı falan yok ..his var ama acı yok garip bi duygu nasıl cesaret edipte denedim bilmiyorum o bunalım haliyle valla ...

-------------

Mesajı Yazan: gugguludaglarguggulu
Mesaj Tarihi: 16 Şub 2013 Saat 05:25
Orjinalini yazan: y_bal y_bal Yazdı:

bende spinal sezeryan oldum ..hemşirenin elini tuttum bırakmadım başa işin yok senin biliyorum ben gidemezsin bi yere dedimm LOLLOLLOLLOL kocam tırstı girmedi doğuma TongueTongueTongue tuttuğumu bırakmadım bende .. LOLLOL yani narkoz zor bence ama spinal de çok kolay değil acı sancı falan yok ..his var ama acı yok garip bi duygu nasıl cesaret edipte denedim bilmiyorum o bunalım haliyle valla ...
bende hemsirelerin stajyer ogrencilerinellerini tuttum ne olur beni birakmayin gitmeyin biyerlere dedim.onlarda gitmedi sagolsun.ne gunlerdi

-------------
Annem
Yoklugun icimde bir kor
Cekilmiyor hasretin annemm
Seni nasil ozledim annem
Bir bilsen....

Mesajı Yazan: hümeyra
Mesaj Tarihi: 26 Mar 2013 Saat 10:42
bende istiyorum epidurel inşallah bakalım daha doğuma çok var ama

Mesajı Yazan: hümeyra
Mesaj Tarihi: 13 Ara 2013 Saat 14:07
Cok sukur istedigim gibi bir dgum yaptim.3 santimlik bir acilmayla nerdeyse sancisiz bir sekilde hastaneye gittim.hemen igne yaptilar dogum bitene kadarda hafif bir karin agrisindan baska hic birsey hissetmedim.herkese tavsiye ederim.

Mesajı Yazan: fire
Mesaj Tarihi: 07 Tem 2015 Saat 13:25
.........var çok kaliteli bence oradaki doktorlardan bilgi alman daha yararlı olur diye düşünüyorum

Gizli link

Mesajı Yazan: selengul
Mesaj Tarihi: 07 Tem 2015 Saat 13:29
kadınların korkulu rüyası .........hanımlar on kadar korkmayın sizin sağlığınız içinde iyi bir şey. 

Gizli link

Mesajı Yazan: edaesr1995
Mesaj Tarihi: 05 Haz 2019 Saat 00:02
Tavsiye için teşekkürler

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat