Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateş ve diş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ateş ve diş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 370
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ateş ve diş
    Gönderim Zamanı: 19 Eyl 2021 Saat 01:32
Kızım 21.08.2014 doğumlu hocam. İlk dişini 15 aylıkken çıkardı, o dönem dişi çıkmıyor diye doktor doktor gezmiştik. Şuan ağzında 20 tane dişi var.  Süt dişleri de dökülmedi. Dişler geç çıktığı için geç mi düşer?

2gün önce ateşlendi hocam. Tüm gün yataktan kalkmadı, başı , bacakları ,kolları ağrıdı. Ertesi sabah turp gibi uyandı. Ateşten eser yoktu. Boğazını kontrol etmek için bakarken alt arka diş etinin kabardığını fark ettim. 6 yaş dişleri denilen kalıcı dişler mi çıkıyor acaba yani diş yüzünden ateşlenmiş olabilir mi? 1günü ateşsiz geçirdikten sonra bu gece yine ateşli. Şuan 38 derece ateşi var. Okuldan covid kapmış olabilir mi test mi yaptıralım ne önerirsiniz? 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eyl 2021 Saat 10:15
Diş olayları; tamamen soya çekimdir. İlk dişini 17 ayda çıkaranı biliyorum. Doktorların da yapabilecekleri 
hiç bir şey yoktur. İnşallah, şarlatan bir dolandırıcıya rast gelmemişsinizdir. Süt dişlerinin de geç dökülmesinin
 bir mahsuru yoktur, karışmayın.

Dişler çıkarken ASLA ateş sebebi değillerdir. Ateşin mutlaka başka bir sebebi vardır. 
Ateş, metabolizmayı hızlandırır ve dişler daha erken çıkarlar. Dişler ateş yapmaz!! Ateş, dişlerin erken
 çıkmasına sebep olabilir. 

Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eyl 2021 Saat 10:58
Sizi tanıyana kadar doktor doktor gezdik hocam Allah razı olsun.
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2021 Saat 22:11
Hocam durum düzelmedi, ilaç kullanmadık doktora gitmedik

1.gün: ateş, baş ağrısı, kol bacak ağrısı, tüm gün uyuma hali

2.gün: tamamen iyileşmiş gibi ateş yoktu ve tüm gün oyun oynadı

3.gün ateş tekrar yükseldi, tekrar baş ağrısı vücut ağrısı

4.gün ateş tamamen düştü gibi normaldi ama az öksürük ve balgam başladı

5.gündeyiz ve ateş tekrar yükseliyor, çocuk halsizleşiyor.

Daha önce hiç böyle olmadı. Neden bir gün hasta bir gün düzeliyor sonra yine ateş çıkıyor. Ne yapmalıyım??
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 08:32
Eski mailleri okuyun. 
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 10:13
Okudum hocam enfeksiyoz mononukleoz olabilir demişsiniz benzer durumlarda. Dün gece itibariyle bende de ateş ve ağrılar başladı. 

Enfeksiyoz mononukleoz geçiriyorsa bana bulaşır mı? Yoksa covid testi mi yaptırmalıyız? 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 11:39
Gençliğinizde geçirmedi iseniz, bulaşır. 
Bir şey gerekmez. 
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 12:34
Daha önce benzer geçirdim diye biliyorum hocam. Ağrım çok dayanamıyorum. Ateşim de 38 üstü 12 saattır kendiliğinden düşmedi. İlaç alamaz mıyım çok ağrım var.

Kızım da aynı şekilde 5.gün hala ateşli ve ağrısı çok. Ağrı kesici vermeden ne kadar beklemeli daha? Biliyorum ateşi düşürmeyin diyorsunuz ama ağrı da çok hocam
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.