Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Akciğer Durumu değerlendirilmesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Akciğer Durumu değerlendirilmesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sisinan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 11
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sisinan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Akciğer Durumu değerlendirilmesi
    Gönderim Zamanı: 01 Ara 2021 Saat 16:55
Merhabalar hocam 24 aylık ve 9 kg oğlumuz var. ( Oğlumuz 29 haftalık 1450 Gr doğdu ve 87 gün küvözde yatmıştı Uzun süreli oksijen alımı olmuştu). Hocam 5 gün önce yüksek ateş (39 u geçmişti) halsizlik ve öksürükten dolayı Acile gittik. Dr kulağına bakıp kulağında enfeksiyon olduğunu söyledi. 5ml pedifen verdiler ve 1 2 saat sonra ateş 37 lere düşünce reçeteye Antibiyotik ve pedifen yazıp yolladılar. Emin olamadığımız için kullanamadık şikayetlerimiz devam ediyordu 1 gün sonra polikliniğe çocuk Dr u na gittik ve kulağında enfeksiyon olmadığını söyledi. Öksürüğü baya kuru ve şiddetli olduğu için akciğer filmi istedi çektirdik baktı ve akciğerleri çok kötü durumda dedi. Zatürre seviyesine yaklaştığını söyledi. Hastaneye yatış verecekti ama ilaçla tedaviyi yapalım yatışa gerek kalmaz dedi ve 1 iesef iğne (1*1) 3 gün, 1 zaditen damla akşamları 10 damla 10 gün, 1 klamer antibiyotik (2*1) 10 gün, 1 ventolin şurup (3*1) 5 gün. 3 gündür bu ilaçları kullanmaya başladık. Ateş 37 38 seviyelerinde seyrediyor. Öksürük baya var ama balgamlı şekilde. Çok aşırı derecede halsizlik var sürekli yatmak istiyor. Hiçbir şey yemiyor ama anne sütünü güzel alıyor. İshalde var 2 gündür mukuslu gibi biraz (antibiyotikten diye düşündük). Şimdi hocam forumu ve yazılarınızı yeni keşfettim hepsini okuyamadım ama önemli olanları okudum. Sahtekarlığın safhaları yazınızı okudum şaşırdım. Hocam ilaçları hemen bırakalım mı başlayıp 3.gümde bırakmak sıkıntı olur mu ? Birde hocam resim yükleme yerinde sıkıntı var sanırım beceremedim. Hemen yazının sonuna link olarak akciğer filmini koyacam eğer bakabilirseniz ve yorumlarınızı birde ne yapacağımızı söyleyebilirseniz çok seviniriz. Tşkler resimleri alta koyuyorum
Akciğer 2. Film.    https://resimyukle.io/r/xzCUrh0UWX
Film ve ilaçlar.    https://resimyukle.io/g/560zeVrmAM

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ara 2021 Saat 19:18
Resimler acilmiyor, resim gonderenlerin yontemini kullanin.
1- Acil doktoru tam bir sahtekar. Cocuklarda, "kulak enfeksiyonu" olsa, cocuk agridan yeri-gogu  yikar.
2- Poliklinik doktoru, ayri bir sahtekar! Kulak enfeksiyonundan ona "ekmek" cikmayacagi bildigi icin dogruyu
 soylemis ama, esas soygunu yapabilmek icin, (Zaturre de diyemedigi icin):
  " Zatürre seviyesine yaklaştığını söyledi." Boyle cok salakca bir yorum yapmis. VE sanki Zaturre imis gibi
 1 cuval ilaci dayamis! 
Zaturre olsa, cocugun solunumu dakikada:60'in ustunde olur.
3- Iesilin igne ile Klamer'in yanyana verilmesi NE OLA KI??? Ne yaptigindan haberi yok! 
Antibiyotik gereken bir durum olsa; Ates+Agizda pis koku+Dili kaplayan pas tabakasi olurdu. 
4- Ishal baslamasi hic; hayra alemet degil!! HEMEN AMA HEMEN, butun ilaclari kesin. Bilhassa Klamer; 
cocuklarda  Clostridium Difficile enfeksiyonlari yapar ve olume kadar giden ishaller olur. Ilacin icininde YAZAR!
Ama; Turk doktorlari; okuma ozurlu olduklarindan bunlari bilmezler. 
Hemen:Reflor tozlarinden hergun 1 paket yediklerine serpistirin.
Her ogununde bir parca Yogurt olsun. 
SADECE; benim Grip icin anlattiklarimi uygulayin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 01 Ara 2021 Saat 19:43
Yukarı Dön
Sevday Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 137
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sevday Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ara 2021 Saat 09:40
[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Kadir hocam yukarıdaki yeğenim resimleri kardeşimin telefonundan yüklenmemişti ben gönderiyorum.. İyi çalışmalar..
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ara 2021 Saat 18:28
Temmuz ayinda cekilen Rontgen normal. 
Kasim ayinda cekilen Rontgende; sagda "Fissurit" var. 
Bu gorunumun Zaturre ile bir alakasi yok. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.