Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 10 aylık bebek krup
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

10 aylık bebek krup

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
cennettekus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 336
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cennettekus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 10 aylık bebek krup
    Gönderim Zamanı: 05 Şub 2023 Saat 21:55
Krup ile ilgili gecmiş mesajlara baktım fakat hep 1 yaş üstü mesajlara denk geldim. 10 aylık bebek icinde yarım doz dekort ignemi yaptırılmalı?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şub 2023 Saat 02:24
O yasta olmasi ZOR! 
Zaten sikintili olan; 3 gecedir. Teshisi kim koydu?? Havlar tarzda boguk sesle oksuruk mu var? 

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cennettekus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Şub 2023 Saat 01:02
Teshisi ben tecrübeme dayanarak koydum hocam. 9 yaşında kızım var oda krup olurdu. Dediğiniz gibi 3 gün sürdü dayandım bir şekilde atlattık sonrada grip oldu atlatıyoruz.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Şub 2023 Saat 02:42
1 hafta kadar o "grip sekli" ile devam edecek. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cennettekus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nis 2023 Saat 02:42
Hocam kızım 13 aylık oldu ve krup oldu az önce soğuk havaya cıkardık rahatladı ama boguluyordu resmen. Nefes alıp verirken boğazı tıkandı havlar tarzda öksürdü. Hastaneye götürmedim çunki dekort vermeyip gereksiz ilac verecekler biliyorum. Bu yüzden sadece dolven verdim ses tellerindeki ödemi çözer diye. Faydası olurmu? Bu arada emziriyorum.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nis 2023 Saat 18:12
Olur! Soguk hava daha iyi etki eder.
Siz hic; Turk Cocuk doktorlarinin, cocuga veya ailesine faydali olabilecek bir tedavi veya yontem kullandiklarini 
gordunuz mu? Bir cuval ilac yazarlar, bir suru gereksiz cihazlar aldirirlar! Nerde ucuz ve faydali yontemler
 varsa, onlari da ASLA kullanmaz ve camur atarlar.
Bu sayede:
- Zymafluor gibi faydali ve butun "gelismis" ulkelerde kullanilan Zymafluor'u devlete yasaklattirirlar .
- Gene gelismis ulkelrde oldugu gibi; icme sularina Fluor katilmasina siddetle karsi cikarlar!
- Asilara karsi cikarlar veya en azindan, tesvik etmezler!! 
- D vitamini kullanimininin,  EN PAHALI sekilde olmasina gayret ederler!
- Sanki marifet imis gibi en son piyasaya cikan, en pahali ilac ve Antibiyotikleri yazarlar!

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cennettekus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nis 2023 Saat 21:41
O kadar haklısınız ki, doktora gitmeye korkar olduk. Çok teşekkür ederim 🙏
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.