Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 3 yaş haziran ayından belli gecmeyen oksuruk
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

3 yaş haziran ayından belli gecmeyen oksuruk

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Fatma010 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 53
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Fatma010 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 3 yaş haziran ayından belli gecmeyen oksuruk
    Gönderim Zamanı: 03 Kas 2021 Saat 02:15
Hocam , butum makalelerinizi okudum denemedigimiz yapmadigimiz şey kalmadı , alerji testi dahi yapildi ve cocukta ev tozu alerjisi cikti ,oglum surekli oksuruyor bazen kuru oksuruk bazen cok balgamli hata hirilri cigerinden gelen ufluk sesi oluyor , alerji ilacini veriyoruz oksuruk kesiliyor 1 gun 2,5ml veriyoruz mesela o gun rahat ama bidahaki gun vermedigimizde tekrar basliyor , sorum surekli arka arkaya hasta olma ihtimali nedir ? , veya bu oksuruk alerjikse surekli alerji ilaci mi kullanmaliyiz , aglayinca kosturunca vs oksuruk cogaliyor astim olma ihtimali nedir bu cocuga bi cozum bulabilicekmiyiz hastaneye gidip hangi tahlileri yapalim nasil bir teshis koya bilirsiniz hocam.. cocuk 3 yasinda ve cok sesli oksuruyor ve balgamli 3/4 gundur cocukta gene hirilti var cigerinde ufluk sesi geliyor dr levmont sase yazmisti fakat kullanmadim .. sadece ara ara alerji surubunu veriyordum bize ne onerirsiniz hocam cevabiniz icin simdiden tesekkurler 

Düzenleyen Fatma010 - 03 Kas 2021 Saat 02:16
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2021 Saat 03:07
Allerji ilaclari, balgam ve akintilari koyulastirir.. 
Sicak su buhari uygulayin. Yatarken, basucuna 2 damla ColdMix damlatin. 
Yukarı Dön
Fatma010 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Fatma010 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2021 Saat 11:13
Haziran ayından belli bu durum boyle hocam serum F kullandik coldmix kullandik kalofer ustune su koyduk , sicak su buhari uyguladik olmadı vics li buharlı su yaptik geniz akintisi asla geçmiyor .. forumda herşeyi okudum denedim bi ilaç felan kullanmadım alerji şurubu hariç  .. bu olaylar basadiginda cocugu anne sutunden kestik birde kreşe başlamişti 8 gun gidebildi sonra daha gondermedimbi kac sorum var o yuzden size 
1.Cocuk kreşte bişey yerken cigerine kaçtiysa oksuruk cunku hic kesilmiyor ? Ve ufluk sesi geliyor
2.Birde basemcik iltihabi nekadar uzun sure kalabilir ? 
Sinuzler akintiyi durdurmak icin ne yapilabilir artik alerji ilacini vermek istemiyorum 
3. Forumdaki butun mesajlarinizi okudum oksuruk ile ilgili brycnl surup ne ise yariyor onu hic kullanmadik fayda gorebilirmiyiz veya baska bi teshis mi konulucak cunku asla oksuruk gecmiyor alerji testi de ev tozu pozitif cikti ve kanda da alerji orani cok yuksek hastanedeki alerji dr u kortizolu ilaclar keser dedi ve yazdi fakat hic birini almadik kullanmadik zamanla gecermi diye diye hocam 4,5 ay gecti artik nekadar surecek bu surec

Düzenleyen Fatma010 - 03 Kas 2021 Saat 19:27
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2021 Saat 19:36
Akcigerlere gida kacsa, nefes alip-verirken, oncelikle "islik sesi" duyulur. 
2- Bu yasta; "bademcik iltihabi" olmaz. 
3- Bricanyl; Astim ilacidir, bronslarda genisleme yapar. 
Bugunden geriye giderek yazilarimi okuyun. 
Yukarı Dön
Fatma010 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Fatma010 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2021 Saat 19:39
Hocam islik sesi duyuluyor , bademcikleri asiri şış yazilarinizi okudum hocam herşeyi de denedik cozumbulamadigimiz icin yaziyorum
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2021 Saat 19:55
Islik sesi varsa, bir doktora daha gosterin, dinlenmesi ve gerekirse, "Bronkoskopi" yapilmasi gerekir. 
Yukarı Dön
Fatma010 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Fatma010 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kas 2021 Saat 01:47
Hocam cevaplariniz icin teşekkür ederim , dr gittik fakat ufluk sesi suanda yok dedi hafif mi hijlama var şuan , geniz akintisi cok fazla balfgami da oyle dr alerji testlerinin cok guvenilir olmadigini ve bir sure alerji ilaci kullanmamayi sabah ve aksam fiz serum ile burnunu temizlemeyi ve sad zeytin yagina sarmisagi ezip bekletmemi soyledi sonrasinda ayak altina ve gogus ve sirtina gece surup uyumasini bir sure bunu denememizi istedi bademciklerinin aşiri buyuk oldugunu ve illerleyen yaşta normale donebilecegini takip altinda kalmasini istedi .. sizce tedavi dogrumu en azindan ilac yazmadi 🙈 ve sabah akşam duzenli bi şekilde dişlerini fircalamamizi istedi bala karşi duyarli olmasaydi limon bal dedi sizin gibi fakat bal kaşinti yapiyor 

Düzenleyen Fatma010 - 06 Kas 2021 Saat 01:48
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kas 2021 Saat 02:49
1- Hayret!! Allerji testlerinin bir HALTA YARAMADIGINI bilen bir doktor!! 
2- "Zeytinyagi-Sarimsak"  zirvaligi haric, gerisi dogru. 
3- Bal yerine Recel suyu kullansaniz da olur. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.