Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ateş kulak agrısı öksürük
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumateş kulak agrısı öksürük

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
aleynaaa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 234
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aleynaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ateş kulak agrısı öksürük
    Gönderim Zamanı: 18 Şub 2020 Saat 00:12
hocam size ulaşabildiğim için öyle mutluyum ki suan, yıllardır ablamdan dinlerdim ama kulak arkası yapardım doktorlara inanırdım artık pişman oldum, her gittğimizde antibiyotik yeter hiçbir acıklama yapılmadan, 
hocam kreşle beraber burun tıkanıklıgı ateşli hastalıkları basladı ablam her defasında viraldir o desede( sadece yazılarınızı okuyarak 2 cocugunu büyüttü) ben dr gidip ilaçlarla döndüm cunku 1 yasında havale geçirmişti babamın vefatından hemen sonra bende travma oldu babam yanımda durup dururken kalp krizi geçird hatta kusunca baba rahatladın kurtardın dedim sonra düştü birdaha kalkamadı, arkasından kızım ateşle savaşaın die surup vermiyordum ellerimde kaydı gitti ondan sonra bende korku oluştu her hastalıkta dr koştum, suan hatalarımdan dönmek istiyorum, mehmet ali hocayada gidicem havalar ısınınca ankaradyız biz, hocam en son 10 gün önce antibiyoik bitirdik ateşten sonra gelen hafif kulak agrısına hemde içimden vermek gelmedi ama dr kulak bu ihmaaale gelirmi diyince korktum, ilaç bittkren 10 gün sonra ateş öksürük balgamlı burun tıkanıklıgı ve kulak agrsı basladı dr bi göstereyim dedim yine baska antiniotik yazımca kan vermek istedim yarın sonucu cıkacak, ilaçlarıda almadım,illadim ped be sprey kullandım sogan suyu sıktım, en son ateş 39 laro cıkımca dolvende verdim, akşama kadar sadece ateş 39.5 cıkınca dolven verdim ki ben 37.5 görür görmez verirdim eskiden, havale korkum olmasa 39.5 da vermicem artık ama, evet beynin koruması ama:(
hocam ateş artı kulak agrısı olursa antibiyotk veriliyor backtrm oda ama ecz vermedi yazdırcaksınız dedi dr tabiki yazmadı, hocam benim asıl sorum su dolven kulak agrısınıda kesmiş olabilirmi yani iltihap varsa ve ben agrı kesicyle onu bastırıyorsam ileriki günlerde sıkıntı olurmu daha agır bi tablo, ben ateşi düşürmek için veriyorum suan sadece sabah ber agrıyor demedi
ama gece uzun tabi, bu eşler illaha dr ne diyorsa yap diyolar tek basıma mucadele veriyorum artık eski hataları yapmak istemiyorum
agızda koku dilde pas yok öksürük için tamam ama kulak için kriterimiz ateş ise benim vermemmi gerekiyor
nolur kızmayın vaktniz aldıfıö için özür dilerm
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şub 2020 Saat 03:29
O kadar cok YANLIS bilgilariniz var ki, neresini duzeltsek…
1- Antibiyotik gereken durumlarda: Ates +Agizda pis koku +Dili kaplayan pas tabakasi olur. Ucunden biri biri yok ise; Viral enfeksiyondur.
2- Orta Kulak iltihaplari, "Iltihap" degillerdir. Mekanik hadisedir. DAIMA, viral enfeksiyonlari (Gripleri) takiben olurlar. Grip sonucunda olusan ODEM, Oztaki borusuna kapayinca, orta kulaga nemli tutmaya yarayan sivi akamaz ve kulak zarina baski yaparak agri olur.
3- Antibiyotikler iyi gelmeyecekleri gibi, Bogaz ve cevresindeki koruyucu bakterileri de, yok ederek, cocugun daha sik hasta olmasini saglarlar.
4- TEK BASINA, Iliadin DAMLA ile; Oztaki borusunun acilmasi sonucu hadise duzelir. Baska hicbir ilaca gerek yoktur.
5- Bactrim, antibiyotik gibi etki etsin diye verilmiyor…. Bactrim'in Immunomodulator etkisi icin veriliyor. Yani, bagisikligi daha duyarli hale getiriyor.
6- Ates yukseldikten sonra havale gelmez.. Ates ile ilgili 3 makalemi Yazarlar kismindan okuyun.
7- Gerek Ates, gerek havale'nin hicbir zarari yoktur.
8- Siddetli agri olmadan ASLA Kulak iltihabi var denemez.. Bu ahmakligi bir tek Turk doktorlari yaparlar..
9- ASLA: Kulak agrisi olmayan bir cocuga; yok; "Kulagi kizarik", yok; "Kulakta sivi var" gibi uydurma gerekcelerle konulan teshislere inanmayin.
LUTFEN sorularinizi: FORUM kismindan sorun.
Bugun yazinizi tesadufen gordum.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 18 Şub 2020 Saat 03:31
Yukarı Dön
aleynaaa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aleynaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şub 2020 Saat 17:03
hocam soruyu nereye yazdıgımı bilemedim forma yazdım sanıyordum, hocam gün boyu uyudu ateşte 39.5 lara kadar cıktı
dvamlı sıçrıyor öyle böyle değil bazılarında uyanıyor korktum diyor bazılarında ayıkmıyor cok korkıyorum
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şub 2020 Saat 19:57
Korkacak bir sey YOK..
Ates ve Havale ile ilgili makalelerimi okuyun.
Yukarı Dön
aleynaaa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aleynaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şub 2020 Saat 20:29
Yukarı Dön
aleynaaa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aleynaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şub 2020 Saat 20:30
hocam ben sonuçları atmıcaktım aslında cunku bir mailde 40/200 arası crp değerini okumus bizimki 20 deyip rahatlamıstım ama şimdi bi makale daha okudum sizin 
Ayrıca da birim olarak, “mg/dL” kullanıldığından emin olun.   
Ayrıca, kullanılan sistem; ”US” değil de, “IS” olursa, bütün değerlerin 10 ile çarpılması gerekir. Birim de US’de: “mg/dl” yerine, SI’de: “mg/L” olur.

ozman 20.10 dan 200 diye düşünüp enfekyon mı demek gerekir wbc si 12.02 
crp 20.16 mg\L

Düzenleyen aleynaaa - 18 Şub 2020 Saat 20:34
Yukarı Dön
aleynaaa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aleynaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şub 2020 Saat 23:39
hocam ateşte 10.gün
normal mi 
dr gidip birdaha test yaptıralımmı
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.