Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Düşmeler & Çarpmalar & Yaralanmalar ve Ortopedi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bacak agrisi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBacak agrisi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
DEFNEIRMAK Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 135
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı DEFNEIRMAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bacak agrisi
    Gönderim Zamanı: 23 Şub 2019 Saat 19:11
Hocam 13 yaşındaki kizim gecen sene ergenliğe girdi..iki gündür sadece sağ üst bacaginin üst tarafi basinca cok agriyo diyo topallayarak yürüyo herhangi bir carpma vs olmadi. Otururken ve yatarken ağrı yok ..büyüme agrisi tek tarafli olmaz diyolar..hocam dr goturmeme gerek varmi..teşekkürler 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şub 2019 Saat 19:19
Takip edin..
1- Bazi viruslardan sonra, Eklem ici "Synovit" olabilir.
2- Aseptik kemik nekrozu olabilir.
3- Kemikte "Soliter kist" olabilir
4- Cok ip atlama, ziplama, veya yuksekten atlama sonucu olmus olabilir.
5- KESIN olan tek sey: Buyume agrisi DEGIL!! 

Agri; 3-5 gun devam ederse, bir Ortopedi doktoru gorsun. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 23 Şub 2019 Saat 19:20
Yukarı Dön
DEFNEIRMAK Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 135
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı DEFNEIRMAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mar 2019 Saat 12:32
Hocam 15 gun once yazmistim size..o gunden sonra yürüyememe ve devamli agri hic olmadi..bazen saniyelik ya dizi ya kaval kemigi ya da ayak eklemi hafifçe agriyip geciyo..gece hic olmuyo zaten..siz aseptik nekroz deyince biraz korktum ..eski yazılarıda okudum .o hastalıkta agri devamli olur demissiniz..ben yine de ortopedi ye gotrdum emar robtgen istemedi reparil jel verdi kullanmadim..hocam sizce emara ve röntgene gerek varmi..ara ara olan hafif agri icin. .hocam kusura bakmayin ..cok teşekkürler 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mar 2019 Saat 19:27
Gerek yok... Hayret, boyle durust doktorlar hala var demek ki!! 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.