Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Burun akıntısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Burun akıntısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 2345>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Demet Rüzgar Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 52
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Demet Rüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Eki 2021 Saat 01:16
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Demet Rüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Eki 2021 Saat 01:21
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Demet Rüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Eki 2021 Saat 01:28
Hocam oğlum 37 aylık 3 yaşında yazmayi unuttum icin tekrar yazmak zorunda kaldim hocam enfeksiyon  aşırı halsizlik ve istahsizlik yapar mi sonradan ates yapar mi macrol diye bir antibiyotik verdi biz de bu akşam kullandik hocam
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Eki 2021 Saat 07:06
WBC yuksek; Antibiyotik gerekiyor. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Demet Rüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eki 2021 Saat 21:18
Hocam iyi akşamlar 
Oğlum 37 aylık düstu ve burnu çatladı catlaga bir sey yapamayız  geçer dediler ben ihtimale karsi kulak burun bogaza goturdum burnunu kontrol ettikten sonra grip ya da nezle mi dedi hayır  dedim ama burun akintisi durmuyor dedim alerjik olabilir dedi bugun kreşten aldiktan sonra aşırı derece de oksurmeye başladı derinden sanki ama gecen pazartesi akcigerlerden röntgen çektirdim temiz çıktı sanki hirilti varmis gibi duyuyorum zyrtec diye bir alerji srubu vermisti kullanmak istemedim gece uyanıyor ağlıyor belki ağrısı diye olur diye yarim ölçek dolven verdim o mu daha  cok arttirdi bilemiyorum öksürük srubu olarak bisolnatur diye bir ilac önerdiler size sormadan almak  istemedim hocam ayrica bir sorum dshs olucak bir doktor kreşten bir hanımefendiye öksürük coronanin diger veryantlarindan demiş okuldan alin demişler onlarda almış 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eki 2021 Saat 21:56
37  aylikta, daha henuz "burun kemigi" olusmamistir ki, catlasin veya kirilsin! Hicbir sey yapmayin.
Siz boyle cocuk ;her oksurdugunde, Akciger Rontgeni cektirecekseniz, ilerde cocukta Tiroid kanseri olma
 riski cok yuksek olur.
Bir daha hirilti oldu diye, sakin Rontgen cektirmeyin. Yazilarimi okuyun.
Oksuruklu hastaliklar tablosunu iyi inceleyin.
   "  bir doktor kreşten bir hanımefendiye öksürük coronanin diger veryantlarindan demiş okuldan alin demişler "
Derler!! Turk doktorlari derler! 
Eskiden de her oksurene, Astim diyorlardi! Bosverin, bunlari sakin ciddiye almayin. 

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Demet Rüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2021 Saat 16:49
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Demet Rüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2021 Saat 16:57
Hocam iyi günler tekrardan sizleri rahatsiz ediyorum 
Oğlum  37 aylik 18 günlük 2 gündur hafif grip gibiydi. Kreşe gidiyor.
Dun akşam kulağım acıyor deyince acile goturdum atesi yoktu hastane de 38.5 buçuk çıktı sonra kan tahlili ve serum taktilar kulağına baktılar kulağında kızarıklık var dediler 8 saat arayla kulağına 2 damla verdiler kan tahlilin de enfeksiyon çıktı amoklavin diye antibiyotik aferin ve dolven verdiler ben antibiyotik dolven  ve damla kullanıyorum aferin kullanmiyorum hocam bu ilaçları kullansam gerek var mi daha yarin doktora goturmememe yine gotursem damardan 3 gun antibiyotik serum yiyor  git gel her seferinde malum devlette bakmiyorlar caresiz ozele goturuyorum en son gittim de 500 küsür ödedim hastaneye yatiramiyorum maddi durumlardan oturu çok şükür ateşi yok  neşeisi yerinde evi havalandiriyorum serin odada yatiriyorum ama cevremden cok tepki alıyorum hastaneye yatirmadim icin hocam sizce gerekli mi bir de neu değerini araştırdım da google çok korkutucu seyler yazıyor anlamadim
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 2345>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.