Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 3 yaş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

3 yaş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Eyslyrt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 342
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eyslyrt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 3 yaş
    Gönderim Zamanı: 08 Tem 2021 Saat 11:33
 Hocam merhaba. 3.5 yasında kızım var.  16 nisanda sol sinüs tamamen kapalı sinüzt vr dedi doktor. Sizin söylediğiniz kafa filmini cektrdik. Snra illiadin kullandık. Snra kntrole gittik geniz akntısı tamamen bitmiş dedi.
Snra 4 hazranda yine ateslendi hocam tüm tahlilleri temiz cıktı fakat sinüzit içn filme baktrmadık sizle görüştük enfksyz molkez dediniz. Smdi 3 gündür yine ateşi 40 larda hocam. Sabah 40.3 ölctüm. Atesdüşürücü verdim doktora gittik. Cok yogun ve koyu geniz akntısı var çok sasrtıcı 4 yas altında beklemediğmz bsey dedi. Antbytik ve illiadin damla yazdı. 3 aydır bu sekilde oluyor hocam. Genel olarak degerlendirir misiniz ben yine antbytiği baslamadım tabiki sizle görüşmeden. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Tem 2021 Saat 13:14
Ateş+ Ağızda pis koku+ Dili kaplayan pas tabakası yoksa, SAKIN Antibiyotik vermeyin. 
Enfeksiyöz Mononükleoz, hayat boyu 1 kere olur. 
Yukarı Dön
Eyslyrt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 342
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eyslyrt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Tem 2021 Saat 23:52
Hocam tekrar merhaba
3.5 yasındaa kızım 
16 nisan , 4 haran ve 7 temmuzda ates burun akıntısı ve hapsuruk şikayetimiz.
Hocam bugün yine ateşi hep 38 üstüydü. Su gibi burun akntısı var. Hapsuruk var. Bu 4. Ay her ay böyle tekrarlıyor. Hocam terleyip soğurken üşütüyor mu yoksa üstü mü acık kalıyor neden her ay tekrarlıyor bir çözüm bulamadık hocam. Doktoru fmf fpa gibi hastalıkları arastrmak gerekli dedi. Size tüm tahlillerini yüklüyorum. Yprumlarsanız cok sevinirim cok teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Tem 2021 Saat 08:08
Antibiyotik gereken bir durum:Yok.
Anemi:Yok.
Kan Hastalığı:Yok.
İYE:Yok.. 
Viral hastalık geçiriyor... O doktorun kesinlikle FMF ve PFAPA ile ilgili hiçbir bilgisi yok.. 
Kitap okumadan, kulaktan dolma doktorluk anca bu kadar olur.  
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.